Към съдържанието

Снимка

На варда за хищници

• Моля, влезте за да отговорите
10566 отговора на тази тема

#10561 feroti

feroti

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 105 Мнения:
  • Име:Красимир
  • Оръжие:много
  • Куче:Бретон
  • ГрадРазград

Публикувано 01 май 2022 - 09:52

След кратка почивка поредния самец.Интересно женските ги няма от 2 месеца.Примамен със свирка ..... pre tuned.Опита ми със свирките до момента не даваше необходимите резултати и реших да инвестирам в ..... pre tuned. Отначало като я хванах помислих че това е поредната неудачна покупка но след 10 минути "духане" взе да се получава а след още 10 вече бях виртуоз.Чакала е отстрелян  с .223 рем. куршум сиера блитцкинг 55gr. барут CFE223 27,7gr. капсул CCI-450 COL:2,260" и скорост на куршума 1048 м/с

Прикачени файлове

• avdjiev71, ДБД, Марин Карабялов и 13 други харесват това

#10562 миро ловеца

миро ловеца

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 31 Мнения:
  • Име:Миро
  • Оръжие:ИЖ 27М,Tikka T3X Battue lite cal.308win
  • Куче:посавско гонче
  • МПС:Нисан Терано 2
  • ГрадПазарджик

Публикувано 02 май 2022 - 10:05

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Два чакала снощи на прибиране.Виждайки фаровете на Теранина тръгнаха да се изнасят в нива с току що поникнал слънчоглед.
Спрях,пушката в калъфа с ключалката,извадих,заредих.Светнах им с фенера,а те поддичкват.Подвикнах им единия закова на място.Изстрел и падна на 55 метра.Другия тръгна да бяга,но в движение на към 80 метра го заковах.Първия с Geco Teilmantel 10.7g 170grs,а втория със S&B 9.7g 150grs.
Tikka T3X Battue Lite 308win.
Zeiss Conquest V4 3-12X56.

Прикачени файлове

• avdjiev71, ДБД, Марин Карабялов и 19 други харесват това

#10563 tosho_7901

tosho_7901

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 184 Мнения:

Публикувано 24 май 2022 - 11:01

По време на вечерния обход, към 8,30 ч. вече беше дошла на стървилището да провери какво е останало от вчерашната софра.

Прикачени файлове

• avdjiev71, ДБД, Марин Карабялов и 14 други харесват това

#10564 myrko

myrko

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 299 Мнения:
  • Име:Иванов
  • Оръжие:иж 43 , иж 58 , Merkel RX Helix 30-06
  • Куче:Померан :) Курцхаар
  • ГрадВелико Търново

Публикувано 25 юни 2022 - 02:02

Жътвата започва в моя район а и с това спокойствието на чакосите свършва . Надявам се през седмицата да изляза та да не връщам празна бележка и да видим какво е положениете след 3 месеца пауза ! Наслука през новия хищничарски сезон !
  • avdjiev71, Марин Карабялов, Планинички и 8 други харесват това

#10565 myrko

myrko

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 299 Мнения:
  • ГрадВелико Търново

Публикувано 28 юни 2022 - 11:23

Както бях планувал открих сезона и то подобаващо с хеттрик ! Третия господин обаче или по точно втория от дублето го ударих на ръба на шипките по хапа се , по въртя се и по скимтя но бях сложил само 2 крушума катомпървия го пое другарката му та неможах да му спестя мъките и се навря да мре сам . Младежа си гонеше мишки и не ми обърна внимание че се приближавам е няма да успее да натрупа опит с тези неща . Като цяло за два часа четири видяни , три стреляни и трите ударени ! Много добър старт като знам миналия сезон колко тегаво започна :)
  • жоро75 и Skitnik харесват това

#10566 myrko

myrko

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 299 Мнения:
  • ГрадВелико Търново

Публикувано 28 юни 2022 - 11:24

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Както бях планувал открих сезона и то подобаващо с хеттрик ! Третия господин обаче или по точно втория от дублето го ударих на ръба на шипките по хапа се , по въртя се и по скимтя но бях сложил само 2 крушума катомпървия го пое другарката му та неможах да му спестя мъките и се навря да мре сам . Младежа си гонеше мишки и не ми обърна внимание че се приближавам е няма да успее да натрупа опит с тези неща . Като цяло за два часа четири видяни , три стреляни и трите ударени ! Много добър старт като знам миналия сезон колко тегаво започна :)

Прикачени файлове

• avdjiev71, ДБД, Иван Кючуков и 19 други харесват това

#10567 tosho_7901

tosho_7901

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 184 Мнения:

Публикувано 03 юли 2022 - 08:45

Това е резултата, когато "овчарските" кучета се хранят с мърша и си почиват самосиндикално в гората. Дружката му замина преди три месеца, а бяха има няма на 2 години служба. Въпросния овчар неколкократно го предупреждавах да им сложи спъвачки и кучетата да движат със стадото, но начина му на мислене е друг. Не разбирам такива хора, да дават такива пари за кучета, а да ги отглеждат по този начин. 

Прикачени файлове

• avdjiev71, ДБД, Skitnik и 4 други харесват това

5 потребител(и) четат тази тема

1 потребители, 4 гости, 0 анонимни

VEZI
Change Theme!