Към съдържанието

Снимка

Питане за стрелбище

• Моля, влезте за да отговорите
63 отговора на тази тема

#1 Beretta

Beretta

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 164 Мнения:
  • Оръжие:12/76, 223rem.
  • Куче:Ягдтериер и Гонче

Публикувано 03 януари 2014 - 09:59

Здравейте колеги, от скоро ми е влезнала една муха в главата. Понеже вече най-накрая касичката започна да се пълни с жълтици, предназначени за бъдещата хищничарска карабина, а никога не съм стрелял с нарезна пушка, имам колебания за калибъра и оръжието искам да придобия по-реални представи. Случайно се сетих, че има стрелбища, на които човек може да иде да си постреля, но пък аз не знам абсолютно нищо за тях. Търсих информация в нета, но се оказа оскъдна и недостатъчна по моя въпрос. А именно мога ли да отида на някое стрелбище и там да пострелям с различните калибри (22lr, 22wmr, 223rem., 243win.) или на стрелбище се ходи само с личното оръжие? Ако това е възможно на някое стрелбище в близост до Стара Загора, Пловдив, Хасково, Асеновград, Карлово, Казанлък или нещо около тези с благодарности бих приел насоките ви, може и на лични, ако считате, че ще се получи реклама. Поздрави на всички и наслука до края на сезона, а на хищничарите през цялата година :)

Този пост е редактиран от Beretta: 03 януари 2014 - 10:00

• mapednoG и BrianKib харесват това

#2 shot1

shot1

Ловец-любител

• Глобален Модeрaтор
  • 1344 Мнения:
  • Оръжие:намира се

Публикувано 03 януари 2014 - 10:01

Стрелбищен комплекс Диана - Хасково.

• Beretta и BrianKib харесват това

#3 vaskoamer

vaskoamer

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 809 Мнения:
  • Име:Васко Василев
  • Оръжие:Beretta
  • Куче:английски сетер
  • МПС:RAV-4
  • ГрадПлевен

Публикувано 03 януари 2014 - 10:27

Хасково :lol: :lol: :lol: Попов ще ти "Отупа" касичката от жълтичките......!!!

Няма таква опция,"служебна"карабина по стрелбищата ,но пък винаги може да изпробваш на някой колега.

• Дон Кикот харесва това

#4 Nanski

Nanski

ФЕН на рози и джуджета

• Глобален Модeрaтор
  • 2543 Мнения:

Публикувано 03 януари 2014 - 10:33

Не е тайна, че всеки си има стрелбище някъде.... :) Виж някой приятел с калибър, който искаш да пробваш и...... тъй! Не е лошо човека с карабината да има бележка за хищници примерно....В случай че цъфне някой де си нема друга работа ;) :256605:

• ДБД, Щирлиц, Дон Кикот и още 1 харесват това

#5 andi

andi

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 422 Мнения:
  • Име:Анди
  • Оръжие:Ij 54, Armsan , Toz , Ruger
  • Куче:гонче
  • МПС:wv
  • ГрадПловдив

Публикувано 03 януари 2014 - 11:36

Село Труд до Пловдив (посока Карлово) . Повече щади касичката от Хасково и Лозен .

• Дон Кикот и Raev харесват това

#6 SAIGAA

SAIGAA

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 84 Мнения:

Публикувано 04 януари 2014 - 05:30

andi -  я раздуй малко за това стрелбище ? условия ? коридори ? метри ? има ли 200 - 300 - 500 м  ? телефони , контакти

поздрави и наслука

#7 asti

asti

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 209 Мнения:
  • Оръжие:Walther PPQ M2 - 9x19, Ata Arms кал.12, Savage Arms 11 Hog Hunter .223

Публикувано 04 януари 2014 - 09:26

andi -  я раздуй малко за това стрелбище ? условия ? коридори ? метри ? има ли 200 - 300 - 500 м  ? телефони , контакти

поздрави и наслука

В БГ стрелбище с 500 метра мисля че няма. А 300 метра май има само в Хасково......................

#8 SAIGAA

SAIGAA

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 84 Мнения:

Публикувано 05 януари 2014 - 04:14

не е задоволително там като цена / и там сме стреляли / - бръскат те всеки път различно , да се чудиш колко пари да носиш и как ще се държат собствениците с клиентите си / понякога държанието с клиентите им е отвратително - визирам Румен Попов / - за Жоро една лоша дума няма да напиша никъде из форумите / спокоен , колегиален , възпитан , учтив и т.н /

• suzi1973 харесва това

#9 teraforming

teraforming

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 21 Мнения:

Публикувано 22 май 2015 - 01:21

В Стара Загора такова стрелбище има и Георги Кочаренко, много е коректен и е инструктор по стрелба, може много да се научи от него. Има методика и различни мишени при него, провежда обучение по статична мишена и подвижна мишена, бърза и прецизна стрелба със всякакви калибри и оръжия. 0888434654

#10 Щирлиц

Щирлиц

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 625 Мнения:
  • Име:Николай Иванов
  • Оръжие:Tikka T3 Lite-308win:Tikka T3 Varmint-308win:ИЖ-54х2:Winchester SX2:ЧЗ-452-2Е-22LR
  • Куче:Ваймаранер
  • Градградът на липите

Публикувано 22 май 2015 - 02:37

В Стара Загора такова стрелбище има и Георги Кочаренко, много е коректен и е инструктор по стрелба, може много да се научи от него. Има методика и различни мишени при него, провежда обучение по статична мишена и подвижна мишена, бърза и прецизна стрелба със всякакви калибри и оръжия. 0888434654

Сериозно и къде е това , че е не се сещам ?!? 

• Дон Кикот и svetlio_vt харесват това

#11 Дон Кикот

Дон Кикот

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 22 Мнения:
  • Име:Стефан
  • Оръжие:Стожер 2000, ИЖ 43КН, Меркел 147Е, Збройовка ZP149, ТОЗ 57К,, Зауер Берета S56, Рьослер Титан 6, Марлин 7000, Хенри Биг Бой, Бенели Арго Спешъл, дрилинг Кригхоф Триумф, Кригхоф К32, МMR Hunter
  • Куче:епаньол бретон, джак ръсел териер, лабрадор, ягдериер и немска овчарка дори
  • МПС:чифт Нисанчета
  • ГрадСтара Загора

Публикувано 22 май 2015 - 05:32

В Спортната зала на ЗЗУ с въздушна пушка.  :)

#12 andi

andi

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 422 Мнения:
  • Име:Анди
  • Оръжие:Ij 54, Armsan , Toz , Ruger
  • Куче:гонче
  • МПС:wv
  • ГрадПловдив

Публикувано 22 май 2015 - 10:11

Труд е 150м , полузакрито , 4 коридора , 1 място за левичари .

#13 Щирлиц

Щирлиц

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 625 Мнения:
  • Оръжие:Tikka T3 Lite-308win:Tikka T3 Varmint-308win:ИЖ-54х2:Winchester SX2:ЧЗ-452-2Е-22LR
  • Градградът на липите

Публикувано 23 май 2015 - 08:16

Здравейте колеги, от скоро ми е влезнала една муха в главата. Понеже вече най-накрая касичката започна да се пълни с жълтици, предназначени за бъдещата хищничарска карабина, а никога не съм стрелял с нарезна пушка, имам колебания за калибъра и оръжието искам да придобия по-реални представи. Случайно се сетих, че има стрелбища, на които човек може да иде да си постреля, но пък аз не знам абсолютно нищо за тях. Търсих информация в нета, но се оказа оскъдна и недостатъчна по моя въпрос. А именно мога ли да отида на някое стрелбище и там да пострелям с различните калибри (22lr, 22wmr, 223rem., 243win.) или на стрелбище се ходи само с личното оръжие? Ако това е възможно на някое стрелбище в близост до Стара Загора, Пловдив, Хасково, Асеновград, Карлово, Казанлък или нещо около тези с благодарности бих приел насоките ви, може и на лични, ако считате, че ще се получи реклама. Поздрави на всички и наслука до края на сезона, а на хищничарите през цялата година :)

Колега , ако си от Стара Загора мога да ти предложа стрелба с моите карабини Тикка Т3 (варминт и лайт) в 308 и Ремингтон 223 , както и с ЧЗ-452 в 22 lr . Без лимит на патрони , плащане и прочее глупости . Относно мястото ще го измислим и нагласим според кефа ни . 
    Поздрави . 

• NBP харесва това

#14 Beretta

Beretta

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 164 Мнения:
  • Оръжие:12/76, 223rem.
  • Куче:Ягдтериер и Гонче

Публикувано 23 май 2015 - 07:53

Колега , ако си от Стара Загора мога да ти предложа стрелба с моите карабини Тикка Т3 (варминт и лайт) в 308 и Ремингтон 223 , както и с ЧЗ-452 в 22 lr . Без лимит на патрони , плащане и прочее глупости . Относно мястото ще го измислим и нагласим според кефа ни . 
    Поздрави . 

Здравей колега, много приятно съм изненадан от жеста, който проявяваш. Искрено благодаря за приятелското предложение! Вече се сдобих с карабина в .223 рем и дори я сефтосах, та и повторих слуката. Живот и здраве идващия ловен сезон смятам да бъде най-употребяваното ми оръжие и да увелича бройката на повалените хищници. От старозагорско съм и дори да не е за стрелба би ми било интересно да се запозная с други калибри, още повече с болтови карабини. Поздрави!

#15 teraforming

teraforming

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 21 Мнения:

Публикувано 24 май 2015 - 06:11

Стреля се на стрелбището по пътя за Дъбрава, всяка седмица в сряда е там задължително, в момента слагат и машини за панички. Който се интересува може да му звънне на телефона да се уговори. Ако искате, колеги, да имаме все пак някакво стрелбище за пушки в Стара Загора, може да отидете да постреляте да помогнем. За да се разработи трябва да има интерес и най вече пари. Така че от нас зависи.

#16 rock 4 ever

rock 4 ever

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 23 Мнения:
  • Име:Тодор Георгиев Георгиев
  • Оръжие:Bereta-Urika ;Browning bar-2 300W.M.
  • Куче:курцхаар
  • МПС:VW-Sharan
  • ГрадСт.Загора

Публикувано 25 май 2015 - 05:38

Стреля се на стрелбището по пътя за Дъбрава, всяка седмица в сряда е там задължително, в момента слагат и машини за панички. Който се интересува може да му звънне на телефона да се уговори. Ако искате, колеги, да имаме все пак някакво стрелбище за пушки в Стара Загора, може да отидете да постреляте да помогнем. За да се разработи трябва да има интерес и най вече пари. Така че от нас зависи.

За стрелбището до циганската махала ли говориш,на Тотьо Калчев!!

#17 Щирлиц

Щирлиц

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 625 Мнения:
  • Градградът на липите

Публикувано 25 май 2015 - 06:01

Викаш да помогнем , (не че не го правим от години , като уставно си плащаме когато ходим)  само я ми светни ламБата как ще стреляме с .30 кал. примерно на това стрелбище ?  
       Къде ще са кулите (машинките) за панички , защото от едната страна е пътя за Дъбрава , от другата циганската махала ? 
     Искаш да кажеш , че всеки бай чепик звъни на Кочеренко и той става и тръгва за негов кеф , ей така на 1/2 приказка да си постреля нашего брата , прощавай но не я вярвам таз работа .
      Заради разни пишман инструктори по националните ни и интергалактически стрелбища , сума хора записахме и изкарахме курсове за инструктори по стрелба , за да можем да си практикуваме хобито . Не че собствениците на стрелбища ги еня за тези тапии , най-редовно ми отговарят че нямам договор с неговото стрелбище и му е през калибъра какво съм завършил , учил , практикувам и мога . Повечето инструктори които са по стрелбищата след като ти вземат парите се навират , като язовци в бърлога и толкоз , за техника на безопасност , мишени , стрелкови рубежи и полета няма да отварям дума . 
     Айде моля , няма нужда от такива инструктори нито са ми на пушките , нито на гилзите . Кочеренко може и да стреля , но не е нито администратор нито собственик . 
     За собствениците и стрелбищата е съвсем друга тема . 

#18 teraforming

teraforming

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 21 Мнения:

Публикувано 25 май 2015 - 06:28

Явно не познаваш човека, поинтересувай се колко години е състезател и колко години е треньор и тогава говори на кой колко са му гилзите. Със сигурност неговите са повече от твоите, освен ако и ти не си състезател по спортна стрелба от 40 години и треньор.  Освен това казах, всяка сряда е там, всеки желаещ може да се обади и да се включи в графика, помощта ни ще е към спортния клуб по стрелба, без пари не става нищо.

Негативизма на никой няма да помогне, благодарение на изказвания като твоето сме на това положение.

Кочаренко всеки път стои до стрелящия, дава му наставления и гледа с тръбата попаденията. Всеки който се обади може да отиде в рамките на графика на клуба, пък и бил бай чипик.

Не сам аз човека който трябва да говори за стрелбището. Аз си ходя и си стрелям редовно. Ако искате не ходете, скатайте си 5лв и не ги давайте. Отидете в гората с всичките рискове от рикошети, горски и тн.

Този пост е редактиран от teraforming: 25 май 2015 - 06:37

#19 teraforming

teraforming

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 21 Мнения:

Публикувано 25 май 2015 - 06:36

За стрелбището до циганската махала ли говориш,на Тотьо Калчев!!

да

#20 Щирлиц

Щирлиц

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 625 Мнения:
  • Градградът на липите

Публикувано 25 май 2015 - 08:13

Явно не познаваш човека, поинтересувай се колко години е състезател и колко години е треньор и тогава говори на кой колко са му гилзите. Със сигурност неговите са повече от твоите, освен ако и ти не си състезател по спортна стрелба от 40 години и треньор.  Освен това казах, всяка сряда е там, всеки желаещ може да се обади и да се включи в графика, помощта ни ще е към спортния клуб по стрелба, без пари не става нищо.

Негативизма на никой няма да помогне, благодарение на изказвания като твоето сме на това положение.

Кочаренко всеки път стои до стрелящия, дава му наставления и гледа с тръбата попаденията. Всеки който се обади може да отиде в рамките на графика на клуба, пък и бил бай чипик.

Не сам аз човека който трябва да говори за стрелбището. Аз си ходя и си стрелям редовно. Ако искате не ходете, скатайте си 5лв и не ги давайте. Отидете в гората с всичките рискове от рикошети, горски и тн.

С гаранция са ми повече гилзите поне с централно възпламеняване и килата барут , за периферните може и да сме на кантар . Прекрасно се знаем . Виж ми името , поразпитай и тогава драскай на аба. 
   Ако си събирате членска маса за клуба , е друга тема , не ни разказвай сказки от селски вечеринки . Относно негативизма , не на мен тези - давай като си (сте) сербез и искаш да правиш чудеса , направи стрелбище за 100 - 200+ метра , за карабина над 5,6 мм. (223 rem) и стой та гледай хора , стрелци и посещаемост . 
        Мен лично не ми дреме на кого е стрелбището с повечето собственици съм в повече от добри отношения . Като ми се стреля никой не ме е върнал , паля колата и отивам където ща , никой не ме е върнал , плащам и стрелям .
    На Тотьо Калчев стрелбището е 6++ , но до 223 , от там нагоре НЕ МОЖЕ !!! За което никой няма никаква вина - това е на мегдана . Да не мислиш че ми се търчи до Казанлък , Хасково , Пазарджик и други знайни не знайни места . 
          Сега със здраве , че стана като "Лична драма" тука . 

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!