Към съдържанието

• Зареждане на брояча
Снимка

На варда за хищници

• Моля, влезте за да отговорите
8710 отговора на тази тема

#8701 Herzblock

Herzblock

Железен потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 239 Мнения:
  • Оръжие:{Руски Blaser-Иж18мн-223-308} & {турска Beretta 6/8 цола}

Публикувано 04 април 2019 - 07:51

Да.

-Има от "същите".

Гледам от "миризливите и метиляви " овце. Обработвам около 300 дк. ниви.  Ора, култивирам, сея и торя(както с органични, така и със синтетични торове). И никога не съм палил стърнища, шавари или изоставени и необработваеми земи.  "Алчността" ми не е по голяма или малка от тази на всеки друг земеделец, животновъд или абонат на този форум.

И не съм съгласен - хората на труда, земеделието и животновъдството да бъдат категоризирани като : - "алчни, ненаситни, безотговорни, пиромани и вредители"!

По същия начин, евро субсидираните зелени категоризират- ВСИЧКИ ловци, като- "МЕСО-НЕНАСИТНИ, КРЪВОЛОЦИ УБИЙЦИ"!

Не приемам езика на- слагане всички под ОБЩ ЗНАМЕНАТЕЛ.

Този пост е редактиран от Herzblock: 04 април 2019 - 07:56

• ДБД, Skitnik, Todir и 5 други харесват това

#8702 socialnia

socialnia

Хищничар

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 632 Мнения:
  • Име:Димитър
  • Оръжие:Blaser R93; CZ 452 - 2E ZKM LH AMERICAN Cal. 17HMR
  • Куче:Дратхаар; Ягдтериер
  • МПС:Nissan Patrol
  • ГрадПавликени

Публикувано 04 април 2019 - 11:17

Да.

-Има от "същите".

Гледам от "миризливите и метиляви " овце. Обработвам около 300 дк. ниви.  Ора, култивирам, сея и торя(както с органични, така и със синтетични торове). И никога не съм палил стърнища, шавари или изоставени и необработваеми земи.  "Алчността" ми не е по голяма или малка от тази на всеки друг земеделец, животновъд или абонат на този форум.

И не съм съгласен - хората на труда, земеделието и животновъдството да бъдат категоризирани като : - "алчни, ненаситни, безотговорни, пиромани и вредители"!

По същия начин, евро субсидираните зелени категоризират- ВСИЧКИ ловци, като- "МЕСО-НЕНАСИТНИ, КРЪВОЛОЦИ УБИЙЦИ"!

Не приемам езика на- слагане всички под ОБЩ ЗНАМЕНАТЕЛ.

В момента реагирате точно така, както тези които аз съм споменал, ако например им бях рекъл да не продължават да палят!

Аз Вас не Ви познавам и не бих могъл да Ви причисля към ТОЧНО определените хора които съм имал предвид.

Моля заповядайте ми на гости когато решите в моето село, и лично ще Ви покажа условията при които се отглеждат тези "чистопородни" животни! Гарантирам, че веднага ще ме разберете какво точно съм имал предвид! Лично съм се съгласил и одобрил безвъзмездно да прекарат през моите имоти проводниците за електропастирите. Ако им резна кабелчетата ще им вгорча животеца, но аз съм преди всичко миролюбив и разумен селски човек. Лично с мои средства и техника съм почистил и извозил миналата година над 100 тона оборски тор. Да не говорим, че точно в момента са превзели един имот съседен на моя, който аз закупих наскоро, и в момента съм ги оставил да серат навред в него докато си продадат агнетата. Говоря за напълно годна за обитаване къща. Складират фураж вътре в стаите и навират кози и овце да нощуват вътре (стадото е смесено от около над 150 глави). Точно поради тази причина започнах да изкупувам всички съседни имоти, защото те се самонастаняват вътре, и когато го разрушат се местят в съседната къща или съседния дворен парцел. И това при живи собственици! Просто хората са предпочели града, и когато видят какво става с бащините им къщи се шашардисват. Скоро с решение на общината всички тези животни трябва да напуснат пределите на регулираните терени. Чобаните не предприемат абсолютно нищо. Коват по края на селото паянтови постройки от чамови изрезки, и ги покриват с найлон. Така смятат, че са изпълнили предписанията. В момента около къщата където живея има няколко стада, като общо броя им надхвърля 800 животни! За безконечните проблеми с бълхите и кърлежите, ама изобщо не ми се говори!!! Обаче има и няколко по сериозни животновъда в моето село ( стада от 200+ животни), но с тях също не може да се води диалог по каквито и да е въпроси. Просто интелектуалното им развитие е на нивото на една дзвиска. Аз вярвам и съм сигурен, че Вие не сте и нямате нищо общо с такива хора. Пожелавам Ви да бъдете здрав, и да се роят стадата Ви. Повече по този въпрос няма да пиша, както и темата е за лов на хищници, а не за млеконадоя в централна северна България.

Този пост е редактиран от socialnia: 04 април 2019 - 11:27

• krasi_75-berta, LyudmilLov, rikitikitavi и 4 други харесват това

#8703 LyudmilLov

LyudmilLov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1191 Мнения:

Публикувано 05 април 2019 - 07:49

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Вчера не се стърпях и излязох за хищници.

Отидох на едно от новите стървила и се спотаих на подготвеното място.

Любувах се на природата и настъпващата зеленина по дърветата, и с отвръщение гледах как отново- още по светло, започна да гори около дигата?!

Но, да се приземя!

За малко внезапни напъни за кашлица да компрометират позицията ми. Към 22,10 ч. отстрелях този лисугер. Примамвах го със звук на мишка и мяукане на малко коте- редувах ги.

При поредицата осветявания- лисугера отначало идваше по вятъра, после легна в тревите на края на един пояс, после изчезна, но се оказа че е притичал 200+ метра до "моя" канал за да поеме срещу вятъра. За малко да го изпусна, защото беше подминал стървилото- при поредното осветяване и лошо го виждах на светлината на фенера, но ССТ-ито си каза решаващата дума.

Поздрави и наслука!

Прикачени файлове

Този пост е редактиран от LyudmilLov: 05 април 2019 - 07:58

• avdjiev71, ДБД, Иван Кючуков и 20 други харесват това

#8704 LyudmilLov

LyudmilLov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1191 Мнения:

Публикувано 06 април 2019 - 02:18

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Днес пак не се стърпях и пак излязох за хищници?!

За моя огромна радост ДНЕС НЯМАШЕ ПОЖАР В ЛОВНОТО НИ ПОЛЕ !!!

Преди един калвадос време се прибрах от чичо доктор, протривам нежно и акуррратно с шомпола любовницата си, и словославям поредния ми лов на хищници- три цели, три изстрела три попадения.

На едното място отстрелях два чакала. Единия - женски, остана на място, но втория успя да се мушне в близките тръстики, а на мястото на попадението бе оставил доста кръв и карантия, и не можах да видя пола му и да го фотна.

На следващото място отстрелях пак женски чакал с перфектно попадение- зад плешката, от прилично разстояние.

Ако не беше вятъра, щеше да е супер ден за варда на хищници.

Наздраве, поздрави и много слуки!

Прикачени файлове

• avdjiev71, ДБД, Иван Кючуков и 25 други харесват това

#8705 bat-kiffi

bat-kiffi

Охотник по перу

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 458 Мнения:
  • Име:Роз
  • Оръжие:БроВнинг-ФеЛикс, Хова Сан, СтоГер-Помп
  • Куче:дон Диего де ла Вега - Zorro
  • МПС:Чуждо, аПоло, СимсоМ, КоЛЛо

Публикувано 08 април 2019 - 11:32

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Несподелената слука не е толкова сладка.

Една мишена от средата на март

Прикачен файл  DSC00015.jpg   134,66K   1 Брой сваляния

През Април залеза се изтегли с 1 час и тези дни пак ме засърбя пръстчето. В ранния следобяд на петъка си бих камшика към ловната резиденция. По пътя се опитвах да избера между две места, на които ми се ходеше. Докато разхождах Зорро метнах монета и се падна по-далечното и рядко посещавано от мен място. Още в 7 без 20 разпънах сергията. На второто озвучаване от гората  насреща изскочи Чак и хвана азимут към торбата с лъжите. Прибрах Джина в бутилката с надеждата койота да спре за да се огледа. Уви продължи в тръс. Лепнах му папионката и го поведох. На 99 м от мен спря. Това беше моментът и с Хо му я завързахме. Чудих се дали да не си тръгна, но реших да поостана, пръста си ме сърбеше. След 10-на минути гледам на около 400 м по ръба на гората върви животно. Песимиста в кратуната ми, вика – сърна, оптимиста – чакал. И двамата не познаха, стъклото показа Лиско. Пуснах Джина да вряка. Лисо заидва към него. По пътя вдигна един колхикос петелос и за около минута дойде на изстрелно разстояние. Добре, че на 128 м от мен едно мишле мръдна в краката му и Лиско спря. Накичихме го и него с Хо. Докато се радвах на успеха излезе сръндак с обелени вече върхове на рогата и бялото на носа до очите, въпреки зимната все още козина. В краката му се шматкаха петли и кокошки. Докато се любувах на гледката по пътеката на Чако излезе Лиса, спря да се огледа и там остана. Гащите ми пожълтяха. Четири пъти ми се е случвало да стрелям за 1 чакалочас по 3 хищника и четирите пъти стигах до 2,5 - два убити и един ранен. Най после петият път пълно 3, при това за 30 минути.

Прикачен файл  DSC00170.jpg   154,63K   0 Брой сваляния

В съботата отидох на другото място. Малко преди да си тръгна излезе Чакита. С Хо и направихме един илик за най-горното копче на кожуха.

Прикачен файл  DSC00174.jpg   131,83K   0 Брой сваляния

Наслука!

• avdjiev71, profiH'87, ДБД и 40 други харесват това

#8706 rikitikitavi

rikitikitavi

Ловец

• Златно Перо
  • PipPipPipPipPip
  • 487 Мнения:
  • Име:николай
  • Оръжие:toz 34 12х70, tula 16х70, super nova 12x89
  • Куче:засега само в мечти
  • МПС:галоперченце
  • ГрадВарна

Публикувано 08 април 2019 - 07:51

Ама след такива постове ми иде да захапя чашата с ракия от завист.....неблагородна. Ама работя по въпроса ....да напиша някога и аз нещо подобно...браво
  • isho.com харесва това

#8707 Иван Кючуков

Иван Кючуков

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 814 Мнения:
  • Оръжие:Тоз-34 кал 12//ЧЗ-550 Варминт,кал 308 Win, ЧЗ-83, Ап-7,65
  • Куче:Бретон
  • МПС:ИЖ

Публикувано 08 април 2019 - 08:23

Малко съм ги позарязал хищниците,но лека по лека се по приготвям.

Прикачени файлове

• avdjiev71, ДБД, Марин Карабялов и 16 други харесват това

#8708 пламенчо

пламенчо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 177 Мнения:

Публикувано 08 април 2019 - 09:59

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Първият чакал дойде за 2 минути. Все едно имахме среща. Толкова много се радвах как идва към мен, че подцених изстрела и го ударих малко ниско. Довлачи се до едни тръни и не можах да го снимам. Около стотина метра.

Смяних позицията. След 30-40 минути се появи този от снимката. Попадението е малко назад, но дори не мръдна. 50-60 метра.

.243, Геко, 105 грн.

Наслука!

Прикачени файлове

• Прикачен файл  322.jpg   208,67K   0 Брой сваляния

• avdjiev71, ДБД, Иван Кючуков и 24 други харесват това

#8709 LyudmilLov

LyudmilLov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1191 Мнения:

Публикувано 13 април 2019 - 01:00

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Вчера след стрелбите намах търпение да изляза на хищници и да сефтосам приклада- след тунинга му.

В 19,10 часа се настаних под голям шипков храст, че от там имах видимост на почти 270 градуса.

Напъпващата растителност правеше наблюдението и усещанията ми много приятни. Имаше лек ветрец и се опитваше да завали с много сичнички капчици.

Вятъра почти утихна, дъжда се усили и приспивния му ромол премина в барабанене върху периферията на шапката ми. Обичам дъждовното време и бях решен да остана поне до полунощ, но към 20,30 часа отново се появи вятър, който постепено се усилваше.

По едно време осветих периметъра, но не можах да различа нищо в лъча на прожектора. Капките в светлинния лъч силно блестяха и дори и да е имало "светещи очи", то не ги различавах.

Вардих до 21,15 часа и реших, че е безмислено да остана и се отказах- не ставаше за варда на хищници. Вятъра бе доста силен, въртеше дъждовните струи и в светлинния сноп не се виждане на повече от 20-тина метра.

Нарамих раницата с партакешите, триногата и карабината, и поех през скоробрануваната нива за към джипа ми, а 500-те метра, които бях изминал на отиване ми се видяха четворно повече на връщане. Имах чувството, че калта по ботушите ми се е превърнала в големи керпичи.

Бавно напредвах в тъмното и почти се сбъсках с нещо, което тутакси превключи на 6-та скорост. Веднага осветих в посока на нещото, но видях само опашката, която се изгуби сред светещите капки. Дори не успях да различа на кой хищник принадлежеше опашката - чакал,  лисица или язовец. Разпънах триногата насред нивата и останах за известно време, но като отмина адреналина и прецених, че наистина е бесмислено да оставам и да вардя- виждах само до на 20-тина метра.

Газейки из калта се успокоявах, че за следващия път ще имам нишани.

Криво ляво стигнах до сухото каналче, прешляпах го и чак, като стигнах до джипа и се усетих-....  имам да измина километър+ из наскоро брануваната нива-  през която дойдох.

Напредвах към асвалта и си мислех, колко голяма работа е Митсубишито! Може и да гори много, но обут с подходящите гуми е фурия!

С тези мисли се качих на асвалта.

Нямах слука, но изкарах страхо...оотни няколко часа на вардата ми за хищници!

Прибрах се, оставих дрехите и ботушите да се сушат в пристройката и набързо влезнах в моята светая светих, че да подсуша, почистя и обгрижа любовницата си.

Снощи мно....оого ми се осладиха вечерята и Грозданката, и след третия заход реших- ще споделя преживяното?!

Голяма работа е ловът на хищници?!

Поздрави и наслука!

Прикачени файлове

Този пост е редактиран от LyudmilLov: 13 април 2019 - 01:04

• avdjiev71, ДБД, Иван Кючуков и 22 други харесват това

#8710 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 668 Мнения:
  • МПС:Нисан

Публикувано 16 април 2019 - 04:23

Това облекло е таман като за нас,дето по цяло лято храним комарите и кърлежите:).Някой колега да знае,дали у нас може да се намери нещо такова?
http://biostop.org/c...oj-optimum.html

#8711 LyudmilLov

LyudmilLov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1191 Мнения:

Публикувано Вчера, 08:14

Вчера излязох на варда на хищници и се отправих към същото място, където бях последния път- в дъжда. 

Настаних се на същото място, като миналия път и смятах да си набера мално шипки, но предпочетох да се спотая, защото на идване мернах в далечината един чакал, който вървеше по пътя- на границата на между една нива и изсъхнали плевели.

Стъмни се. Луната на моменти осветяваше и осветих с фенера за първи път към  21,15 часа.  При следващите осветявания на периметъра засякох- на 200-тина метра, два язовеца, които се моткаха из нивата в посока юг.

Към 23 часа облачност скри луната и взе леко да припръсква. При последващо осветяване на периметъра видях, че от север- през средата на нивата, върви хищник,който оприличих на чакал. Приготвих се в тази посока и като осветих след 10-тина минути светнаха очите на два чакала, които веднага се разделиха. Единия хукна обратно на север и изчезна в ниската част на нивата, а другия хукна на югозапад, но  го прихванах в Никона и неможа да стигне до пояса и канала, защото 11,7г. ССТ го застигна, тупна в него и го  претърколи. Изгасих фенера, презаредих и с надеждата, че може да мерна и другия чакал поизчаках малко. След секунди светнах, но другия чакал беше стигнал до ръба на североизточния канал. Отстреляния чакал бе женски, а мъжкия го оставих за следващия път.

На път към града си мислех за предната ми варда в якия дъжд, с кого съм се разминал в нивата- с язовец или с чакал, но ......, но ще има чакал за чичо доктор?!

Поздрави и наслука!

Прикачени файлове

Този пост е редактиран от LyudmilLov: Вчера, 08:17

• avdjiev71, ДБД, Иван Кючуков и 10 други харесват това

3 потребител(и) четат тази тема

1 потребители, 2 гости, 0 анонимни

valiok
Change Theme!