Към съдържанието

Снимка

Нови простотии ...

• Моля, влезте за да отговорите
263 отговора на тази тема

#261 митьо

митьо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 350 Мнения:
  • Име:Димитър Фетфаджиев
  • Оръжие:CZ 455, ИЖ 27ЕМ, Piper Bayard, Glock 17L
  • Куче:Дратхаар и гонче
  • МПС:МБ, Нисан
  • ГрадИхтиман

Публикувано 30 юни 2020 - 12:02

Това не е нищо!

На мен инструктур ми обясняваше (преди 5-6 години), че движещият се в кръгово, нерегулирано кръстовище е с предимство. Даже взе да ми дава пример с еди кое си кръстовище.

Обясних му, че закон не се пише за конкретно нещо (понякога има и изключения в България. Виждали сме, как за една сделка се променя закона и след време се връща старото положение), а за съвкупността.

След това подпитах още няколко обучаващи по темата, но и те повдигаха неразбиращо рамене.

Ако някой реши да ми подрипне, първо да потърси текстовете за "Движение в кръгово кръстовище" в ЗДП и ППЗДП и тогава да пише.... Опа ... да се излага!

Този пост е редактиран от митьо: 30 юни 2020 - 12:04

#262 lov

lov

Златен Потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1151 Мнения:
  • Оръжие:кривак
  • Куче:гонче
  • МПС:2х2 кракомобил
  • Гради аз не знам

Публикувано 30 юни 2020 - 03:41

Оо.. то и до сега има дето не са и чували за правилото на дясностоящия.  Да не говорим какъв цирк настава като карат по памет какви знаци е имало вчера или преди няколко години.  Вече 5-6 години от както са променени правилата за движение в улиците на квартала и все съм на тръни като пресичам няколко кръстовища  на които съм с предимство. Даже все още си намалям ако виждам че към него се е засилил някой. Стигало се е до там че да спират и да ми се карат що съм им пречел да влезнат в улица която е обозначена като еднопосочна. Ама това че пред него има стоп и знак само на право или на дясно какво му пука. До вчера било така.

п.п. Имам спомени когато промениха правилото за нерегулираните кръстовища и правилото за предимство на дясностоящия, че се правиха и някакви опреснителни курсове на всички.

#263 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4215 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 30 юни 2020 - 07:57

От разни " капацитети" като Настимир  Ананиев , Алекси Стратиев , Богдан Милчев и др. подобни , впили се в тая ниша,  ще стигнем до тук  :) :

Прикачен файл  852258.jpg   32,87K   2 Брой сваляния

Този пост е редактиран от damian1: 30 юни 2020 - 08:08

• ДБД, Искрен и Kostadin 64 харесват това

#264 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4665 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Трабант - бял, комби .
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 30 юни 2020 - 09:02

От разни " капацитети" като Настимир  Ананиев , Алекси Стратиев , Богдан Милчев и др. подобни , впили се в тая ниша,  ще стигнем до тук  :) :

attachicon.gif 852258.jpg

Тая картелешница, маи трябва да е обърната наобратно .... Щото ако така се разтрещи, принудителната мярка е незаконосъобразна ...  :D

• damian1 и GGen74 харесват това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!