Към съдържанието

Снимка

С какви гуми карате джипките?

• Моля, влезте за да отговорите
149 отговора на тази тема

#141 Bate Van4o

Bate Van4o

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 50 Мнения:
  • Име:Иван
  • Оръжие:пушки
  • Куче:много
  • МПС:японски
  • Градсело

Публикувано 18 март 2019 - 06:05

.

...... Предполагам че са , 31 10,5 - 15 ...?.... много ги хвалят Силверстона , обаче за съжаление никой тук в Бг. не предлага размер , 32 11,5 - 15....

...... COMFORSTER  също няма в такъв размер.... :(

Гумите са 31 10,5-15 за друг цолаж  не съм се интересувал.

#142 lovecbg

lovecbg

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1238 Мнения:
  • Име:Йордан
  • ГрадСофия

Публикувано 17 май 2019 - 11:04

Колеги какво Ви е мнението за тези гуми LT goodyear wrangler duratrac?
Как се дъжът при кален и заснежен терен?
Размера е 235/75 r15.

Някой от дивия северозапад ако ги ползва..... там мисля да ги карам!

Прикачени файлове

Този пост е редактиран от lovecbg: 17 май 2019 - 11:08

#143 Djaic

Djaic

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1769 Мнения:
  • Оръжие:Колкото - толкова: g. 12, 20, 30-06
  • Куче:Женски Пойнтер
  • МПС:TLC 120, къса база
  • ГрадСердика

Публикувано 17 май 2019 - 11:29

Колеги какво Ви е мнението за тези гуми LT goodyear wrangler duratrac?
Как се дъжът при кален и заснежен терен?
Размера е 235/75 r15.
Някой от дивия северозапад ако ги ползва..... там мисля да ги карам!

Доста съм писал в темата по тях, но пак ще повторя: Гумите са от най-доброто, което може да се обуе на ловна джипка, за използване буквално навсякъде и по всяко време, в посочения ред:
Най-добра работа вършат на кал, дълбок сняг, киша, пресечен терен, в стърнище и по нормален асфалтов път, бил той мокър, заснежен или сух. Хубавото е това, че са меки, отлично балансирани, не се износват лятос на сух асфалт и ако се ползват само за пътуване до ловната дружинка и в гората, могат да се карат целогодишно.

Този пост е редактиран от Djaic: 17 май 2019 - 11:31

• lovecbg и dimitar22 харесват това

#144 баян

баян

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 376 Мнения:
  • Име:Василев
  • Оръжие:Иж54, Чз 513, дрилинг Симсон Зул 12х70/7х65R, Браунинг Мк3 9,3х62, Ремингтън 700 SPS .223, Ремингтън 700 VSF .308
  • Куче:курцхаар
  • МПС:Газ 69АМ, ЛендРовър Дискавъри II
  • ГрадСофия

Публикувано 17 май 2019 - 11:51

Доста съм писал в темата по тях, но пак ще повторя: Гумите са от най-доброто, което може да се обуе на ловна джипка, за използване буквално навсякъде и по всяко време, в посочения ред:
Най-добра работа вършат на кал, дълбок сняг, киша, пресечен терен, в стърнище и по нормален асфалтов път, бил той мокър, заснежен или сух. Хубавото е това, че са меки, отлично балансирани, не се износват лятос на сух асфалт и ако се ползват само за пътуване до ловната дружинка и в гората, могат да се карат целогодишно.

Съгласен съм с всичко написано, но имат един недостатък- лесно се пробиват от камъни и клечки по черно( по- лесно от многослойни офроуд гуми), но то няма как да са меки, леки, балансирани и здрави едновременно. Всичко е компромис! Гумите са най- доброто АТ(All Terrian) на пазара.

Този пост е редактиран от баян: 17 май 2019 - 11:54

• Djaic и dimitar22 харесват това

#145 alexandro42

alexandro42

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 119 Мнения:
  • Име:Сашо Александров
  • Оръжие:Beretta 686, Winchester SX3
  • Куче:Епаньол Бретон
  • МПС:Toyota LC 90
  • ГрадСофия

Публикувано 18 май 2019 - 08:02

Съгласен съм с всичко написано, но имат един недостатък- лесно се пробиват от камъни и клечки по черно( по- лесно от многослойни офроуд гуми), но то няма как да са меки, леки, балансирани и здрави едновременно. Всичко е компромис! Гумите са най- доброто АТ(All Terrian) на пазара.

Всичко добре, обаче не ги намирам никъде в продажба. Предстои ми закупуване на нови гуми в размер 265/70/16 ( дуратрак няма в този размер ), затова търсих и 245/75/16 - няма и няма и няма.Спрян е от производство или ?
Спрял съм се последно на тези :
https://www.gumi7.co...6TDISAT34S.html
Някои кара ли с тях да даде мнение, хвалят ги по Щатите .

#146 ddd_dancho

ddd_dancho

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 176 Мнения:
  • Име:Йордан Йорданов
  • Оръжие:"CZ-550 FS", "ИЖ-54"; "Аta Arms SY", "Мossberg 702 plinkster"
  • МПС:"Нисан Терано 2"
  • ГрадСвищов

Публикувано 19 май 2019 - 08:08

Всичко добре, обаче не ги намирам никъде в продажба. Предстои ми закупуване на нови гуми в размер 265/70/16 ( дуратрак няма в този размер ), затова търсих и 245/75/16 - няма и няма и няма.Спрян е от производство или ?
Спрял съм се последно на тези :
https://www.gumi7.co...6TDISAT34S.html
Някои кара ли с тях да даде мнение, хвалят ги по Щатите .

За "Дуратрак" може да попиташ в "Агрина" - Плевен, през есента взехме от там такива за джипа на мой приятел. Аз също си купих от там, имах късмет, че случих на много добра промоция. Склада им беше пълен с такива гуми. Имаше и размер 245/75/16, но бяха доста по-скъпи и нямаха промоция, та преминах на 235/75/16, но вероятно следващите ми "Дуратрак" ще са в 245/75/16. По принцип "Дураткак" го има в 265/75/16, но не знам дали ще паснат на автомобила ти.

Иначе за посочените от теб гуми - мой колега си кара "Витара"-та с тях, да речем в съотношение 70% шосе, другото за лов. Като цяло е доволен, не съм чул оплаквания, не много често, но понякога и той си пада по хард-изпълнения. Да отбележа, че "Витара"-та му е доста подготвена - повдигане, метални брони, лебедка и т. н.

Наслука!

#147 alexandro42

alexandro42

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 119 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 19 май 2019 - 01:12

За "Дуратрак" може да попиташ в "Агрина" - Плевен, през есента взехме от там такива за джипа на мой приятел. Аз също си купих от там, имах късмет, че случих на много добра промоция. Склада им беше пълен с такива гуми. Имаше и размер 245/75/16, но бяха доста по-скъпи и нямаха промоция, та преминах на 235/75/16, но вероятно следващите ми "Дуратрак" ще са в 245/75/16. По принцип "Дураткак" го има в 265/75/16, но не знам дали ще паснат на автомобила ти.
Иначе за посочените от теб гуми - мой колега си кара "Витара"-та с тях, да речем в съотношение 70% шосе, другото за лов. Като цяло е доволен, не съм чул оплаквания, не много често, но понякога и той си пада по хард-изпълнения. Да отбележа, че "Витара"-та му е доста подготвена - повдигане, метални брони, лебедка и т. н.

Наслука!

Благодаря много за инфото колега, ще проверя фирмата. Не карам екстремен офроуд, ползвам я за лов само . Джипката е Toyota Ĺand Cruiser 90. Ловувам предимно на пернато и винаги имам големи преходи по асфалт и след това в полето ( планината ). Похвалиха ми ги много дуратрак и затова търся от тях.

#148 Djaic

Djaic

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1769 Мнения:
  • ГрадСердика

Публикувано 19 май 2019 - 01:34

Благодаря много за инфото колега, ще проверя фирмата. Не карам екстремен офроуд, ползвам я за лов само . Джипката е Toyota Ĺand Cruiser 90. Ловувам предимно на пернато и винаги имам големи преходи по асфалт и след това в полето ( планината ). Похвалиха ми ги много дуратрак и затова търся от тях.

За ТЛК 90 размерът 265/70/16 става.

#149 alexandro42

alexandro42

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 119 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 19 май 2019 - 02:02

Да ! Това е оригиналният размер, в София обаче навсякъде ми казват, че дуратрак с този размер не е имало и нямало да има. То въобще никакъв няма .... Бахти кът гумите .

За ТЛК 90 размерът 265/70/16 става.

• Djaic харесва това

#150 Djaic

Djaic

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1769 Мнения:
  • ГрадСердика

Публикувано 19 май 2019 - 02:33

Да ! Това е оригиналният размер, в София обаче навсякъде ми казват, че дуратрак с този размер не е имало и нямало да има. То въобще никакъв няма .... Бахти кът гумите .

Когато реших да си купя такива, ги имаха в Маргел. За моята TLC120 размерът е 265/70/17, но дуратрак имат 265/75/17 и си ги поръчах от Примекс с доставка 1 седмица. Струваха по над 400 лв. за 1 бр. гума.
  • alexandro42 харесва това

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни

Change Theme!