Към съдържанието

Снимка

На гонка за хищници

• Моля, влезте за да отговорите
422 отговора на тази тема

#401 alexandro42

alexandro42

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 195 Мнения:
  • Име:Сашо Александров
  • Оръжие:Beretta 686, Winchester SX3, Browning MK3, ATA SP Fonex
  • Куче:Епаньол Бретон
  • МПС:Toyota LC 90
  • ГрадСофия

Публикувано 16 ноември 2020 - 08:54

Излезе, че не са устойчиви на 12 калиброви куршуми ..  Понеже няма свини и да не застояват патроните, от две години  на хайка, задължително в едната цев има куршум... , щото минава и в гъстото, където сачмите не вършат твърде работа  .... Ако е много гъсто, подкалибрен Рубейкин, ако не е толкова - калибрен . Благодаря на колегите за поканата ...., изкарахме си чудесно, както на излета, така и после ...., Благодарско още веднъж .... ! attachicon.gif 1111111111.png
ПС Не красиво, но в крайна сметка сме ловен форум ....

Наистина е грозна гледка, но едва ли има жива твар, която може да преживее такъв изстрел с гладкоцевен куршум. Наистина добър изстрел.
  • ДБД и Чавдар харесват това

#402 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4870 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Трабант - бял, комби .
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 16 ноември 2020 - 09:07

Наистина е грозна гледка, но едва ли има жива твар, която може да преживее такъв изстрел с гладкоцевен куршум. Наистина добър изстрел.

Наистина, нямаше да го преживее, но не се спомина веднага . Излезе срещу гонката, зад мен на 4-5м. в дясно . Ако бе излязал така преди години със сигурност щеше да ме усети, защото щях да мръдна..  Оставих го да ме подмине, като го слядах само с очи , но пушката бе на предпазител .. Когато подмина на около 15 м., трътна странично, бях прикладвал и го водех, тогава чу предпазителя и спря, но пушката продължи движението си и изстрела дойде .... , като влезе малко по напред, където няма жизнено важни органи, но нараняването си бе сериозно  ... След десетина секунди шока мина и и си повдигна главата, като взе да драпа със задните крака ... 2/0, сложиха край ... Това го разбрах, след като го разгледах после ........

Този пост е редактиран от ДБД: 16 ноември 2020 - 09:15

• Чавдар, todor_gps, canidae и още 1 харесват това

#403 Bat Geca Loveca

Bat Geca Loveca

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 297 Мнения:
  • Име:Георги
  • Оръжие:иж 18мн 223 - иж26- тика Т3х-варминт
  • Куче:дратхаар
  • МПС:на скрап
  • ГрадСилистра

Публикувано 21 ноември 2020 - 08:37

Днес и аз сътворих подобна гледка ;)! Кучетата лаеха настървено и се бях "надървил", когато го видях да се изнизва, като пръдня от гащи! Поведох го и му пуснах едно "бренеке". Докато стигна до него, беше предал душата си, а гледката не беше никък хубава. През входа можеше да си пъхна и двете ръце, но изхода си беше малък. Хубав лов е гонката на хищници, ако има работещи "помощници". То това е основно в лова, поне в България.

Прикачени файлове

• avdjiev71, ДБД, Иван Кючуков и 15 други харесват това

#404 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4709 Мнения:
  • Име:Чавдар
  • Оръжие:ТОЗ 34, ИЖ 27
  • МПС:Рено
  • ГрадСофия

Публикувано 21 ноември 2020 - 09:56

:) Че как ще го преживее ?!

Няколко пъти съм виждал, като голямо прасе го лепне калибрен качествен 12 куршум от подходяща дистанция - го премества един метър встрани...

И се чува едно "туп", все едно го удря бързия влак....

#405 Иван Кючуков

Иван Кючуков

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1003 Мнения:
  • Оръжие:Тоз-34 кал 12//ЧЗ-550 Варминт,кал 308 Win, ЧЗ-83, Ап-7,65
  • Куче:Бретон
  • МПС:ИЖ

Публикувано 22 ноември 2020 - 10:41

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Днес не можах да участвам в лова,но искам да ви покажа слуката на нашите колеги от дружнката ни.На всеки лов за хищници успяваме да отстреляме около 5-6 бр,но днес са подобрили рекорда,за което ги поздравявам.Имало и ранени,които са успели да се изнижат,но не всичко се убива,вие знаете.Миналата година завършихме със сто и няколко отстреляни хищници,като сме на първо място в сдружението от четиридесет и една дружинки.

Прикачени файлове

• avdjiev71, ДБД, Марин Карабялов и 24 други харесват това

#406 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4870 Мнения:

Публикувано 20 декември 2020 - 09:53

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Днес при едни приятели . Чудесни чакалски райони със страхотни гъстаци и чакали, които са си у дома там . Кучетата и кучкарите се раздаоха, но  хищник на  пушка,  трудно излизаше . Имаш гърмел, но без слука ... Чакала, държеше дистанция пред кучетата, правеш кука и го губеха ... Бях в една пшеничена нивичка м/у два такива трънака . Предупредиха ме, че там пресичат бързо .. На няколко пъти гончетата докарваха хичника почти  до ръба на гъсалака, но не излизаше, хващаше пътека  и се връщаше ... Един тарикат, явно бе решил да се натиска до последно и кучетата го вдигнаха близо ... Видях го с/у мен, но не занех на коя пътека / тунел,  с/у мен ще излезе, щото бяха четири  ... Излезе на чисто,  малко в ляво, видя ме и реши да се върне .... 4/0 бяха досто по-бързи ... Беше красив, но го набара гончетата и си върнаха за бъхтенето по трънака .... 

Чудесен излет и естествено разбор след това .... Прикачен файл  88888.png   1,71MB   1 Брой сваляния

• avdjiev71, Иван Кючуков, Марин Карабялов и 17 други харесват това

#407 svetlens

svetlens

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 266 Мнения:
  • Име:Светлин
  • Оръжие:Доста
  • Куче:Ягдтериер,мелез,барак
  • МПС:Няколко
  • ГрадОколо Русе

Публикувано 20 декември 2020 - 10:36

Днес при едни приятели . Чудесни чакалски райони със страхотни гъстаци и чакали, които са си у дома там . Кучетата и кучкарите се раздаоха, но хищник на пушка, трудно излизаше . Имаш гърмел, но без слука ... Чакала, държеше дистанция пред кучетата, правеш кука и го губеха ... Бях в една пшеничена нивичка м/у два такива трънака . Предупредиха ме, че там пресичат бързо .. На няколко пъти гончетата докарваха хичника почти до ръба на гъсалака, но не излизаше, хващаше пътека и се връщаше ... Един тарикат, явно бе решил да се натиска до последно и кучетата го вдигнаха близо ... Видях го с/у мен, но не занех на коя пътека / тунел, с/у мен ще излезе, щото бяха четири ... Излезе на чисто, малко в ляво, видя ме и реши да се върне .... 4/0 бяха досто по-бързи ... Беше красив, но го набара гончетата и си върнаха за бъхтенето по трънака ....
Чудесен излет и естествено разбор след това .... attachicon.gif 88888.png

Хубав лов се получи,макар и със толкова малка слука(добре че отсрами групата)кучетата си подгониха,ловците си простреляха,аз ще вадя тръни 3дни.....
Другата седмица пак!!!
36 бр за сега на гонка!!!

Този пост е редактиран от svetlens: 20 декември 2020 - 10:39

• ДБД и danny_nikolov харесват това

#408 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4870 Мнения:

Публикувано 27 декември 2020 - 02:01

Коментара, малко по-късно  от господин Баев ... Прикачен файл  IMG-640e701b085a4eeb50173efc2d845e8c-V.jpg   370,02K   0 Брой сваляния

Този пост е редактиран от ДБД: 27 декември 2020 - 08:48

• avdjiev71, Иван Кючуков, Марин Карабялов и 15 други харесват това

#409 baev

baev

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 232 Мнения:
  • Име:Баев
  • Оръжие:мухозол
  • Куче:остро
  • МПС:назаем
  • Градлете-жега и комари, зиме-студ и преспи

Публикувано 27 декември 2020 - 08:02

Вчера с ДБД гостувахме на приятели - съфорумци. Крайдунавските гъсталаци се оказаха фрашкани с хищник, но пък трудни за стрелба. Кучетата буквално не млъкнаха от пускането им до приключването на гонките следобед. Хищник много, гърмел имаше доволно, че даже писах и един Чак на моята сметка.
Завършекът на ловния ден беше с разбор на винце и сланинка в хижата, край бумтящата печка.
Наслука на всички!
  • avdjiev71, ДБД, Skitnik и 6 други харесват това

#410 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4870 Мнения:

Публикувано 27 декември 2020 - 08:11

Вчера с ДБД гостувахме на приятели - съфорумци. Крайдунавските гъсталаци се оказаха фрашкани с хищник, но пък трудни за стрелба. Кучетата буквално не млъкнаха от пускането им до приключването на гонките следобед. Хищник много, гърмел имаше доволно, че даже писах и един Чак на моята сметка.
Завършекът на ловния ден беше с разбор на винце и сланинка в хижата, край бумтящата печка.
Наслука на всички!

Г-н Баев, очаквах повече, дори доста повече, изхождайки от това, че доста добре  познавам речника и тъъъъънката нишка на мисълта Ви ........ 

• baev и Raev харесват това

#411 Dimo Rusev

Dimo Rusev

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 336 Мнения:
  • Име:Димо Русев
  • Оръжие:ТОЗ 34 , Биатлон-6 ,Weatherby vanguard , Mossberg 9200 2 бр. , HOWA 1500 Varmint, ZBK 110,ZH 301, ZH304,Armed SBW410
  • Куче:Epagneul Breton
  • МПС:ВАЗ 21214, Mitsubishi L300,Mitsubishi L400
  • ГрадРусе

Публикувано 28 декември 2020 - 12:18

Другия уикенд ще дойда да ви оправя речника!!!

Този пост е редактиран от Dimo Rusev: 28 декември 2020 - 12:19

#412 baev

baev

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 232 Мнения:
  • Име:Баев
  • Оръжие:мухозол
  • Куче:остро
  • МПС:назаем
  • Градлете-жега и комари, зиме-студ и преспи

Публикувано 28 декември 2020 - 12:42

Г-н Баев, очаквах повече, дори доста повече, изхождайки от това, че доста добре  познавам речника и тъъъъънката нишка на мисълта Ви ........

...допиши белите зони, де, нали беше там... :)

#413 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4870 Мнения:

Публикувано 03 януари 2021 - 07:42

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Днес дъждовно такова, ма събрахме мераклите за такъв лов от няколко дружини и в гъстака, аморфа му викаме тука  ... Кучетата - чакалджии, такава гонка и гюрултия удариха, че някой свински ловове, ряпа да ядат ... 

Баев се разписа с два и аз маи с толкова ...., общо десет броя..., на снимката са девет, щото единя падна на майната му от карабинен изстрел в един пшеничен блок и нямаше марклии да го дърпат .... Благодаря на колегите и най вече на кучкарите, дето гледат кучета за такъв лов и  бъхтиха в гурлюка километри, за това де не се яде ..... 

Невероятен излет и естествено разбор след това .....Другата седмица пак ...., ако рекъл Господ ... 

Прикачен файл  778788.png   1,43MB   4 Брой сваляния

Този пост е редактиран от ДБД: 03 януари 2021 - 08:54

• avdjiev71, Иван Кючуков, Марин Карабялов и 26 други харесват това

#414 svetlens

svetlens

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 266 Мнения:
  • Име:Светлин
  • Оръжие:Доста
  • Куче:Ягдтериер,мелез,барак
  • МПС:Няколко
  • ГрадОколо Русе

Публикувано 03 януари 2021 - 07:56

[quote name="ДБД" post="251123" timestamp="1609695771"]Днес дъждовно такова, ма събрахме мераклите за такъв лов от няколко дружини и в гъстака, аморфа му викаме тука ... Кучетата - чакалджии, такава гонка и гюрултия удариха, че някой свински ловове, ряпа да ядат ...
Баев се разписа с два и аз маи с толкова ...., общо десет броя..., на снимката са девет, щото единя падна на майната му от карабинен изстрел в един пшеничен блок и нямаше марклии да го дърпат .... Благодаря на колегите и най вече на кучкарите, дето гледат кучета за такъв лов и бъхтиха в гурлюка километри, за това де не се яде .....
Невероятен излет и естествено разбор след това .....Другата седмица пак ...., ако рекъл господ ...
778788.png[/quote
Ами колко са пред спешното,за превръзки и от уплах не спомена.....

Този пост е редактиран от svetlens: 03 януари 2021 - 07:58

• ДБД, Raev и danny_nikolov харесват това

#415 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4870 Мнения:

Публикувано 03 януари 2021 - 08:05

[quote name="ДБД" post="251123" timestamp="1609695771"]Днес дъждовно такова, ма събрахме мераклите за такъв лов от няколко дружини и в гъстака, аморфа му викаме тука ... Кучетата - чакалджии, такава гонка и гюрултия удариха, че някой свински ловове, ряпа да ядат ...
Баев се разписа с два и аз маи с толкова ...., общо десет броя..., на снимката са девет, щото единя падна на майната му от карабинен изстрел в един пшеничен блок и нямаше марклии да го дърпат .... Благодаря на колегите и най вече на кучкарите, дето гледат кучета за такъв лов и бъхтиха в гурлюка километри, за това де не се яде .....
Невероятен излет и естествено разбор след това .....Другата седмица пак ...., ако рекъл господ ...
778788.png[/quote

Ами колко са пред спешното,за превръзки и от уплах не спомена.....

Е колко, имаше и такива .. бронирани ...  :D

• svetlens и danny_nikolov харесват това

#416 tosho_7901

tosho_7901

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 158 Мнения:

Публикувано 03 януари 2021 - 09:10

Днес дъждовно такова, ма събрахме мераклите за такъв лов от няколко дружини и в гъстака, аморфа му викаме тука  ... Кучетата - чакалджии, такава гонка и гюрултия удариха, че някой свински ловове, ряпа да ядат ... 

Баев се разписа с два и аз маи с толкова ...., общо десет броя..., на снимката са девет, щото единя падна на майната му от карабинен изстрел в един пшеничен блок и нямаше марклии да го дърпат .... Благодаря на колегите и най вече на кучкарите, дето гледат кучета за такъв лов и  бъхтиха в гурлюка километри, за това де не се яде ..... 

Невероятен излет и естествено разбор след това .....Другата седмица пак ...., ако рекъл Господ ... 

attachicon.gif 778788.png

Вие сте шампиони

• ДБД харесва това

#417 Dimo Rusev

Dimo Rusev

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 336 Мнения:
  • Име:Димо Русев
  • Оръжие:ТОЗ 34 , Биатлон-6 ,Weatherby vanguard , Mossberg 9200 2 бр. , HOWA 1500 Varmint, ZBK 110,ZH 301, ZH304,Armed SBW410
  • Куче:Epagneul Breton
  • МПС:ВАЗ 21214, Mitsubishi L300,Mitsubishi L400
  • ГрадРусе

Публикувано 03 януари 2021 - 09:39

Светлине ти пък дай всичко да избием.......къде е то края на февруари  :lol2:  :lol2:  :lol2:  :lol2:  ама как хубаво и бързо гърми Mossberg-а ? 

#418 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4870 Мнения:

Публикувано 03 януари 2021 - 10:10

Светлине ти пък дай всичко да избием.......къде е то края на февруари  :lol2:  :lol2:  :lol2:  :lol2:  ама как хубаво и бързо гърми Mossberg-а

Тъй, тъй, днес хвърляше таква трясъци и гърмели   ..., като гръмовержец беше ...., чакала сигурно още бяга нанякъде, щот оглуша и не е разбрал, че гонката свърши преди бая време .... :lol2:  :256605:

• Николай Йорданов, danny_nikolov, todor_gps и още 1 харесват това

#419 danny_nikolov

danny_nikolov

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 378 Мнения:
  • Оръжие:ТОЗ 57 Т1С, ИЖ 43ЕМ, Browning Longtrac Hunter 30 06, Тikka T3x .223 Rem ADS
  • Куче:-
  • МПС:vw
  • ГрадРусе

Публикувано 03 януари 2021 - 10:47

Тъй, тъй, днес хвърляше таква трясъци и гърмели   ..., като гръмовержец беше ...., чакала сигурно още бяга нанякъде, щот оглуша и не е разбрал, че гонката свърши преди бая време .... :lol2:  :256605:

Аааа,адаш, то ако Димо е стрелял по малко от 16 пъти, все едно не е гърмял! :)
  • ДБД харесва това

#420 varnahunt

varnahunt

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 121 Мнения:
  • Име:Живко Драганов
  • Оръжие:Гладко и Нарезно
  • Куче:weimaraner
  • Градvarna

Публикувано 04 януари 2021 - 06:16