Към съдържанието

Снимка

Bedding- с какво е полезен за точната стрелба?

• Моля, влезте за да отговорите
309 отговора на тази тема

#301 Иван Кючуков

Иван Кючуков

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 829 Мнения:
  • Оръжие:Тоз-34 кал 12//ЧЗ-550 Варминт,кал 308 Win, ЧЗ-83, Ап-7,65
  • Куче:Бретон
  • МПС:ИЖ

Публикувано 15 май 2019 - 11:52

Положението е тежко,но след дъжд нали изгрява слънце.Така че,още не съм се предал. :) Лесно отделих дървената част от желязната и както се очакваше отливката беше на бабунки.Издълбах течната стомана до дървото.С приятел махнахме спусъка.Налага се по старателно да се подготви оръжието за процедурата.

Прикачени файлове

• ЛЮБИТЕЛ и LyudmilLov харесват това

#302 LyudmilLov

LyudmilLov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1226 Мнения:

Публикувано 15 май 2019 - 04:25

Положението е тежко,но след дъжд нали изгрява слънце.Така че,още не съм се предал. :) Лесно отделих дървената част от желязната и както се очакваше отливката беше на бабунки.Издълбах течната стомана до дървото.С приятел махнахме спусъка.Налага се по старателно да се подготви оръжието за процедурата.

Здравей!

Не само старателно, а супер старателно и без бързане трябва да се подготви оръжието. Все едно, че си скулптор, който се подготвя и предвижда нужното за перфектната отливка.

Може да не съм видял добре, но забелязах, че не слагаш достатъчно течна стомана в подготвената част на затворния блок. Това ми направи  впечатление в едната от предишните ти снимки- снимката с нанесения материал, преди да поставиш подготвената метална част.

Едно опаковка "Бизон" е 24 мл. Минимум трябва да ти е 2мм. леглото отдолу, като изтънява към периферията на дървената част. Значително повече трябва да бъде зад откатната пета. Прибави и мястото над пълнителя и т.н. Предвидената нужна смес + поне още 30%. Разбъркай я наведнъж и тогава започни спокойно да нанасяш- имаш прозорец от около час.

Поздрави и успех!

• Иван Кючуков и Жоро Данаилов харесват това

#303 Иван Кючуков

Иван Кючуков

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 829 Мнения:

Публикувано 15 май 2019 - 07:31

Да вярно е, че бях нанесъл малко материал.Сега сложих 2,5 опаковки.Не можах да навия двата болта от начало,въпреки че имаше шпилки.Луфта е голям в приклада и явно са се разместили отворите.Малко по късно,преди да се е втвърдил материала,стегнах задния,но предния не можах до край да го навия,нещо затегна.Каквото стана стана.

#304 Dimo Rusev

Dimo Rusev

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 137 Мнения:
  • Име:Димо Русев
  • Оръжие:ТОЗ 34 , Биатлон-6 ,Weatherby vanguard 2, Mossberg 9200 , ZKK 600, ZBK 110,ZH 301, ZH304,Armed SBW410
  • Куче:Epagneul Breton
  • МПС:ВАЗ 21214, Mitsubishi L300
  • ГрадРусе

Публикувано 15 май 2019 - 09:43

Дано да стане от втория път, ако не то Вятово ти е на половин час път :) е ша чакаш ред доста ама няма да останеш без приклад.

Поздрави и Наслука
  • Иван Кючуков харесва това

#305 LyudmilLov

LyudmilLov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1226 Мнения:

Публикувано 16 май 2019 - 05:15

Да вярно е, че бях нанесъл малко материал.Сега сложих 2,5 опаковки.Не можах да навия двата болта от начало,въпреки че имаше шпилки.Луфта е голям в приклада и явно са се разместили отворите.Малко по късно,преди да се е втвърдил материала,стегнах задния,но предния не можах до край да го навия,нещо затегна.Каквото стана стана.

Здравей!

От това което чета се опасявам, че няма да е добре "работата", след като е затегнат само задния болт.......?!

Нали имаше шпилки водачи- упражняваш продължително време равномерен натиск с длани поставени над затворния блок, а карабината е здраво захваната в стойката ти.

В това време цевта се подвежда правилно от "подпорките", за които при отливането им си ползвал същите твои оригинални болтове ; шпилките задържат във втулките и направляват в правилно положение затворния блок; от натиска ти ще започва да излиза материал над дървената част на приклада.

Пробваш с първия болт и ако не захване в резбата ще продължиш да натискаш, а време си имал бол- около час.

Ако са ти малко килограмите, то има стяги за тази работа- стягаш плавно със стягата и то се усеща, когато опират втулките в корпуса на блока

Отвърташ пак първата шпилка и пробваш, и няма начин да не ти стига резбата на болта, защото същият болт е ползван при отливането на "подпорките".

Няма да е никак добре, ако първата ти втулка и тя не е плътно опряла- като при задната, в затворния блок.

По добре го направи отново, за да знаеш, че веднъж завинаги си го направил както трябва и ще си спокоен, доволен и сигурен винаги в оръжието си.

Ти сам решаваш дали ще се откажеш или как ще продължиш,но не го прави с някой "съветник" над главата ти.

Поздрави и успех! 

Този пост е редактиран от LyudmilLov: 16 май 2019 - 05:41

#306 Qsen

Qsen

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 30 Мнения:

Публикувано 16 май 2019 - 05:56

Здравей Иване на мен лично ми бяха много полезни постовете на колегата old_hunter на ср.12 от темата,за което му благодаря.Ще кача и няколко линка към YouTube на Nathan Foster които са доста подробни и полезни.Много е важното да не бързаш в подготовката на елементите и да обърнеш внимание на малките детайли.Успех.
1. https://youtu.be/IyPQF-64-sA
2. https://youtu.be/esr3BSNGpNc
3. https://youtu.be/J3oXoxkTOds
4. https://youtu.be/xj_iwfYq-5g
5. https://youtu.be/cB_zxg2VnbY

#307 Иван Кючуков

Иван Кючуков

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 829 Мнения:

Публикувано 16 май 2019 - 10:03

Като се прибрах от работа тази вечер,реших първо да се навечерям,че след това като знам какво ме чака може и да не ми се вечеря.Взех ключа от гедорията,както беше написал колегата Людмилов.Развих болтовете,сравнително лесно .Предният болт,е стегнал цевната кутия към приклада,но като разглобих пушката установих,че не се завива до край.Явно нещо с резбата е станало.Ще търся метчик да го навия.Дано намеря,че е ситна 6мм.Вкарах въртока на местото на затвора,но сам не можах да я отлепя,та жената помогна.След това,дооформих отворите за пълнителя и за спусъка.Този път,като че ли по добре се е получило.Остана  ми да сглобя  и спусъка,но сам не се наемам,а колегата беше зает.Сърдечно Ви благодаря за съветите, колеги!

Прикачени файлове

• LyudmilLov и Qsen харесват това

#308 LyudmilLov

LyudmilLov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1226 Мнения:

Публикувано 17 май 2019 - 10:33

Здравей!

Този път е станал значително по-добре от първия ти път. Поотчупило се малко тук там, но е по периферията и там можеш спокойно да ретушираш с по малко "Бизон", заради естетиката.

Относно резбата- може би като си навивал шпилката, а тя е била с друга резба и си понаранил малко резбата на блока, но те шпилките са от мека стомана и едва ли е нещо сериозно. Оригиналните болтове са значително по-твърди. Иди с болта при стругар и той ще ти каже с каква стъпка е резбата, за да си купиш метчик или той ще ти даде.

Не се вижда много добре, но като че ли си успял да стегнеш блока до втулките, което е добре, защото в последствие ще можеш да стегнеш здраво блока към приклада, когато окончателно събереш карабината си.

Поздравления за упоритостта ти и много перфектни изстрели и групи!

Този пост е редактиран от LyudmilLov: 17 май 2019 - 10:46

• Иван Кючуков и Sandanski харесват това

#309 Иван Кючуков

Иван Кючуков

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 829 Мнения:

Публикувано 17 май 2019 - 11:05

Сглобих я тази вечер.Проблемният болт го завих,като минах резбата с медчик.Имаше позасъхнала течна стомана в отвора на противооткатния зъб,където се завива болта.Видях,че съм допуснал една грешка,е тя сигурно няма да е само една.Забравих да навия тиксо на шпилките,които щяха да центрират затворния блок и цевта към дървената част.Сега цевта е изнесена на дясно,спрямо центъра на полуложата,но не опира в нея.Също така забелязах,че болтовете не опират във втулките,макар да не преминават точно по средата им.Като ми остане време,ще пострелям да видя дали ще се разочаровам или ще остана доволен.Благодаря Ви още веднъж на всички!

• Жоро Данаилов харесва това

#310 LyudmilLov

LyudmilLov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1226 Мнения:

Публикувано 18 май 2019 - 09:11

Сглобих я тази вечер.Проблемният болт го завих,като минах резбата с медчик.Имаше позасъхнала течна стомана в отвора на противооткатния зъб,където се завива болта.Видях,че съм допуснал една грешка,е тя сигурно няма да е само една.Забравих да навия тиксо на шпилките,които щяха да центрират затворния блок и цевта към дървената част.Сега цевта е изнесена на дясно,спрямо центъра на полуложата,но не опира в нея.Също така забелязах,че болтовете не опират във втулките,макар да не преминават точно по средата им.Като ми остане време,ще пострелям да видя дали ще се разочаровам или ще остана доволен.Благодаря Ви още веднъж на всички!

Здравей!

Радвам се, че си сглобил вече карабината си и остана да постреляш с нея!

След време ще те зачовъркат пак тези съмнения и ще направиш отново бединга си, но вече с натрупания опит!?

Поздрави!

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!