Към съдържанието

Снимка

7,62х51 Арсенал

• Моля, влезте за да отговорите
215 отговора на тази тема

#1 DrOhboli

DrOhboli

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 973 Мнения:
  • Име:Евгени Кючуков
  • ГрадВарна

Публикувано 07 февруари 2014 - 07:08

Вчера ми попаднаха Арсеналски патрони с обозначение 7,62х51 FMJ/LC.Проверих с магнит нито гилэата нито куршумът ги лови,гилзата външно е месингова,куршумът тежи 9,6гр и диаметър 7,82мм а барутът 3,06гр       Прикачен файл  IMG_0497.jpg   129,83K   9 Брой сваляния Въпросът ми е някой стрелял ли ги е през 308W и какви са отзивите?                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

Този пост е редактиран от DrOhboli: 07 февруари 2014 - 07:09

• StephenCat харесва това

#2 tosheto_74

tosheto_74

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 75 Мнения:
  • Оръжие:ИЖ 27ЕМ , Тикка Т3батю лайт 308
  • Куче:мелези
  • МПС:Сузуки гранд Витара

Публикувано 07 февруари 2014 - 07:48

По животни не съм стрелял.Само за тренировка с чз550 и после с тика и двете в 308 на механичен мерник до 100 метра.Където се целя там удрят .На 50 метра с чехкинята ги събирах в 4см. на механичен без упора но съм изтрил снимката.

#3 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4696 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Трабант - бял, комби .
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 07 февруари 2014 - 07:48

Мисля, че " Сенчестия " ги е пробвал .. shadow grass .

• shadow grass харесва това

#4 Щирлиц

Щирлиц

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 912 Мнения:
  • Име:Николай Иванов
  • Оръжие:Tikka -T3 Lite 308 & 223 ;T3 Varmint-308 ;Тikka T1X 22 LR ; ИЖ-54;Winchester SX2
  • Куче:Ваймаранер
  • МПС:TLC
  • Градградът на липите

Публикувано 07 февруари 2014 - 07:52

Чудесно дозиран барут , но невероятно различни по тегло куршуми . Стрелял съм с тях (Тикка 308 варминт) , скорости от порядъка на 830 м/с. попадения на 100 м. около 20-30 мм.
       За цената си от 1 лв. за брой са просто екстра , ако вземат да слагат и по-читави куршуми ............май се размечтах !?!  

• Иван Кючуков и DrOhboli харесват това

#5 jovani62

jovani62

dounshifter

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 6344 Мнения:

Публикувано 07 февруари 2014 - 08:29

Тези явно са някакво ново производство , защото преди бяха с биметални куршуми , а кутията беше най обикновен картон без надписи... А каква им е цената .....?.... "старите" преди бяха малко под левче....

Прикачен файл  7,62x51.gif   30,46K   18 Брой свалянияэ

Този пост е редактиран от jovani62: 07 февруари 2014 - 08:30

#6 shot1

shot1

Ловец-любител

• Глобален Модeрaтор
  • 1446 Мнения:
  • Оръжие:намира се

Публикувано 07 февруари 2014 - 09:03

Тези явно са някакво ново производство , защото преди бяха с биметални куршуми , а кутията беше най обикновен картон без надписи... А каква им е цената .....?.... "старите" преди бяха малко под левче....

attachicon.gif7,62x51.gifэ

1,03 лева.

#7 Kum4o-Vul4o

Kum4o-Vul4o

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 810 Мнения:

Публикувано 07 февруари 2014 - 09:34

де ги има

#8 shot1

shot1

Ловец-любител

• Глобален Модeрaтор
  • 1446 Мнения:

Публикувано 07 февруари 2014 - 10:07

де ги има

В магазина на Арсенал.

• Kum4o-Vul4o харесва това

#9 DrOhboli

DrOhboli

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 973 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 08 февруари 2014 - 01:03

Чудесно дозиран барут , но невероятно различни по тегло куршуми . Стрелял съм с тях (Тикка 308 варминт) , скорости от порядъка на 830 м/с. попадения на 100 м. около 20-30 мм.
       За цената си от 1 лв. за брой са просто екстра , ако вземат да слагат и по-читави куршуми ............май се размечтах !?!  

А пробвал ли си да сменяш куршума и имаш ли данни за вида на барута и как да се дозира. Ако искам да сложа 165grs Sierra SBT колко да е барута?

#10 Щирлиц

Щирлиц

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 912 Мнения:
  • Оръжие:Tikka -T3 Lite 308 & 223 ;T3 Varmint-308 ;Тikka T1X 22 LR ; ИЖ-54;Winchester SX2
  • Градградът на липите

Публикувано 09 февруари 2014 - 01:08

Да правил съм проби . Мога да дам данни , за патрони снаредявани с куршуми Нослер 168 грн.
Барута се води SSNf 55/360  може да се закупи от тук http://www.weapons-t...idarticles=3142 
   Данни малко по-късно , да ги обобщя малко .

Този пост е редактиран от Щирлиц: 09 февруари 2014 - 01:27

• ДБД и DrOhboli харесват това

#11 Щирлиц

Щирлиц

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 912 Мнения:
  • Градградът на липите

Публикувано 09 февруари 2014 - 01:48

Това са данни от пробите които съм провеждал с този барут .Прикачен файл  rel308 - ssnf 55-360.pdf   36,32K   183 Брой сваляния
          Посочените данни са основно информативни , любителски и моля да не се приемат за фабрични такива !!!      Моля , бъдете внимателни .    Точни изстрели и умната !!!  

• shot1, ДБД, lovecbg и 4 други харесват това

#12 DrOhboli

DrOhboli

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 973 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 09 февруари 2014 - 06:23

Днес постреляхме и да си призная съм приятно учуден от патрона.Високи скорости без данни за свръхналягане но малко големи разлики( 804,862,854,872,823,838м/с) ,които отдавам на различният ъгъл при които минаваха куршумите през хронографа заради свръх неудобната позиция на стрелба(седнал на ниско трикрако столче с пушка опряна на импровизирано колче).Гилзите са доста по малко опушени от тези на RWS а за групата на 100м съдете самиПрикачен файл  IMG_0505.jpg   123,89K   16 Брой сваляния шестия е там защото мръднах.

• jovani62 харесва това

#13 jovani62

jovani62

dounshifter

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 6344 Мнения:

Публикувано 10 февруари 2014 - 12:07

Капсите керниранили са ?.....имат ли 3 точки по периферията на гнездото..?

Направи си 2 сметки.....Тия патрони спокойно може да ги ползваш като "донори" ,сменявайки само куршума.

1 лв. за нова гилза+барут+ капса не е лоша цена...... ;)

• Jaegermeister и Snipe- харесват това

#14 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4696 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Трабант - бял, комби .
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 10 февруари 2014 - 12:27

Направи си 2 сметки.....Тия патрони спокойно може да ги ползваш като "донори" ,сменявайки само куршума.

Пробвал съм да разкернирам техни в 5,56, голям бой падна до де му измъкна калайчето,  чак съжалих чука .., дано с тези не е така . 

ПС Ония бяха с червен лак . 

#15 jovani62

jovani62

dounshifter

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 6344 Мнения:

Публикувано 10 февруари 2014 - 01:12

Пробвал съм да разкернирам техни в 5,56, голям бой падна до де му измъкна калайчето,  чак съжалих чука .., дано с тези не е така . 

При биметалните гилзи 5,56х45 има допълнителна трудност- боята с която се запечатва куршума действа допълнително и като лепило...

За тези  308 не би трябвало да има трудности.

#16 shot1

shot1

Ловец-любител

• Глобален Модeрaтор
  • 1446 Мнения:

Публикувано 10 февруари 2014 - 03:54

Точно такива са, с три точки. Той доктора затуй ми обра всичките гилзи след стрелбата.  :D

#17 jovani62

jovani62

dounshifter

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 6344 Мнения:

Публикувано 10 февруари 2014 - 04:07

Точно такива са, с три точки. Той доктора затуй ми обра всичките гилзи след стрелбата.  :D

При повторна употреба ,след избиване на старата капса тия точки трябва да се зачистят с зенкер ,защото може да прецакат влагането на новата капса.

#18 snaiper.

snaiper.

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1901 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 10 февруари 2014 - 07:37

То това е заради лекия куршум.Чукни един 13 гр да видиш как излиза.Някога чуках един руски 223 с 4 гр куршум и след 10 мин борба не се предаде.Докато не му видях сметката с клещите,и пак не беше без усилие.Вътре цялата шийка с черна смола,по-черна от онзи черния дим от гумата на двамата,дето опушили галактиката...

• ДБД харесва това

#19 DrOhboli

DrOhboli

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 973 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 10 февруари 2014 - 07:39

Точно такива са,според "Аматьора" е така защото влагат калашникови капсули а те са малко халтави.Куршумите обаче не са кернирани и се избиват сравнително лесно.Тази сметка я направих но за стрелба по хартия и така са харни само трябва да отчетеш че вдигат с 5см на 100м.А за точките си много прав но става и с фин твърдосплавен борер и след това шлайф с полирна гума/проверено/.

Този пост е редактиран от DrOhboli: 10 февруари 2014 - 07:39

#20 jovani62

jovani62

dounshifter

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 6344 Мнения:

Публикувано 10 февруари 2014 - 07:47

Точно такива са,според "Аматьора" е така защото влагат калашникови капсули 

:2e65fd3ba182c34b5dc411b125c27f3 Нашите (и руските) 7,62х39 и х54 са с берданови капси..... ;)

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни

Change Theme!