Към съдържанието

Снимка

СоциализЪма или тъй наречения Соца, прехода и кой цоца?

• Заключена тема Тази тема е заключена
2028 отговора на тази тема

#41 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4338 Мнения:
  • Име:Чавдар Пенков
  • Оръжие:ТОЗ 34, ИЖ 27
  • МПС:Рено
  • ГрадСофия

Публикувано 18 март 2014 - 09:44

Ами през 1989 година "Балканкар" имаше 28 големи предприятия, с 68 000 човека персонал, а сега - 0. Говоря за него, защото съм работил в тази система и знам.

Да не говорим за ДЗУ - Стара Загора или отбранителната промишленост.

В института по изчислителна техника имаше 4000 научни работника.

Дори и в родопската село Сърница имаше цех от военната промишленост, дърводелско предприятие и няколко шивашки цеха. Сега има имами...

Не може една страна, която за 15 - 20 години е построила 6 ядрени централи, да изнася национален доход. Да не забравяме, че отгоре на всичко поддържахме модерна и голяма армия....

• zkk, jovani62, Skitnik и още 1 харесват това

#42 м. Асен

м. Асен

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1060 Мнения:
  • Име:JACK DANIELS
  • Оръжие:Winchester SXR VULCAN 30-06, GERMANICA 12/76., ИЖ-58 16/70 , FМ98 7х64, TOZ 22 LR
  • МПС:джип
  • ГрадСофия

Публикувано 18 март 2014 - 09:53

Колега м.Асен,

Пост 117 случайно ли го пропуснахте. ;) Или просто обичате демагогията.

Пост 117 съм го писал аз, как да го "пропусна" ? ;)

#43 Даниел Узунов

Даниел Узунов

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 642 Мнения:

Публикувано 18 март 2014 - 09:56

Не се карайте истината е една:Заглавие в македонски вестник "Напрежение сред македонците! Искат си Крим!" :D

• pogo, Христо Христев, n960 и 3 други харесват това

#44 м. Асен

м. Асен

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1060 Мнения:
  • Оръжие:Winchester SXR VULCAN 30-06, GERMANICA 12/76., ИЖ-58 16/70 , FМ98 7х64, TOZ 22 LR
  • ГрадСофия

Публикувано 18 март 2014 - 10:06

Ами през 1989 година "Балканкар" имаше 28 големи предприятия, с 68 000 човека персонал, а сега - 0. Говоря за него, защото съм работил в тази система и знам.

Дори и в родопската село Сърница имаше цех от военната промишленост, дърводелско предприятие и няколко шивашки цеха. Сега има имами...

Не може една страна, която за 15 - 20 години е построила 6 ядрени централи, да изнася национален доход. Да не забравяме, че отгоре на всичко поддържахме модерна и голяма армия....

Съгласен съм, че не трябва дасе изнася национален доход !

Но, както питах по-горе, кой го изнася ?

Примерно, жената на депутата от БСП Кадиев купува ток от АЕЦ, и го продава в Гърция !

Защо ?

АЕЦ не знае кои са купувачите в Гърция ли ???

Не знае къде е борсата за ток ли ???

И да беше само на Кадиев жена му ...

• n960 харесва това

#45 борец

борец

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 330 Мнения:

Публикувано 18 март 2014 - 10:44

Сбъркал съм 116.Между другото си разбрал за какво  става въпрос. ;)

#46 Жоро Данаилов

Жоро Данаилов

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 256 Мнения:
  • Име:Жоро Данаилов
  • Оръжие:ловно-надцевка 12к.,карабини 223Rem и 308Win
  • Куче:вече имам
  • ГрадСофия

Публикувано 18 март 2014 - 11:05

Най-бедната страна в Европа е такава още през 1989-та

Не,за съжаление не"още",а"и преди".Е,говореше се че сме пред една друга,на югозапад от нас.Колкото до заводите,ами имаше и два за телевизори,ама давахме мило и драго за корекомски.Просто по-голямата част от продукцията се пласираше в"братските"страни,както впрочем и тяхната у нас.Само че те не се посвениха да предложат заводите си на фирми с име,а при нас-масова приватизация,и то години по-късно,когато  фирмите с име имаха вече позиции в Източна Европа.Абе,когато започнете да говорите за"прехода",спомнете си кога започна той,и от какви позиции-и тогава си говорихме за ниска образованост,слабо здравеопазване,ниска раждаемост,нискокачествена продукция,продажба на оръжие и наркотици в страни със съмнителни"режими",ами външнотърговските ни дружества и заводи на Запад,те къде изчезнаха!И тогава се смятахме за най изостаналата страна в Европа,е"не най",а"една от".Припомни си какво се говореше за мотокарите ни-изкупували ги заради метала в тях!

Всичко това са приказки,факт е,че и преди и сега ние сме на по-долно стъпало от тези около нас,а темата е Крим,там се дрънкат оръжия,ние също ги дрънкаме!И трудно,според мен ще излезем от това положение,ако отново се разделяме на"преди"и"сега".На всички нас,тук,ни е ясно,че

в случая истината не е една,че сме изправени пред дилема!Такава,каквато според мен беше и Косово.А да не забравяме и Кипър!

Бог да пази България!Ние нищо не може да направим сега!

• n960 и м. Асен харесват това

#47 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5983 Мнения:

Публикувано 18 март 2014 - 01:56

Най-бедната страна в Европа е такава още през 1989-та ....а и преди....Е,говореше се че сме пред една друга,на югозапад от нас.... И тогава се смятахме за най изостаналата страна в Европа,и тогава си говорихме за ниска образованост,слабо здравеопазване,ниска раждаемост Припомни си какво се говореше за мотокарите ни-изкупували ги заради метала в тях!...а темата е Крим,там се дрънкат оръжия....!!...И трудно,според мен ще излезем от това положение,ако отново се разделяме на"преди"и"сега".

На всички нас,тук,ни е ясно,че..в случая истината не е една,че сме изправени пред дилема!Такава,каквато  беше и Косово.А да не забравяме и Кипър!
Бог да пази България!Ние нищо не може да направим сега!
Колега кой е виновен да се делиме на "преди" и "сега" , като това което пишеш просто не е вярно !?! , до 90та година по средноикономически показатели превъзхождахме не само Гърция а и много други страни в Европа...от соц блока само Чехословакия и ГДР бяха може би малко пред нас , а Унгария беше назад !!...Има и статистики за това !......За образование и здравеопазване....- ами имаше за ВСИЧКИ !....България тогава беше с почти 100%ва грамотност -включително и циганите !....Да имаше дефицит на луксозни(корекомски) стоки..  ....А сега на семейство с двама работещи за по 500 лв.  може ли децата му да учат висше образование?Или да си направи операция ,трябва да плати консумативите ,нищо че е "здравно осигурен"...Къде сме сега ?? С 40% т.нар. "социално изключени" граждани?? ....ровещи за храна по кофите и самозапалващи се ,затова че не могат да си платят сметките.....Относно Кримско-косовско-кипърски сценарий у нас.... Не са решили - не са го направили (няма да казвам кои)..... Има всичко необходимо за това (и то не от вчера) ...и дпс ,имами фундаменталисти,помашки партии, хомо-илинденци- "македонисти"...и.пр...и пр...

В друга тема един колега писа че е крайно време за нов Закон за защита на Държавата (някои положения може да се взаимстват от този приложен 1924та. год.)... ;)

Поздрави!

Този пост е редактиран от jovani62: 18 март 2014 - 02:33

• Skitnik, Атанас Димитров и Георги харесват това

#48 lov

lov

Златен Потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1061 Мнения:
  • Оръжие:кривак
  • Куче:гонче
  • МПС:2х2 кракомобил
  • Гради аз не знам

Публикувано 18 март 2014 - 01:56

Понеже върнахме топката на наша си земя да задам другия въпрос.

Каква е разликата между политик и държавник? Защото често никой не прави тази разлика.

#49 Djaic

Djaic

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1764 Мнения:
  • Оръжие:Колкото - толкова: g. 12, 20, 30-06
  • Куче:Женски Пойнтер
  • МПС:TLC 120, къса база
  • ГрадСердика

Публикувано 18 март 2014 - 02:10

А какво да кажат компании като КОДАК, ФУДЖИ, ОРВО? МАН, СААБ, АЙ БИ ЕМ, НОКИА? 20 години, след като Балканкар, ДЗУ, Кремиковци, ПРАВЕЦ, и други тям подобни, горните компании освободиха и преназначиха десетки хиляди работици. Конюнктура се нарича причината за това, а не друго. Търсене и мениджмент са факторите, определящи успеха на един бранд. При нас, както писах на едно друго място, факторите са изкуствен дефицит, корупция и връзкакрство (шуробаджанащината или  "калинкаджийството" се отнасят към човешките ресурси.

• n960 харесва това

#50 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5983 Мнения:

Публикувано 18 март 2014 - 02:12

Уважаеми, оценявам приноса ти към тълкуването на световноприетото разбиране за фобиите, в частност добавъка "мразя" ... донякъде това обяснява някои концептуални различия помежду ни ...
:D Както и да въртиш,както и да сучеш ,  изваждането от контекста на думата "фобия" е смешно даже и за малки деца.
Всеки среднограмотен човек прави разлика между зоофобия и русофобия......Първото е патологичен страх от животни , а второто омраза към руското (в общ смисъл).... И това че харесваш руски "дисиденти" ,или някой руски поет,писател,артист -изобщо не променя НИЩО..... :)

Понеже темата е Крим, паролата е "ГОЛОДОМОР“ !

А следващата "парола" каква ли ще е...Архипелаг Гулаг...? или може би Белене... :lol2:

1/ Най-бедната страна в Европа е такава още през 1989-та, а оттогава и до днес се управлява от БКП /БСП/ и производни на нея...

А ти за КОИ гласуваш ,ако не е тайна..?? :huh: ..щом до днес всички са производни на БКП.... :buba: Нали се възмущаваш ,че тъпия бг. избирател , гласува не за който трябва... :renard:

Този пост е редактиран от jovani62: 18 март 2014 - 02:32

#51 n960

n960

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2575 Мнения:

Публикувано 18 март 2014 - 02:38

jovani62, гледам че си запалил моторетката яко, оставих те някой ден на спокойствие и Фана шия. :D

Не демагогствай, моля! :2e65fd3ba182c34b5dc411b125c27f3

П.П. И смени малко тоя червен цвят на буквите - тури малко ... синичко... :lol:

Този пост е редактиран от n960: 18 март 2014 - 02:39

• jovani62 харесва това

#52 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5983 Мнения:

Публикувано 18 март 2014 - 02:48

jovani62, 

Не демагогствай, моля! :2e65fd3ba182c34b5dc411b125c27f3

П.П. И смени малко тоя червен цвят на буквите - тури малко ... синичко... :lol:

Ааа ,не така..! :D....Аз си казвам нещата 1 към1 и задавам изяснявящи въпроси..? Откъм демагогстване сам кат първокласник ....... :)

За червеното......не съм много запален по футбола ,но по принцип съм от ЦСКА... ;)  :D  :P

Поздрави1 :256605:

Този пост е редактиран от jovani62: 18 март 2014 - 02:50

#53 Djaic

Djaic

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1764 Мнения:
  • Оръжие:Колкото - толкова: g. 12, 20, 30-06
  • Куче:Женски Пойнтер
  • МПС:TLC 120, къса база
  • ГрадСердика

Публикувано 18 март 2014 - 02:48

Намирам за уместно да вметна, че личностни дразги заради политика и спорт по правило не бива да има, особено между ловци. Личното мнение на колегите по тези дисциплини си е тяхно и не намалява уважението ми към тях, спечелено заради личностни качества и общи други знания и култура. 

Поздрави и на слука!

#54 м. Асен

м. Асен

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1060 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 18 март 2014 - 02:55

:D Както и да въртиш,както и да сучеш ,  изваждането от контекста на думата "фобия" е смешно даже и за малки деца.
Всеки среднограмотен човек прави разлика между зоофобия и русофобия......Първото е патологичен страх от животни , а второто омраза към руското (в общ смисъл).... И това че харесваш руски "дисиденти" ,или някой руски поет,писател,артист -изобщо не променя НИЩО..... :)

А следващата "парола" каква ли ще е...Архипелаг Гулаг...? или може би Белене... :lol2:

А ти за КОИ гласуваш ,ако не е тайна..?? :huh: ..щом до днес всички са производни на БКП.... :buba: Нали се възмущаваш ,че тъпия бг. избирател , гласува не за който трябва... :renard:

Ти направо ме разсмя !

Държавата, дето "построила 6 атомни централи", години наред караше режим на тока /4 часа няма, 2 часа има/, защото го продаваше на "бедната" Гърция, белким влезе някоя истинска пара в бюджета !

В магазините - кучешка радост, и портокали за 9-ти и Нова година !

10 години чакане за москвич и жигули, панелни подобия на жилища, 30 литра бензин на месец и други такива !

При това харчеше 8-те млрд долара заем от класовия враг, щото други приходи нямаше !

Е, вярно, амфетамини, гориво за 6-ти флот в Солун, калашници за "братските" революционни африканци, някой долар от 40 градуса жега в либийската пустиня и някоя рубла от минус 40 в Коми ...

Да не би да сме живели в различни държави ?

Но да се подиграваш с ГОЛОДОМОР и ГУЛАГ ?!!!

• n960 харесва това

#55 Жоро Данаилов

Жоро Данаилов

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 256 Мнения:
  • Име:Жоро Данаилов
  • Оръжие:ловно-надцевка 12к.,карабини 223Rem и 308Win
  • Куче:вече имам
  • ГрадСофия

Публикувано 18 март 2014 - 03:01

Колега кой е виновен да се делиме на "преди" и "сега" , като това което пишеш просто не е вярно !?! , до 90та година по средноикономически показатели превъзхождахме не само Гърция а и много други страни в Европа...от соц блока само Чехословакия и ГДР бяха може би малко пред нас , а Унгария беше назад !!...Има и статистики за това !......За образование и здравеопазване....- ами имаше за ВСИЧКИ !....България тогава беше с почти 100%ва грамотност -включително и циганите !....Да имаше дефицит на луксозни(корекомски) стоки..  ....А сега на семейство с двама работещи за по 500 лв.  може ли децата му да учат висше образование?Или да си направи операция ,трябва да плати консумативите ,нищо че е "здравно осигурен"...Къде сме сега ?? С 40% т.нар. "социално изключени" граждани?? ....ровещи за храна по кофите и самозапалващи се ,затова че не могат да си платят сметките.....Относно Кримско-косовско-кипърски сценарий у нас.... Не са решили - не са го направили (няма да казвам кои)..... Има всичко необходимо за това (и то не от вчера) ...и дпс ,имами фундаменталисти,помашки партии, хомо-илинденци- "македонисти"...и.пр...и пр...

Е,очевидно аз съм започнал деленето на преди и сега,за икономическите показатели-то и сега сме преди някои и след някои,те статистиките се пишат....За по-задълбочен спор тук смятам,не му е мястото,по-добре"тет а тет"и :C_10CH~1: :e05a53f56fcde85da04e41c18eb4b39 ,а колкото до грамотноста,къде са тези цигани,които са били на 18 год.през 89та,а сега са с 25 години по-възрастни,грамотните де и учещи на това и челядта си!Това със сценариите е лошото и опасното според мен.Останалото зависи от нас.

P.S.Корегирам се и за цветовете :)

• n960 харесва това

#56 fen

fen

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 625 Мнения:
  • Оръжие:гладкоцевно
  • Куче:курцхар
  • МПС:опел,форд и симсон

Публикувано 18 март 2014 - 03:03

Днес Русия и Крим подписаха договора за присъединяване. Подписването на договора беше излъчено по РТ1.

#57 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5983 Мнения:

Публикувано 18 март 2014 - 03:09

Ти направо ме разсмя !

Държавата, дето "построила 6 атомни централи", години наред караше режим на тока /4 часа няма, 2 часа има/, защото го продаваше на "бедната" Гърция, белким влезе някоя истинска пара в бюджета !

В магазините - кучешка радост, и портокали за 9-ти и Нова година !

10 години чакане за москвич и жигули, панелни подобия на жилища, 30 литра бензин на месец и други такива !

При това харчеше 8-те млрд долара заем от класовия враг, щото други приходи нямаше !

Е, вярно, амфетамини, гориво за 6-ти флот в Солун, калашници за "братските" революционни африканци, някой долар от 40 градуса жега в либийската пустиня и някоя рубла от минус 40 в Коми ...

Да не би да сме живели в различни държави ?

Но да се подиграваш с ГОЛОДОМОР и ГУЛАГ ?!!!

Смей се ,щом ти е весело.... :angry:

Почвам да се чудя КАК сме оживяли , по дори и завършили образование , ние родените през 50те ,60те и 70те години на миналия век..... :mellow: ... При тоя АД който описваш в горния пост... ;)

#58 м. Асен

м. Асен

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1060 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 18 март 2014 - 04:17

Чудиш се кое от написаното не е вярно ли ?

Чуди се ...

#59 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5983 Мнения:

Публикувано 18 март 2014 - 04:33

Чудиш се кое от написаното не е вярно ли ?

Чуди се ...

Въпроса е риторичен Шерлок... :D

Аз ЗНАМ кое как беше (62ри набор съм) и ,че 80% от написаното от теб е инсинуация,дезинформация и демагогия... :idea:  + тук-там по някое клише.... :lol2:... И ще продължавам - зарад по младите ,които може да вземат за 100% чиста монета нещата които пишеш... ;)

Този пост е редактиран от jovani62: 18 март 2014 - 04:34

• zkk и m_h харесват това

#60 м. Асен

м. Асен

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1060 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 18 март 2014 - 05:47

Въпроса е риторичен Шерлок... :D

Аз ЗНАМ кое как беше (62ри набор съм) и ,че 80% от написаното от теб е инсинуация,дезинформация и демагогия... :idea:  + тук-там по някое клише.... :lol2:... И ще продължавам - зарад по младите ,които може да вземат за 100% чиста монета нещата които пишеш... ;)

Аз съм 61-ви, и понеже тук не сме само ние двамата, живели тогава, ще си имаме жури. Вземи да "кажеш на младите" конкретно кое от написаното не е вярно, вместо да им разправяте басни за прекрасния социализъм ... а, кажи им и че дори до СФРЮ да отидеш, трябваше да минеш през иглени уши, камо ли по на запад, много ще ви се зарадват.

Разкажи им и за "жителството", демек за крепостничеството, и за каквото още се сетиш ... само без лъжи, ако може ;)

• n960 и damian1 харесват това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!