Към съдържанието

Снимка

Нови простотии ...

• Моля, влезте за да отговорите
263 отговора на тази тема

#1 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3604 Мнения:
  • Име:Минко
  • Оръжие:Фотоапарат със светкавица
  • Куче:Няколко
  • МПС:Джип
  • ГрадТроян

Публикувано 17 септември 2013 - 12:49

Забранява се карането на чужда кола в България

Абсурдни промени в Закона за движение по пътищата Последнатановост на „Пътна полиция“ е всеки, който кара кола, на която не е собственик, да бъде длъжен да се регистрира в КАТ като ползвател, за да може да седне зад чуждия волан. Иначе го грози глоба от 150 лв. Пуснатият в ход преди седмица законопроект е повече от скандален, противоречи на юридически правила на други закони и дори на конституцията. Новата алинея гласи: Физическо или юридическо лице, което използва превозно средство по силата на правно основание, различно от правото на собственост, в едномесечен срок от възникването му се регистрира като ползвател на превозното средство. Тоест, ако жена Ви и стане лошо или припадне и не искате да чакате линейка, за да стане по – бързо, няма как да я закарате с личния и автомобил, освен ако не сте обявили до 1 месец преди това, че евентуално на жена ви може да и стане лошо в следващия месец и ще се наложи да и карате колата. Да не говорим.. Да не си помислите, че  след влизането в сила на новото правило, когато сте на дълъг път някой до вас ще може да ви смени, ако преди това не сте го предвидили и не сте направили „записването“ в КАТ.Да не говорим, че чрез това безумие, наречено „алинея в закона“ се убива една професия – ‘Drink & Drive”, тоест, ако Ви се допие докато сте в ресторанта и сте с колата, трябва да си отидете до вкъщи да я оставите и да се върнете с такси!? Можем да дадем още около 1 милион примера за това колко неадекватен, несправедлив, абсурден, неудобен и непрецизен ще бъде този закон, когато влезе в сила. Очевидно е, че всички тези нелогични предложения за промени в закона се правят заради проблема на КАТ с налагането и събирането на глоби с т.нар. електронни фишове, тъй като има вакуум в законодателството. Но от вакуума да се направи пълна каша е повече от идиотско, масово са категорични шофьорите. И призовават да не се бърза с нови нелогични мерки, а промените да се изпипан, за да са адекватни и работещи. http://newsbg.eu/заб...чужда-кола-в-б/  

#2 Diters

Diters

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 570 Мнения:
  • Оръжие:к'вот дойде
  • Куче:Чара
  • МПС:с колела
  • Градна село

Публикувано 17 септември 2013 - 12:57

Абсурдни промени в Закона за движение по пътищата
... Новата алинея гласи: Физическо или юридическо лице, което използва превозно средство по силата на правно основание, различно от правото на собственост, [color=#ff0000;]в едномесечен срок от възникването му се регистрира [/color]като ползвател на превозното средство...

И как ще разберат кога е възникнало "правното основание" - вчера, днес, преди час или преди 15 мин. ... или преди два месеца ...

Абсолютна глупост!

• RINKLOV харесва това

#3 XuMePa

XuMePa

Начо Фен

• Администратор
  • 1458 Мнения:
  • Име:Юлчо
  • Оръжие:Невероятен Шака Зуло Танц в 16/56ти, ИЖ 16/70, MP153 12/76, Browning Long Track 30-06, SigSauer 9х19
  • Куче:Тъщата
  • МПС:АТВ, бели маратонки и туристическа щека
  • ГрадСеверозападен

Публикувано 17 септември 2013 - 01:11

Има някаква грешка в текста... или в закона.....

пише ...

[color=#ff0000;]"в едномесечен срок от възникването му "[/color] , после съвсем погрешно е и разсъждението.... ако на жена ми и стане лошо имам един месец след това да подам документи в КАТ...

#4 Diters

Diters

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 570 Мнения:
  • Градна село

Публикувано 17 септември 2013 - 01:35

Има някаква грешка в текста... или в закона.....

пише ...

[color=#ff0000;]"в едномесечен срок от възникването му "[/color] , после съвсем погрешно е и разсъждението.... ако на жена ми и стане лошо имам един месец след това да подам документи в КАТ...

"Грешката" е вярна ...

Ето го текста и мотивите към него, публикувани на сайта на МВР;

Проект 

Закон за изменение и допълнение на Закона за движението по пътищата

Ако и половината от предложенията "минат" в НС - жална ни майка ....
В мотивите е обяснено, че под "правно основание" се разбира управление и разпореждане с МПС, по силата на пълномощно ... НО!!! ... според мен правно основание  може да бъде и устната договорка за предоставено право на ползване или "заем за послужване" ... тогава ??? - кой и как ще доказва  кога е настъпило събитието???

Този пост е редактиран от Diters: 17 септември 2013 - 01:38

#5 XuMePa

XuMePa

Начо Фен

• Администратор
  • 1458 Мнения:
  • Оръжие:Невероятен Шака Зуло Танц в 16/56ти, ИЖ 16/70, MP153 12/76, Browning Long Track 30-06, SigSauer 9х19
  • ГрадСеверозападен

Публикувано 17 септември 2013 - 01:49

Не го намирам този текст вътре.. помощ ?

Сега се сетих за следния абсурден текст

"

[color=rgb(255,0,0);]използване на мобилен телефон по време на управление на превозното средство , освен при[/color]
[color=rgb(255,0,0);]наличие на устройство,позволяващо използването на телефона без участието на ръцете му[/color]
[color=rgb(255,0,0);] "[/color]
Последните, които ме спряха, защото говоря, така се разгорещиха, че ми извадиха закона и прочетоха точно това изречение горе.
Ако се зачетете по внимателно, всъщност закона не обвързва ползването на устройството с нарушението, а само неговото наличие/липса. Та колата ми е оборудвана с такова устройство.. е верно че не го ползвах, но съм спазил закона... Всяка слушалка в колата би свършила същата работа..

Абсолютно против съм разговорите докато шофираш, но просто законите са ни калпави, та знае ли се

• Diters харесва това

#6 Amateur

Amateur

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 645 Мнения:

Публикувано 17 септември 2013 - 02:08

Като ги пишат Ай-ти специалисти като варненските....какво очакваш :D

Този пост е редактиран от Amateur: 17 септември 2013 - 02:14

#7 Diters

Diters

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 570 Мнения:
  • Градна село

Публикувано 17 септември 2013 - 02:11

Не го намирам този текст вътре.. помощ ?

...

Параграфи 5 и 7 .

#8 XuMePa

XuMePa

Начо Фен

• Администратор
  • 1458 Мнения:
  • ГрадСеверозападен

Публикувано 17 септември 2013 - 02:23

Параграфи 5 и 7 .

Благодаря... Видях го...

Спокойно народе.......... горе новината е изписана без този, който я е писал да чете... зачетох се в мотивите.. става въпрос за служебни автомобили примерно, където е ясно, че юридическото лице не може да наруши правилата за движение по пътищата.. ..

Обаче е написано като с краката, сигурно от някой правист от Монтана  :D

Най-важното, е че не трябва да ходите до КАТ, когато вземате колата на балдъзата :lol2:

• Diters харесва това

#9 м. Асен

м. Асен

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1094 Мнения:
  • Име:JACK DANIELS
  • Оръжие:Winchester SXR VULCAN 30-06, GERMANICA 12/76., ИЖ-58 16/70 , FМ98 7х64
  • МПС:джип
  • ГрадСофия

Публикувано 17 септември 2013 - 04:53

Уважаеми колеги, с риск да стана неприятен на част от вас, на които още не съм, ще си позволя да кажа, че:

1/ Заглавието на темата няма нищо общо със съдържанието на материала;

2/ Нито в проекта за изменения и допълнения на ЗДвП, нито в мотивите към него, има каквото и да било общо с подобни апокалиптични изводи и параноични заключения и други подобни;

3/ Правно основание би могло да бъде /без да съм изчерпателен/ договор за наем на МПС, трудов договор, лизингов договор, и какво ли още не ... и се предвижда месечен срок за регистрацията /уведомителен режим/ в КАТ ...

Очевидно не става дума за инцидентни, дори повтарящи се ситуации, стига да не са от вида на горните ...

Нямаме ли си достатъчно проблеми, че да се юркаме да коментираме неграмотните жълти журналисти, приемайки всичко за чиста монета, и тръшкайки се и проклинайки всичко наред ???

• Илиян, zkk, nqkoiotnqkade и 3 други харесват това

#10 aquilon

aquilon

ЛОВЕЦѣ

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 382 Мнения:

Публикувано 21 януари 2014 - 09:39

Колеги, не поствайте комбинацията картинка на милиционерче и :40fcc0495cdba47a4dbb20cffa89d72, ще ви спрат достъпа.

това, ако не е простотия, пък и на стар глас.

из плевелско форумче.

#11 aquilon

aquilon

ЛОВЕЦѣ

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 382 Мнения:

Публикувано 21 януари 2014 - 09:39

* плевенско, ако щете.

#12 Nanski

Nanski

ФЕН на рози и джуджета

• Глобален Модeрaтор
  • 2623 Мнения:

Публикувано 21 януари 2014 - 09:46

Колеги, не поствайте комбинацията картинка на милиционерче и :40fcc0495cdba47a4dbb20cffa89d72, ще ви спрат достъпа.

това, ако не е простотия, пък и на стар глас.

из плевелско форумче.

* плевенско, ако щете.

Дай да не се занимаваме с глупости! Тия упоменавания от де произлиза некой сайт, не е достоверно като цяло така, че тука сме за лов събрани и що трябва да палим черги....... ;) :256605:

• aquilon и Чавдар харесват това

#13 aquilon

aquilon

ЛОВЕЦѣ

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 382 Мнения:

Публикувано 21 януари 2014 - 09:51

което е право- право си е.

това кое откъде иде е по аналогия на това:"Ей така преди година и нещо пак от тази тема от такива пререкания се създаде едно Троянско сайтче сега да не видим някое Ловешко. Публикувано изображение".

Спирам да обръщам внимание на простотиите! :e05a53f56fcde85da04e41c18eb4b39

• Nanski харесва това

#14 Nanski

Nanski

ФЕН на рози и джуджета

• Глобален Модeрaтор
  • 2623 Мнения:

Публикувано 21 януари 2014 - 09:56

което е право- право си е.

това кое откъде иде е по аналогия на това:"Ей така преди година и нещо пак от тази тема от такива пререкания се създаде едно Троянско сайтче сега да не видим някое Ловешко. Публикувано изображение".

Спирам да обръщам внимание на простотиите! :e05a53f56fcde85da04e41c18eb4b39

Автора на тоя пост е единица мярка за простотия! За тва беше изгонен и затрит или как искаш го разбирай от тука и никой от екипа не мисли, че тва е било грешка! Понеже го боли много, затва нарива на два гласа с една друга безформена топка лой, която също след лична молба към мен и екипа от другия си акаунт, бе отново затрит, що е любител  само на бля бля малко цици и нищо за лова! ;)

• dankata_881, aquilon, pelagos и още 1 харесват това

#15 Lubo 1

Lubo 1

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 724 Мнения:
  • Име:Любен Друмев
  • ГрадВ.Търново

Публикувано 21 януари 2014 - 10:02

Четох, четох и нищо не разбрах ама може да е от ракията, но както пише в началото "........простотии"

#16 garry

garry

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2596 Мнения:
  • Име:Гърга Питич. Има два реда зъби едни обикновенни и едни златни. Елегантен е кат вампир
  • Оръжие:Певица де вади пирони със задник

Публикувано 21 януари 2014 - 10:04

Прави ми впечатление , че от бая време се чудят разните законотворци какви простотии да сътворят. По монтаньско на такива викат "маани го тоя е правен с обратното на у я"
  • elwix и Topmitko харесват това

#17 lov

lov

Златен Потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1151 Мнения:
  • Оръжие:кривак
  • Куче:гонче
  • МПС:2х2 кракомобил
  • Гради аз не знам

Публикувано 21 януари 2014 - 10:41

А по нашия край викат, че майка му го е събирала с лъжицата от рогозката. :D

• n960 и Topmitko харесват това

#18 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4551 Мнения:
  • Име:Чавдар Пенков
  • Оръжие:ТОЗ 34, ИЖ 27
  • МПС:Рено
  • ГрадСофия

Публикувано 24 януари 2014 - 03:24

Абсурдни промени в Закона за движение по пътищата Последната новост на „Пътна полиция“ е всеки, който кара кола, на която не е собственик, да бъде длъжен да се регистрира в КАТ като ползвател, за да може да седне зад чуждия волан. Иначе го грози глоба от 150 лв. Пуснатият в ход преди седмица законопроект е повече от скандален, противоречи на юридически правила на други закони и дори на конституцията. Новата алинея гласи: Физическо или юридическо лице, което използва превозно средство по силата на правно основание, различно от правото на собственост, в едномесечен срок от възникването му се регистрира като ползвател на превозното средство. Тоест, ако жена Ви и стане лошо или припадне и не искате да чакате линейка........  

КАТ, сами си го вкарват. Представям си, опашките, пред техните офиси ! Но, според мен, кучето е заровено другаде...

Представяте ли си, лизинговата кола е собственост, на лизингодателя, до нейното изплащане. Значи, поне , примерно 7/8 от новите коли в България, трябва да регистрират своите ползуватели - бъдещия собственик, жена му, любовницата, дяцата, снахите, зетовете и внуците - всеки, който се добара до ключовете...

Отделно, всички, които карат МПС, собственост на юридически лица, на основание трудов или граждански договор....

След това, всички, които карат с универсално пълномощно, прикриващо покупко - продажба.

Тук има и един майтап - катаджиите, които карат служебни коли, също ще трябва да се регистрират, защото колите, не са техни !!!?

Това, както е писано, е съчинено от някой физкултурник.....

За съпрузите, не би трябвало да има проблеми, защото имуществото, придобито по време на брака, представлява, имуществена общност.

По скоро, предполагам, че всяка регистрация, ще се таксува и това е способ, ДА СЕ ДЕРЕ НАРОДА, ЗА ПАРИЧКИ.

На първо четене, предполагам, че става въпрос за няколко милиона уведомления, първоначално и тъй като колите постоянно си сменят собствениците, ще има и по - нататъшен,  постоянен оборот от такива.

Ох, бабачко, гювеч !!!

Така, че работата, не е чак такава простотия........!!!

Този пост е редактиран от Чавдар: 24 януари 2014 - 03:51

#19 lov

lov

Златен Потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1151 Мнения:
  • Оръжие:кривак
  • Куче:гонче
  • МПС:2х2 кракомобил
  • Гради аз не знам

Публикувано 24 януари 2014 - 08:34

То какво има за чудене това си е поредната простотия. Айде да започнем от начало с идиотщините. Къде по света лекия автомобил е приравнен към недвижимото имущество. Тоест веднага след закупуването му става семейна собственост. И те това за вещ на която по някога цената и може да се равнява и на по малко от половин месечна заплата. Та речеш ли да го продаваш трябва половинката ти и  да удря подписа че то и пред нотариус..

За двигателите не съм много сигурен но поне в няколко от европейските държави той се води така да се каже консуматив и никъде не се описва в талоните и може да си го сменяш с какъвто и от където намериш стига да имаш мерак.  Да не говорим и пък кой се занимава с регистрацията на автомобилите и по какъв начин. У нас все една са златни или са акцизна стока.

#20 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4551 Мнения:
  • Име:Чавдар Пенков
  • Оръжие:ТОЗ 34, ИЖ 27
  • МПС:Рено
  • ГрадСофия

Публикувано 24 януари 2014 - 10:19

В Америка също, двигателя се води консуматив, като накладките....

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!