Към съдържанието

Снимка

На варда за хищници

• Моля, влезте за да отговорите
8397 отговора на тази тема

#8381 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 534 Мнения:

Публикувано 05 декември 2018 - 05:29

Заради тая пуста мъгла,моята лисица така отиде бадева.А хич да не е,поне един чакал,можеше да легне до нея:)Вчера сутринта беше добре,нямаше мъгла нямаше нищо,радостта ми обаче не продължи много дълго,щото още по обяд,мъглата пак се спусна.А тая вечер,в комплект с дъжда който заваля...вместо варда,пак ще се пробва пак новата реколта кисело зеле:):)
  • damian1 харесва това

#8382 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3717 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Трабант - бял, комби .
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 05 декември 2018 - 05:50

Заради тая пуста мъгла,моята лисица така отиде бадева.А хич да не е,поне един чакал,можеше да легне до нея :)Вчера сутринта беше добре,нямаше мъгла нямаше нищо,радостта ми обаче не продължи много дълго,щото още по обяд,мъглата пак се спусна.А тая вечер,в комплект с дъжда който заваля...вместо варда,пак ще се пробва пак новата реколта кисело зеле :):)

Що бе, то сега и дъжд заваля ... там красиво от всякъде .. 

#8383 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 534 Мнения:

Публикувано 05 декември 2018 - 05:55

Що бе, то сега и дъжд заваля ... там красиво от всякъде ..

Ам тъй де,нали и аз това казвам:)Много юрдеци/патици:) видях днес по Дунава,и гъски чух,сякаш ще чистя карабината и докато настане чакалолисичето време,ще наблегна на водоплаващия дивеч:)
  • ДБД харесва това

#8384 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3717 Мнения:

Публикувано 05 декември 2018 - 11:00

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Дъжд, мъглица, ама омекна около нулата .... и хич не ми се седеше в къщи .. Гестапо, все намираше за какво да мрънка и това окончателно наклони везните. Събрах си партакешите и леви, леви към Швабчо ..  Честта се падна на Душегубката, щото там по подходящо в такова време . Да де, ама нивата изорана и имаше буци на половина на Швабчо ...  добре, че  тръгнах рано .. Настаних се и взех да релаксирам от нанесения ми душевен тормоз ... :D  Видимостта калпава, щото сняг само в гората .. Първата лисица, излезе още в 18:30ч. и се залепи директно на шведската маса .. Е, спокойните времена отминаха - бум, туп и до  там .. Втората излезе десетина минути след първата, но влезе в ораното и започна да  плува  по буците, все едно бе прима  в Лебедово езеро ..  :D  Касчей,  малко се поядоса, щото все не успяваше да я нагоди на   точката на  Зденка .. , ма по едно време дръпнах кондака ... Лиса - умря, ма възкръсна и хукна на зиг-заг към гората .. Бря,  въртях картинката напред, назад и по всички правила на корана, трябваше да е умряла ... , ма не би . Мислех да поостана, щото към 21ч. се обадиха няколко чакала ... Да, ама се е завъдила някаква шайка скиталци в гората и объркаха работата с лая си .. Надявам се да си видим и да им обясня, че така пречат ...  ;)

Отидох да търся втората лисица и като видях, колко кръв има, разбрах, че не ми е мръднал бединга, ни  косъма, де Турхан ми натика, си е загубил  миризливостта, та да лови кадема .. ...  :D

Ей ги и двете  .. Прикачен файл  01.jpg   130,96K   2 Брой сваляния

Не мога да разбера, как втората лиса, пробяга към двадесет и кусур метра с такова прострелване / това е изход / Прикачен файл  02.jpg   94,41K   1 Брой сваляния

Сега чакам, ей тва страшилище за месоядните и той да сподели, щото бая наежен са фърли у боя ...    :lol2: Прикачен файл  post-106-0-53025400-1418839139_thumb.jpg   8,42K   1 Брой сваляния

Този пост е редактиран от ДБД: 06 декември 2018 - 09:28

• avdjiev71, Иван Кючуков, Марин Карабялов и 36 други харесват това

#8385 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 534 Мнения:

Публикувано 06 декември 2018 - 08:00

Дъжд, мъглица, ама омекна около нулата .... и хич не ми се седеше в къщи .. Гестапо, все намираше за какво да мрънка и това окончателно наклони везните. Събрах си партакешите и леви, леви към Швабчо ..  Честта се падна на Душегубката, щото там по подходящо в такова време . Да де, ама нивата изорана и имаше буци на половина на Швабчо ...  добре, че  тръгнах рано .. Настаних се и взех да релаксирам от нанесения ми душевен тормоз ... :D  Видимостта калпава, щото сняг само в гората .. Първата лисица, излезе още в 18:30ч. и се залепи директно на шведската маса .. Е, спокойните времена отминаха - бум, туп и до  там .. Втората излезе десетина минути след първата, но влезе в ораното и започна да  плува  по буците, все едно бе прима  в Лебедово езеро ..  :D  Касчей,  малко се поядоса, щото все не успяваше да я нагоди на   точката на  Зденка .. , ма по едно време дръпнах кондака ... Лиса - умря, ма възкръсна и хукна на зиг-заг към гората .. Бря,  въртях картинката напред, назад и по всички правила на корана, трябваше да е умряла ... , ма не би . Мислех да поостана, щото към 21ч. се обадиха няколко чакала ... Да, ама се е завъдила някаква шайка скиталци в гората и объркаха работата с лая си .. Надявам се да си видим и да им обясня, че така пречат ...  ;)
Отидох да търся втората лисица и като видях, колко кръв има, разбрах, че ни ми е мръднал бединга, ни  косъма, де Турхан ми натика, си е загубил  миризливостта, та да лови кадема .. ...  :D
Ей ги и двете  .. attachicon.gif01.jpg
Не мога да разбера, как втората лиса, пробяга към двадесет и кусур метра с такова прострелване / това е изход / attachicon.gif02.jpg

Сега чакам, ей тва страшилище за месоядните и той да сподели, щото бая наежен са фърли у боя ...    :lol2: attachicon.gifpost-106-0-53025400-1418839139_thumb.jpg

Абе става нещо с тези лисици,много корави напоследък,както е тръгнало може да почнат да се раждат с имунитет към оловото:)
  • todor_gps и niso харесват това

#8386 Turhan Niyazi

Turhan Niyazi

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 474 Мнения:

Публикувано 06 декември 2018 - 08:26

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Снощи след като взех информация от господин ДБД за географската обстановка в 18 часа хвърлих огнехвъргачката на джипката и газ към ловния вилает. Още преди застудяването бях заредил на едно място кожи от домашни животни а миналата занесох и кожата на приплода, който аз отсрелях, знаех че след продължителен студ като затопли щъкат като пощурели. До Исля поле си поваляваше дъжд но след  падаха дребни капчици, което бе добре за чакалочасовете.Застанах на позиция , като бях си заправил бинокъла и си теглих една майна. Чаках и оглеждах през 15 на минути през пушката(доста неудобно нещо).Движението почна след 21 часа ей ги на хубавците върху снежна постеля

Прикачени файлове

• avdjiev71, ДБД, Иван Кючуков и 33 други харесват това

#8387 todor_gps

todor_gps

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 3454 Мнения:
  • Име:Todor
  • Оръжие:Steyr, Иж-12;
  • Куче:Истърско +трицветно

Публикувано 06 декември 2018 - 12:35

Отидох да търся втората лисица и като видях, колко кръв има, разбрах, че не ми е мръднал бединга, ни  косъма, де Турхан ми натика, си е загубил  миризливостта, та да лови кадема .. ...  :D

Ей ги и двете  .. attachicon.gif01.jpg

Не мога да разбера, как втората лиса, пробяга към двадесет и кусур метра с такова прострелване / това е изход / attachicon.gif02.jpg

Сега чакам, ей тва страшилище за месоядните и той да сподели, щото бая наежен са фърли у боя ...    :lol2: attachicon.gifpost-106-0-53025400-1418839139_thumb.jpg

Тая дупка с 308-та ли я направи и с какъв куршум?....или 223

Този пост е редактиран от todor_gps: 06 декември 2018 - 12:36

#8388 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3717 Мнения:

Публикувано 06 декември 2018 - 01:54

С 223 - V max, 53 грйна ..

• todor_gps харесва това

#8389 todor_gps

todor_gps

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 3454 Мнения:

Публикувано 06 декември 2018 - 03:50

С 223 - V max, 53 грйна ..

Батко, удряй ги по-полека, че виж какви поразии прави мъника V max, 53 грйна....този калибър не е пробивен ша знайш..... :D

• ДБД харесва това

#8390 vaskoamer

vaskoamer

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 918 Мнения:
  • Име:Васко Василев
  • Оръжие:Beretta
  • Куче:английски сетер
  • МПС:RAV-4
  • ГрадПлевен

Публикувано 06 декември 2018 - 05:03

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Честит Никулден на Именниците  :256605:

Покрай този и Коледните празници,остават доста отпадъци и е грехота,човек да не се възползва от тях :D

В района,в който ловувам,поддържам три места постоянно и обилно подхранени. Последните няколко дни се поразреди мъглата,та успях да направя няколко излизания. Чакалите обикновенно се появяваха веднага след мръкване по 4-5 накуп :P

Стрелям с V-max 95 със скорост 937 м/с,последно мерена при -3 гр. с Магнетоспийд  :hubbahubba:

Още веднъж поздрави,весело изкарване на празника и  :256605:

Прикачен файл  2 (1632 x 920).jpg   117,03K   1 Брой сваляния

Прикачен файл  1.jpg   73,24K   1 Брой сваляния

Прикачен файл  img_027.jpg   30,93K   1 Брой сваляния

• avdjiev71, ДБД, Иван Кючуков и 33 други харесват това

#8391 todor_gps

todor_gps

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 3454 Мнения:

Публикувано 08 декември 2018 - 12:12

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Тази вечер отличник, 2 от 2.....в 21:05 и 22:07 две кумички..... :D

Манжата е изядена всичката, ама вечер като замръзва и няма мишоци търсят.....

Прикачен файл  IMG-c960c02d75a55dd40129a862e52ccc6f-V.jpg   88,32K   0 Брой сваляния

Прикачен файл  IMG-37f4eda50a5a5f58510f6d6567f50433-V.jpg   127,78K   0 Брой сваляния

утре при кожара, ако не закъснеем много с дрането..... :D

• avdjiev71, ДБД, Марин Карабялов и 22 други харесват това

#8392 LyudmilLov

LyudmilLov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1110 Мнения:

Публикувано 09 декември 2018 - 10:15

Цяла седмица лекичко ме гъделичкаше пропуска от миналия петък. Онзи ден получих новата звукова примамка- американски дудук серия 2 и веднага последва проба. Дистанция 105 крачки, изстрел в плешката.

attachicon.gifIMG_.jpg

Здравей и поздрави за слуката!

Каква е американската ти звукова примамка?

Питам, защото съм си харесал една- Дан Томпсън WIND RIVER,  във ВИП-София, че да кажа на Снежанка да ми я сложи под елхата?!

Поздрави и наслука!

#8393 LyudmilLov

LyudmilLov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1110 Мнения:

Публикувано 09 декември 2018 - 12:26

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Здравейте хищничари!

Вчера се възползвах и си дадох еднодневен "градски" отпуск.

Щях да ходя на фазански лов, но реших да изляза рано, че пътьом да направя кратка варда  на хищници- на едно от местата ми.

Навлякох бялата туника, захванах пердето върху бомбето  и се "нагнездих".

След кратко време изсвирих с правена свирчица- от играчка на внучките ми. Имаше мъгла и не се виждаше на повече от 100 - 150 метра.

По едно време усетих, че някой ме наблюдава. Бавно извъртях глава и виждам- през дясното ми рамо, че една лиса е седнала и ме наблюдава с интерес. Бавно преместих карабината на лявото рамо, прихванах лиса и не я оставих много, много да се чуди. ССТ-ито мигом я просна.

Отидох, фотнах я набързо и я изтеглих до мястото ми, и в чувала, че да я нося после на чичо докто....оор. 

Поздрави и наслука!

Прикачени файлове

• avdjiev71, ДБД, Иван Кючуков и 20 други харесват това

#8394 ddd_dancho

ddd_dancho

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 132 Мнения:
  • Име:Йордан Йорданов
  • Оръжие:"CZ-550 FS", "ИЖ-54"; "Аta Arms SY", "Мossberg 702 plinkster"
  • Куче:Гонче Бари
  • МПС:"Нисан Терано 2"
  • ГрадСвищов

Публикувано 09 декември 2018 - 07:33

Друго си е да има човек малко повече свободно време .....

Прикачен файл  47680169_321001858753980_7372985291197382656_n.jpg   203,59K   0 Брой сваляния

Една бърза привечерна варда, той и чако не се чуди особено дали да дойде да си хапне "заешко". Явно студа си казва думата до момента и огладняха, но снегът си отива, а днес си беше направо "жега". Млад мъжки чакал, не особено сложен изстрел в изорана нива.

Наслука!

• avdjiev71, ДБД, Иван Кючуков и 15 други харесват това

#8395 vaskoamer

vaskoamer

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 918 Мнения:
  • Име:Васко Василев
  • Оръжие:Beretta
  • Куче:английски сетер
  • МПС:RAV-4
  • ГрадПлевен

Публикувано 09 декември 2018 - 09:56

Паднаха хищници последните дни  :) ,но пък и много хапнаха,на корем  :DПрикачен файл  WP_20181207_18_09_44_Pro (1632 x 920).jpg   90,75K   0 Брой сваляния

Прикачен файл  1 (920 x 1632).jpg   351,59K   0 Брой сваляния

Днес реших да направим и някое клипче,за спомен и да има с какво да се похвали човек след време  :P Носехме и дневна камера,но нищо не се появи по светлото. Има време,ще чакаме новия сняг ;)

Поздрави и наслука!

Този пост е редактиран от vaskoamer: 09 декември 2018 - 10:00

• avdjiev71, ДБД, Иван Кючуков и 16 други харесват това

#8396 Никълъс

Никълъс

Никълъс от планината

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 453 Мнения:
  • Име:Николай
  • Оръжие:ИЖ-58 МАЕ 12 кал.; CZ 550 FS .30-06 Spring.

Публикувано Вчера, 07:24

Здравей и поздрави за слуката!

Каква е американската ти звукова примамка?

Питам, защото съм си харесал една- Дан Томпсън WIND RIVER,  във ВИП-София, че да кажа на Снежанка да ми я сложи под елхата?!

Поздрави и наслука!

Здравей,

Поздравления и за твоята слука! Майсторският лов на хищник за мен е този, завършващ с дневна снимка. 

Примамката, която имах беше PC2d на Dan Thompsan, но нещо се развали. Новата е същата, но без малкото d накрая. Определено вади по-изчистен звук. Старата крещеше много. 

Поздрави и наслука!

• LyudmilLov харесва това

#8397 LyudmilLov

LyudmilLov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1110 Мнения:

Публикувано Вчера, 08:40

Странна работа?!

Вчера колега- от дружинката, ми се обади, че отивайки към пусията си отстрелял леко рошав чакал със странно поведение, но не го е взел в чувал.

Днес, ако успея ще отида да го взема и занеса на ветеринаря, че да му направи изследване и за бяс.

Този пост е редактиран от LyudmilLov: Вчера, 08:40

#8398 ddd_dancho

ddd_dancho

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 132 Мнения:
  • Име:Йордан Йорданов
  • Оръжие:"CZ-550 FS", "ИЖ-54"; "Аta Arms SY", "Мossberg 702 plinkster"
  • Куче:Гонче Бари
  • МПС:"Нисан Терано 2"
  • ГрадСвищов

Публикувано Вчера, 12:41

Здравей,

Поздравления и за твоята слука! Майсторският лов на хищник за мен е този, завършващ с дневна снимка.

Примамката, която имах беше PC2d на Dan Thompsan, но нещо се развали. Новата е същата, но без малкото d накрая. Определено вади по-изчистен звук. Старата крещеше много. 

Поздрави и наслука!

Напълно съгласен!

Голям кеф ми е денем да "излъжа" хищника и да гледам поведението му, докато идва към мен .....

Наслука!

2 потребител(и) четат тази тема

1 потребители, 1 гости, 0 анонимни

choko
Change Theme!