Към съдържанието

Снимка

Машинка за сачми

• Моля, влезте за да отговорите
214 отговора на тази тема

#201 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5795 Мнения:

Публикувано 06 февруари 2018 - 06:34

......машинките тръгнаха , като за  отличен...и сега...се втурнах в ново приключение..

Би ли разяснил за по неуките (кат мене) , какви са уредите на снимките ? Прилича ми на леярка за едри дремки , но може да бъркам. 

#202 ramires

ramires

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 560 Мнения:

Публикувано 06 февруари 2018 - 08:30

Би ли разяснил за по неуките (кат мене) , какви са уредите на снимките ? Прилича ми на леярка за едри дремки , но може да бъркам. 

...то наистина тия отвори може да объркат представата...не ...не е матрица за съчми...това са чарковете на преса за релоуд на гладкоцевни патрони...самоделно ТНТМ и още не се знае какво ще произлезе...6-те малки отвора са местата на инструментите ...по реда на операциите

Този пост е редактиран от ramires: 06 февруари 2018 - 08:31

• КУРЦХААР СРБ и doktor51 харесват това

#203 ramires

ramires

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 560 Мнения:

Публикувано 07 февруари 2018 - 07:10

...то наистина тия отвори може да объркат представата...не ...не е матрица за съчми...това са чарковете на преса за релоуд на гладкоцевни патрони...самоделно ТНТМ и още не се знае какво ще произлезе...6-те малки отвора са местата на инструментите ...по реда на операциите

Прикачен файл  Изображение001.jpg   250,11K   2 Брой сваляния

така изглеждат събрани , пръснатите чаркове...

• lovecbg, jovani62 и doktor51 харесват това

#204 ramires

ramires

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 560 Мнения:

Публикувано 07 февруари 2018 - 07:10

Прикачен файл  Изображение001.jpg   250,11K   2 Брой сваляния

• lovecbg, Николай Йорданов, lz2 skt и 3 други харесват това

#205 lz2 skt

lz2 skt

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1016 Мнения:

Публикувано 08 февруари 2018 - 12:44

Супер е станала пресата за патрони

#206 doktor51

doktor51

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 106 Мнения:

Публикувано 10 февруари 2018 - 03:05

attachicon.gifИзображение001.jpg

Колега има ли мощтнос двигателчето от чистачки не се ли затормозява при работа.Аз ползвам настолна бормашина с дрелка за допълнително оформяне на гилзата в горния край иначе по някога закача на полуавтомата и създава проблеми.

#207 ramires

ramires

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 560 Мнения:

Публикувано 10 февруари 2018 - 08:52

Колега има ли мощтнос двигателчето от чистачки не се ли затормозява при работа.Аз ползвам настолна бормашина с дрелка за допълнително оформяне на гилзата в горния край иначе по някога закача на полуавтомата и създава проблеми.

ел.двигателят е доста корав...това обаче не са чистачки  , а редуктор от механизма на страничното стъкло на Нисан-а ми...върти здраво ..е..не бива да се прекалява с първоначалния натиск , докато валцоващата глава се постопли...затова не релоудвам патрон по патрон ...всяка операция извършвам с всичките от партидата...именно заради валцоването...главата като изстине...става много по бавно ...

• doktor51 харесва това

#208 lz2 skt

lz2 skt

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1016 Мнения:

Публикувано 16 декември 2018 - 06:18

Влизах в един магазин във В.Търново-гледам цената на сачмите 12лв кг...без пари са станали...нещо темата замря и явно хората дето леем сачми са броим на две ръце...или евентуално тези ,които леят не пишат по въпроса...

#209 kokonikolov

kokonikolov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 80 Мнения:
  • Име:Николай Николов
  • Оръжие:Verney carron becassier, Silma, ИЖ 27Е
  • Куче:Епаньол бретон МОККА AMRITA OT NACHEV FARM
  • ГрадЧервен бряг/София

Публикувано 07 май 2019 - 12:48

Влизах в един магазин във В.Търново-гледам цената на сачмите 12лв кг...без пари са станали...нещо темата замря и явно хората дето леем сачми са броим на две ръце...или евентуално тези ,които леят не пишат по въпроса...

Аз съм от тези дето опитват, ама с получаването не върви. Преди бяха като пуканки, т.к. използвах вода. Сега съм с омекотител и малко по-добре. Старя се да чета и после да питам. Та като се затопли нов опит и ако не стане ще питам

Този пост е редактиран от kokonikolov: 07 май 2019 - 12:49

#210 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4020 Мнения:
  • Име:Чавдар Пенков
  • Оръжие:ТОЗ 34, ИЖ 27
  • МПС:Рено
  • ГрадСофия

Публикувано 08 май 2019 - 09:49

Аз съм от тези дето опитват, ама с получаването не върви. Преди бяха като пуканки, т.к. използвах вода. Сега съм с омекотител и малко по-добре. Старя се да чета и после да питам. Та като се затопли нов опит и ако не стане ще питам

Това, което съм виждал и ставаше добре - падаха в топла нафта, която плуваше върху пласт вода в един варел..

:) Абсолютно, 100% проверено..

• kokonikolov харесва това

#211 lz2 skt

lz2 skt

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1016 Мнения:

Публикувано 09 май 2019 - 05:20

Подгряваш ли водата/омекотителя ?

Този пост е редактиран от lz2 skt: 09 май 2019 - 05:20

• kokonikolov харесва това

#212 kokonikolov

kokonikolov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 80 Мнения:
  • ГрадЧервен бряг/София

Публикувано 09 май 2019 - 07:04

Подгряваш ли водата/омекотителя ?

Не го подгрявах и мисля че тук ми е грешката. Гледам в тубата американците нагряват до 37 градуса, но според мен мисля че трябва да е повече.

#213 lz2 skt

lz2 skt

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1016 Мнения:

Публикувано 09 май 2019 - 07:17

Не ми се ровят 300стр из Гънс .Ру там един инженер по металолеене -ловец,който си лее за удоволствие сачмми обесняваше за всички дефекти ,които могат да се получат при леенето и причините за това и според него най -подходящата течност е антифриза.Трябва да се подгрее към 60гр.

#214 kokonikolov

kokonikolov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 80 Мнения:
  • ГрадЧервен бряг/София

Публикувано 09 май 2019 - 07:47

Не ми се ровят 300стр из Гънс .Ру там един инженер по металолеене -ловец,който си лее за удоволствие сачмми обесняваше за всички дефекти ,които могат да се получат при леенето и причините за това и според него най -подходящата течност е антифриза.Трябва да се подгрее към 60гр.

Пробвах с антифриз, но не ми се получи. Имаха дупки, а сега с омекотителя по-добре малко криви но приличащи на сачми

#215 lz2 skt

lz2 skt

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1016 Мнения:

Публикувано 09 май 2019 - 08:35

Ами по спомени спрямо температурата,консистенцията и топлоемкостта се получават различни ефекти върху формирането на капката олово в нещо близо до сфера

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!