Към съдържанието

Снимка

Проблема с бездомните кучета в ловните райони

• Моля, влезте за да отговорите
164 отговора на тази тема

#1 valchan

valchan

Хмммм

• Глобален Модeрaтор
  • 2001 Мнения:

Публикувано 09 ноември 2012 - 12:32

Смятам, че тази тема има място тук. Според мен държавата нищо не прави за решаването на този доста сериозен проблем. Аз лично постъпвам "варварски" с всяко бездомно куче, особенно ако е в ловната ни територия. Прикачен файл  Zlo-kuche.jpg   103,48K   5 Брой сваляния представител на сем. кучета Тези животни са изключително опасни както за хората така и за дивите животни. Нямат страх от човека заради близкото съжителство с него. Ловуват на глутници, бих казал не по-зле и от вълците. Разнасят болести и нарушават баланса на природата. За мен лично си е ловен обект и много сериозен проблем на всички нас!
  • ivan-alarmata, ku4e_biasno, Skitnik и 6 други харесват това

#2 nqkoiotnqkade

nqkoiotnqkade

Изтрит потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 978 Мнения:
  • Оръжие:Тек и други
  • ГрадОт на майната си:)

Публикувано 09 ноември 2012 - 12:52

Това също е снимка на такъв представител,но в друга светлина.
Аз лично не постъпвам "варварски"с никакво живо създание.Всяко остреляно животно,било то хищник или бездомно куче заслужава нужното уважение.Виж какво си писал тук http://www.lovec-bg....php?/topic/115-
%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%BA%D1%8A%D0%BC-%D0%B7%D0%B0%D0%B3%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%B8/
Не приемай поста ми като заяждане.Изразявам гражданска позиция ;) с цялото си уважение към личността ти:)
ПП.Ползвай авторски материали :D Тоя дзер дето си го качил е от някой анимационен филм на ужасите или от статия на психясал репортер http://www.lovecbg.c...tyle_emoticons/default/rofl.gif
Поздрави!

Прикачени файлове

Този пост е редактиран от nqkoiotnqkade: 09 ноември 2012 - 12:55

• garry харесва това

#3 valchan

valchan

Хмммм

• Глобален Модeрaтор
  • 2001 Мнения:

Публикувано 09 ноември 2012 - 01:08

Това също е снимка на такъв представител,но в друга светлина.
Аз лично не постъпвам "варварски"с никакво живо създание.Всяко остреляно животно,било то хищник или бездомно куче заслужава нужното уважение.Виж какво си писал тук http://www.lovec-bg....php?/topic/115-
%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%BA%D1%8A%D0%BC-%D0%B7%D0%B0%D0%B3%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%B8/
Не приемай поста ми като заяждане.Изразявам гражданска позиция ;) с цялото си уважение към личността ти :)
ПП.Ползвай авторски материали :D Тоя дзер дето си го качил е от някой анимационен филм на ужасите или от статия на психясал репортер http://www.lovecbg.c...tyle_emoticons/default/rofl.gif
Поздрави!

С епитета"варварски" се обърнах към зелените човечета, защото изкарват нас ловците варвари. Не знам дали си виждал как кучета гонят сърна с цел да я изядат, щото аз съм. Както и съм виждал, "миловидно" кученце да влачи половин труп от новородено сърне. Според мен не е нормално...а според теб?
  • angel_bratanov и Petka харесват това

#4 nqkoiotnqkade

nqkoiotnqkade

Изтрит потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 978 Мнения:

Публикувано 09 ноември 2012 - 01:16

С епитета"варварски" се обърнах към зелените човечета, защото изкарват нас ловците варвари. Не знам дали си виждал как кучета гонят сърна с цел да я изядат, щото аз съм. Както и съм виждал, "миловидно" кученце да влачи половин труп от новородено сърне. Според мен не е нормално...а според теб?

Виждал съм какво ли не колега.
Не можеш да съдиш хищник,че се държи като хищник.
Но съм виждал деца да палят котки и кучета с бензин например.Е,тогава бих съдил" разумното създание",че се държи като полуидиот или имитира Конан Варварина.
Вече обясних,че с поста си не целя да се заяждам,а изразих позиция.Нямам и намерение да превъзпитавам никой от четящите тук.
Просто призовавам към толерантно отношение към животните,дори към кучетата.Никое куче не е виновно,че се е родило куче,а още по-малко,че е бездомно!
  • nikolay и Todir харесват това

#5 valchan

valchan

Хмммм

• Глобален Модeрaтор
  • 2001 Мнения:

Публикувано 09 ноември 2012 - 01:20

Виждал съм какво ли не колега.
Не можеш да съдиш хищник,че се държи като хищник.
Но съм виждал деца да палят котки и кучета с бензин например.Е,тогава бих съдил" разумното създание",че се държи като полуидиот или имитира Конан Варварина.
Вече обясних,че с поста си не целя да се заяждам,а изразих позиция.Нямам и намерение да превъзпитавам никой от четящите тук.
Просто призовавам към толерантно отношение към животните,дори към кучетата.Никое куче не е виновно,че се е родило куче,а още по-малко,че е бездомно!

http://www.lovecbg.c...tyle_emoticons/default/good.gif наслука!

#6 nqkoiotnqkade

nqkoiotnqkade

Изтрит потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 978 Мнения:

Публикувано 09 ноември 2012 - 01:21

http://www.lovecbg.c...tyle_emoticons/default/good.gif наслука!

Подобно колега!

#7 nikolay

nikolay

хищничар-аматьор

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 217 Мнения:
  • Име:Николай
  • Оръжие:ИЖ 43 М ; CZ 527 .223 rem
  • Куче:Сръбско трицветно гонче ; Дратхаар
  • ГрадЛуковит

Публикувано 09 ноември 2012 - 09:47

Не ми дава сърце да застрелям куче, въпреки ,че преди около месец ме ухапа едно, но се оказа ,че съм минал непосредствено до мястото, където е родило и отглежда малките си! Ами инстинкта си е инстинкт! Както и каза по-горе колегата: "Никое куче не е виновно,че се е родило куче,а още по-малко,че е бездомно!" Вината не е в кучетата, а в нас , хората!
  • nqkoiotnqkade и Petka харесват това

#8 bobiander

bobiander

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 104 Мнения:

Публикувано 09 ноември 2012 - 10:09

Аз нямам такива скруполи, това не означава обаче че стрелям по всяко куче, което видя само в полето. Всички знаем с какви мелези много хора ловуват прасета, така че ако видя само куче в полето , си оглеждам какво прави жовотното. Последния път видях 4 , които явно ловуваха по полето, едното от които правеше алюри ( совалки ) че много птичари можеха да му завидят, другите 3 разпръснати на около 20-30м едно от друго го гледваха. Първо го отнесе търсача на около 200м после може би и едно от другите ... За съжаление това не можем да го прилааме в градовете, където проблема е повече от голям.
  • valchan, Skitnik, angel_bratanov и още 1 харесват това

#9 valchan

valchan

Хмммм

• Глобален Модeрaтор
  • 2001 Мнения:

Публикувано 09 ноември 2012 - 10:41

С риск да засегна някой, смятам че бездомните кучета нямат място в ловните хабитати!! Пак ще повторя, това е много опасен хищник, близкото съжителство с човека му помага да бъде изключително креативен хищник! И аз обичам кучета...но с каишка и име!!!
  • ivan-alarmata, Skitnik, Атанас Димитров и 4 други харесват това

#10 bobiander

bobiander

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 104 Мнения:

Публикувано 09 ноември 2012 - 11:10

Бездомните кучета си ловуват на глутници , което ги прави по-опасни от доста диви хищници.
  • angel_bratanov харесва това

#11 Илиян

Илиян

Начинаещ хищничар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 267 Мнения:
  • МПС:Гордостта на кралицата - английска уазка
  • ГрадРусчук, София, Бургас - по женска линия

Публикувано 10 ноември 2012 - 12:31

Хората по "къра", аз си виртуалствам... как да е, трябваше да се оплача на някого http://www.lovecbg.c...tyle_emoticons/default/cray.gif

Темата ти сине е за тоя раздел, но с добавка "в ловните територии". Или за друг раздел за обсъждане на социално значими въпроси където да се бистри как наистина сериозният проблем да се разреши! 'Щото той проблемът е по-осезаем извън ловната ни територия!

Понеже те знам, че не предлагаш да обсъждаме дали трябва да ги пуцаме по контейнерите и иде реч за ловните територии, ще ти повторя какво мисля аз.

Виждам има мнения на колеги, които вярвам ловуват на хищници и споделят, че сърце не им дава да застрелят куче. Добре, уважавам такова мнение. Може да е атавизъм някакъв техен към най-добрия приятел на човека.

Знаеш ме колко кучета съм имал, как се гледат при мен, какво ядат, къде спят и т.н. Помниш на пролет как ми повлия на настроението "новината", че териера не може да влезе в къщата на Априлци и трябва да спи на двора. Обаче въпреки това към тези в полето съм изрод някакъв...

Никой не е виновен, че се е родил куче... Добре, обаче по същата логика никой не е виновен, че се е родил чакал? И сега какво правим?

Ама бездомното куче било проблем, за който вина има човекът! Ми то и за чакала, като проблем, е виновен пак той! Ако я нямало партийната повеля да е защитен вид, ако отпадъците се рекултивираха как пише по книгите, ако ги нямаше незаконните сметища, ако стотиците малки, средни и не толкова средни птицеферми, свинарници и овчарници си плащаха екарисажна такса и не изхвърляха зад оградата и хищникът се храни и отглежда поколение разчитайки на природния кръговрат, без човешката, макар и косвена намеса, ако на байно не му бяха взели 20-те лева, ако, ако, ако, все човека... сигурно популацията на чакала няма да наброява подобна численост и няма да е проблем. 'Щото по моя край определено е проблем!

И сега какво - да не се опитваме и да търсим начини за поправяне на допуснатите грешки?!

И в тази връзка повтарям - уважавам чуждото мнение, може би скрупули, но не ги споделям!

Въпреки че, поради особения "групов" характер на свинския лов съм принуден да се съобразявам с тях! По миналата седмица кучетата вдигнаха три... кучета. "Ей Илиянски, недей ги би... Да не удариш някое от нащ'е, ама да не са на Червен (Червен днес нямат лов, а кучетата са "вдигнати" от един забит дол), ама... работата ясна... и тука атавизми!

Обаче пък на тия пичове (казвам го, понеже знам, че са такива) им се обясни и покаже тук, с нагледни примери, колко поразии нанасят тези иначе изключително мили, без глас говорещи, с дълбоки влажни очи най-добри приятели на човека (казвам го без грам ирония) в ловните полета, може би ще преглътнат и ще си променят мнението! Разбира се със забележката на колегата bobiander - особено на варда след ловен ден е много вероятно да срещнеш "гонче" на съседната дружинка. Така че първо гледаме!

А проблемът в градове и села е много сериозен, но и много нищен и не е тук мястото. Според мен за да се реши трябва да се вземат мерки, след изпълнението на които да се започне на чисто - с всичко което така или иначе се предприема в тази посока - чипове, данъци, глоби и т.н. Обаче първо няма кой да ги вземе, понеже явно колкото и да си и ояден и н@ср@н си се надяваш на следващ мандат и второ срещу такива мерки, каквито аз си ги представям, народът вече ще "излезе по улиците".

Извън темата, но по повод последното - генетично заложено ни е да се противопоставяме без размисъл и рационализъм на "ограничаване" на свободата ни или тази на кучетата, които храним и отглеждаме до контейнера и които току изядат някое от децата ни... Много си мислех как би се отразило на българина, ако му забранят временно да си кара колата освен ако не вози повече от трима пътници. Както забраниха на нюйоркчани след Синди. По скоро как ще реагира опозицията (независимо коя е тя към този хипотетичен момент) и с какво ще облъчи избирателя, за да реагира последния. То ще е едно потъпкване на граждански права, на Конституцията, на Хартата, то ще е нова национализация, тоталитаризъм, геноцид на етническа основа, Хага, Брюксел, Женева...
  • valchan, Иван Живков, Щирлиц и 4 други харесват това

#12 NPB

NPB

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 127 Мнения:
  • Градкурцхаар

Публикувано 10 ноември 2012 - 07:15

Идва ли на заешката свирка никаква прошка.Ето един клип с едни кученца, които довтасаха от много голямо разстояние....накрая им се размина, но само този път.....платиха си данъка след седмица.....;)
  • valchan, angel_bratanov, yordan78 и още 1 харесват това

#13 Hunter Djon

Hunter Djon

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 20 Мнения:
  • Име:Георги
  • Оръжие:Иж 27-12/70, SLR 7.62x39 ,Benelli Argo 30-06, Brno ZH 304 Combo 12/70- 7x57R
  • Куче:Източносибирски лайки
  • МПС:Лада Нива 1,7
  • Градблизо до София

Публикувано 10 ноември 2012 - 09:45

Не ми дава сърце да застрелям куче, въпреки ,че преди около месец ме ухапа едно, но се оказа ,че съм минал непосредствено до мястото, където е родило и отглежда малките си! Ами инстинкта си е инстинкт! Както и каза по-горе колегата: "Никое куче не е виновно,че се е родило куче,а още по-малко,че е бездомно!" Вината не е в кучетата, а в нас , хората!

Правилно колега истинкта си е истинкт !
Аз какво съм виновен че съм хищник, и се държа като такъв ?
Когато едно куче ме ухапе, то си има причина. Съгласен.
Когато аз му отвърна ,,, с каквото там държа в ръце , Аз също си имам причина и инстинкт !
Хищниците бранят своите ловни територий.
Аз също.
  • valchan, NPB, shadow grass и 3 други харесват това

#14 garry

garry

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2596 Мнения:
  • Име:Гърга Питич. Има два реда зъби едни обикновенни и едни златни. Елегантен е кат вампир
  • Оръжие:Певица де вади пирони със задник

Публикувано 10 ноември 2012 - 10:05

Ако зависи от мен ,бих разходил хубаво една пролетна дряновица по гърбовете на тия де земат куче и после напълнят маалата с "професори" и ни лук яли ни мирисали. Отдавна го предлагам абсолютно безплатно регистриране и на последното куче в най-затънтеното село ,както и безплатна кастрация и яки глоби за безхаберните размножители на песове ,ма кой да чуе кат става въпрос за лапане на пари.

Този пост е редактиран от garry: 10 ноември 2012 - 10:07

• Илиян, valchan, Blaser и 6 други харесват това

#15 nikolay

nikolay

хищничар-аматьор

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 217 Мнения:
  • ГрадЛуковит

Публикувано 11 ноември 2012 - 07:32

Правилно колега истинкта си е истинкт !
Аз какво съм виновен че съм хищник, и се държа като такъв ?
Когато едно куче ме ухапе, то си има причина. Съгласен.
Когато аз му отвърна ,,, с каквото там държа в ръце , Аз също си имам причина и инстинкт !
Хищниците бранят своите ловни територий.
Аз също.

Не , че ангажирам някого с моето мнение, но за разлика от животните , човека има т.н. "Трета сигнална система", което го отличава от тях! Така, че човек може да вземе решение , което е строго индивидуално и аз съм го взел за себе си и никакъв Закон или нещо друго може да ме накара да убия куче! Ако трябва да се търси вина в някого, то не са кучетата, а човека! Някога, в един друг мой пост на едно друго място бях описал случай и пуснал снимки на куче, което беше бездомно, ударено от автомобил и донесено в къщи от майка ми, която го беше намерила да лежи на тротоара в локва кръв и хората най презрително го обикаляли, а с нея го закарахме на ветеринар, който се чудеше как да го закърпи! Последваха няколко дни антибиотици и мазила, 1 седмица го гледаше до радиатора в банята, а то се влачеше на предни лапи! От тогава до сега минаха 2 години и в момента е част от семейството ни и живее в къщи при нас! Ето и снимки от времето, когато бе приютено у дома неспособно да движи задните си крака:

Прикачени файлове

• nqkoiotnqkade харесва това

#16 valchan

valchan

Хмммм

• Глобален Модeрaтор
  • 2001 Мнения:

Публикувано 12 ноември 2012 - 05:27

Не , че ангажирам някого с моето мнение, но за разлика от животните , човека има т.н. "Трета сигнална система", което го отличава от тях! Така, че човек може да вземе решение , което е строго индивидуално и аз съм го взел за себе си и никакъв Закон или нещо друго може да ме накара да убия куче! Ако трябва да се търси вина в някого, то не са кучетата, а човека! Някога, в един друг мой пост на едно друго място бях описал случай и пуснал снимки на куче, което беше бездомно, ударено от автомобил и донесено в къщи от майка ми, която го беше намерила да лежи на тротоара в локва кръв и хората най презрително го обикаляли, а с нея го закарахме на ветеринар, който се чудеше как да го закърпи! Последваха няколко дни антибиотици и мазила, 1 седмица го гледаше до радиатора в банята, а то се влачеше на предни лапи! От тогава до сега минаха 2 години и в момента е част от семейството ни и живее в къщи при нас! Ето и снимки от времето, когато бе приютено у дома неспособно да движи задните си крака:

Ники не искам да влизам в полемика с теб по-този въпрос, но ако хванеш едно малко лисиче и се грижиш за него, то след 1 година няма да е (Vulpes vulpes)а ще бъде домашен любимец...това мило кученце на снимката ако не беше попаднало в сегашната си ситуация а в ситуация да е част от глутница, хранеща се основно с диви зайци и мърши бъкани с бактерий щеше да е различна визията му! Темата е за щетите, които нанасят върху природата!!!Ние не мразим кучетата, ние не искаме тяхната смърт...но на война като на война. Има хора, които заслужават бой и Е...н заради допускането да се случи това. Както и аз съм сигурен, че почти нищо не правим като ги застрелваме! Но това са други проблеми...трябва си масова кастрация дори и на домашните любимци и евентуално след няколко години може би ще има резултат. Както и трябва закони и съд за "добрия" татко дето купил на малкото си момиченце сладко кученце, ама то много цапа и айде до гюма а от там, в гората, и там вече малкото кученце вече е звяр със инстикт за самосъхранение и нужда от задоволяване на жизнените си функции без да се интересува от природния баланс!!!

Този пост е редактиран от valchan: 12 ноември 2012 - 05:52

• nikolay и angel_bratanov харесват това

#17 nikolay

nikolay

хищничар-аматьор

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 217 Мнения:
  • ГрадЛуковит

Публикувано 12 ноември 2012 - 09:07

Напълно съм съгласен с теб, но защо трябва да се заплаща и отнема един живот на същество, което съжителства с човека и корените му са от човешката среда! Нима то е виновно да стане скитник! За него самото не е ли по-добре да има къде да се приюти и да не е принудено да търси храна за да оцелява!? Отговора го знаем всички, но ни е по-лесно да го заобиколим и да го решим по по-лесния начин! Може думите ми да прозвучат като на някой от "Зелените", от които не съм със сигурност, но това е самата истина!
  • valchan и nqkoiotnqkade харесват това

#18 Илиян

Илиян

Начинаещ хищничар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 267 Мнения:
  • МПС:Гордостта на кралицата - английска уазка
  • ГрадРусчук, София, Бургас - по женска линия

Публикувано 12 ноември 2012 - 09:56

Напълно съм съгласен с теб, но защо трябва да се заплаща и отнема един живот на същество, което съжителства с човека и корените му са от човешката среда! Нима то е виновно да стане скитник! За него самото не е ли по-добре да има къде да се приюти и да не е принудено да търси храна за да оцелява!? Отговора го знаем всички, но ни е по-лесно да го заобиколим и да го решим по по-лесния начин! Може думите ми да прозвучат като на някой от "Зелените", от които не съм със сигурност, но това е самата истина!

Така е Ники! И за да не ставам като зелените, които разходват огромни средства да прибират и обгрижват всичко и всички наред и карат нискоемисионни Приуси, при производството и транспорта с огромни кораби от страната на произход на които са отделени емисии като от 12 цилиндрови БеЕмВета от 90те на миналия век...

Преглъшам буцата и натискам спусъка : (
  • angel_bratanov харесва това

#19 valchan

valchan

Хмммм

• Глобален Модeрaтор
  • 2001 Мнения:

Публикувано 12 ноември 2012 - 10:22

Така е Ники! И за да не ставам като зелените, които разходват огромни средства да прибират и обгрижват всичко и всички наред и карат нискоемисионни Приуси, при производството и транспорта с огромни кораби от страната на произход на които са отделени емисии като от 12 цилиндрови БеЕмВета от 90те на миналия век...

http://www.lovecbg.c...tyle_emoticons/default/hristev.gif

#20 nikolay

nikolay

хищничар-аматьор

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 217 Мнения:
  • ГрадЛуковит

Публикувано 12 ноември 2012 - 10:30

Що да бутаме комина, като пушека не го прави той, а огъня, който гори в печката?! Значи проблема идва от нея!
  • nqkoiotnqkade харесва това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!