Към съдържанието

Снимка

Ски любители

• Моля, влезте за да отговорите
26 отговора на тази тема

#1 BearG

BearG

ДЖУНИЪР

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 198 Мнения:
  • МПС:Луноход

Публикувано 02 януари 2014 - 08:27

Тук може да споделяте своите преживявания, които сте изпитали, местата, които сте посетили, екипировката, която сте използвали или използвате, както и вашите впечатления относно всичко изброено по-отгоре. Пускам тази тема, защото съм един от многото любители на този спорт, лично аз карам сериозно от 2 години(2012 и 2013), но на ски съм се качил, когато бях на 9 години. За тези 2 сезона, за периода от 1 седмица на Семково,в Рила, се до научих да карам доста добре и втората година (2013) се спусках по черната писта без проблеми.

Нека обменим опит и информация относно екипировката и други неща широко свързани с този спорт. :)

• valchan и Donatelopag харесват това

#2 Topmitko

Topmitko

N/A

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 659 Мнения:
  • Име:Top Mitko
  • Оръжие:ИЖ18 12/70 и др.
  • Куче:ПИРИН
  • МПС:Орел 4х4 и др.
  • ГрадСофия и др.

Публикувано 02 януари 2014 - 09:01

Хубава тема! Много съм запален по ските! Карал съм къде ли не! Тази пролет бях в Обертауерн, Австрия.Прикачен файл  image.jpg   163,14K   0 Брой сваляния, Бил съм в Кицбюел , Шамони , Сент Мориц, Крушавел, Кортина, Давос, Флахау, Гармиш и много други, но любимото ми място за ски си остава Банско! Някой ще попита защо? Защото съм българин, обичам българското и смело заявявам, че нашите ски курорти по нищо не се отличават от европейските, освен по много по-ниските цени! П.П. Дано по-скоро завали сняг, че да покараме като хората!

Прикачени файлове

• Прикачен файл  image.jpg   140,44K   1 Брой сваляния

Този пост е редактиран от Topmitko: 02 януари 2014 - 09:12

• BearG и Donatelopag харесват това

#3 Nanski

Nanski

ФЕН на рози и джуджета

• Глобален Модeрaтор
  • 2599 Мнения:

Публикувано 03 януари 2014 - 08:08

Интересна тема! :) Алпийските ски са  много хубав спорт, носещ повече адреналин даже и от Църна фолк певица.... ;)

Та по темата, освен фирмите рекламиращи в световната купа, има и доста по добри но в никой случай не по евтини! :)

По една или друга причина ми се налага къде 100 дни в годината минимум да нося нещата на фирмите от прикачените миниатюри по долу! Мисля, че няма смисъл да ги хваля щом съм ги избрал! ;)

Термо бельото също е много важно и струва около стотина евра комплекта, но за да се чувства чиляк комфортно си требе оборудване :256605:

Прикачени файлове

• BearG харесва това

#4 BearG

BearG

ДЖУНИЪР

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 198 Мнения:

Публикувано 06 януари 2014 - 05:31

Това е якето, което аз използвам от 3 години на сам както за зимата, така и когато карам ски. Производство е на наша българска фирма http://bapasport.com/home-en.html , която изработва ски облекла за износ. Смело мога да заявя, че е много по-качествено. Много трудно се мокри и е ветроустойчиво. Но както гледам тази зима май няма да има къде да го намокря  :lol2:

Прикачени файлове

• Прикачен файл  Capture.PNG   285,19K   0 Брой сваляния

Този пост е редактиран от BearG: 06 януари 2014 - 05:32

#5 BearG

BearG

ДЖУНИЪР

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 198 Мнения:

Публикувано 14 януари 2014 - 09:05

LOST WINTER или "Изгубената зима", един филм показващ ослепителната красота на нашите планини през очите на любители на адреналина, обичащи планините и не на последно място ските. :)

http://vimeo.com/57320725

• Иван Живков и Topmitko харесват това

#6 BearG

BearG

ДЖУНИЪР

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 198 Мнения:

Публикувано 16 януари 2014 - 01:33

Пампорово  :258027:

#7 Topmitko

Topmitko

N/A

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 659 Мнения:
  • ГрадСофия и др.

Публикувано 17 януари 2014 - 12:45

LOST WINTER или "Изгубената зима", един филм показващ ослепителната красота на нашите планини през очите на любители на адреналина, обичащи планините и не на последно място ските. :)   http://vimeo.com/57320725

Шапка им свалям!
  • aquilon и BearG харесват това

#8 BearG

BearG

ДЖУНИЪР

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 198 Мнения:

Публикувано 01 февруари 2014 - 03:24

Айде да се похваля с новата си придобивка, която утре ще я изпробвам на пистата :P ........В понеделник ще ви разкажа как са минали двата ми дена. :)

П.С. За туризъм са също много удобни.

Прикачени файлове

#9 Topmitko

Topmitko

N/A

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 659 Мнения:
  • ГрадСофия и др.

Публикувано 01 февруари 2014 - 05:42

Айде да се похваля с новата си придобивка, която утре ще я изпробвам на пистата :P ........В понеделник ще ви разкажа как са минали двата ми дена. :)   П.С. За туризъм са също много удобни.

На коя писта? Ако си в Пирин, е възможно да се сблъскаме!

#10 Иван Кючуков

Иван Кючуков

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 788 Мнения:
  • Оръжие:Тоз-34 кал 12//ЧЗ-550 Варминт,кал 308 Win, ЧЗ-83, Ап-7,65
  • Куче:Бретон
  • МПС:ИЖ

Публикувано 01 февруари 2014 - 10:20

Днес се оборудвах със ски и обувки и мисля да се пускам по пистата. :)

• valchan, Topmitko и BearG харесват това

#11 BearG

BearG

ДЖУНИЪР

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 198 Мнения:

Публикувано 02 февруари 2014 - 12:47

На коя писта? Ако си в Пирин, е възможно да се сблъскаме!

Стара планина......хижа Плевен

#12 Иван Кючуков

Иван Кючуков

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 788 Мнения:

Публикувано 03 февруари 2014 - 07:47

[color=rgb(0,56,103);font-family:Verdana, 'Trebuchet MS', Trebuchet, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(231,231,231);]Швейцарската компания Zai е считана за един от най-добрите производители на ски. И не е чудно - те произвеждат ръчно изработени продукти от най-здравите и удобни материали.[/color][color=rgb(0,56,103);font-family:Verdana, 'Trebuchet MS', Trebuchet, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(231,231,231);]На Zai се довери и Bentley. Заедно те са произвели страшно красиви и ужасно скъпи ски. Всички най-добри традиции - най-изкусната техника, качествени материали,  ръчна изработка и вдъхновение от перфекционизма на Bentley, са събрани в тези ски.[/color][color=rgb(0,56,103);font-family:Verdana, 'Trebuchet MS', Trebuchet, Helvetica, sans-serif;font-size:12px;background-color:rgb(231,231,231);]Използваните материали са кедрово дърво, неръждаема стомана и естествен каучук. Серията е лимитирана, като бяха създадени 250 чифта в два цвята - сребърен и бял, зелен и блато. Цената на един чифт е 10 850 долара.[/color]

#13 BearG

BearG

ДЖУНИЪР

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 198 Мнения:

Публикувано 04 февруари 2014 - 08:41

В неделя се качихме към 10 ч, седнахме хапнахме по една топла супичка с по една чаша хубаво червено вино и отидохме да покараме. Понеже с човека, с който се качихме не можеше да кара ски му предадох някой друг урок и отидохме на голямата писта,което беше огромна грешка. Тоз човек се уби от падане  :lol2:  аз се спуках от смях,ама господ гледа и не забравя. Следобед той си остана на малката писта, а аз отидох отново на голямата,но от задната страна. Спускам се аз надолу, но снегът беше стъпкан само от рак-трака и не беше се слегнал както трябва, защото никой не е карал там, и засилих се леко, правя си леки  завойчета и изведнъж се вкарах във филма, че съм Боде Милър, засилих се на шус, но при опита да завия 20 метра понадолу канта на едната ска ми се заби в снега и при падането ме шибна в главата  :angry:  Изпитах страшна болка, но понеже се гаврих с онзи пичага по-рано, Бог ми го върна  :D  Вечерта се позабавлявахме до към 12, млади хора сме, и си легнахме. Сутринта ми се беше допило много водица, понеже бях ял много "фафли" вечерта , :lol2:  закусихме и отпрашихме пистите. Карахме и следобед и към 16:00 ч си тръгнахме. 

Времето и в неделя беше топло и слънчево, но вчера беше мъгливо.

П.С Пистата се намира в Стара планина, хижа Плевен, подножието на връх Ботев. Пистата си хубава , но лично мен вече не ми прави кеф да се спускам по нея, защото ми е много малкa , нещо по-голямо ми се ще. :256605:

Малко снимков материал:

Прикачени файлове

• Nanski, valchan, Иван Кючуков и 5 други харесват това

#14 BearG

BearG

ДЖУНИЪР

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 198 Мнения:

Публикувано 05 февруари 2014 - 08:45

Забравих да кача и тези мързеливци :lol2:

Прикачени файлове

• the_hunter_84, miko и sword123 харесват това

#15 BearG

BearG

ДЖУНИЪР

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 198 Мнения:

Публикувано 05 февруари 2014 - 09:12

Такова спускане и на мен ми се прави  :D

• peneff, Христо Христев и Amateur харесват това

#16 miko

miko

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 626 Мнения:
  • Име:Милен
  • Куче:Ротвайлер

Публикувано 06 февруари 2014 - 02:46

Забравих да кача и тези мързеливци :lol2:

Тия ша умрат от прегряване. Требвало с шутове да ги изкарате на вънка :D

#17 BearG

BearG

ДЖУНИЪР

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 198 Мнения:

Публикувано 06 февруари 2014 - 06:24

Нищо им не, те така са свикнали :D

#18 Иван Кючуков

Иван Кючуков

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 788 Мнения:

Публикувано 24 ноември 2014 - 08:12

Студа наближава та днес видях тези ръкавици и ги харесах, а бяха последният чифт.Продавача ми каза,че са от австрийски магазин за спортни стоки.Много са удобни и ми  изглежда че ще топлят.Марката е  CRANE.Не знам дали са скиорски,вие ще кажете.Платих  ги 25 лв.Мисля да ги слагам,когато съм на варда през зимата и ако се спусна по някой селски баир със ските тази зима.

Прикачени файлове

• BearG харесва това

#19 BearG

BearG

ДЖУНИЪР

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 198 Мнения:

Публикувано 24 ноември 2014 - 09:55

Студа наближава та днес видях тези ръкавици и ги харесах, а бяха последният чифт.Продавача ми каза,че са от австрийски магазин за спортни стоки.Много са удобни и ми  изглежда че ще топлят.Марката е  CRANE.Не знам дали са скиорски,вие ще кажете.Платих  ги 25 лв.Мисля да ги слагам,когато съм на варда през зимата и ако се спусна по някой селски баир със ските тази зима.

Предполагам, че доста ще ти топлят за каквото и цел да ги използваш. Подсилени ли са със силиконово покритие на дланта за по-голяма водоустойчивост ?

• Иван Кючуков харесва това

#20 Иван Кючуков

Иван Кючуков

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 788 Мнения:

Публикувано 24 ноември 2014 - 09:59

Предполагам, че доста ще ти топлят за каквото и цел да ги използваш. Подсилени ли са със силиконово покритие на дланта за по-голяма водоустойчивост ?

Да подсилени са,като покритието обхваща дланта и вътрешната страна на палеца.Покритието ми прилича на гумирано,но може и да греша.

• BearG харесва това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!