Към съдържанието

Снимка

На варда за хищници

• Моля, влезте за да отговорите
9252 отговора на тази тема

#9241 Иван Кючуков

Иван Кючуков

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 912 Мнения:
  • Оръжие:Тоз-34 кал 12//ЧЗ-550 Варминт,кал 308 Win, ЧЗ-83, Ап-7,65
  • Куче:Бретон
  • МПС:ИЖ

Публикувано 20 януари 2020 - 01:00

Да се похваля и аз с един лисугер. След като оправих скиталците това е прва слука от чакалото.Лиско дойде към 18:50ч на към80-90м. То било голям кеф в чакалото-няма вятър няма студ.Що студ съм пребрал по шипките.Снимка бат Ванко.

Прикачени файлове

• avdjiev71, ДБД, Марин Карабялов и 13 други харесват това

#9242 Diters

Diters

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 555 Мнения:
  • Оръжие:к'вот дойде
  • Куче:Чара
  • МПС:с колела
  • Градна село

Публикувано 20 януари 2020 - 04:02

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Поздравления за колегите, имали слука!

Да се запиша и аз в темата малко:

От три седмици вардя семейство чакали с две малки, че нещо взеха много да наглеят ...

Заставам в края на една поляна над  село, на 300-350м. от гората.

Преди два уикенда ми се извървяха и четирите в интервал от 10минути по време на свински лов, но нали не дават да стреляме по хищник, само ги изгледах през оптиката и им се заканих ...

Миналата седмица ги чаках, но дали заради луната, дали заради друго - не се показаха ... само една лисица мина пътьом, но беше далеко  и не я стрелях ...

В петък, още с прибирането на село  реших че ще се вардим ... пак ... е "Да, ама не", както беше казал един журналист (лека му пръст на човека) ... докато се надяна в ловните одежди и ... падна мъгла ... толкова гъста, че едва намерих позицията за варда. Поседях час ... и се прибрах ... виж къщата лесно я открих :)

Хапнах, запалих печката и ахъ да се предам - гледам мъглата я няма ... айде газ на варда .. нали позицията ми е на има-няма 500м. от къщи,  какво по лесно ...

Отивам, светвам .. гледам очи  :hubbahubba:  ... пак гледам -  няма ги ... оказа се един язовец ... походи насам-натам и замина по неговите си работи. До 23:30 никакво друго движение.

В събота времето беше с мен ... застанах още в 18:00, температурата беше около -1,  вятър нямаше и рещих, че ще вардя поне до 10-11 ...

В 18:30 от гората излезе лицица седна в другия край на поляната и се заоглежда ... все още в селото имаше доста шум (от движение на коли, кучета лаеха) и лиса се прибра в гората. След около минута пак излезе (не знам дали беше същата или друга, която изплаши предишната, не можах да определя) и пак седна да наблюдава обстановката. Поседя, поседя и хукна по един коларски път към село ... реших да не я стрелям, че много бързо се движеше, а трябваше да се въртя на повече от 90 градуса. 

Към 19:30 видях чакалите да излизат един по един от гората ... Е няма такова усешане, като да видиш 4 чифта очи :hubbahubba: :hubbahubba: :hubbahubba: :hubbahubba: ! Почаках ги да се помотат и да тръгнат по пътя на лисицата, само че вече бях подготвен .. прихванах единия и в момента в който спря за миг стрелях .. чух попадението, но не виждах паднало животно - другите естествено изчезнаха. Реших да чакам още малко и преди да се прибера да видя какво съм я свършил ...

След 20-30ми. един чакал отново застана на ръба на гората ... пооглежда се около минута и отново тръгна по пътя на предходните...  в момента в който стигна там, където стрелях първия се замота (ясно ми беше, че там има или животно или кръв) след около минута  видях, че тръгва обратно към гората и стрелях ... в този момент животното мина през една канавка, изкопана от водата и проектила тупна зад него. Чакала хукна право към мен, в момента в който леко кривна в страни и видях плешката - стрелях. Чух ясно тупването в тялото. Рано беше, но реших, че ми стигат две животни и отидох да видя какво съм направил ... За съжаление бях тръгнал само с челник с батерия на изпарения и намерих само  първото живтно - оказа се миналогодишно женско чакалче, а далекомера показа 145м. Прикачен файл  IMG_202001.jpg   114,44K   0 Брой сваляния 

Втория чакал не успях да го намеря ... до следвашия ден. :)

Веднага след свинския лов обилолих поляната и го видях - на 30м. в страни от мястото на което го търсих предишната вечер и на 105м. от позицията ми. Жовотното беше изключително едра женска. Оказа се че се е върнала да търси отрочето след първия изстрел и до там...

Прикачен файл  IMG_2020.jpg   237,57K   0 Брой сваляния

Наслука, идват най-хищничарските дни в годината!

Този пост е редактиран от Diters: 20 януари 2020 - 04:04

• avdjiev71, ДБД, Иван Кючуков и 37 други харесват това

#9243 LyudmilLov

LyudmilLov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1309 Мнения:

Публикувано 21 януари 2020 - 09:48

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

За много години хищничари и поздрави за слуките ви!

Вчера най-после успях да изляза на варда за хищници!?

Не бях излизал от 30.12., а се оказа, че през това време доста от плевясалите блокове са обработени.

Вече беше тъмно, когато застанах до засята нива. След 19 часа се обозначи група от три чакала, но след това се отдалечи на запад. Въобще имаше доста чакалски вой снощи- наблизо и надалече.

Вардих на три различни места и ползвах различни свирки-  ПС2, звук на коте и звук на лисица. На места условията за изстрел над 150 метра беше труден, заради вдигания от западняка прахоляк от изпръхналата почва- виждаха се светещите очи, но трудно се различаваше торса на хищника, който веднага хукваше. Показа се чакал, но светлината го стресна и веднага се шмугна в тръстиката. На следващото осветяване очите му светнаха, но в житната нива- от другата страна на канала и бе далече. 

На едното място за малко да "докарам" една лисица, но в близост завиха чакали и лисичия лай замина на северозапад.

До друга житна нива успях да отстрелям чакал, който хукна веднага щом го осветих, но ССТ-ито ми тупна зад лявата му плешка и е излязло през дясната. Чакала беше женски.

Стана полунощ и -6 градуса, и......., и си тръгнах.

Поздрави и наслука!

Прикачени файлове

• avdjiev71, ДБД, Иван Кючуков и 28 други харесват това

#9244 Turhan Niyazi

Turhan Niyazi

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 526 Мнения:

Публикувано 23 януари 2020 - 08:09

Вторник вечер заедно с поготовката за водоплаващия нагласих и инструментите за карниворите. Колега ловец който се занимава с касапчълък ми каза къде накрая на селото е хвърлил останките от теле. В 20 часа потеглих в 20 и 50  бях на мястото светнах и видях хищника седеше и се пулеше в драките опитвах се да го идентифицирам, но докато се опитвах той драсна да се изнася през близкостоящото жито. След като се отдалечи и си мислеше , че на безопаснно разстояние  се спря запоследно. Сутринта сряда преди патешкия свирнах на три места на едното пусна ...доволен отидох да гръмна някой патарок

#9245 Turhan Niyazi

Turhan Niyazi

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 526 Мнения:

Публикувано 23 януари 2020 - 08:10

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Вторник вечер заедно с поготовката за водоплаващия нагласих и инструментите за карниворите. Колега ловец който се занимава с касапчълък ми каза къде накрая на селото е хвърлил останките от теле. В 20 часа потеглих в 20 и 50  бях на мястото светнах и видях хищника седеше и се пулеше в драките опитвах се да го идентифицирам, но докато се опитвах той драсна да се изнася през близкостоящото жито. След като се отдалечи и си мислеше , че на безопаснно разстояние  се спря запоследно. Сутринта сряда преди патешкия свирнах на три места на едното пусна ...доволен отидох да гръмна някой патарок

Прикачени файлове

• avdjiev71, ДБД, Иван Кючуков и 23 други харесват това

#9246 Herzblock

Herzblock

Железен потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 261 Мнения:
  • Оръжие:{Руски Blaser-Иж18мн-223-308} & {турска Beretta 6/8 цола}

Публикувано 25 януари 2020 - 08:39

Остана си загадка дали има попадение. Утре ще го търся по обстойно.

https://youtu.be/Nk5_qvgaiuc
  • rymen1980 харесва това

#9247 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4346 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Трабант - бял, комби .
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 25 януари 2020 - 08:51

За мен има, ама мисля, че е ниско ..., първо пририпа след изстрела и после  бяга все едно му пари под лапите  .. 

Този пост е редактиран от ДБД: 25 януари 2020 - 08:53

• Herzblock харесва това

#9248 todor_gps

todor_gps

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 4002 Мнения:
  • Име:Todor
  • Оръжие:Steyr, Иж-12;
  • Куче:Нямам....

Публикувано 25 януари 2020 - 09:35

Има попадение в корема ниско или в задната частна гръдния кош, ако си закачил черния дроб, ще мине не повече от 60м. ако е в червата 100+.....

• Herzblock харесва това

#9249 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 917 Мнения:
  • МПС:Нисан

Публикувано 25 януари 2020 - 10:01

Удари го,даже ми се стори,че скока му към гората,му беше последен.
  • Herzblock харесва това

#9250 Herzblock

Herzblock

Железен потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 261 Мнения:
  • Оръжие:{Руски Blaser-Иж18мн-223-308} & {турска Beretta 6/8 цола}

Публикувано 26 януари 2020 - 12:02

Сврял се е в гъстак непосредствено след угарта. За първи път геко експрес ми прави изходна рана(с големина 50ст.). 223, 50м.

Прикачени файлове

• avdjiev71, ДБД, Иван Кючуков и 16 други харесват това

#9251 Turhan Niyazi

Turhan Niyazi

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 526 Мнения:

Публикувано 26 януари 2020 - 04:07

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Бях поканен от приятел от съседна дружинка ... всички са извикани на ранен заек

Прикачени файлове

• avdjiev71, ДБД, Иван Кючуков и 24 други харесват това

#9252 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4346 Мнения:

Публикувано Вчера, 11:35

От нямане на работа в петък си направих още едно стървилище, в близост до гората по поречието на Дунав . Там няма къщурка и ще се кибичи на открито, но пък има лампи .., е лабавички като светене, но все пак е по-добре от нищо . На третата вечер, снощи демек, вече имаше кандидати .. Един котумбас към 18ч., един чакал в 22 и нещо и после към 3 след полунощ, пак котумбас, може и същия да е .. 

Прикачени файлове

• Прикачен файл  11111111.jpg   144,55K   0 Брой сваляния
  • Прикачен файл  222222.jpg   131,58K   0 Брой сваляния

Този пост е редактиран от ДБД: Вчера, 12:39

• avdjiev71, Иван Кючуков, Марин Карабялов и 11 други харесват това

#9253 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4346 Мнения:

Публикувано Вчера, 11:59

Сврял се е в гъстак непосредствено след угарта. За първи път геко експрес ми прави изходна рана(с големина 50ст.). 223, 50м.

Даа, наистина ниско малко е влязло злодейчето ... 

• Herzblock харесва това

2 потребител(и) четат тази тема

1 потребители, 1 гости, 0 анонимни

choko
Change Theme!