Към съдържанието

Снимка

Всичко за заглушителите

• Моля, влезте за да отговорите
402 отговора на тази тема

Анкета: За или против за саунд модераторите? (77 потребител(и) са гласували)

За или против за саунд модераторите?

1. Аз съм за законното им притежание и използването им. (74 глас(а) [96.10%])

Процент гласували: 96.10%

2. Аз съм против (3 глас(а) [3.90%])

Процент гласували: 3.90%

Глас Гостите не могат да гласуват

#341 Emil Aleksandrov

Emil Aleksandrov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 59 Мнения:
  • Име:Emil
  • Оръжие:Tikka T3x adjustable 308win ! F.A.I.R Premier12/76 ! ATA ARMS SP SPORTING
  • ГрадЯмбол

Публикувано 15 януари 2020 - 09:21

... това с поддръжката ще се яви от основно значение за живота на устройството (но само времето ще покаже)!
Добре ще е след всяка срелба да се чисти.
Ползвам ултразвукова ваничка. За 30 минути с разствор от вода+препарат на Hornady (отличен резултат).
Последния път за да съм "отличник" си купих от препарата на Балистол за супресори и сложих една чаена лъжичка в разтвора на ваната.
Не зная какво се получи, но част от покритието на някои от детайлите избеля на места. :angry:

Този препарат на Хорнади ,за това ли е по принцип...?

#342 snaiper.

snaiper.

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1876 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 15 януари 2020 - 10:46

... това с поддръжката ще се яви от основно значение за живота на устройството (но само времето ще покаже)!

Добре ще е след всяка срелба да се чисти. 

Ползвам ултразвукова ваничка. За 30 минути с разствор от вода+препарат на Hornady (отличен резултат).

Последния път за да съм "отличник" си купих от препарата на Балистол за супресори и сложих една чаена лъжичка в разтвора на ваната.

Не зная какво се получи, но част от покритието на някои от детайлите избеля на места.  :angry:  

А сега де, и аз го имам разтвора но още не съм чистил, на 30 патрона е, но пък винаги е сушен. Моя вътре е алуминка...

#343 митьо

митьо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 311 Мнения:
  • Име:Димитър Фетфаджиев
  • Оръжие:CZ 455, ИЖ 27ЕМ, Piper Bayard, Glock 17L
  • Куче:Дратхаар и гонче
  • МПС:МБ, Нисан
  • ГрадИхтиман

Публикувано 15 януари 2020 - 10:53

Пушлето е малокалибрено, но като стрелнеш 200+ патрона, бая нагар се получава.

Гледам има "специани" разтвори за заглушители/супресори, но ... малко ЦЕНИТЕ .... Препаратите за нагар/олово/мед (Балистол-примерно) няма ли да свършат работа?

А за резбите каква смазка да се ползва? Аз взех медна грес (предназначена е за висока температура).

#344 gogich

gogich

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 86 Мнения:
  • Име:Георги
  • Оръжие:cz ZH102_12/70, izh 58 МАЕ_12/70, cz 452-2E ZKM lux_.22lr, STEYR CL II SX_308win, STEYR M9_9x19
  • ГрадКостенец, София

Публикувано 15 януари 2020 - 11:48

А сега де, и аз го имам разтвора но още не съм чистил, на 30 патрона е, но пък винаги е сушен. Моя вътре е алуминка...

... слаб английски, води до лоши резултати!  :D

По информация от хора предлагащи въпросния продукт, употребата му е ... пълниш супресора, разклащаш, изсипваш и си готов (ама за колко ли ще стигне!?).

Това с подсушаването е важно, ... любопитните са видели какво става след стрелба (еле ако и климатичните условия помагат).

Имах възможността да видя ползван без поддръжка, алуминка както си написал и не беше приятна гледка.

@ Митьо,

за резбата/резбите (където е модулен) има специална грес на Stalon (но пак цената), но аз съм по-доволен от бяла оръжейна смазка на Балистол (продава се опаковка, като силикон). 

#345 gogich

gogich

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 86 Мнения:
  • Оръжие:cz ZH102_12/70, izh 58 МАЕ_12/70, cz 452-2E ZKM lux_.22lr, STEYR CL II SX_308win, STEYR M9_9x19
  • ГрадКостенец, София

Публикувано 15 януари 2020 - 11:58

Този препарат на Хорнади ,за това ли е по принцип...?

... не, за гилзи е. Но това не е проблем, чистих и нямаше такъв резултат (имат и разтвор за оръжейни части).

"Проблема" стана като го кръстосах с Балистола.

#346 Emil Aleksandrov

Emil Aleksandrov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 59 Мнения:
  • Оръжие:Tikka T3x adjustable 308win ! F.A.I.R Premier12/76 ! ATA ARMS SP SPORTING
  • ГрадЯмбол

Публикувано 15 януари 2020 - 01:32

... не, за гилзи е. Но това не е проблем, чистих и нямаше такъв резултат (имат и разтвор за оръжейни части).
"Проблема" стана като го кръстосах с Балистола.

Интерсно, може да пробвам и аз с лимонтозу, да видя какво ще стане :D

#347 snaiper.

snaiper.

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1876 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 15 януари 2020 - 02:24

По информация от хора предлагащи въпросния продукт, употребата му е ... пълниш супресора, разклащаш, изсипваш и си готов (ама за колко ли ще стигне!?).

Аз мислех да го разглобя и да го зачистя с четка за зъби+препарата. Като го отворя ще го видя как е :)

#348 gogich

gogich

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 86 Мнения:
  • ГрадКостенец, София

Публикувано 15 януари 2020 - 03:57

Аз мислех да го разглобя и да го зачистя с четка за зъби+препарата. Като го отворя ще го видя как е :)

... това при условие, че имаш достъп до всички части от супресора (при мен не е така).

И пак с ваничката е най-ефективно, стига да не си го докарал до там, че нагара да се е втвърдил и ултразвука да не може да го "бутне".

#349 snaiper.

snaiper.

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1876 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 15 януари 2020 - 05:10

... това при условие, че имаш достъп до всички части от супресора (при мен не е така).

И пак с ваничката е най-ефективно, стига да не си го докарал до там, че нагара да се е втвърдил и ултразвука да не може да го "бутне".

Няма да влезе във ваната...

• Щирлиц харесва това

#350 Emil Aleksandrov

Emil Aleksandrov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 59 Мнения:
  • ГрадЯмбол

Публикувано 15 януари 2020 - 05:25

Колега, ще влезе ама трябва да го въртиш като кебапче :D

#351 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4120 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 01 февруари 2020 - 09:22

Да питам ....от сериозни хора чух , че отказвали гаранция при заглушителите , ако е  стреляно повече от 5-6 пъти с тях , без да бъдат почиствани със съответните препарати , изчаквани да изсъхват и т.н.

Ако не се спазвали тези процедури и с тази интензивност не работел както трябва .

:256605:

#352 saint

saint

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1382 Мнения:
  • Оръжие:Benelli M2, Benelli Argo E 30-06 , Howa 308, САР М 8 F 7.62./ 39 , Glock 19
  • Куче:шоколадова лабрадорка
  • МПС:Тойота Авенсис
  • ГрадСофия

Публикувано 01 февруари 2020 - 09:28

Да питам ....от сериозни хора чух , че отказвали гаранция при заглушителите , ако е стреляно повече от 5-6 пъти с тях , без да бъдат почиствани със съответните препарати , изчаквани да изсъхват и т.н.
Ако не се спазвали тези процедури и с тази интензивност не работел както трябва .
:256605:

Повечето внесени от търговците Супресори в родината май се оказаха с доста кофти качества. Направени от халюмин, ама не много здрав. Аз затова заложих на Български със сериозна гаранция и направен от сериозни материали.
Доста по-добра изработка, коефициента е по- голям. Бе... тоя път Българското отнесе вноса.

Този пост е редактиран от saint: 01 февруари 2020 - 09:31

• Пенчо, krus и damian1 харесват това

#353 митьо

митьо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 311 Мнения:
  • Име:Димитър Фетфаджиев
  • Оръжие:CZ 455, ИЖ 27ЕМ, Piper Bayard, Glock 17L
  • Куче:Дратхаар и гонче
  • МПС:МБ, Нисан
  • ГрадИхтиман

Публикувано 01 февруари 2020 - 11:02

Не съм говорил с вносителите, за колко изтрела, без чистене, е гаранцията, но ако започнеш да стреляш по мишени, на всеки две-три серии ли ще чистиш?!?!

Нещо не ми се връзва!

До сега имам поне 200+ с .22ЛР, без чистене и без проблеми. Е! .22ЛР не е еталон, но споделям опит.

И аз говорих с един, дето .243 му е пръснал заглушителя, видях и снимки, но на живо не съм го виждал.

Той ми каза и за други колеги с проблеми, но нещо във форума се мълчи. Няма изказвания от първо лице - със снимков материал и "история на заболяването".

Относно мат'ряла - силно ме съмнява, някой да го е начертал, друг да го е врътнал на струга, а трети да е тръгнал да го продава. Във веригата със сигурност има човек, дето да е пуснал няколко стотин, да не кажа хиляди, куршума през него.

Този пост е редактиран от митьо: 01 февруари 2020 - 11:09

#354 lov

lov

Златен Потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1126 Мнения:
  • Оръжие:кривак
  • Куче:гонче
  • МПС:2х2 кракомобил
  • Гради аз не знам

Публикувано 02 февруари 2020 - 01:06

..............................................

А за резбите каква смазка да се ползва? Аз взех медна грес (предназначена е за висока температура).

Забърсваш с парцалче дето си капнал някоя капка тънко масълце. Почти на сухо и двете части на резбите. Пудриш обилно с графит и навиваш.Каквото залепне е достатъчно. В такива резбови съединения масла и греси не са за препоръчване. По същия начин е препоръчително да се процедира и с шоковите втулки на гладкото. Вярно е че на пазара има една камара предложения но принципно маслата от температурата се спичат и от това идват после проблемите.

• kcv харесва това

#355 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 995 Мнения:
  • МПС:Нисан

Публикувано 02 февруари 2020 - 03:23

Интересно решение за колегите,чиито пушки нямат резба за поставяне на "заглушител"Баш интересното започва от 1:48.
https://youtu.be/CKfuPebE_U8

#356 shaman

shaman

Ловец

• Златни ръце
  • PipPipPipPipPip
  • 568 Мнения:
  • Име:Стоян Георгиев

Публикувано 02 февруари 2020 - 09:29

Но пък ще влезе в подходяща пластмасова бутилка с отрязано гърло, която да залееш с препарат и поставиш вертикално във ваната. 

Остава да напълниш самата вана с вода, за да прехвърлиш вибрациите към препарата и да чакаш резултат.

Този пост е редактиран от shaman: 02 февруари 2020 - 09:29

• elwix, NBP, gogich и 2 други харесват това

#357 пламенчо

пламенчо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 281 Мнения:

Публикувано 02 февруари 2020 - 10:12

Но пък ще влезе в подходяща пластмасова бутилка с отрязано гърло, която да залееш с препарат и поставиш вертикално във ваната. 
Остава да напълниш самата вана с вода, за да прехвърлиш вибрациите към препарата и да чакаш резултат.

А домашна рецепта за препарат има ли?

Поздрав!

#358 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4120 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 02 февруари 2020 - 10:13

Интересно решение за колегите,чиито пушки нямат резба за поставяне на "заглушител"Баш интересното започва от 1:48.
https://youtu.be/CKfuPebE_U8

Това на по-голям калибър ще е егати харпуна :D

Ако имаш повечко , можеш да се пробваш за група :D

Този пост е редактиран от damian1: 02 февруари 2020 - 10:14

#359 snaiper.

snaiper.

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1876 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 03 февруари 2020 - 09:04

Точно така и направих, с бутилка от 0,5 Л. Влиза 2/3....в бутилката де :). Към момента е на 30 изстрела и имаше много малко нагар.Барутите Вихти 140, 540, Варгет и наш за 223 50/370.

#360 andi

andi

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 764 Мнения:
  • Име:Анди
  • Оръжие:Ij 54, Armsan ,Мазалат, Toz , Browning, Ruger
  • Куче:гонче , курцхар
  • ГрадПловдив

Публикувано 03 февруари 2020 - 09:29

Повечето внесени от търговците Супресори в родината май се оказаха с доста кофти качества. Направени от халюмин, ама не много здрав. Аз затова заложих на Български със сериозна гаранция и направен от сериозни материали.
Доста по-добра изработка, коефициента е по- голям. Бе... тоя път Българското отнесе вноса.

може ли на ЛС телефон за връзка - да питам по темата. Пощата ти  пише че е пълна . 

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни

Change Theme!