Към съдържанието

Снимка

Иж 54 класика в жанра или.......

• Моля, влезте за да отговорите
108 отговора на тази тема

#101 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 6029 Мнения:

Публикувано 12 ноември 2014 - 02:46

Въпрос:Продават се две пушки- обсъждания иж и да кажем силма. Втора употреба са. Цена 500 лева. И двете са много добре запазени. Коя ще купите?            

Няма успоредка  Силма за 500 лв.....ако някъде си виджал такава оферта дай линк ???

Втори въпрос:...Коя ще купите днес- 12.11.2014 и коя на 12.11.1979 ?

"Не коментирам фантастични хипотези" ,но все пак  за цена до 500 лв.  - решително ИЖ54

...не съм чул партийно величие от соца да е пуцал с ижовка: -)

Колко "величия от соца" /ловци/ познаваш , .... то и шопа казва за жирафа  че нема такова животно... :D

..и да, има го момента с "каквато ти пушката, такава ти класата" .... дста колеги пестят левчета за бенели, що не праскат с ижовки?...

Това е напълно вярно - богат човек може да купи евтина пушка ,но бедния няма как да купи скъпа....Следващия момент е как някой конкретен индивид възприема самия предмет "оръжие" - като инструмент ,или като някакъв фетиш... и третия момент му казват реклама и маркетинг... ;)

...за мен, достойнствата на една пушка, не се измерват със способността и да носи на мизерия....

А с какво ?.... Когато здравина, устойчивост на корозия и дълговечност на механиката са в допълнение стрелковите качества на оръжието ,това минус ли е ? :idea:

п.с. :D Изобщо... странни и непонятни са мотивите на хора които лично не са експлоатирали в продължение на години Иж54 паралелно с някаква друга успоредка от същия времеви период да правят оценки.... Или пък да сравняват автомати или помпи с двуцевки... ;)

• the_hunter_84 и saint харесват това

#102 saint

saint

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1349 Мнения:
  • Оръжие:Benelli M2, Benelli Argo E 30-06 , Howa 308, САР М 8 F 7.62./ 39 , Glock 19
  • Куче:шоколадова лабрадорка
  • МПС:Тойота Авенсис
  • ГрадСофия

Публикувано 12 ноември 2014 - 05:34

Един приятел с купи от форума за 550, братовчет ми продаде неговата за 600 ( това за силмата)
За соц. Величия- покрай дядо ми се намираха: -)

За ижовката- ползвал съм такава- пак дядо ми.

Не отричам, че има качества: -)
На мен лично не ми пасвае. Просто мися, че като качество не е върхЪ...
И фа, пушката 80% е емоция, след това едругото...
А, нямах толкова пари, за класна двуцевка: -(
Бенелито е хавтомат да, ама го написах като пример, не като система...

Май е време да пием по едно, че се забравихме

Този пост е редактиран от saint: 12 ноември 2014 - 05:34

#103 saint

saint

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1349 Мнения:
  • Оръжие:Benelli M2, Benelli Argo E 30-06 , Howa 308, САР М 8 F 7.62./ 39 , Glock 19
  • Куче:шоколадова лабрадорка
  • МПС:Тойота Авенсис
  • ГрадСофия

Публикувано 12 ноември 2014 - 05:40

И пак да кажа, не я оричам- за времет си беше страхота, обае според мен сега има доста по- добри пушки.

#104 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 6029 Мнения:

Публикувано 12 ноември 2014 - 05:57

И пак да кажа, не я оричам- за времет си беше страхота, обае според мен сега има доста по- добри пушки.

Редно е да се сравняват еднакви системи оръжия - успоредка с успоредка ,автомат с автомат и прочие...Иначе е несериозно.

Мога да напиша недостатъците на автомата , и на двуцевките , едни спрямо други, щото ползвам и двата вида.

.... пушката 80% е емоция, след това е другото.....

е , всяко нещо с времето..... :)

Поздрави! :256605:

• saint харесва това

#105 nqkoiotnqkade

nqkoiotnqkade

Изтрит потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 978 Мнения:
  • Оръжие:Тек и други
  • ГрадОт на майната си:)

Публикувано 21 ноември 2014 - 09:37

Иван само е изказал мнение , но ако се замислим има голяма доза истина в думите му.
Ако изключим здравината на иж 54 което е основното и предимство и сантиментите то предимствата и се изчерпват до тук.
Казвам го от опит ,защото и аз имах ИЖ 54 и то от най хубавите с цеви 76 см сглобка демиблок. Опитах от здравината и и наистина не помръдва и със зверски заряди. Събрах смелост и стрелях с бинарни такива без проблем (качвал съм подробности в подходящи теми) Обаче опитах и от теглото и лошия и баланс на ИЖ54 заради тежките цеви ,ужасната сходимост и в крайна сметка реших ,че това нещо ми идва прекалено грубо и се разделих с нея. Силмата действително не бива да се дава като база за сравнение ,но нека направим сравнение с Бюхаг. С повечко търсене може да се намери читав Бюхаг за същите пари и ако си го смазвате редовно ще служи дълго ,а е доста по изпипан. Е, пълно щастие няма нали?
Не съм много запознат с вкусовете на бившите партийни величия ,но доколкото знам те са залитали по ТОЗ и то щучной. Сигурно в имало и фенове на ижетата. Такива фенове си има и до днес.
Истината в , че всеки чеши сърбела си както му харесва и с каквото оръжие му допада.

Този пост е редактиран от nqkoiotnqkade: 21 ноември 2014 - 09:40

• ДБД, old_hunter, ДММ и още 1 харесват това

#106 goso

goso

Ловец

• Златни ръце
  • PipPipPipPipPip
  • 454 Мнения:
  • Градняколко

Публикувано 30 ноември 2014 - 06:31

Въпро са ми не е за темата, но няма да отварям друга.

На иж 27 мушката на резба ли е?

Втория въпрос естествено е - къде ги има? :D

#107 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 6029 Мнения:

Публикувано 12 януари 2020 - 09:23

.

....**Иж 54 класика в жанра или.**

039223373-big.jpg?r=0

.

Този пост е редактиран от jovani62: 13 януари 2020 - 08:22

• ДБД, Skitnik, Жоро Данаилов и 4 други харесват това

#108 Искрен

Искрен

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 852 Мнения:
  • Име:Искрен
  • Оръжие:ИЖ,STEYR MANNLICHER
  • Куче:мелез от испанско гонче и дого аржентино мелез от червено гонче и пегая,'жълто гонче +още едно жълто гонче английски спрингер шпанйол бял пинчер
  • МПС:l200 3000 v6
  • ГрадКопривщица

Публикувано 14 януари 2020 - 06:51

И в крайна сметка опира до това какво ще ти се падне когато я купиш

Ако има хубав бой значи всичко е наред И от едните както и от другите има боклуци

Така че не е решаваща само здравината и цената

Мойто иженце си го взех за 900 лв(втора ръка) и съм си доволен :)

• Skitnik и Чавдар харесват това

#109 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4350 Мнения:
  • Име:Чавдар Пенков
  • Оръжие:ТОЗ 34, ИЖ 27
  • МПС:Рено
  • ГрадСофия

Публикувано 15 януари 2020 - 09:34

И в крайна сметка опира до това какво ще ти се падне когато я купиш

Ако има хубав бой значи всичко е наред И от едните както и от другите има боклуци

Така че не е решаваща само здравината и цената

Мойто иженце си го взех за 900 лв(втора ръка) и съм си доволен :)

:) Пушката ти е уникална....

Нали те гледах как ги откинваше гривеците от 40 - 50 метра - умираха преди да разберат... И то със седмици....

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!