Към съдържанието

Снимка

На варда за хищници

• Моля, влезте за да отговорите
10416 отговора на тази тема

#10401 myrko

myrko

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 270 Мнения:
  • Име:Иванов
  • Оръжие:иж 43 , иж 58 , Merkel RX Helix 30-06
  • Куче:Померан :) Курцхаар
  • ГрадВелико Търново

Публикувано 24 ноември 2021 - 05:17

Остана само да се реша да се изцапам :)

#10402 old_hunter

old_hunter

Ловец

• Глобален Модeрaтор
  • 4964 Мнения:
  • Оръжие:Beretta Urika Gold Optima-Bore 12 ga., Benelli Raffaello Delux 12 ga., Sako 75 Varmint 308 Win, Sako 85 Varmint 243 Win, Browning LongTrack 30-06 Sprg, Anschutz 1807 22 lr.

Публикувано 24 ноември 2021 - 05:20

Братушките посочват този начин като най-добър предвид стерилизация, запазване на ценните качества и избягване на "гранясване" т.е. дълготрайност.

При топенето чрез пържене(както бабите правиха свинска мас) се развиват температури над 140-50градуса, при които маста губи ценни вещества.
При водната баня температурата предразполага за образуването на някакви оксиди, които в последствие гранясват маста.
Има и вариант за топене в емайлиран чугунен съд с капак на фурна, на около 110градуса ...пак за часове.

С две думи....навихте ме :)

При топенето чрез пържене(както бабите правиха свинска мас) се развиват температури над 140-50градуса, при които маста губи ценни вещества.

Чрез пържене в никакъв случай! Освен ако целта не са джумерки за зелето и мас за пържене на дунавска риба! :D

Поздрави и наслука!

Този пост е редактиран от old_hunter: 24 ноември 2021 - 05:26

• Иван Кючуков харесва това

#10403 old_hunter

old_hunter

Ловец

• Глобален Модeрaтор
  • 4964 Мнения:
  • Оръжие:Beretta Urika Gold Optima-Bore 12 ga., Benelli Raffaello Delux 12 ga., Sako 75 Varmint 308 Win, Sako 85 Varmint 243 Win, Browning LongTrack 30-06 Sprg, Anschutz 1807 22 lr.

Публикувано 24 ноември 2021 - 05:25

Остана само да се реша да се изцапам :)

Като се изцапаш, поне прибери и месото! :)  Но обезателно проба за трихинелоза, както за дива свиня! 

Поздрави и наслука!

#10404 Иван Кючуков

Иван Кючуков

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1074 Мнения:
  • Оръжие:Тоз-34 кал 12//ЧЗ-550 Варминт,кал 308 Win, ЧЗ-83, Ап-7,65
  • Куче:Бретон
  • МПС:ИЖ

Публикувано 24 ноември 2021 - 05:31

Тази година и аз се наканих да стопя мас,но по закона на мърфи не съм виждал язо.Най-качествената мас се добива преди началото на т.н. хибернация,а не след нея. Края на м октомври - нач. на м.ноември.

• Марин Карабялов и todor_gps харесват това

#10405 todor_gps

todor_gps

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 4900 Мнения:
  • Име:Todor
  • Оръжие:Steyr, Иж-12;
  • Куче:Нямам....

Публикувано 24 ноември 2021 - 06:07

Тази година и аз се наканих да стопя мас,но по закона на мърфи не съм виждал язо.Най-качествената мас се добива преди началото на т.н. хибернация,а не след нея. Края на м октомври - нач. на м.ноември.

Преди години на един комщия му изчезваха кокошки, и наключи един язо пролетта и ме помоли да му изкарам мас....ми нямаше.....

• Иван Кючуков харесва това

#10406 myrko

myrko

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 270 Мнения:
  • Име:Иванов
  • Оръжие:иж 43 , иж 58 , Merkel RX Helix 30-06
  • Куче:Померан :) Курцхаар
  • ГрадВелико Търново

Публикувано 24 ноември 2021 - 06:42

Преди години на един комщия му изчезваха кокошки, и наключи един язо пролетта и ме помоли да му изкарам мас....ми нямаше.....

Пролетта е нормално да нямат но виж сега са като мечета или таз годишни приплоди , бягат все едно се търкалят но пък са пъргави :)

Този пост е редактиран от myrko: 24 ноември 2021 - 06:47

• ДБД, Марин Карабялов и todor_gps харесват това

#10407 Raev

Raev

СПА терапевт на открито

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 424 Мнения:
  • Име:Александър Раев
  • Оръжие:12/76, 22, 223, 243,9,3х62, 9х19+22, 2х9mmGas, 5,5mm
  • Куче:курцхаари, мелези
  • МПС:къса, черна, японска разбивачка на бъбреци
  • ГрадТук там по Голямата река

Публикувано 24 ноември 2021 - 08:25

Аз смело мога да кажа, че имаме доволно язовци в нашето поле. На година записвам 15+. Като изключим декември (бях се коронясал), миналата година според мен не легнаха. През всички други излети срещах и отстрелват.
Преди години, по молба на съседа, бях прибрал един огромен мъжкар, който изследваха и направиха на кюфтета. Нямам идея колко килограма беше животното, но излязоха 6кг. кайма.
Изядох половин кюфте от любопитство ;) ако не знаех какво е....щях да изям поне 10 :)
  • avdjiev71, ДБД, Марин Карабялов и 8 други харесват това

#10408 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5126 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Жабче, с фланци.
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 24 ноември 2021 - 11:13

Лиса се бе нагласила да замезва раничко .. и замези ... 

По принцип реших да чакам чако, който бе наченал да похапва една лиса от преди време, ама не дойде ... Луната изгря и всичко стана ден, та си обрах дърмите ...

Прикачени файлове

• Прикачен файл  0111111.png   1,49MB   0 Брой сваляния

Този пост е редактиран от ДБД: 24 ноември 2021 - 11:14

• avdjiev71, Марин Карабялов, БАЙ АСЕН и 14 други харесват това

#10409 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5126 Мнения:

Публикувано 25 ноември 2021 - 12:29

Аз смело мога да кажа, че имаме доволно язовци в нашето поле. На година записвам 15+. Като изключим декември (бях се коронясал), миналата година според мен не легнаха. През всички други излети срещах и отстрелват.
Преди години, по молба на съседа, бях прибрал един огромен мъжкар, който изследваха и направиха на кюфтета. Нямам идея колко килограма беше животното, но излязоха 6кг. кайма.
Изядох половин кюфте от любопитство ;) ако не знаех какво е....щях да изям поне 10 :)

Е..ее, някакъв негативизъв в общт план, в последствие, появи ли се ........  :D

Този пост е редактиран от ДБД: 25 ноември 2021 - 12:30

• SNIPER ELITE и Raev харесват това

#10410 old_hunter

old_hunter

Ловец

• Глобален Модeрaтор
  • 4964 Мнения:

Публикувано 25 ноември 2021 - 08:55

Е..ее, някакъв негативизъв в общт план, в последствие, появи ли се ........  :D

Да, отвори му се апетит и желание да направи собствени кифтета.

Поздрави и наслука!

• ДБД, Raev, danny_nikolov и още 1 харесват това

#10411 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5126 Мнения:

Публикувано 25 ноември 2021 - 10:38

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Днес на Хенри ..., консумацията там бе на лице ... Към 18:30ч. се разпяха няколко оркестранта, ама хванаха към нивите, пренебрегваики кулинарните изкушения де бях замъкнал  .. Първия мастър шеф се домъкна малко след 19ч. и вече предъвкваше, като го видях ...  Уж се кокорех начесто, ама не го съзрях от къде цъфна ...  Веднага получи максимална оценка за участие, която обаче нещо не му понесе ...  :D

Почна се едно чакане, та чакане ..., та два часа и кусур ... На поредното кокорене през бинокъла, се бе дотътрил един холестеролно зависим, съдейки по размера му  ... Явно нещо не бе твърде гладен, щото  се назландисваше, но все пак прояви някакъв вял интерес към корневурската диетичност на трапезата ....  Изневиделица нещо му изяде главата, но не бе холестерола ...  :D Реших да тръгвам, щото винце ми се превиждаше вече .... По пътя срешнах още двама калпазани, ама мисълта за Христовата кръв излезе по силна ..  :D Прикачен файл  222222222.png   1,01MB   0 Брой свалянияе

Този пост е редактиран от ДБД: 26 ноември 2021 - 06:43

• avdjiev71, Иван Кючуков, Марин Карабялов и 32 други харесват това

#10412 Щирлиц

Щирлиц

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 949 Мнения:
  • Име:Николай Иванов
  • Оръжие:Tikka -T3 Lite 308 & 223 ;T3 Varmint-308 ;Тikka T1X 22 LR ; ИЖ-54;Winchester SX2
  • Куче:Ваймаранер
  • МПС:TLC
  • Градградът на липите

Публикувано 26 ноември 2021 - 01:32

"Виното и ракията са спасили повече животни от WWF и всички подобни пендели взети заедно на 4-та степен"
Чичо Кольо
  • ДБД, Марин Карабялов, bat-kiffi и 8 други харесват това

#10413 Samuyl

Samuyl

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 16 Мнения:
  • Име:Самуил
  • Оръжие:Silma, Ata Arms Neo, Bergara B14
  • Куче:Курцхаар,Балканско гонче
  • МПС:Nissan Terrano
  • ГрадНови Искър

Публикувано 30 ноември 2021 - 10:04

Нямаше как да не уважа първия сняг, от 5 до 8 мина една лисица набързо и туй то..
Интересно, че една беше миналата по пътя след като е спряло да вали, някъде по обяд...
Много са тегави все още, кожите ги подкарват поне след две седмици, кокали въобще не поглеждат, само карантия ядат стръвно.. До ден, максимум два изчезва..

Прикачени файлове

• ДБД, Иван Кючуков, Марин Карабялов и 10 други харесват това

#10414 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5126 Мнения:

Публикувано Вчера, 13:12

Едно време хишника го тровеха със стрихнин и хлорпикрин, сега маа шкембе чорба и карантийка в собствен сос ..... Е, от време на време някой дава фира, ама като цяло не могат да се оплачат от липса на манжорно ... Довечера може и да проверим кое как е .... Прикачен файл  55555.png   1,62MB   0 Брой сваляния

Този пост е редактиран от ДБД: Вчера, 15:44

• avdjiev71, Иван Кючуков, Марин Карабялов и 14 други харесват това

#10415 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5126 Мнения:

Публикувано Вчера, 22:48

Нарочно не отидох на голямата манджа, а се нагнездих на другото чакало, където също има доволно какво да се яде .... Чакала се появи още в 18:30ч., ама се започно едно мотане  наляво, надясно .., та отиде бая време  ..  Упорито се въртеше в страни от стървилището, като се позадържаше там и после пак изчезваше до следващото появяване .... Разбрах, че бе задърпал нещо там и няма да отиде на голямата манджа ... поизвъртях се да ми е по удобно и го зачаках .. Към 21ч. пак се появи и отново се залепи там .. Не бе твърде удобен, но стана работата .... Това, в което бях почти сигурен се потвърди . Чако бе задърпал една пофтасала лисица от преди време и ядеше нея ... Що за вкус, на трапезата рибни деликатеси и говежди дарове + наколко дърти кокала за калций, ма на, скъсаха се да плюскат лисици ... Прикачен файл  666666.png   1,61MB   0 Брой сваляния

Този пост е редактиран от ДБД: Днес, 04:07

• Иван Кючуков, Марин Карабялов, Николай Йорданов и 12 други харесват това

#10416 todor_gps

todor_gps

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 4900 Мнения:
  • Име:Todor
  • Оръжие:Steyr, Иж-12;
  • Куче:Нямам....

Публикувано Вчера, 23:06

Нарочно не отидох на голямата манджа, а се нагнездих на другото чакало, където също има доволно какво да се яде .... Чакала се появи още в 18:30ч., ама се започно едно мотане  наляво надясно .., та отиде бая време  ..  Упорито се въртеше в страни от стървилището, като се позадържаше там и после пак изчезваше до следващото появяване .... Разбрах, че бе задърпал нещо там и няма да отиде на голямата манджа ... поизвъртях се да ми е по удобно и го зачаках .. Към 21ч. пак се появи и отново се залепи там .. Не бе твърде удобен, но стана работата .... Това, в което бях почти сигурен се потвърди . Чако бе задърпал една пофтасала лисица от преди време и ядеше нея ... Що за вкус, на трапезата рибни деликатеси и говежди дарове + наколко дърти кокала за калций, ма на, скъсаха се да плюскат лисици ... attachicon.gif 666666.png

Лисичия хамон май им се услажда, обичат по "узряло" месо.... :sufra:

Този пост е редактиран от todor_gps: Вчера, 23:07

• ДБД и GGen74 харесват това

#10417 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5126 Мнения:

Публикувано Вчера, 23:11

Лисичия хамон май им се услажда, обичат по "узряло" месо.... :sufra:

Явно, това го наблюдавам от няколко години ... 

• Николай Йорданов и GGen74 харесват това

9 потребител(и) четат тази тема

3 потребители, 6 гости, 0 анонимни

wolf67, Марин Карабялов, Mir@k@
Change Theme!