Към съдържанието

Снимка

С какви гуми карате джипките?

• Моля, влезте за да отговорите
138 отговора на тази тема

#121 n960

n960

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2435 Мнения:

Публикувано 15 декември 2018 - 12:41

... малко изненадващо, но с това се ,,обух''. Вчера едната гума бе сцепена радиално и... Ще бъдат пробвани в реални ловни условия. :D

Прикачени файлове

Този пост е редактиран от n960: 15 декември 2018 - 12:46

• ДБД, jovani62 и damian1 харесват това

#122 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5725 Мнения:

Публикувано 17 декември 2018 - 11:27

... малко изненадващо, но с това се ,,обух''. Вчера едната гума бе сцепена радиално и...

Ще бъдат пробвани в реални ловни условия. :D

Ще бъдат пробвани в реални ловни условия

..........  И....?...

#123 n960

n960

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2435 Мнения:

Публикувано 18 декември 2018 - 08:47

..........  И....?...

Поради тежки метео условия - до обяд дъжд, следобяд бурен сняг  :lol:, зареждахме кюмбето здраво и не си показахме носа навън...

Една идея по-шумни от гудиара, добре спират на мокроснежен асфалт. Ще има продължение...

• jovani62 харесва това

#124 val4ak

val4ak

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1092 Мнения:
  • Име:Иван
  • Куче:jagdterrier

Публикувано 19 декември 2018 - 03:41

Поради тежки метео условия - до обяд дъжд, следобяд бурен сняг  :lol:, зареждахме кюмбето здраво и не си показахме носа навън...
 Една идея по-шумни от гудиара, добре спират на мокроснежен асфалт. Ще има продължение...

На какво ги сложи ? Не са ли малко нисички ?

#125 n960

n960

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2435 Мнения:

Публикувано 19 декември 2018 - 03:55

На какво ги сложи ? Не са ли малко нисички ?

Нисан Терано 2, 15 цола...

#126 val4ak

val4ak

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1092 Мнения:
  • Куче:jagdterrier

Публикувано 19 декември 2018 - 06:01

Нисан Терано 2, 15 цола...

Имах предвид като профил . Хем да ти вдигне просветката под дефиринциалите, хем да пази джантите от стърчащи ръбати камъни.
Иначе ми изглеждат удачни като шарка и едрина на грайфера .

#127 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3399 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 20 декември 2018 - 02:00

... малко изненадващо, но с това се ,,обух''. Вчера едната гума бе сцепена радиално и... Ще бъдат пробвани в реални ловни условия. :D

За кал ще са добре . За сняг , над 20 см. малко ме съмняват . Но като ги пробваш , пиши , да видим как се държат .

#128 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5725 Мнения:

Публикувано 20 декември 2018 - 02:28

......За кал ще са добре . За сняг , над 20 см. малко ме съмняват..... . 

... Знам че няма универсални неща... :mellow: .. Но кои гуми според теб са най-добри за сняг ,  само за сняг...?.... :rolleyes: .. 

Гуми за *извън пътя* - демек нема значение дали са шумни по асвалта , къф спирачен път имат при 80 км.-ч   и прочие глезотии  ... :)

-----------------------------------------

п.с. , иначе за мен - чисто зимната гума си е най добра за сняг , но с уговорка...!.. :idea: ... че се ползва върху път със сравнително твърда основа.. - каквито в гората-полето почти няма... :)

Този пост е редактиран от jovani62: 20 декември 2018 - 02:34

#129 баян

баян

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 291 Мнения:
  • Име:Василев
  • Оръжие:Иж54, Чз 513, дрилинг Симсон Зул 12х70/7х65R, Браунинг Мк3 9,3х62, Ремингтън 700 SPS .223, Ремингтън 700 VSF .308
  • Куче:курцхаар
  • МПС:Газ 69АМ, ЛендРовър Дискавъри II
  • ГрадСофия

Публикувано 20 декември 2018 - 04:01

Най- добрата гума за сняг(без този силно отъпкания по шосетата почти-лед) е тракторната шарка. Но и там има шарка и шарка....

• BLADE харесва това

#130 n960

n960

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2435 Мнения:

Публикувано 06 януари 2019 - 04:00

Ще бъдат пробвани в реални ловни условия

..........  И....?...

Докладвам...

- При 15 см сняг се справиха без проблем - там, където аз се качих, другите две Жипки закъсаха

- за калта - още по-добри  :buba:

- на лед - като всички останали

Доволен.

• jovani62 и БАЙ АСЕН харесват това

#131 БАЙ АСЕН

БАЙ АСЕН

БАРАКЧИЯ

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 426 Мнения:
  • Оръжие:Силма,Бар.308
  • Куче:Бараци и Баракини.
  • МПС:Много
  • ГрадРазлог

Публикувано 06 януари 2019 - 03:41

От къде ги купи?

#132 Bate Van4o

Bate Van4o

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 49 Мнения:
  • Оръжие:пушки
  • Куче:много
  • МПС:японски
  • Градсело

Публикувано 06 януари 2019 - 08:31

SILVERSTONE, няма сняг,няма кал все едно е с вериги  върви като танк 

Прикачени файлове

• Искрен и jovani62 харесват това

#133 Djaic

Djaic

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1650 Мнения:
  • Оръжие:Колкото - толкова: g. 12, 20, 30-06, 243
  • Куче:Птичар
  • МПС:TLC 120, къса база
  • ГрадСердика

Публикувано 06 януари 2019 - 09:31

При карането в гората по-често проблем е страничното занасяне, когато искаш да избегнеш коловози, дълбока яма с кал и др.
  • vve, Любомир Василев, BLADE и още 1 харесват това

#134 garry

garry

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2465 Мнения:
  • Име:Гърга Питич. Има два реда зъби едни обикновенни и едни златни. Елегантен е кат вампир
  • Оръжие:Певица де вади пирони със задник

Публикувано 06 януари 2019 - 11:15

Всичко зависи от машината, после и от терена де караш. Като ми кажат "тая е супер" и винаги питам за къде.
Що ли кат почне снега и веригите са ми се у багажниците на колите от години.
Не може една и съща гума да работи по един и същ начин при еднакви условия на различни коли. Търсим универсалност, но тя е все компромис. "Тракторки" в кал пресен сняг иде. Фане ли по гладка повърхност и ... приключения. А па да се ръгнеш с тях по шосе, "пай се не бутай се". Всеки си има разбирания и в тази тема.
Аз лично съм много доволен от последните де купих, за условията в които карам големия жип ,особено при снега и студа. Даже ръгнах да търся джанти да туря и друг вид гуми ,за да ги сменям бързо спрямо условията. Малкият е с МТ и е такава весела въртогъзица ,че вчера се ядосах кат закъса на баир та турях вериги и ще му сменя и на него гумите но с различен вид и модел от голямия, че той пък има други задачи.
Та сложна е темата и многостранна. :256605:
  • engin и vve харесват това

#135 n960

n960

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2435 Мнения:

Публикувано 13 януари 2019 - 07:43

Докладвам...

- При 15 см сняг се справиха без проблем - там, където аз се качих, другите две Жипки закъсаха

- за калта - още по-добри  :buba:

- на лед - като всички останали

Доволен.

На 25-30 см сняг - без проблем. Очарован съм, класи е над Дуратрака, дето го търкалях преди...

• ДБД и jovani62 харесват това

#136 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5725 Мнения:

Публикувано 15 януари 2019 - 11:31

На 25-30 см сняг - без проблем. Очарован съм, класи е над Дуратрака, дето го търкалях преди...

Да не би защото все още са съвсем нови , а предишните са били с изчерпан ресурс.... :rolleyes:

#137 n960

n960

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2435 Мнения:

Публикувано 16 януари 2019 - 02:24

Да не би защото все още са съвсем нови , а предишните са били с изчерпан ресурс.... :rolleyes:

Е па и дуратрака беха съвсем нови - помним... ;)

#138 Djaic

Djaic

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1650 Мнения:
  • Оръжие:Колкото - толкова: g. 12, 20, 30-06, 243
  • Куче:Птичар
  • МПС:TLC 120, къса база
  • ГрадСердика

Публикувано 16 януари 2019 - 07:43

Е па и дуратрака беха съвсем нови - помним... ;)

Моя Дуратрак е вече на 4 сезона, но си почти не му е мръднал грайферът. По мои сметки е минал над 25 000 км, от които в гора и кал поне 3000 км. За мен е уникален, защото ме вади при всякаква ситуация на лов - много труден стръмен и неравен терен с коловози, дупки, големи камъни, извън всякакъв път, по разорано...И в кал и дълбок сняг. Но най-ценното му е, че се балансира перфектно, не е шумен и ми дава необходимия комфорт при дълго пътуване по асфалт до мястото на лова. И зиме и лете за един ловен уикенд навъртам по 450-650 км. Отделно през зимата се случва жената да го кара за работа, когато падне по-дебел сняг и кметицата не си чисти улиците.

#139 n960

n960

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2435 Мнения:

Публикувано 16 януари 2019 - 07:52

Моя Дуратрак е вече на 4 сезона, но си почти не му е мръднал грайферът. По мои сметки е минал над 25 000 км, от които в гора и кал поне 3000 км. За мен е уникален, защото ме вади при всякаква ситуация на лов - много труден стръмен и неравен терен с коловози, дупки, големи камъни, извън всякакъв път, по разорано...И в кал и дълбок сняг. Но най-ценното му е, че се балансира перфектно, не е шумен и ми дава необходимия комфорт при дълго пътуване по асфалт до мястото на лова. И зиме и лете за един ловен уикенд навъртам по 450-650 км. Отделно през зимата се случва жената да го кара за работа, когато падне по-дебел сняг и кметицата не си чисти улиците.

За твоите нужди и километри е идеален! На мен ми трябваше пО хард гума за калта и мисля, че намерих правилната марка, особено и при последното газене в снега...

Дуратракът го търкалях 5 години, но сам знаеш зависимостта на каучука и годините. :D

• vve харесва това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!