Към съдържанието

Снимка

На гонка за хищници

• Моля, влезте за да отговорите
404 отговора на тази тема

#401 alexandro42

alexandro42

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 140 Мнения:
  • Име:Сашо Александров
  • Оръжие:Beretta 686, Winchester SX3
  • Куче:Епаньол Бретон
  • МПС:Toyota LC 90
  • ГрадСофия

Публикувано 16 ноември 2020 - 08:54

Излезе, че не са устойчиви на 12 калиброви куршуми ..  Понеже няма свини и да не застояват патроните, от две години  на хайка, задължително в едната цев има куршум... , щото минава и в гъстото, където сачмите не вършат твърде работа  .... Ако е много гъсто, подкалибрен Рубейкин, ако не е толкова - калибрен . Благодаря на колегите за поканата ...., изкарахме си чудесно, както на излета, така и после ...., Благодарско още веднъж .... ! attachicon.gif 1111111111.png
ПС Не красиво, но в крайна сметка сме ловен форум ....

Наистина е грозна гледка, но едва ли има жива твар, която може да преживее такъв изстрел с гладкоцевен куршум. Наистина добър изстрел.
  • ДБД и Чавдар харесват това

#402 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4808 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Трабант - бял, комби .
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 16 ноември 2020 - 09:07

Наистина е грозна гледка, но едва ли има жива твар, която може да преживее такъв изстрел с гладкоцевен куршум. Наистина добър изстрел.

Наистина, нямаше да го преживее, но не се спомина веднага . Излезе срещу гонката, зад мен на 4-5м. в дясно . Ако бе излязал така преди години със сигурност щеше да ме усети, защото щях да мръдна..  Оставих го да ме подмине, като го слядах само с очи , но пушката бе на предпазител .. Когато подмина на около 15 м., трътна странично, бях прикладвал и го водех, тогава чу предпазителя и спря, но пушката продължи движението си и изстрела дойде .... , като влезе малко по напред, където няма жизнено важни органи, но нараняването си бе сериозно  ... След десетина секунди шока мина и и си повдигна главата, като взе да драпа със задните крака ... 2/0, сложиха край ... Това го разбрах, след като го разгледах после ........

Този пост е редактиран от ДБД: 16 ноември 2020 - 09:15

• Чавдар, todor_gps, canidae и още 1 харесват това

#403 Bat Geca Loveca

Bat Geca Loveca

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 290 Мнения:
  • Име:Георги
  • Оръжие:иж 18мн 223 - иж26- тика Т3х-варминт
  • Куче:дратхаар
  • МПС:на скрап
  • ГрадСилистра

Публикувано 21 ноември 2020 - 08:37

Днес и аз сътворих подобна гледка ;)! Кучетата лаеха настървено и се бях "надървил", когато го видях да се изнизва, като пръдня от гащи! Поведох го и му пуснах едно "бренеке". Докато стигна до него, беше предал душата си, а гледката не беше никък хубава. През входа можеше да си пъхна и двете ръце, но изхода си беше малък. Хубав лов е гонката на хищници, ако има работещи "помощници". То това е основно в лова, поне в България.

Прикачени файлове

• avdjiev71, ДБД, Иван Кючуков и 15 други харесват това

#404 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4672 Мнения:
  • Име:Чавдар
  • Оръжие:ТОЗ 34, ИЖ 27
  • МПС:Рено
  • ГрадСофия

Публикувано 21 ноември 2020 - 09:56

:) Че как ще го преживее ?!

Няколко пъти съм виждал, като голямо прасе го лепне калибрен качествен 12 куршум от подходяща дистанция - го премества един метър встрани...

И се чува едно "туп", все едно го удря бързия влак....

#405 Иван Кючуков

Иван Кючуков

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 995 Мнения:
  • Оръжие:Тоз-34 кал 12//ЧЗ-550 Варминт,кал 308 Win, ЧЗ-83, Ап-7,65
  • Куче:Бретон
  • МПС:ИЖ

Публикувано 22 ноември 2020 - 10:41

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Днес не можах да участвам в лова,но искам да ви покажа слуката на нашите колеги от дружнката ни.На всеки лов за хищници успяваме да отстреляме около 5-6 бр,но днес са подобрили рекорда,за което ги поздравявам.Имало и ранени,които са успели да се изнижат,но не всичко се убива,вие знаете.Миналата година завършихме със сто и няколко отстреляни хищници,като сме на първо място в сдружението от четиридесет и една дружинки.

Прикачени файлове

• avdjiev71, Марин Карабялов, Планинички и 20 други харесват това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!