Към съдържанието

Снимка

СоциализЪма или тъй наречения Соца, прехода и кой цоца?

• Заключена тема Тази тема е заключена
2028 отговора на тази тема

#1 garry

garry

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2510 Мнения:
  • Име:Гърга Питич. Има два реда зъби едни обикновенни и едни златни. Елегантен е кат вампир
  • Оръжие:Певица де вади пирони със задник

Публикувано 13 март 2014 - 07:47

То хамериканците требе дигнат паметник на Хитлер до статуята на свободата, защото тоя малоумник ги направи "водеща икономическа и демократична сила" , като принуди капиталите от европа да потърсят тихото убежище на "неутралната държава". После през плана Маршъл същите умножиха капиталите възстановявайки собствените си страни. Не мож да им се отрече икономическата ситуация която създадоха за бърз растеж на капитала и всичко гледаше у тях. Да де ма доде първата криза за тях през 1976г и се почна с бюджетния дефицит. Създадоха се азиатските тигри които с всички сили се стремяха към този 200милн пазар. Доде бюджетния дефицит и същите азиатски тигри станаха най големия кредитор. Мерака им за световен лидер се сбъдна с разпада на измисления социализъм обаче не си дадоха сметка къв ше го ядат. През 1998г АНС излезе с доклад , че над 90% от фирмите на Уоустриит са руски или с руски капитали. През 1976 се справиха с петролодоларите на хабибите ма с русньяка не стана. Кат се сетя 156 $ за барел и се чудя кой го докара до там. В същото време балона бюджетен дефицит продължи по спиралата нагоре и наду балона яко. Сещам с и га Сорос срина рублата а се сещам и след година и нещо га се сринаха азиатските борси де той беше вкопал яко а злите езици говореха за некакви килограми метал с които русньяците му го върнали тъпкано. Странна работа е туй капитал и икономика. Та туй ме подсети , че Русия и Китай през недалечната 2007г започнаха едни приказки за махането на $ кат световна единица понеже е изпразнен от съдържание и преминаване към еврото като такова и гръмна "световната криза". Така прокламираната им демокрация до преди атентатите беше нещо катоmade in USSR а след кат бутнаха кулите ойде та се не виде. Сещам се и друго при едно от ранните ми посещения там аз си имах мобифон , голем, грозен , нокия ма мобифон а при тех беха забранени и си карааха на стационари и радиостанции по колите. Сещам се и за напъна на Тексас да е независим през 1976г и реакцията на държавата щот немаше кой ги издържа. Въобще за мен няма разлика между USSR и USA като начин на функциониране на държавата освен в приказките по медиите. Знам , че мнозина ще ме оплюят за горното но и в едната и в другата съм бил многократно и извода е мой който го споделям публично.
За Русия от друга страна какво да говорим . Тя си е стара империя която независимо от промените в икономическия строй тая си е една и съща. Единствената разлика е кой сяда на трона и те тук уцелиха в днешно време. Дали го наричат цар или както и да е на Путин за мен е кат Петър I. Вдигна я от калта и я направи държава. Далеч съм от мисълта че е идеален че им е близко "светлото бъдеще" по начина по който го разбираме ние, но не забравяйте , че даже и в социализма там си беше помещически строй, нищо че много неща на народа му бяха безплатни на пръв поглед.
Странното е и друго хамериканците имат 2 войни които са ги спечелили самостоятелно , за независимоста и с Мексико/която никой не знае за кво е/ а подпали сума ти /не че и другата страна в друго време не правеше същото в името на системата/
Украина лайната ги сътворил Сталин и после селския вожд Хрушчов а иначе Русия от древни времена е била Малая Рус, Белая Рус и Матюшька Рус.
Та да се оправят големите, лошото е че каквото и са стане ше го отнесем ние със скъсаните гащи, както винаги се случва по света.
Баах кво написах та се учудих от себе си/кикот и наздраве/ . Ма маанете и се не палете а стегайте коланите.
  • pogo, Планинички, bat-kiffi и 14 други харесват това

#2 lov

lov

Златен Потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 Мнения:
  • Оръжие:кривак
  • Куче:гонче
  • МПС:2х2 кракомобил
  • Гради аз не знам

Публикувано 13 март 2014 - 08:00

И ламарините на задника щото и за  взелин няма да се уредим . :(

:256605:

#3 val4ak

val4ak

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1092 Мнения:
  • Име:Иван
  • Куче:jagdterrier

Публикувано 13 март 2014 - 08:56

Черното злато....?!?

До 5% от общия внос в США от двете държави взети заедно.За Либия знам,че износа за Америка им е под 1% а Ирак...Ирак в най-добрите си дни не е надхвърлял 4,5%...сега взимат по-малко нефт отколкото преди войната.

#4 garry

garry

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2510 Мнения:
  • Име:Гърга Питич. Има два реда зъби едни обикновенни и едни златни. Елегантен е кат вампир

Публикувано 13 март 2014 - 09:15

До 5% от общия внос в США от двете държави взети заедно.За Либия знам,че износа за Америка им е под 1% а Ирак...Ирак в най-добрите си дни не е надхвърлял 4,5%...сега взимат по-малко нефт отколкото преди войната.

Без да звучи като заяждане ма от саудитите или от ОАР компенсират? Мехико? Или може би Северно море?
Странни неща стават. Не търсят от там де ръчнаха , а петрола не пада. Потреблението се повишава, източниците са константа , кво става в тоя сбъркан свят?
Сещам се за времето на Милошевич и ударите там а заводите застава вече имаха нови бъдещи собственици от страната на индианците.
Сеги ше "режат" тръбите за газта та Европа да е независима от Русия па от САЩ ще вкарват щот там е безплатен и е близо.
В тоя свят нищо не става случайно и необвързано. Пак ще използвам любимия си цитат от култов руски филм "доб е че са се родили у нас глупаци за 100 години напред , та ние да си живеем добре"
  • dumbi харесва това

#5 val4ak

val4ak

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1092 Мнения:
  • Име:Иван
  • Куче:jagdterrier

Публикувано 13 март 2014 - 09:46

Без да звучи като заяждане ма от саудитите или от ОАР компенсират? Мехико? Или може би Северно море?
Странни неща стават. Не търсят от там де ръчнаха , а петрола не пада. Потреблението се повишава, източниците са константа , кво става в тоя сбъркан свят?
Сещам се за времето на Милошевич и ударите там а заводите застава вече имаха нови бъдещи собственици от страната на индианците.
Сеги ше "режат" тръбите за газта та Европа да е независима от Русия па от САЩ ще вкарват щот там е безплатен и е близо.
В тоя свят нищо не става случайно и необвързано. Пак ще използвам любимия си цитат от култов руски филм "доб е че са се родили у нас глупаци за 100 години напред , та ние да си живеем добре"

Канада,ах Канада,защо продадох старата си лада ;D ама имай и предвид,че 1/4 от тотал консумацията си е амерички.Е после идат Мехико,Саудитска арабия,Черна Африка /Конго Бразавил,Нигерия и т.н/Катар някъде надолу беше,Бразилия и други от ЮА. понеже стана въпрос за Либия,дали ще се изненадаш ако ти кажа,че България /карам по памет/ някъде в началото на 2000-те внася в США почти толкова суров петрол и петролни продукти,колкото Кадафито тогава,не постоянно,за няколко последователни месеца в годината.А тея дни казаха че Обама отваря резерва за проба цената отиде 2-3 $ надолу.

#6 garry

garry

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2510 Мнения:

Публикувано 13 март 2014 - 10:36

Ма да внасят от де искат . Канада действително се наложи в района. Африка е "черна" и нестабилна.
За да ме разбереш правилно , аз не отричам някой неща който са голям + в САЩ, не фаворизирам Русия /просто щот са еднакви/ но за мен кат човек имащ себеуважението си , не търсещ благините на америка, отиващ с парите си да ги похарчи там тя е затворена книга от преди повече от 10г. Не говоря за други работи кое как и какво, но когато някой се опита да ме тури и третира на нивото на смръдлив почасов мексиканец просто го не трая независимо от последващите извинения.
Пак казвам има разлика в погледа към америка. Ако си тръгнал да си оправяш живота е едно и условията които приемаш са други. Ако си тръгнал кат турист да похарчиш некой лев и да подпомогнеш икономиката нещата са ептен различни.
Ма нека а спрем с темата америка и русия щот там камбанариите различни , а си сипем по едно и си кажем наздраве . Нема смисъл се тормозим за чужди дертове.
  • zkk, n960, jovani62 и 2 други харесват това

#7 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5875 Мнения:

Публикувано 13 март 2014 - 11:11

За да ме разбереш правилно ,  за мен кат човек имащ себеуважението си ,  отиващ с парите си да ги похарчи там тя е затворена книга от преди повече от 10г. Не говоря за други работи но когато някой се опита да ме тури и третира на нивото на смръдлив почасов мексиканец .... Ако си тръгнал кат турист да похарчиш некой лев и да подпомогнеш икономиката .....

Гариййй, объркал си рейса пич.... :lol2: ЮЕСЕЙ ,да не ти е Тайланд...... :lol:  :D  :P

Този пост е редактиран от jovani62: 13 март 2014 - 11:14

#8 lov

lov

Златен Потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 Мнения:
  • Гради аз не знам

Публикувано 14 март 2014 - 05:50

Ша взема да сменя професията. :D  Ай ся пък дали не познах нищо че всичко е само прогнози.

http://www.vesti.bg/...ori-tia-6007474

========================

'''................................................

По данни на „Ведомости“ в случай на сурови западни икономически санкции

руското правителство ще брани стопанството и бизнеса с оперативни и дългосрочни мерки.

Оперативните ще включват финансова подкрепа за бизнеса и банките. Според бившия финансов министър Алексей Кудрин западните банки вече закриват кредитни линии за руския корпоративен сектор. Ако ескалира конфликтът, може да последват ограничения за операциите на руски банки в чужда валута на световния пазар, предупреждава той. „Безизходни ситуации обаче няма. Ще се обединим всички – цялото население. Нищо страшно няма да се случи, ще станем по-силни. Това е шанс да решим структурните си проблеми, да подобрим институциите, коренно да подобрим инвестиционния климат“, добавя руският финансист.

Според изданието

Москва смята да отвърне на евентуалните западни санкции,

като засили търговските връзки с Китай и Югоизточна Азия. Икономическото преориентиране към Изтока е реалистично в дългосрочен план, но в близките години едва ли ще компенсира търговията със Запада, а енергийните доставки не може да се пренасочат бързо, твърди обаче икономистът Александър Морозов от финансовия холдинг HSBC...................................'''.

=====================

Дали е само лек намек какво ще се случи в бъдеще от източници които имат повечко информация и може да им се вярва. Да не говорим за страха дето е почнал да ги тресе от единна азиатска валута която да замени долара и еврото. Щото когато Кадафито го избраха за лидер на африканския съюз го подминаха и не видяха нищо опасно. Но после с идеята за единна африканска валута им дойде като страшна заплаха.

Няма какво да се заблуждаваме стабилна е тази валута която има материално обезпечение. А не хартийки на които стойноста им се определя от някакви измислени боросви индекси.

• zkk, jovani62, Щирлиц и още 1 харесват това

#9 Щирлиц

Щирлиц

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 814 Мнения:
  • Име:Николай Иванов
  • Оръжие:Tikka-T3 Lite;T3 Varmint-308win;T3 Lite-223rem;ИЖ-54;Winchester SX2;ЧЗ-452
  • Куче:Ваймаранер
  • МПС:TLC
  • Градградът на липите

Публикувано 14 март 2014 - 10:40

.................................

Няма какво да се заблуждаваме стабилна е тази валута която има материално обезпечение. А не хартийки на които стойноста им се определя от някакви измислени боросви индекси.

In GOLD we trust !

• pogo и jovani62 харесват това

#10 garry

garry

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2510 Мнения:

Публикувано 14 март 2014 - 11:38

Странни работи стават от 2007 насам. До преди това беше лесно на международните пазари. Паланзата беше от едната страна петрола от другата златото и медта. Литне петрола , падне златото и обратно. После що стана с тая паланза незнам. С китайска ли я смениха , ма литна петрола , литна и златото. Явно "фамилиите" отвръщат на удара и ич не обичат пръст в задника а май ше требе а свикват и да си припомнят корените. Нещо ми бегат тия "мерки" де ше ги зима демокрацията щот от едната страна са свикнали да живеят се у "мерки" до кат демокрацията бая ше се озори. От друга страна "студената война" беше идеална позиция за надуване на банкови сметки на корпорации и институции, та знае ли човек що са решили. Кой колко е готов да изгуби никой не знае, но едно е сигурно, че големите не обичат да губят независимо от коя страна на бариерата са. В крайна сметка ще го отнесе па раята, а за украинците не ми се мисли. Ако влезат в ЕС поне 2 3г ще имаме утехата , че има и по беден член от нас. Жабетата ше си ги ручаме яко е единственото нещо което съм сигуренпри създалото се положение.

#11 lov

lov

Златен Потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 Мнения:
  • Гради аз не знам

Публикувано 15 март 2014 - 12:07

Тя не виновна паланцата ами печатнцата за хартийки и илюзии.

Схемата е много сложна че дори и на мен ми се губят доста неща. Пък ми е простено щото от финансии не разбирам. Пък и когато се намесят имперските амбиции съсвсем се ошашквам. :e05a53f56fcde85da04e41c18eb4b39

#12 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4244 Мнения:
  • Име:Чавдар Пенков
  • Оръжие:ТОЗ 34, ИЖ 27
  • МПС:Рено
  • ГрадСофия

Публикувано 15 март 2014 - 05:07

Странни работи стават от 2007 насам. До преди това беше лесно на международните пазари. Паланзата беше от едната страна петрола от другата златото и медта. Литне петрола , падне златото и обратно. После що стана с тая паланза незнам. С китайска ли я смениха , ма литна петрола , литна и златото.

Появиха се нови консуматори.

Само средната класа в Китай е вече 200 милиона. Освен,че ручат, не само ориз вече, сакат и коли, пък те вървят с бензин.

То иначе икономическата криза намали търсенето на нефт, оттам паднаха и цените. Ако не е Китай, да ги държи и ембаргото, на Иран, ще паднат и още.

Щото съобщиха тези дни, че китайската икономика е отбелязала "разочароващия" ръст 8.5%, вместо прогнозния от 9.75.

И обратно, по време на криза, най върви златото, защото и недвижимите имоти тогава са като нефта, няма търсене.

Отделно в Китай и Индия хората забогатяха и търсенето на злато се увеличи. Най - голямата борса за злато, вече не е Лондон и Ню Йорк, а Макао.

Та някои неща, вече не са като едно време....

То, Макао, съобщиха, че и по оборот на хазарта е надминало Лас Вегас. 

Сега, оплакват руснаците, че им е паднала рублата. Ама за една икономика, която разчита главно на експорт /било, то и суровини/, обезценяването на националната валута е далавера, защото вътрешните разчети са в местни пари.

Макар, че това си има и обратна страна - оскъпява обслужването на валутните кредити в производството и това ограничава достъпа до кредитен ресурс, необходим, за икономически растеж.

Според мен, най - важния извод от Кримската афера е, че Русия, след Сирия, за втори път дава да се разбере, че няма повече да трае  "новия световен ред".

Щото, това, което западняците скърпиха в Киев, е върха на нахалството, след договореностите от 1994 година. Опитаха с Грузия, не стана, сега, от другата страна.

До колко Русия, ще има сили да устиска, при един евентуален бойкот, от Запада, ще видим. Но тя няма вече къде да отстъпва, защото ще си загуби статута на велика сила.

Най - потърпевши ще бъдем, европейците. На Америка и дреме, нейната икономика почти не е свързана с Русия.

Този пост е редактиран от Чавдар: 15 март 2014 - 05:15

• Щирлиц, elwix, dumbi и 3 други харесват това

#13 pogo

pogo

Академик

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 492 Мнения:
  • МПС:Toyota 4x4
  • ГрадВарна

Публикувано 15 март 2014 - 07:24

Прикачен файл  1920229_737576456276365_1200418016_n.jpg   33,21K   2 Брой сваляния

• Щирлиц, elwix, dumbi и 2 други харесват това

#14 м. Асен

м. Асен

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1047 Мнения:
  • Име:JACK DANIELS
  • Оръжие:Winchester SXR VULCAN 30-06, GERMANICA 12/76., ИЖ-58 16/70 , FМ98 7х64, TOZ 22 LR
  • МПС:джип
  • ГрадСофия

Публикувано 15 март 2014 - 07:47

А защо не и в "бургаская область", там вече живеели 100-тина хиляди руснаци /да са живи и здрави/, и идват още ... да се чуди човек защо ли, щом в родината - матушка е толкова хубаво ...

• pogo и Чавдар харесват това

#15 pogo

pogo

Академик

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 492 Мнения:
  • МПС:Toyota 4x4
  • ГрадВарна

Публикувано 15 март 2014 - 08:37

А защо не и в "бургаская область", там вече живеели 100-тина хиляди руснаци /да са живи и здрави/, и идват още ... да се чуди човек защо ли, щом в родината - матушка е толкова хубаво ...

Те по голямата част са сезони жители.  :D

Както каза Монев:

По-добре православни българи от Украйна, отколкото араби и африканци със съмнителна репутация

За русите в България не се притеснявам, по се тревожа да не реализират "ЕВРОРЕГИОН ТРАКИЯ"

Този пост е редактиран от pogo: 15 март 2014 - 08:58

• garry и dumbi харесват това

#16 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5875 Мнения:

Публикувано 15 март 2014 - 08:35

Според мен, най - важния извод от Кримската афера е, че Русия, след Сирия, за втори път дава да се разбере, че няма повече да трае  "новия световен ред".

Щото, това, което западняците скърпиха в Киев, е върха на нахалството, след договореностите от 1994 година. Опитаха с Грузия, не стана, сега, от другата страна.....На Америка и дреме.....

:D​ Аз пък си мисля , че няма да е лошо Китай , Русия.....и Иран примерно да подготвят и подтикнат една демократична революцийка в Мескико... :M16: ... Какъв е тоя двоен аршин - Америка и запада ще налагат "демокрация" в Източна Европа ,хайде и на границата на янките да стане , пък да видим кво ще пеят тогава... :crazy:​ ..Ми те на практика са заграбили полвин Мехико... :smakbumm:

п.с. Мисля че е крайно време , Русия отново да станат братя с Куба и да хакнат 2-3 бази с ракети там.. :258027: ...Що така ги изоставиха хората... ;) ...

Този пост е редактиран от jovani62: 15 март 2014 - 08:41

• zkk, garry, Христо Христев и 2 други харесват това

#17 lov

lov

Златен Потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 Мнения:
  • Гради аз не знам

Публикувано 15 март 2014 - 08:42

Кой знае добре руски нека да изгледа внимателно това клипче до край.

Нека да изключим пристрастията кой на кого и как симпатизира и имали нещо общо със събитията у нас малко след 10 ноември. Същия цирк и режисюра само че вече с други дейставщи лица. Кои вземаха власта какви маймунджилъци сътвориха и до къде ни докараха новите политици.

Е те много за късопаметни и глупави ни взеха да пробутват едно и също в такъв кратък период от време.

• ДБД и Стоичко харесват това

#18 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4244 Мнения:
  • Име:Чавдар Пенков
  • Оръжие:ТОЗ 34, ИЖ 27
  • МПС:Рено
  • ГрадСофия

Публикувано 15 март 2014 - 08:46

Мексико е добра идея, ама съвсем ще ги хване дамлата, завалиите !

Щото Куба, още им е хак, та хълцат на кисело зеле, повече от 50 години......

#19 м. Асен

м. Асен

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1047 Мнения:
  • Име:JACK DANIELS
  • Оръжие:Winchester SXR VULCAN 30-06, GERMANICA 12/76., ИЖ-58 16/70 , FМ98 7х64, TOZ 22 LR
  • МПС:джип
  • ГрадСофия

Публикувано 15 март 2014 - 09:29

Апропо, Виктор Суворов /ренегат, сори/ много яко е разказал историята с Куба и атомните бомби ;)

Този пост е редактиран от м. Асен: 15 март 2014 - 09:30

#20 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5875 Мнения:

Публикувано 15 март 2014 - 09:46

Апропо, Виктор Суворов /ренегат, сори.........  ............ ;)

Защо пък "сори" - избрал е "свободата и демокрацията" - където да може да реализира "писателския си талант"....... :lol2:

• dumbi харесва това

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни

Change Theme!