Към съдържанието

• Зареждане на брояча
Снимка

Как да се приберем живи от лов!

• Моля, влезте за да отговорите
135 отговора на тази тема

#1 valchan

valchan

Хмммм

• Глобален Модeрaтор
  • 1944 Мнения:

Публикувано 18 ноември 2013 - 11:13

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Тази тема е провокирана от няколкото ситуации, които съм преживял...идеята е да се научим да се пазим и да не разчитаме на някой друг да прави това!!! Има си някои основни правила, които трябва да се спазват, обикновенни клишета но изключително важни!!!

1. Не мърдаш от мястото посочено от разводача

2. НЕ напускаш пусията, докато не мине да те прибере разводача

3. Задължително събираш информация къде се намират останалите  участници в гонката в момента, в който те оставят на пусия

4. Пушкалото се зарежда в момента, в който останеш на пусия....и вадиш фишека в момента, в който видиш човека оставил те на пусия

5. Заставайте зад дърво, с цел допълнително прикритие

6. Шапка на главата ви с ярко оранжев цвят е най-доброто, ако искате да бъдете забелязани, останалото е жилетки, якета, ленти  и т.н.

7. Задължително наблюдавайте колегите си как се държат с оръжието си, при най-малкото подозрение ги помолете да проверят пушките си дали са празни

8. Винаги е имало колеги, които не се съобразяват с разводача...пазете се от тях, те никога не знаят къде отиват, и никога не знаят къде си ти...най-добре е когато сте на пусия до такива хора, да търсите визуален контакт с тях и да следите движението им по време на гонката

9. Алкохола не прощава, ако вие самите сте употребили, или колегата до вас е пийнал риска за инцидент се увеличава сериозно...

10. И най-важното...ако сте на 6-7 ракии и две бири в петък вечер след полунощ, по добре не ходете на лов на другия ден, щото всичко това къде е изписано по горе се забравя.

п.п. писанията ми са благодарение на щерката, която ми бръкна в ловния шкаф и ме попита какви са тези дрехи Прикачен файл  DSC_0243.JPG   134,24K   6 Брой сваляния

Този пост е редактиран от valchan: 18 ноември 2013 - 11:41

• mir777, Blaser, shot1 и 28 други харесват това

#2 karata

karata

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 543 Мнения:
  • Име:Чавдар

Публикувано 19 ноември 2013 - 07:29

Браво на щерката.Но защо всичко казано се забравя като се излезе на пусията?

#3 valchan

valchan

Хмммм

• Глобален Модeрaтор
  • 1944 Мнения:

Публикувано 19 ноември 2013 - 07:43

Браво на щерката.Но защо всичко казано се забравя като се излезе на пусията?

Положението е трагично...изключителна неграмотност, и липса на чуство за отговорност и самосъхранение, общо взето разчитаме на късмета!!!

• nqkoiotnqkade, JohnSmith, m_h и още 1 харесват това

#4 georgevp

georgevp

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 14 Мнения:
  • Име:Жоро
  • Оръжие:Blaser R93 - .300 win.mag., .243 Win.; Benelli Supersport II
  • МПС:Toyota Hilux
  • ГрадСофия

Публикувано 19 ноември 2013 - 08:46

Положението е трагично...изключителна неграмотност, и липса на чуство за отговорност и самосъхранение, общо взето разчитаме на късмета!!!

Напълно съм съгласен с теб. От доста време си мисля да почна бизнес с кевларени жилетки и каски с оранжев цвят...

• valchan, RAPTOR и Атанас Димитров харесват това

#5 DrOhboli

DrOhboli

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 885 Мнения:
  • Име:Евгени Кючуков
  • ГрадВарна

Публикувано 19 ноември 2013 - 08:55

И един въпрос: как да се предпазиш от колега който на молбата на друг ловец да не го сочи с цевите на чифтето отговаря "на предпазител е ти не му ли вярваш" познайте дали пушката е празна?Щото на мен за момент ми се прииска да му обясня че ако случайно предпазителят му изтърве и да му завра цялата пушка в гъ.а файда няма да има...

• mir777, shot1, engin и 5 други харесват това

#6 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3121 Мнения:
  • Име:Минко
  • Оръжие:Фотоапарат със светкавица
  • Куче:Няколко
  • МПС:Джип
  • ГрадТроян

Публикувано 19 ноември 2013 - 09:06

И един въпрос: как да се предпазиш от колега който на молбата на друг ловец да не го сочи с цевите на чифтето отговаря "на предпазител е ти не му ли вярваш" познайте дали пушката е празна?Щото на мен за момент ми се прииска да му обясня че ако случайно предпазителят му изтърве и да му завра цялата пушка в гъ.а файда няма да има...

М да, за съжаление има и такива!

#7 fen

fen

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 582 Мнения:
  • Оръжие:гладкоцевно
  • Куче:курцхар
  • МПС:опел,форд и симсон

Публикувано 19 ноември 2013 - 09:10

99% от нещастните случаи са по време на групов лов.

Основно се дължи на факта,че не се спазват правилата за безопастност и липса на самодисциплина.

• Krumoff харесва това

#8 maestroto

maestroto

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 409 Мнения:
  • Име:Иван Димитров
  • Оръжие:"цигулки" - няколко
  • Куче:"бързи и яростни"
  • МПС:пикап

Публикувано 19 ноември 2013 - 09:12

Aз продължавам да си мисля, че ако се наблегне малко на подготовката преди презаверка на ловните билети като се полага изпит по боравене с оръжието и стрелковата подготовка, нещата значително ще се подобрят. И без друго вече няма задължителна казарма, тогава който иска да носи оръжие ще му се наложи да се научи да борави с него. Така и по-малко похабен дивеч ще има и по малко инциденти, убеден съм в това стига да няма "прескачане" на изпитите от някои определени хора които си мислят, че на тях не може да им се случи. А който не може да си вземе изпита ше се подготвя и ще се явява докато покрие норматива ;) Никой не се е родил научен

• RAPTOR харесва това

#9 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3121 Мнения:
  • ГрадТроян

Публикувано 19 ноември 2013 - 09:26

Aз продължавам да си мисля, че ако се наблегне малко на подготовката преди презаверка на ловните билети като се полага изпит по боравене с оръжието и стрелковата подготовка, нещата значително ще се подобрят. И без друго вече няма задължителна казарма, тогава който иска да носи оръжие ще му се наложи да се научи да борави с него. Така и по-малко похабен дивеч ще има и по малко инциденти, убеден съм в това стига да няма "прескачане" на изпитите от някои определени хора които си мислят, че на тях не може да им се случи. А който не може да си вземе изпита ше се подготвя и ще се явява докато покрие норматива ;) Никой не се е родил научен

Не е лошо като идея, и защо не направят по едно стрелбище във всеки окръжен град да има къде да се проведе този изпит.

#10 ЙОРДАН

ЙОРДАН

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 351 Мнения:

Публикувано 19 ноември 2013 - 09:28

Напълно съм съгласен с теб. От доста време си мисля да почна бизнес с кевларени жилетки и каски с оранжев цвят...

Имам едни приятели търгуват с оръжие и друга спец. продукция, та имаха запитване от Дубай за кевларени жилетки в розов цвят. :) Ако вземат да боядисват ,където розово там и оранжево... :D

Този пост е редактиран от ЙОРДАН: 19 ноември 2013 - 09:34

• georgevp харесва това

#11 XuMePa

XuMePa

Начо Фен

• Администратор
  • 1103 Мнения:
  • Име:Юлчо
  • Оръжие:Невероятен Шака Зуло Танц в 16/56ти, ИЖ 16/70, MP153 12/76, Browning Long Track 30-06, SigSauer 9х19
  • Куче:Тъщата
  • МПС:АТВ, бели маратонки и туристическа щека
  • ГрадСеверозападен

Публикувано 19 ноември 2013 - 09:32

Ще се дублирам или третирам или подесетя направо, НО

Предпазителя на 99% от пушките в ръцете на ловците в бг Е НА СПУСЪКА !

Което означава, че

1. Целия механизъм е готов за стрелба

2. Предпазителя пречи да се натисне спусъка, така че чукчето да удари иглата !

Всякакъв стрес по оръжието - като удар - например от падане на ловеца и удар на пушката в земята, целия механизъм може да се освободи и оръжието да произведе изстрел !!!

Докато из ловците е пълно с малоумни тъпанари, с по 40 години стаж,  които си мислят, че предпазителя е светая светих на безопасното оръжие, е наше задължение да им шием по един шамар зад врата или да не сме наблизо !!!

• Blaser, krasi_75-berta, Todir и 7 други харесват това

#12 maestroto

maestroto

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 409 Мнения:

Публикувано 19 ноември 2013 - 09:41

Не е лошо като идея, и защо не направят по едно стрелбище във всеки окръжен град да има къде да се проведе този изпит.

Та дошло е май такова врме, че да има стрелбища и не само в окръжен град, защо не във всеки град, където има служба КОС да речем, че ловците вече не сме малко народ ;) Не говорим за стрелбища за стрелба на 200 и нагоре метри, а за стрелбище каквото повечето от нас си организираме сами дори с една проста машинка за панички и два до три ъгъла за стрелба пак ще е нещо, няма всички да стваме състезатели по скийт или трап да речем я :)

#13 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3121 Мнения:
  • ГрадТроян

Публикувано 19 ноември 2013 - 09:47

Та дошло е май такова врме, че да има стрелбища и не само в окръжен град, защо не във всеки град, където има служба КОС да речем, че ловците вече не сме малко народ ;) Не говорим за стрелбища за стрелба на 200 и нагоре метри, а за стрелбище каквото повечето от нас си организираме сами дори с една проста машинка за панички и два до три ъгъла за стрелба пак ще е нещо, няма всички да стваме състезатели по скийт или трап да речем я :)

Така е но трябва да е обезопасено и според мен е важно да има и за нарезно и като отидеш и видиш как е обезопасено и да се чукнеш, че оръжието не е шега работа.

#14 Христо Христев

Христо Христев

МръФкар

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 517 Мнения:
  • Име:Христо
  • Оръжие:гладко и нарезно
  • Куче:уши - пирон, куйрук - кравай, нрав - зехир
  • МПС:немско
  • Градс вечерник, балкан и река

Публикувано 19 ноември 2013 - 11:07

Димитре, щото ти си автор на темата - гледам, че си писал главно за тия, дето стоят на пусия. Не е лошо да я допълниш с някои нещица и за гоначите, че като се сетя какви неща съм виждал мръвки ми тръгват по гърба.

• valchan, mir777 и krasi_75-berta харесват това

#15 rikitikitavi

rikitikitavi

Ловец

• Златно Перо
  • PipPipPipPipPip
  • 453 Мнения:
  • Име:николай
  • Оръжие:toz 34 12х70, tula 16х70, super nova 12x89
  • Куче:засега само в мечти
  • МПС:галоперченце
  • ГрадВарна

Публикувано 19 ноември 2013 - 12:46

Като си в групов лов на пернат, винаги гледаш на всички колеги къде им сочат пушките докато вървите. Ако някой не може да я носи както трябва-минаваш му от другата страна или се махаш от групата.

#16 maestroto

maestroto

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 409 Мнения:

Публикувано 19 ноември 2013 - 01:02

Така е но трябва да е обезопасено и според мен е важно да има и за нарезно и като отидеш и видиш как е обезопасено и да се чукнеш, че оръжието не е шега работа.

Ами нека да се направят и без друго се харчат луди пари за какви ли не глупости .......

#17 zkk

zkk

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 643 Мнения:
  • Име:Swetoslav
  • Оръжие:всякакво
  • Куче:вече нямам
  • МПС:UAS - 31519 редукторен
  • ГрадАприлци

Публикувано 19 ноември 2013 - 03:56

Като, чета заглавието на темата .... и имах власт и злонамереност към лова, веднага бих извикал поне 100 еко - журналисти, бих преекспонирал, написаното х 100 и бих пуснал подписка за забрана на лова !!!

Хайде по - кротко с бомбастични заглавия на форума !

Кому,  е нужно това ???

Този пост е редактиран от zkk: 19 ноември 2013 - 04:24

• stoeger, elwix и momcho2000 харесват това

#18 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3121 Мнения:
  • ГрадТроян

Публикувано 19 ноември 2013 - 04:34

Като, чета заглавието на темата .... и имах власт и злонамереност към лова, веднага бих извикал поне 100 еко - журналисти, бих преекспонирал, написаното х 100 и бих пуснал подписка за забрана на лова !!!

Кому,  е нужно това ???

Аз ще ти кажа, ходих на гости на един приятел няма да споменавам къде и на кого, но там никой не слага жилетка или шапка страх ги е, че животните ги виждат носят си ги в джобовете - как да им убесня, че това е за лична безопасност и животното вижда черно бяло, гърми се със съчми, пусията се напуска по преценка на вардещия, а гоначите излизат като прасета от гъстото - тихо и без жилетки, не се обадиха през цялата гонка.

#19 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3121 Мнения:
  • ГрадТроян

Публикувано 19 ноември 2013 - 04:40

Да допълня и аз нещо:

• Ако сте гонач винаги носете сигнално облекло.
  • Преди да излезете от гонката в посока на пусиите не е лошо да викате повече за да ориентирате вардещия, че да не ви помислят за дивеч.
  • Никога не стреляйте в посока на другия гонач или към пусиите, разбира се съобразено с терена

• krasi_75-berta и maestroto харесват това

#20 momcho2000

momcho2000

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 430 Мнения:
  • Име:Момчил Петков
  • Оръжие:Winchester M70 Classic Hunter cal. 300 Win.Mag & ИЖ 27 Е
  • Куче:Саблезъб тигър
  • МПС:Subaru Forester
  • ГрадВидин

Публикувано 19 ноември 2013 - 04:41

Кому,  е нужно това ???

Точно така колега, а по темата, един се пази друг не, никой и нищо не може да промени поведението на идиота-ловец, той така е роден така е възпитан, не му пука кой е около него гърми навсякъде разхожда се между пусиите, като му направиш забележка се държи нагло и се дърванчи, та да се пазим ние си, винаги гледам да съм далеч от идиотите в лова, слагам оранжевата жилетка, внимавам по какво и в каква посока стрелям и така, щото го има и другия момент на който кво му е писано, тука по видинско има една приказка "ако ти е писано да се обесиш, нема да се удавиш" та така внимавайте колеги, че веднъж става беля а връщане назад няма!

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!