Към съдържанието

Снимка

Децата ни в лова...

• Моля, влезте за да отговорите
95 отговора на тази тема

#81 Пенчо

Пенчо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 386 Мнения:

Публикувано 12 януари 2020 - 10:21

Днес за пръв път загубих бас с кеф

След някоя и друга година пак да загубиш, но  със SSG-то :D  :256605:

Този пост е редактиран от Пенчо: 12 януари 2020 - 10:22

• ДБД и damian1 харесват това

#82 garry

garry

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2540 Мнения:
  • Име:Гърга Питич. Има два реда зъби едни обикновенни и едни златни. Елегантен е кат вампир
  • Оръжие:Певица де вади пирони със задник

Публикувано 12 януари 2020 - 10:58

Аааа, това , че цели с въздухарката , не значи , че ще обича лова :)....онзи ден ме питаше няма ли начин да си вземем някоя от страдащите в Австралия коали  , щото му било жал :D .

Нормално при туй псевдо ИнфРомация де ни залива от всякъде. Туй де му от вътре нема как го счупиш. Дали ше ги спасява или ше ги дере си е неговото АЗ.
Все пак на края, гена винаги си казва думата. :) :256605:
  • LyudmilLov и damian1 харесват това

#83 Щирлиц

Щирлиц

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 838 Мнения:
  • Име:Николай Иванов
  • Оръжие:Tikka-T3 Lite;T3 Varmint-308win;T3 Lite-223rem;ИЖ-54;Winchester SX2;ЧЗ-452
  • Куче:Ваймаранер
  • МПС:TLC
  • Градградът на липите

Публикувано 13 януари 2020 - 03:56

Causa perduta .... на всички нива и във всяко едно отношиние , не се надявайте на някаква приемственост . Вижте възрастовия състав на дружинките . Колко млади (под 30-35 г.) има ? Като си спомня как до тъмно сме ловували , та нямаше места  .... сега една гонка и се опъват месали ....  За "моята" дружинка да не отварям дума , трудно се събираме за лов . 

• NBP, damian1 и wolf67 харесват това

#84 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3867 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 13 януари 2020 - 08:47

Causa perduta .... на всички нива и във всяко едно отношиние , не се надявайте на някаква приемственост . Вижте възрастовия състав на дружинките . Колко млади (под 30-35 г.) има ? Като си спомня как до тъмно сме ловували , та нямаше места  .... сега една гонка и се опъват месали ....  За "моята" дружинка да не отварям дума , трудно се събираме за лов . 

При нас има 8 членове около и под 35 години . Това от 44 човека дружинка по списък . Активно ловуващите са около 20-25 .

Като процент не изглежда малко , и са активни , гонят , стрелят , дерат . И в хищничарския се включват активно , двама вече се обурудваха и с терми .

Но както винаги монетата има две страни ,.... от най-активните са и по-отношение на играта на " Всичко  кос " . А тая игра я обичат и над 90 % от останалите . Та в това отношение ....млади , стари ....има яка приемственост :D.

Казах им , че " Всичко кос " трябва да се играе с аса , попове , валета ....дамите не играят  .

Съответно чух , че най-малко аз съм човека , дето да прави тези забележки .

Аз пък им изясних нюансите , които разграничават запалените белотаджии от помиярите :D .

И те така....изпокарахме се  ....това че има млади в състава на дружинката , само по себе си , нищо не значи :) .

:256605:

Този пост е редактиран от damian1: 13 януари 2020 - 08:50

• ЛЮБИТЕЛ, LyudmilLov, Щирлиц и 3 други харесват това

#85 Георги Петров

Георги Петров

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 812 Мнения:
  • Оръжие:Сако 300 wim .mag неръждавейка . Ремингтон дървен 700 308 win и Месарка SI 12. ТОЗ 8 22 LR за всеки ден
  • Куче:СТГ откродното Бретон -прахосмукачка
  • МПС:Нисан териер
  • ГрадСливница ,ама почти

Публикувано 13 януари 2020 - 12:28

.

Но както винаги монетата има две страни ,.... от най-активните са и по-отношение на играта на " Всичко  кос " . А тая игра я обичат и над 90 % от останалите . Та в това отношение ....млади , стари ....има яка приемственост :D.

Казах им , че " Всичко кос " трябва да се играе с аса , попове , валета ....дамите не играят  .

Съответно чух , че най-малко аз съм човека , дето да прави тези забележки .

Аз пък им изясних нюансите , които разграничават запалените белотаджии от помиярите :D .

И те така....изпокарахме се  ....това че има млади в състава на дружинката , само по себе си , нищо не значи :) .

:256605:

Няма млад , няма стар .... помияра си е  помияр , а лошото е , че се навъдиха повече от необходимото из ловните територии и идват  на зборния пункт с ясната мисъл да го " ядът" на някой ...  стартирайки с  " един ми каза" че ..... 

Относно всичко коз ... босилецете от високото да се чукнат по кухите кратуни :headache: и да променят правилата на играта за да не им се привиждам нонстоп като  активен банкоматбракониер  :D  

• damian1 харесва това

#86 garry

garry

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2540 Мнения:
  • Име:Гърга Питич. Има два реда зъби едни обикновенни и едни златни. Елегантен е кат вампир

Публикувано 13 януари 2020 - 02:36

Като няма контрол всичко е "би гъза и сръбска музика". То де ли не е тъй около нас, хеле па по горите. :256605:

#87 Георги Петров

Георги Петров

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 812 Мнения:
  • Оръжие:Сако 300 wim .mag неръждавейка . Ремингтон дървен 700 308 win и Месарка SI 12. ТОЗ 8 22 LR за всеки ден

Публикувано 13 януари 2020 - 03:03

Като няма контрол всичко е "би гъза и сръбска музика". То де ли не е тъй около нас, хеле па по горите. :256605:

Де де  :D до към 22:00  лекинко сръбско и червено винце  с тъъъничко нарязани мезенца  ...  понадигна са та погледна през прозореца и   :AR15firing: ама не ги бия в гъз , нали  разправят , че не било етично от ловна гледна точка де  :) Та в този ред на мисли ( абе то па имам едини подредени мисли , ама ... )  па си викам , абе ( сам на себе си ) .... колко ли са тези които с индивидуална бележка за хищник ще стрелят на месо .... и колко ли ще да са онези без бележка де ще стреля по лисица ?! 

Този пост е редактиран от Георги Петров: 13 януари 2020 - 03:09

#88 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4333 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Трабант - бял, комби .
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 13 януари 2020 - 07:13

След някоя и друга година пак да загубиш, но  със SSG-то :D  :256605:

И да сложи още една нула на наградата...., ко са е стиснал.. :D

Този пост е редактиран от ДБД: 14 януари 2020 - 10:04

• pile, Пенчо и damian1 харесват това

#89 Георги Петров

Георги Петров

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 812 Мнения:

Публикувано 14 януари 2020 - 09:35

И да знаете , кума лиса не умна както в приказката на Ран Босилек

Прикачени файлове

• damian1 и djumaliev харесват това

#90 pile

pile

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 857 Мнения:
  • Име:Русев
  • Оръжие:Beretta AL390 - 20 cal., ИЖ-27, СЛР-101 223Rem., Blaser R93 Странджа тракър - .308W, Walther p22 Target.....
  • Куче:откраднаха ми Кирчо, имам си Джеки и Сергей
  • ГрадБГ-USA

Публикувано 14 януари 2020 - 03:30

това ми е много `болна` тема. Приемственост трябва да има. Искам децата ми и децата на моите приятели да ловуват по-качествено, да знаят повече и да могат повече от мен сега!

• ДБД, damian1, Kostadin 64 и 2 други харесват това

#91 пламенчо

пламенчо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 264 Мнения:

Публикувано 14 януари 2020 - 07:21

На едната снимка спи след 1-2 часа разходка в планината.
На другата му беше важно да си върже мартеницата. После пак заспа.

Важното е да са живи и здрави.
А ако решат и на лов да ходят, ще ги подкрепя всякак си.

Прикачени файлове

• ДБД, LyudmilLov, Bat Geca Loveca и 2 други харесват това

#92 garry

garry

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2540 Мнения:

Публикувано 14 януари 2020 - 09:57

Требе си им подтик и насока а после те си фащат посоката. Големия внук беше нейде из отделенията 2-4 клас. Родителите му пацифисти /ако, че снахата военно чедо а сина отслужил металист/. Та у тях беше забранено играчки оръжия за да "не ставал агресивен", но кат идваше у нас гледам очите му все у пушкалата и тихомълком почнах го уча да гърми с късо и дълго и си пазехме тайната между нас. Та въпросната година го беха дали август при нас на ваканция. Връщам се от пътпъдъка и го питам -Боб ще помогнеш ли да оскубем пътпъдъците. Отзивчив вика -веднага Вальо но не знам как. Викам лесно е, хващаш главата м/у показалеца и средния пръст, тръсваш и тялото пада. Белим го кат портокал и той щастлив оправи бая пътпъдък. Аз понеже от малък обичам Том Соер и кеф. Идват след 2 седмици родителите му, аз па се връщам по обяд с пътпъдъка и по навик па го фанах да помага. Кат фана първия пътпъдък и тръсна ръката ,майка му падна в несвяст. Както и да е размина ни се кавгата, обаче вечерта мъжкото му сърце не издържа и вика - Валенце , може ли да гръмнем с пушката? и аз естествено не отказах. Турих 1 пътпъдъчи, треснаха и вика ама искам с истинската пушка/карабината/. Викам си така и така оцапахме ми поне и да се омажем , та гордо отпука и с нея , при което нанесе пълен нокаут на родителите си. Мислех си , че повече нема го дадат при нас,ама сбърках, но пък по натам му мина мерака и фана копютрите. Тая година е абитуриент.
Миналата година най-голямата внучка ме изненада яко. Иска да я водя на лов и да кара курсове за ловец. Вкараме в пълен шаш щот беше жалостива и за муха ревеше. И верно И не дреме. Кво става в тоя свят идея неам.
Единствения извод който си направих- Баах как бързо одъртяваме. "Вчера" беше преди 10 години. :) :256605:

Този пост е редактиран от garry: 14 януари 2020 - 10:00

• Христо Христев, n960, LyudmilLov и 9 други харесват това

#93 tacho

tacho

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 357 Мнения:
  • Име:Стоян
  • Оръжие:Много
  • Куче:Барак и гонче
  • МПС:джип

Публикувано 14 януари 2020 - 10:19

4-то поколение няма оправия жената негодува но кръвта вода нестава,а и мома им направих та да компенсирам.

Прикачени файлове

• n960, LyudmilLov, Bat Geca Loveca и 5 други харесват това

#94 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3867 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 14 януари 2020 - 10:43

4-то поколение няма оправия жената негодува но кръвта вода нестава,а и мома им направих та да компенсирам.

Браво ...това е традиция и приемственост ! При мен нито дядовците ми и по двете линии, бяха ловци , нито баща ми е ловец .

• wolf67 и пламенчо харесват това

#95 пламенчо

пламенчо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 264 Мнения:

Публикувано 14 януари 2020 - 11:38

Браво ...това е традиция и приемственост ! При мен нито дядовците ми и по двете линии, бяха ловци , нито баща ми е ловец .

Нямам абсолютно нито един роднина близък или далечен, който да е ловец. Нямах нито приятел, нито познат ловец.
Обаче винаги съм искал. И каква стана тя? Миналата седмица бях 4 дена на лов. Тая 3. Пресмятъл съм, че не падам под 80-90 ловни излета годишно. Въпрос на мерак.

Та ако някой от синковците реши да ловува или да прави каквото и да реши друго "смислено" дело, ще го подкрепя.
  • n960, damian1, todor_gps и 2 други харесват това

#96 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 6035 Мнения:

Публикувано 19 януари 2020 - 10:58

Според мен лова или ти идва отвътре ,или не....ако ти идва - почваш още с прашка да "ловуваш" :D Синовете са на 19 и 17 г. докато бяха малки (преди пубертета) им беше що-годе интересно. Научиха се от малки добре да стрелят, искаха да дерат ,да скубят птици.Много ги водех на разходки из гората,планината Попринцип им липсва най важното ловно качество - търпението....Сега не проявяват никакъв интерес ни към оръжия ,нито към лов. Миналата година му викам да изчисти едни пилета и само се изсмя :lol:

Единия ми дядо (на баща ми) е бил ловджия ,а баща ми и  единия му брат не бяха а другите 2 ма чичовци бяха ловци.

Другия дядо бяха 4 братя - и те половината.....бащата на майка ми казваше че ловджиите са най мързеливите хора - когато има най много работа те си хващат къра :) От 7 първи братовчеди само двама станахме ловци.....но братчеда беше принуден 98 г. да замине в Испания щото тук нямаше работа и се отказа и продаде пушкалата....  Е такива работи...

....След 7 год. ситуацията си е същата... :D .... ,

--------------------------------------------------------------------------------------------------

п.с. добре е темата да се прочете Отначалото...!..... - има (според мен) ценна информация за *децата и ловъ*.... ;)

.... а и "архивите помнят" -  има  хора , пострадали след доноси на доброжелатели....

Този пост е редактиран от jovani62: 19 януари 2020 - 07:18

• damian1 харесва това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!