Към съдържанието

Снимка

Само за стената ли?

оръжия

• Моля, влезте за да отговорите
178 отговора на тази тема

#1 nqkoiotnqkade

nqkoiotnqkade

Изтрит потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 978 Мнения:
  • Оръжие:Тек и други
  • ГрадОт на майната си:)

Публикувано 12 ноември 2012 - 11:26

Много оръжия гният по тавани,мазета,над камини и в механи.Събират прах,ръжда и цигарен дим. На някои от май им е рано за пенсия.Зависи в какви ръце ще попаднат :) При правилно боравене много от тях,наред с кълбата пушек могат да ни вдигат и адреналина ....

Прикачени файлове

Този пост е редактиран от shot1: 13 ноември 2012 - 11:56

• valchan, ku4e_biasno и Планинички харесват това

#2 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 6313 Мнения:

Публикувано 12 ноември 2012 - 11:59

На стената или в гората

:D Лично на мен това заглавие ми изглежда твърде двусмислено. Гората ,(пък и полето) са си ловни терени, и за "сериозен лов" е по успешно да се ползват съвременни оръжия......... При липса на такива - тъпкачките също стават - в краен случай!?

А за стената две мнения няма - за там всякаква украса е подходяща.

#3 nqkoiotnqkade

nqkoiotnqkade

Изтрит потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 978 Мнения:

Публикувано 13 ноември 2012 - 09:11

На стената или в гората

:D Лично на мен това заглавие ми изглежда твърде двусмислено. Гората ,(пък и полето) са си ловни терени, и за "сериозен лов" е по успешно да се ползват съвременни оръжия......... При липса на такива - тъпкачките също стават - в краен случай!?

Естествено,че трябва да е двусмислено.В тази тема принципно се внимава какво се качва ,а като звучи двусмислено е по хлъзгаво при измъкване от ситуация :D ...
Ще дойде ред и на тъпкачите. :crazy: Прояви търпение и ще видиш :crazy:

#4 ramires

ramires

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 571 Мнения:

Публикувано 13 ноември 2012 - 10:28

На стената или в гората

...нашего брата не си пада много по играта на думи...аз бих озаглавил темата ..."Само за стената ли?"...
...нека да се отърсим от инерцията ....да , верно сме във форум за ловци и по подразбиране всичко , което е тук се докосва до любимото ни занимание ...но това занимание е сложно съчетание от знания и умения , които и поотделно са страст на немалко хора ....нека не пречупваме всичко само и единствено от гледна точка на лова
...дано и у нас наистина ловът се превърне хоби...нека не оценяваме ефективността в лова , като способност за най кратко време да изтребим максимално количество дивеч , ...харесвам стрелбата и я практикувам като спорт... а ловът ми дава възможност да финализирам придобити в годините опит и умения ,които в условия на лов са подложени на изпитание ... изпитвам възхищение от колегите които са избрали да ловуват с лък или еднозарядно или преднопълнещо оръжие (където това е позволено)...
...сега за оръжията ...освен функционални съвкупности от чаркове те могат да бъдат и красиви в подкрепа на това ето два убавеца завършени наскоро ...дължа да отбележа че не са само мое изделие имам скромен принос в изработката на УСМ и някои от по едрите метални компоненти...а "харбиите" са си мое дело изцяло...
Прикачен файл  PIC06497.JPG   66,7K   32 Брой сваляния
Прикачен файл  PIC06499.JPG   72,72K   30 Брой сваляния
...всичко си им работи пълноценно...

Този пост е редактиран от ramires: 13 ноември 2012 - 10:31

• mir777, nqkoiotnqkade, Планинички и 3 други харесват това

#5 nqkoiotnqkade

nqkoiotnqkade

Изтрит потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 978 Мнения:

Публикувано 13 ноември 2012 - 10:34

Заглавието ,което предлагаш е по-оригинално.Нека модератор,който отговаря за раздела го коригира.Тук ще показваме димящи дула :crazy: . Хайде,няма ли да я видим Грозната Бет обвита в пушек и пламъци? :P

#6 shot1

shot1

Ловец-любител

• Глобален Модeрaтор
  • 1443 Мнения:
  • Оръжие:намира се

Публикувано 13 ноември 2012 - 11:57

Заглавието ,което предлагаш е по-оригинално.Нека модератор,който отговаря за раздела го коригира.Тук ще показваме димящи дула :crazy: .
Хайде,няма ли да я видим Грозната Бет обвита в пушек и пламъци? :P

Готово, заглавието е коригирано. Вие само показвайте. :)

#7 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 6313 Мнения:

Публикувано 13 ноември 2012 - 01:45

:D ...Ще дойде ред и на тъпкачите. :crazy: Прояви търпение и ще видиш :crazy:

Пази боже ,да се наложи ,да се връщам там отдето съм почнал

..."Само за стената ли?"...
...нека да се отърсим от инерцията ....да , верно сме във форум за ловци и по подразбиране всичко , което е тук се докосва до любимото ни занимание ...но това занимание е сложно съчетание от знания и умения , които и поотделно са страст на немалко хора ....
...сега за оръжията ...освен функционални съвкупности от чаркове те могат да бъдат и красиви в подкрепа на това ето два убавеца завършени наскоро ...дължа да отбележа че не са само мое изделие имам скромен принос в изработката на УСМ и някои от по едрите метални компоненти...а "харбиите" са си мое дело изцяло...
Прикачен файл  PIC06497.JPG   66,7K   32 Брой сваляния
Прикачен файл  PIC06499.JPG   72,72K   30 Брой сваляния
...всичко си им работи пълноценно...

Красиви пищови !..........Респект към уменията ти колега! http://www.lovecbg.c...tyle_emoticons/default/hi.gif

#8 ramires

ramires

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 571 Мнения:

Публикувано 13 ноември 2012 - 08:22

да я покажа ...но чак в пушеци няма да е...а и скоро ще бъде радост за очите и душата на другиго... ето я "Грозната Бет" Прикачен файл  SAM_0169.JPG   87,6K   63 Брой сваляния Прикачен файл  SAM_0168.JPG   114,54K   83 Брой сваляния ...нетипична система с централно разположено чукче ...това ми се стори удачно за копиране след като видях нещо от рода , ползвано през гражданската война в САЩ...калибъра на тази е близо до 20-ти..проблема с връщането на газове през нипела е решен като в челото на чука има полусферична ямка ...все пак ползването на защитни очила е много даже целесъобразно... а това е купешката ...произведена в Испания... Прикачен файл  SAM_0167.JPG   120,16K   68 Брой сваляния това е засега любимата ми "играчка"..нарезна цев в 45-ти калибър...със стъпка на нарезите 1:66"...която е доста ...голяма но със сферичните куршуми се представи на мишена много добре ...прилично може да се стреля дори на 200 м... ...използването на такива оръжия предполага изграждане на съвсем нови навици както и наличието на някои аксесоари , които за сега няма да показвам ..ако има интерес питайте ...ще споделя ...
  • garry и nqkoiotnqkade харесват това

#9 valchan

valchan

Хмммм

• Глобален Модeрaтор
  • 2001 Мнения:

Публикувано 13 ноември 2012 - 09:22

Имам аз, едни пищови...подарък са ми, според подаряващия са много ценни...били братче и сестриче и не трябвало да се разделят, ще ги побликувам! Гарантират ми, че и сега мога да ги използвам по-предназначение!Прикачен файл  20121113_211056.jpg   103,95K   59 Брой свалянияПрикачен файл  20121113_211014.jpg   113,74K   54 Брой сваляния

Този пост е редактиран от valchan: 13 ноември 2012 - 09:23

• nqkoiotnqkade и Планинички харесват това

#10 ramires

ramires

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 571 Мнения:

Публикувано 13 ноември 2012 - 09:53

...ами ...аз не бих ги товарил с "работа" ...въпреки че изглеждат добре съхранени...като гледам УСМ вече ще има натрупани луфтове -респективно надежността е под въпрос ....интересни ще са за колекционери ...но пък щом са подарък ...

#11 valchan

valchan

Хмммм

• Глобален Модeрaтор
  • 2001 Мнения:

Публикувано 13 ноември 2012 - 10:08

...ами ...аз не бих ги товарил с "работа" ...въпреки че изглеждат добре съхранени...като гледам УСМ вече ще има натрупани луфтове -респективно надежността е под въпрос ....интересни ще са за колекционери ...но пък щом са подарък ...

Нищо не разбирам от тези неща, на външен вид ми харесват, имат някакви писания по тях...Прикачен файл  20121113_220341.jpg   127,93K   36 Брой сваляния
ако можеш да ги преведеш, ще ми е интересно...!
  • nqkoiotnqkade харесва това

#12 ramires

ramires

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 571 Мнения:

Публикувано 13 ноември 2012 - 10:40

така от снимка не мога ...трябва да се видят с увеличение и да се прави спрвка в каталога с щемпелите ...изглеждат като "салонни" пистолети

Този пост е редактиран от ramires: 13 ноември 2012 - 10:50

#13 valchan

valchan

Хмммм

• Глобален Модeрaтор
  • 2001 Мнения:

Публикувано 13 ноември 2012 - 10:57

така от снимка не мога ...трябва да се видят с увеличение и да се прави спрвка в каталога с щемпелите ...изглеждат като "салонни" пистолети

Демек...салонни какво означава.??

#14 ramires

ramires

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 571 Мнения:

Публикувано 13 ноември 2012 - 11:06

ами идва от Saloon ...едноцевния има обаче и сходство с ранните Деринджър ...но пък при последните няма подспускова скоба и цевта им е била на резба ....при преднопълнещите оръжия има множество образци произвеждани къде ли не ...не е кактосега ...при тези личи някакъв щемпел но аз поне не мога да видя достатъчно за да го определя поне като страна на произход...

#15 nqkoiotnqkade

nqkoiotnqkade

Изтрит потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 978 Мнения:

Публикувано 13 ноември 2012 - 11:26

Имам аз, едни пищови...подарък са ми, според подаряващия са много ценни...били братче и сестриче и не трябвало да се разделят, ще ги побликувам! Гарантират ми, че и сега мога да ги използвам по-предназначение!Прикачен файл  20121113_211056.jpg   103,95K   59 Брой свалянияПрикачен файл  20121113_211014.jpg   113,74K   54 Брой сваляния

Страхотен подарък и предполагам наистина са ценни.
Лошото при старите дулно зарядни оръжия е,че цевта не е проходима и трудно може да се провери състоянието и и състоянието на тапата...та употребата им с цел "начесване на крастата" носи риск.Погледнато реално при употреба на стари железа винаги съществува риск и трябва мн да се внимава с тях.
Ето го димящото дуло от уводния пост.Имам още да стържа ръжда и лак от нея и респективно не е довършена,но и това ще стане ;) Чат пат за разтоварване и вдигане на адреналина я изправям да "воюва срещу мишени" :crazy:

Прикачени файлове

Този пост е редактиран от nqkoiotnqkade: 13 ноември 2012 - 11:27

• valchan харесва това

#16 ramires

ramires

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 571 Мнения:

Публикувано 14 ноември 2012 - 08:44

ето от къде е идва идеята ... http://www.google.bg...rmd=ivns&itbs=1

#17 nqkoiotnqkade

nqkoiotnqkade

Изтрит потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 978 Мнения:

Публикувано 14 ноември 2012 - 11:11

ето от къде е идва идеята ... http://www.google.bg...rmd=ivns&itbs=1

Почти като твоята е.Само,че пистона на тази е разположен под ъгъл около 45*.Вероятно така са решили проблема с газовете хвърчащи към лицето.Чука предполагам пак е хлътнал за да пази от отколки от капсулата.
Да питам:Капсулите "центробой"дали биха били подходящи за целта?
Малко са късички,но тъкмо и вдлъбнатината в чука няма да е голяма.При Снарядване на патрони с ДБ си работят мн ефективно,нищо че са слабички.Питам защото се намират и то къде къде по-евтино(по -точно без пари) от съвременните пригодени за тая цел .
И друг въпрос?Нарезна цев 7,62 от стара винтовка подходяща ли е да се ползва за направата на преднопълнеща пушка или ъгъла на наклона на нарезите е прекалено голям?Калибъра изглежда малък,но ако се разшири леко цевта отзад,като се премахнат каналите и се направи нещо,като бутилко образна камера да събира барута дали ще се получи?Естествено цевта трябва да се мисли да е проходима за да може да се почиства в тоя случай.

#18 ramires

ramires

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 571 Мнения:

Публикувано 14 ноември 2012 - 08:44

от скромния опит който имам знам , че ппроблема с връщането на газове през нипела най лесно се решава с много малък дроселиращ отвор на нипела към брандвтулката -огнепровода...осколките от чашката на капсула се "насочват" чрез ямката в челото на чукчето и чрез дефлекторна преграда на външното тяло на огнепровода
...капсулите "ценробой" са предвидени да работят в режим "набождане" т.е. за 100% сигурност при възпламеняване е необходима игла...ако се разчита само на удар...то трябва да е много силен ...и има и друг проблем...в какъв нипел ще поставиш капсул центробой та след като го използваш да излезе сравинително лесно(ако е от варианта с вградената наковалня)...това е замисъла на перкурсионните капси , те почти изчезват при възпламеняване или ако са от големите с "крилцата" се снемат лесно от нипела...другия модел на "центробой" които са за латунните гилзи са с много плитки чашки и закреплането им върху нипел ще е много несигурно ...имам правен от мен адаптор-нипел за капсул Уинчестър който ползвам за Рейнджъра от време на време за продухване на огнепровода ...много е надежден но се бави зареждането ...
...7.62 мм цев за преднопълнеща е много капризно нещо ...физикохимията на черния барут е такава ,че при малки обеми горенето е много непостоянно и силно зависимо от едрината на ползвания барут, една от причините калибрите на стрелковото оръжие да "тръгнат" в посока на намаляване едва в края на 19 век е появата на пироколодиевите-бездимните пропеланти които позволяват при малки обеми на камерата да се постигат постоянни налягания и прогресивно горене ...накратко.... не си заслужава мъките ...

Този пост е редактиран от ramires: 14 ноември 2012 - 08:48

• nqkoiotnqkade харесва това

#19 nqkoiotnqkade

nqkoiotnqkade

Изтрит потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 978 Мнения:

Публикувано 14 ноември 2012 - 09:27

от скромния опит който имам знам , че ппроблема с връщането на газове през нипела най лесно се решава с много малък дроселиращ отвор на нипела към брандвтулката -огнепровода...осколките от чашката на капсула се "насочват" чрез ямката в челото на чукчето и чрез дефлекторна преграда на външното тяло на огнепровода
...капсулите "ценробой" са предвидени да работят в режим "набождане" т.е. за 100% сигурност при възпламеняване е необходима игла...ако се разчита само на удар...то трябва да е много силен ...и има и друг проблем...в какъв нипел ще поставиш капсул центробой та след като го използваш да излезе сравинително лесно(ако е от варианта с вградената наковалня)...това е замисъла на перкурсионните капси , те почти изчезват при възпламеняване или ако са от големите с "крилцата" се снемат лесно от нипела...другия модел на "центробой" които са за латунните гилзи са с много плитки чашки и закреплането им върху нипел ще е много несигурно ...имам правен от мен адаптор-нипел за капсул Уинчестър който ползвам за Рейнджъра от време на време за продухване на огнепровода ...много е надежден но се бави зареждането ...
...7.62 мм цев за преднопълнеща е много капризно нещо ...физикохимията на черния барут е такава ,че при малки обеми горенето е много непостоянно и силно зависимо от едрината на ползвания барут, една от причините калибрите на стрелковото оръжие да "тръгнат" в посока на намаляване едва в края на 19 век е появата на пироколодиевите-бездимните пропеланти които позволяват при малки обеми на камерата да се постигат постоянни налягания и прогресивно горене ...накратко.... не си заслужава мъките ...

Бях споменал в горния пост да разширя камерата примерно на 11 до 12мм точно поради причините,които си описал.И друг път сме обсъждали в процес на разговор,че ДБ ще иска поне 45ти кал. цев за да гори добре.Кал 45ти е приблизително 12мм,което ме наведе на мисълта да разширя камерата.Остава основния проблем после...почистването :)и цевта трябва да е проходима.
В общи линии събирам информация и затова питам.Май добре се бях ориентирал към 4ти кал.,а защо не около 1 дюйм да речем :crazy: ....,че и с висше малко :)
Нали знаеш защо?Като ще е гарга да е рошава :crazy: ...Отката ще го мисля после.Може и пушката да е около 8-10 кг http://www.lovecbg.c...tyle_emoticons/default/fool.gif Представяш ли си да му изсипеш 130-150гр съчми в дулото.
Сигурно другите участници в темата си мислят,че се бъзикам.Нали знаеш,че отдавна съм се меракландисал на такова оръдие :)

Този пост е редактиран от nqkoiotnqkade: 14 ноември 2012 - 09:35

#20 ramires

ramires

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 571 Мнения:

Публикувано 14 ноември 2012 - 09:37

мерака лечение няма ...ама за такова нещо трябва да нададеш на килограми малко ...че иначе ще станеш клиент на ортопедията ...

Теми съдържащи: оръжия

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!