Към съдържанието

• Зареждане на брояча
Снимка

ARMSAN

• Моля, влезте за да отговорите
21 отговора на тази тема

#1 V_n V_v

V_n V_v

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 285 Мнения:

Публикувано 08 март 2014 - 10:10

....на пръв поглед изглежда доста впечатляващо. Има ли колеги от форума ползващи тези полуавтомати?

• Alisanog харесва това

#2 Иван Кючуков

Иван Кючуков

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 655 Мнения:
  • Оръжие:Тоз-34 кал 12//ЧЗ-550 Варминт,кал 308 Win, ЧЗ-83, Ап-7,65
  • Куче:Бретон
  • МПС:ИЖ

Публикувано 08 март 2014 - 11:42

Не съм любител на полуавтоматите,но когато видях пушка от тази марка си казах,че някой ден купя ли си полуавтомат,то той ще бъде Армсан.Хареса ми финиша на оръжието и прикладистоста.Като,че ли в заводите на Берета е правена. :) Мой познат си купи преди седмица и вече е изстрелял около 70 патрона 24гр без засечка.

• hüsrev kahraman и V_n V_v харесват това

#3 Herzblock

Herzblock

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 159 Мнения:
  • Оръжие:{Руски Blaser-18-223} & {турска Beretta 6/8 цола}

Публикувано 09 март 2014 - 11:29

Струва ми се че показаният модел не е полуавтомат, а точно автомат. Не виждам стрелеца да натиска и отпуска показалец след всеки изстрел, а просто да държи пръст върху спусъка.

#4 V_n V_v

V_n V_v

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 285 Мнения:

Публикувано 10 март 2014 - 09:25

Струва ми се че показаният модел не е полуавтомат, а точно автомат. Не виждам стрелеца да натиска и отпуска показалец след всеки изстрел, а просто да държи пръст върху спусъка.

...и аз първоначално си мислех така, НО ако клипчето се пусне на бавната скорост 0.25 от настройките се вижда, че стрелецът за всеки изстрел натиска и отпуска спусъка .... което още веднъж ме изненада както за него, така и за оръжието ... :256605:

• Herzblock харесва това

#5 hüsrev kahraman

hüsrev kahraman

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 47 Мнения:
  • Име:hüsrev kahraman
  • Оръжие:Huğlu-12k
  • ГрадBursa

Публикувано 12 март 2014 - 12:12

...и аз първоначално си мислех така, НО ако клипчето се пусне на бавната скорост 0.25 от настройките се вижда, че стрелецът за всеки изстрел натиска и отпуска спусъка .... което още веднъж ме изненада както за него, така и за оръжието ... :256605:

Наистина е така колега.Спусъкът е като на спортните пушки ,без луфт.Новите Турски полуавтомати са на този принцип вече.Всички са магнум и отката е много слаб,при серийните изстрели.Армсан има само газови модели.Може би след месеци на потребителския пазар ще е новата пушка /полуавтомат /на Ата Армс-Венза!Газов модел е!Но тези на Атата,които са с инерционно презареждане са по-финни на глед!Поздрави!

• stoeger и fen харесват това

#6 Starshi Leytinant

Starshi Leytinant

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 46 Мнения:
  • Име:Taner
  • Оръжие:Baikal,Winchester
  • Куче:Kurzhaar
  • Градİstanbul

Публикувано 26 май 2014 - 11:58

Proizvoden e v Tursia. V Tursia e nai hubavo  aftomatichna Pushka.İma serviz i ima chast. Drugo kvo trebva. Ako se prodavat za 600 Leva e mnogo hubavo. Тук се пише на български!!!

#7 Starshi Leytinant

Starshi Leytinant

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 46 Мнения:
  • Градİstanbul

Публикувано 31 май 2014 - 10:55

Производен в Турциа. Тука е най нубавата марка за полу афтомат.може да получите много лесно част и сервиз.Днес има Ловен и оръжен Фуар в Истанбул. Ще снимам снимки и ще качам вечер.

• mir777, ДБД, Herzblock и 3 други харесват това

#8 Starshi Leytinant

Starshi Leytinant

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 46 Мнения:
  • Градİstanbul

Публикувано 01 юни 2014 - 12:10

Иэвинявам от ваэ Отивал съм на фуар эа лов и лоджия нема нищо . Много лошо

#9 doktor51

doktor51

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 101 Мнения:

Публикувано 18 октомври 2014 - 05:34

Колеги тия автомати требе да ги забранят.Взех си една Армсан Фенома до сега съм изгърмял над 300 патрона няма засечка няма грешка е сега ще каже някой я па тоя .Днес ме нападна ято хубави гривеци три изстрела и три свалени птици абе голям кеф.А сега никой няма да повярва всичките патрони са снарядени домашно .Малко се хвалим повече са фактите.В момента съм под наблюдение под лупа от цялата дружинка и само идват гледат и пак и цъкат абе тва нее ли берета.......Поздрави на всички и много слука.

• ДБД, nqkoiotnqkade, Olight и още 1 харесват това

#10 V_n V_v

V_n V_v

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 285 Мнения:

Публикувано 10 ноември 2014 - 06:37

Не съм любител на полуавтоматите,но когато видях пушка от тази марка си казах,че някой ден купя ли си полуавтомат,то той ще бъде Армсан.Хареса ми финиша на оръжието и прикладистоста.Като,че ли в заводите на Берета е правена. :) Мой познат си купи преди седмица и вече е изстрелял около 70 патрона 24гр без засечка.

Няма смисъл да се чудиш ... и аз не съм любител на полуавтоматите, но поръчах и пристигна/черна синтетика с 66 см цев/. Сега има нови разрешителни, още не ми е вписан и ще чакам още седмица за да го тествам и изкарам на лов. Сравнението ти с Берета е точно. Поздрави и наслука!

Прикачени файлове

• Иван Кючуков харесва това

#11 doktor51

doktor51

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 101 Мнения:

Публикувано 25 ноември 2014 - 06:50

Колега тези новите разрешителни да не би да са нов формат А64 че старите А4 всеки път като ги нося благославям.......Но да си дойдем на думата пробвах няколко вида куршуми на Армсана  но калибрена турбина Маер ми скри шапката на 50 крачки това са около 45метра три попадения в форма на трилистна детелина мислех да се обзаведа със слугова цев но се оказа че просто няма смисъл.Сложил съм му панорамен бързомер ефтинджос от 60лв китайски но не съм го пристрелял .Остава само свинчовци да има че нещо понамаляха тази година.На всички притежатели на това прекрасно оръжие на слука.Пристрелката с Маера бе без бързомера.

• ДММ и kalidd харесват това

#12 V_n V_v

V_n V_v

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 285 Мнения:

Публикувано 25 ноември 2014 - 09:52

Нямам представа колега как се казва размера, но досега не съм виждал документи с по-малък размер; доста по-малки са от лична карта/и са два броя/. Май-май представлявали много умален вид на сегашните "чаршафи" и трябва да се четат направо с лупа.

За оръжието мога да кажа само хубави неща - леко, прикладисто, с 24 гр. презарежда без проблем и откат направо няма. Много рязък и групиран бой - пробвах го само с полушока с номера 3,7 и 9. Стрелях и 2 калибрени бренекета на БАЛИСТА на 35 м по шише 10 л и друго от 2 литра и попадението беше и при двата случая все в центъра. Останах доволен от първата проба, въпреки че беше студено и много кално; затова и не се задълбочих да стрелям много, да закачам мишени, да рисувам малки или големи точки в/у стари календари и т.н.

Накрая - мушката е толкова контрастна, че никога не бих се сетил за бързомер ...

Поздрави и наслука! :256605:

• hüsrev kahraman харесва това

#13 doktor51

doktor51

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 101 Мнения:

Публикувано 30 ноември 2014 - 07:49

Колега от както съм го купил Армсана стрелям само с полушока 05 не ми е правилникакви проблеми не само в автоматиката но и като покритие защото два пъти дъжда изкъпа и него и мен но няма и помен от ръждясване.По отношение на бързомера това си е гивезалък не е необходимост но с него стрелбата е с прицелване с двете очи пък и китайците така са го изпипали че кеф ти точка кеф ти кръсче или комбинация или в зелен фон или в червено но има дефект че така и така няма дивеч да бяха нарисували разни животинки да си стреляме виртуално......Поздрави.

• м. Асен харесва това

#14 V_n V_v

V_n V_v

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 285 Мнения:

Публикувано 24 март 2015 - 06:03

За тези, които се интересуват от полуавтоматите на Armsan - малко инфо за някой неща, които ги няма в инструкцията и каталозите/copy-paste от руски форум/:

-   Вот ответ производителя на мое письмо: "we are using 4140 grade drilled steel and our each barrel are proof tested under the CIP norms of Europe, with 1350 bar pressure."

-  Во время сертификации ружье стреляют испытательными патронами 1350 бар, а еще на Армсане стоит гидравлическая установка которая проверяет стволы на разрыв.Она загоняет в ствол жидкость под давлением 1600 бар

-   Ресурс А-612 6500 выстрелов патронами магнум с навеской 52г был заявлен его конструктором, который лично его и отстрелял, при чем 2500 выстрелов сделал в первый день испытаний.

#15 V_n V_v

V_n V_v

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 285 Мнения:

Публикувано 12 юни 2015 - 04:58

Бих желал да коментирам само с евентуалните бъдещи собственици на ARMSAN, едно мое предчувствие, а по-точно, че с оглед вече доказано добрите качества на оръжието, съчетани с трайно високия курс на долара, неминуемо ще доведат до покачване на цената му в близко бъдеще. Възползвайте се от цените към момента, уважаеми колеги! Поздрави и наслука! :256605:

#16 stm

stm

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 3 Мнения:

Публикувано 21 септември 2015 - 09:02

Има ли проблеми с бренеке ?

Препоръчайте модел ?

#17 м. Асен

м. Асен

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 866 Мнения:
  • Име:JACK DANIELS
  • Оръжие:Winchester SXR VULCAN 30-06, GERMANICA 12/76., ИЖ-58 16/70 , FМ98 7х64, TOZ 22 LR
  • МПС:джип
  • ГрадСофия

Публикувано 21 септември 2015 - 10:33

Пичове, някой купил ли си е комбо вариант ?

Мнения за късата цев ?

#18 Трендафилов

Трендафилов

Турист

• Ловец
  • Pip
  • 1 Мнения:

Публикувано 25 февруари 2016 - 03:34

Колега от както съм го купил Армсана стрелям само с полушока 05 не ми е правилникакви проблеми не само в автоматиката но и като покритие защото два пъти дъжда изкъпа и него и мен но няма и помен от ръждясване.По отношение на бързомера това си е гивезалък не е необходимост но с него стрелбата е с прицелване с двете очи пък и китайците така са го изпипали че кеф ти точка кеф ти кръсче или комбинация или в зелен фон или в червено но има дефект че така и така няма дивеч да бяха нарисували разни животинки да си стреляме виртуално......Поздрав

Интересува ме какъв е този бързомер?

#19 doktor51

doktor51

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 101 Мнения:

Публикувано 26 февруари 2016 - 05:43

Колега бързомера е от ония ефтенджосите  китайски изработки закупих го от Пловдив за 60 лв с доставката и съм доволен защото не ми пука дали ще го издера по храстите или ударя някъде .Не е мръднал до сега има точка кръстче или гръгче в зелено и в червено.Армсана си има добри мерник и мушка но с бързомера се мериш с двете очи и особенно за юрдек надвечер е направо приказка.Във форума някой ако нее с  бързомер от 200 лв значи не става ДА ама НЕ ние балъците си знаем.....Реклама на бързомерите има в Базар БГ. Поздрави

• the_hunter_84 харесва това

#20 ramires

ramires

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 457 Мнения:

Публикувано 26 февруари 2016 - 06:47

Пичове, някой купил ли си е комбо вариант ?

Мнения за късата цев ?

не съм точно с комбо вариант цев , от скоро експериментирам  с една 51 см , поставена  на  Армтак

http://s1370.photobu...a84929.jpg.html

....производство пак на  Армсан...много  прилично се  държи при стрелба с куршуми...през муфата  за  трошене на панти много им харсва , тя е със стеснение  0.25 мм съвсем скаро  ще пробвам  като  колегата  по  горе да  сложа  някакъв бързомер ,  хубавото е  че  си има фабрично  поставена Уивър планка...

Този пост е редактиран от ramires: 26 февруари 2016 - 06:51

• ЛЮБИТЕЛ и Raev харесват това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!