Към съдържанието

Снимка

право на лов

• Моля, влезте за да отговорите
45 отговора на тази тема

#41 jovani62

jovani62

dounshifter

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 6364 Мнения:

Публикувано 04 февруари 2020 - 08:57

,ти обаче веднага пак удари контра,че еди какво си,еди що си,и се почна нещо като старата песен,ама на нов глас :)

Аз винаги се стремя да пиша по темата , - затова прехвърлих  тука.... :) За новия калибър казах - щом се продава , значи има нужда от него. Ако нямаше изисквания за *стаж* , може би нямаше да го измислят (създадат)... :)

п.с. при неспазването на мерките за безопасност , дали ще си с гладка ими нарезна цев - все си е тая , пък и в *белите държави* са го измислили - за да имаш нарезно , не е нужен нито стаж , нито *подборен лов*.... :D

Този пост е редактиран от jovani62: 04 февруари 2020 - 09:01

#42 jovani62

jovani62

dounshifter

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 6364 Мнения:

Публикувано 04 февруари 2020 - 09:04

.

.... Е - тука и горския чете , нека каже кво мисли по въпроса - трябва ли да има подборен лов , като условие за притежание-употреба на ловно нарезно...?... B)

#43 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4735 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Трабант - бял, комби .
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 04 февруари 2020 - 01:25

.

.... Е - тука и горския чете , нека каже кво мисли по въпроса - трябва ли да има подборен лов , като условие за притежание-употреба на ловно нарезно...?... B)

При положение, че на групов лов, може да ловуваш с гладкоцевно или  нарезно , то ..... необходимо ли е всички  учстници да са селекционери ....  ;)

#44 jovani62

jovani62

dounshifter

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 6364 Мнения:

Публикувано 04 февруари 2020 - 02:03

При положение, че на групов лов, може да ловуваш с гладкоцевно или  нарезно , то ..... необходимо ли е всички  учстници да са селекционери ....  ;)

Има държави (европейски) , в които на копитен дивеч се ловува само с нарезно - без значение групово или индивидуално.

Тука при лов прасета на гонка - ако искаш да си с карабина , трябва  да си станал преди това подборчик !...Или пък за хищници,,,,или пък - *санитарен отстрел* , случая с чумите ... :idea: .. ... ква селекция...?.... :mellow:

Та нещо май не те разбирам напълно  , какво точно искаш да кажеш..?... :rolleyes:

.... А и за *селекционерите* - какво има да селекционират , като по закон трябва да са придружавани от служител - той гледа и решава - това може , онова не може... ;)

...

.... с дребно изключение за сърна....

Този пост е редактиран от jovani62: 04 февруари 2020 - 02:07

#45 pile

pile

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 924 Мнения:
  • Име:Русев
  • Оръжие:Beretta AL390 - 20 cal., ИЖ-27, СЛР-101 223Rem., Blaser R93 Странджа тракър - .308W, Walther p22 Target.....
  • Куче:откраднаха ми Кирчо, имам си Джеки и Сергей
  • ГрадБГ-USA

Публикувано 04 февруари 2020 - 03:49

при индивидуален лов на сърна и дива свиня придружител не е необходим.

аз лично считам, че повишаване квалификацията  на ловците ТРЯБВА да има, но не е необходимо да караш `подборен`, за да участваш в лов на гонка с нарезно

Пак според мен,задължително трябва да си карал допълнителен курс на подготовка, за да излизаш на индивидуален лов за едър дивеч!!!

• ДБД, Skitnik и miko харесват това

#46 jovani62

jovani62

dounshifter

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 6364 Мнения:

Публикувано 04 февруари 2020 - 04:33

...при индивидуален лов на сърна и дива свиня придружител не е необходим....

Карал съм го подборния по старите букварчета , -тогава трябваше (на книга) за д. свиня  придружител...

Не съм имал повод да следя измененията... ;)

Но тоя сезон -  защо  заради чумата даваха бележки за прасе и на такива , които нямат *подборен лов*...?... ;) ...и за хищниците премълча.

Другото - високата квалификация за да се упражнява истински  подборен лов , въобще не съм го поставял под съмнение.

Но , безопасното боравене с оръжие (всякакво) и  екзистенц-минимум  като стрелкови умения , според мен  трябва да предхождат всичките други теории  и практики свързани с лова... ;)

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!