Към съдържанието

Снимка

Децата ни в лова...

• Моля, влезте за да отговорите
94 отговора на тази тема

#1 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3563 Мнения:
  • Име:Минко
  • Оръжие:Фотоапарат със светкавица
  • Куче:Няколко
  • МПС:Джип
  • ГрадТроян

Публикувано 01 юли 2013 - 02:20

Имат ли място нашите деца в лова, на колко години мислите е нормално въвеждането им в лова давате ли им да боравят с оръжието ви и най важното показвате-давате ли им реален лов?

Прикачени файлове

• Прикачен файл  деца.jpg   121,65K   1 Брой сваляния

• zkk, Иван Кючуков, m_h и 2 други харесват това

#2 krasi_75-berta

krasi_75-berta

Гонач-прасар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2585 Мнения:
  • Име:Красимир Михалев
  • Оръжие:Иж-18М,Ескорт-12/76-камо,SAVAGE EDGE-308W
  • Куче:злобен мелезак-пълна мастия+млада надежда
  • МПС:КИА-РИО де Поморио-Сузуки-Витара
  • ГрадПоморие

Публикувано 01 юли 2013 - 04:38

Не е лошо да се въвеждат от сега,стига да е умерено и не чак толкова задълбочено.Моя го е страх от кучета,а се прави на ербап,ако са вързани :lol2: .Не е толкова любопитен относно лова,колкото по Дисни или CN,но когато го взема с мен на село и като се подготвям,започва да разпитва туй-онуй.За сега е на въздушната,само един пък беше с мен като си стрелях по-мишените,ама бях му сложил антифоните :D ..Тази година,когато се качвахме към село,видях един чакал на пътя.Беше към 16:00ч. и влезе в бора до пътя,но не избяга,а си седеше на една от терасите.Спрях малко по-нагоре,извадих пушката от багажника,сглобих я и му викам:"Сега няма да мърдаш,нито да говориш за да видим,дали ще го "излъжем" и да го отстреляме.Иначе му го показах и беше доста въодушевен като го видя.Нагласих колата,че да мога да стрелна от нея и пуснах зайо..Видях,как чакала се спусна по на долната тераса и му прошепнах,да не мърда и да си запуши ушите с ръце.Да,ама като се започна едно въртене в колата и естествено,чакала на усети и не се показа.Поседях малко и си тръгнах..През това време синковеца ме пита,дали излезе чакала и защо,не съм стрелял :lol2: .Е,имаше доста за казване,пък и пътя,тъкмо щеше да ми стигне до селото да му обясня :D .Мисля,че за сега ловец няма да стане,но не се знае по-натам.Времето ще покаже,колко и дали го интересува въобще лова ;) .За сега по-голяма надежда,виждам в племенника.Няколко варди има с мен,пък и от малък по се интересуваше.Тук за първи път видя прасе,а другия е племенникаПрикачен файл  P1050180.JPG   136,19K   1 Брой сваляния..Племенника се справя и много добре със стрелбата без значение,дали ще е гладко или нарезно,а и вече има отстреляни "фтички" ;)

• mir777, zkk, Иван Кючуков и 3 други харесват това

#3 valchan

valchan

Хмммм

• Глобален Модeрaтор
  • 2001 Мнения:

Публикувано 01 юли 2013 - 05:09

С риск да се получи опозиция на моя пост, аз лично смятам, че децата трябва да се научат първо да обичат природата....след това може да започнем да ги учим да държат заден крак или да стрелят по животни!

• Nanski, pogo, zkk и 9 други харесват това

#4 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3563 Мнения:
  • ГрадТроян

Публикувано 01 юли 2013 - 06:56

С риск да се получи опозиция на моя пост, аз лично смятам, че децата трябва да се научат първо да обичат природата....след това може да започнем да ги учим да държат заден крак или да стрелят по животни!

Ами то природата и лова не вървят ли ръка за ръка?

• m_h, kalidd и RINKLOV харесват това

#5 kalidd

kalidd

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 784 Мнения:
  • Оръжие:няколко

Публикувано 01 юли 2013 - 06:56

Моят син е на 11г. и интерес за сега към оръжия няма , просто ги подминава все едно ги няма. Вземал съм го като ходя да стрелям , предлагал съм му да стреля с флоберката но неще. Вика ми като порасна тате . Изборът си е негов пушки и патрони има когато реши :258029: Иначе от няколко години за откриването на лова първи е качен в колата (за банкетната час)

• mir777 и saint харесват това

#6 XuMePa

XuMePa

Начо Фен

• Администратор
  • 1347 Мнения:
  • Име:Юлчо
  • Оръжие:Невероятен Шака Зуло Танц в 16/56ти, ИЖ 16/70, MP153 12/76, Browning Long Track 30-06, SigSauer 9х19
  • Куче:Тъщата
  • МПС:АТВ, бели маратонки и туристическа щека
  • ГрадСеверозападен

Публикувано 01 юли 2013 - 07:21

Не съм съгласен, убийството на каквото и да било, няма как да е в реда на нещата, когато е с пушка ;) Тъй че аз за моя съм решил, на 16 първи лов без пушка, ако му хареса, на 18 да си изкара курсовете.

В момента е на 9, щерката е на 6  - и на двамата съм им показал пушките и пистолета, показал съм патроните и съм казал, ако го видят това нещо или проимат достъп до него, да не го пипат и да ме викнат. Апропо, пушките са ми в една каса + пистолет, патроните в друга - сейвти плей.

• pogo и ДБД харесват това

#7 valchan

valchan

Хмммм

• Глобален Модeрaтор
  • 2001 Мнения:

Публикувано 01 юли 2013 - 07:40

Ами какво да ти кажа....на 2/3 от колегите ми в дружинката не им прави впечатление красивата есенна украса на гората, или пък невинноста на глуповатата сърничка излязла на пусията им. Според мен децата нямат място в лова! Едно дете трябва първо да бъде научено да познава природата, да не я замърсява, първото диво животно, което види да не бъде мъртво. Не позволявайте на децата си да убиват животни, това е най - голямата глупост! Водете ги на разходки в планината, в полето, на реката и т.н. Бъдещето на лова ви е ясно какво е...така, че ако възпитавате децата си по сегашния начин на лов, то най-много да създадете едни бъдещи бракониери!

• pogo, Изтрит Потребител 2, krasi_75-berta и 6 други харесват това

#8 the_hunter_84

the_hunter_84

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 86 Мнения:
  • Име:Иван Иванов
  • Оръжие:...12/76, 20/76, .308, .22WMR, .22lr
  • ГрадРусе

Публикувано 01 юли 2013 - 07:48

По-големият ми син е на 3 години и засега проявява голям интерес...за в бъдеще ще видим.

Брат му е на 4 месеца и още хабер си няма от света, за лов да не говорим.

Батко му редовно ме посреща, като се прибирам от лов и с един пламък в очите разнася патрондаша из къщи, разглежда с интерес отстреляния дивеч и не се притеснява да по пипа, даже обратното.

За мен няма да има нищо по-радостно от това да тръгнат по моя (и на дядо си) път, но не мисля да ги разнасям насила с мен.

За съвместни излети още ни е рано... след някоя и друга година по пилещарския лов.....може би...

Една снимка, която е качвана в друга тема, но мисля, че тук и е мястото.

Прикачени файлове

• mir777, vve, Христо Христев и още 1 харесват това

#9 maestroto

maestroto

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 409 Мнения:
  • Име:Иван Димитров
  • Оръжие:"цигулки" - няколко
  • Куче:"бързи и яростни"
  • МПС:пикап

Публикувано 01 юли 2013 - 08:12

Със сина редовно сме в зоопарка да храним животните, даже вече знае кое от тях какво предпочита. Последния път се скара на майка си че не е купила "кубети" за мечките и че солетите били за елените и муфлоните, а още е на 3,5 години. Но много смело се засилва към вълците, мисли си че са немски овчарки :) От големия елен определено си го е страх, защото блъска с рога по оградата и не смее да го храни, а дава на мен и ми вика: "тате той на тебе ти е приятел" :D 

Малкия определено обича да е в гората и постоянно ме разпитва, а аз не му спестявам нищо. В къщи гледаме и няколко фазана които ходихме заедно да купуваме. 

Аз мисля че така ще възпитам у него любов към природата и животните. Времето ще покаже дали греша, но насила хубост не става а и не трябва.

• valchan, pogo, Иван Кючуков и 2 други харесват това

#10 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3563 Мнения:
  • ГрадТроян

Публикувано 01 юли 2013 - 08:23

Не съм съгласен, убийството на каквото и да било, няма как да е в реда на нещата, когато е с пушка ;) Тъй че аз за моя съм решил, на 16 първи лов без пушка, ако му хареса, на 18 да си изкара курсовете.

В момента е на 9, щерката е на 6  - и на двамата съм им показал пушките и пистолета, показал съм патроните и съм казал, ако го видят това нещо или проимат достъп до него, да не го пипат и да ме викнат. Апропо, пушките са ми в една каса + пистолет, патроните в друга - сейвти плей.

Не говоря за реален лов, като да си заведа синът ми на лов и да му дам да убива. Подпитвам го идва ли му се със мен когато отивам на чакало или просто на разходка из гората и когато му се идва аз му обяснявам това са такива и такива следи, от тук са минали животни и тн. давам му да гърми когато поиска и в същото време му обяснявам колко е опасно това и как да се държи когато е с оръжие в ръка. В къщи не проявява интерес към оръжията ми, което ме радва и в същото време мога да му имам доверие. Винаги когато имам възможност го каня с мен из природата и го запознавам с нея до колкото аз съм запознат с нея.

• krasi_75-berta, Георги Георгиев, m_h и 2 други харесват това

#11 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3563 Мнения:
  • ГрадТроян

Публикувано 01 юли 2013 - 08:30

Ами какво да ти кажа....на 2/3 от колегите ми в дружинката не им прави впечатление красивата есенна украса на гората, или пък невинноста на глуповатата сърничка излязла на пусията им. Според мен децата нямат място в лова! Едно дете трябва първо да бъде научено да познава природата, да не я замърсява, първото диво животно, което види да не бъде мъртво. Не позволявайте на децата си да убиват животни, това е най - голямата глупост! Водете ги на разходки в планината, в полето, на реката и т.н. Бъдещето на лова ви е ясно какво е...така, че ако възпитавате децата си по сегашния начин на лов, то най-много да създадете едни бъдещи бракониери!

Според мен няма как да си ловец и да не обичаш природата, това, че някои ловци искат да се радват повече на природните блага от други, то се дължи на безнаказанноста, беззаконието което цари и шуробаджанащината по нашите красиви земи.

#12 valchan

valchan

Хмммм

• Глобален Модeрaтор
  • 2001 Мнения:

Публикувано 01 юли 2013 - 08:30

Не говоря за реален лов, като да си заведа синът ми на лов и да му дам да убива. Подпитвам го идва ли му се със мен когато отивам на чакало или просто на разходка из гората и когато му се идва аз му обяснявам това са такива и такива следи, от тук са минали животни и тн. давам му да гърми когато поиска и в същото време му обяснявам колко е опасно това и как да се държи когато е с оръжие в ръка. В къщи не проявява интерес към оръжията ми, което ме радва и в същото време мога да му имам доверие. Винаги когато имам възможност го каня с мен из природата и го запознавам с нея до колкото аз съм запознат с нея.

Това с гърменето не го одобрявам, ама ти си знаеш...както и на чакало да го водиш, това все пак е дете, объркваш го....нали ти е ясно, че има вероятност да те види как убиваш! На другия ден ти си на работа а то е в училището със съучениците си....

#13 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3563 Мнения:
  • ГрадТроян

Публикувано 01 юли 2013 - 08:38

Това с гърменето не го одобрявам, ама ти си знаеш...както и на чакало да го водиш, това все пак е дете, объркваш го....нали ти е ясно, че има вероятност да те види как убиваш! На другия ден ти си на работа а то е в училището със съучениците си....

Не го карам на сила да идва, не съм го и водил кой знае колко на чакало-само два пъти, а и има желание да види животни, като съм му обяснил кое е правилно и кое не е и, че не всичко което мърда е ловна цел, знае кое е вреден и полезен дивеч и др. работи.

#14 Dimo Dimov

Dimo Dimov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 42 Мнения:
  • Име:Dimo
  • Оръжие:Browning Bar 2 30-06,
  • Куче:Gon4e
  • МПС:Daihatsu Roki 2.8 td
  • ГрадStara Zagora

Публикувано 01 юли 2013 - 10:05

Това е малкия бъдещ ловец на хишник и едар дивеч.

Прикачени файлове

• mir777, m_h и maestroto харесват това

#15 жоро75

жоро75

ХИЩНИЧАР

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 311 Мнения:
  • Име:Жоро Сириеца
  • Куче:Анг. сетър ,Барак
  • МПС:ford GALAXY, , туйота ленд крузер
  • ГрадСофия област

Публикувано 02 юли 2013 - 08:22

моя почва да тренира с въздохарката :)

много кратно съм го казал и сега пак го повтарям, почнах да ловувам от 7-8 годишен с надцевка 410 калибър тъй че и моя син ще го ваведа в лова от малък 

Прикачени файлове

Този пост е редактиран от жоро75: 02 юли 2013 - 08:25

• mir777, peneff, JohnSmith и 4 други харесват това

#16 Евтим Бояджиев

Евтим Бояджиев

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 188 Мнения:
  • Куче:нок, курцхаар
  • МПС:Опел Вектра
  • ГрадВ. Търново

Публикувано 02 юли 2013 - 08:55

На 10 и половина е и засега го вземам само по ловно стопанските мероприятия.

Водя го и за риба и на пчелина, и винаги се старая да му разяснявам следи, белези и прочие.

Харесва му да е сред природата.

Когато тръгвам на лов и ме усети се превъплътява в оръженосец.

Подава ми патрондаша, раницата, пушката, донася ми ботушите, шубата, шапката, жилетката и с насълзени очи ме изпраща до вратата, където ми пожелава "НАСЛУКА!" и сяда пред телевизора да гледа NG или AP

Обяснил съм му за оръжието, боеприпасите и другите неща около тях и не пипа без позволение.

От две години ми помага при пълненето на патрони и даже вече си е избрал пушките, които ще му отстъпя когато станел ловец.

За сега си има патрондаш, маскировъчен костюм, въздухарка, прашка, лък и нож и ловува кенчета и стиропор.

Хвърлил е око на петела на баба си и на козата на комшийката, но ще видим... :D

Иска да идва и на лов, но понеже още не го слуша главата засега няма да има този шанс.

Като навърши 14 г ще видим.

• mir777, krasi_75-berta, жоро75 и 4 други харесват това

#17 Todir

Todir

Начинаещ

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 647 Мнения:
  • Име:Тодор
  • МПС:ФорТ МавериГ
  • ГрадСофия

Публикувано 02 юли 2013 - 08:59

Ако имат мерак децата ги водиш, това е най-добрия начин да се предава опит. Аз изключително много съжалявам, че нямах шанса да ходя с баща ми и дядо ми и станах ловец почти на 30 та сега трябва да крада занаят от чужди хора. Като имам деца ще им дам избор, то ловджилъка е генетична предразположеност май, или ще ги грабне или не.
  • mir777, n960 и the_hunter_84 харесват това

#18 RINKLOV

RINKLOV

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 115 Мнения:
  • Име:Николай
  • Оръжие:руско и италианско
  • Куче:анг.сетер и мелезче
  • МПС:ван
  • ГрадЛовеч

Публикувано 02 юли 2013 - 09:17

голямата дъщеря идва с мен за патки на 14г.  казва че и харесва и доката клечим си е взела листи и рисува с измръзналите пръсти.а малката на 7 г. си е приватизирала въздушната.казва това е мойта пушка.преди няколко дена стреляхме с флоберката и ми казва тая не рита искам я.е стреляме само по мишени с нея.иначе по стърнищата на разходки с кучето и двете дъщери.голям кеф им прави когато застане на стойка и вдигне пилето или подгони заека.

#19 krasi_75-berta

krasi_75-berta

Гонач-прасар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2585 Мнения:
  • Име:Красимир Михалев
  • Оръжие:Иж-18М,Ескорт-12/76-камо,SAVAGE EDGE-308W
  • Куче:злобен мелезак-пълна мастия+млада надежда
  • МПС:КИА-РИО де Поморио-Сузуки-Витара
  • ГрадПоморие

Публикувано 02 юли 2013 - 11:26

Това,сега е много важно и от там се започва.Едно време,когато аз започнах да проявявам интерес(5-6год.),баща ми казваше,че ми е много рано,но с гордост пред колегите си казваше,че проявявам голям интерес към лова :D .Не знам,какво е искал да покаже от това си поведение,но определено на мен не ми е харесвало.Когато по-отраснах,започна да ме взема с него на варда.Сещаш се,с какво ме е закърмил от малък ;) ,а това не означава,че не обичам природата и съм го придобил сам това чувство,въпреки негативното учение на което са ме учили тогава :) .Явно,нещо в мен е проговорило без да ме учат на това.Получило се е обратен ефект,дори сега спорим за неща,който никак не ми харесват на мен,по-отношение на опазване на дивеча.И не мисля,че може да се получи обратен ефект при водене на децата с нас на варда,но за хищници.При среща с другите животни,нека им ги показваме да ги видят на живо в естествената им среда....За сега това е,има и друго,но по-натам,че се получава интересна и поучителна тема ;)  :256605:

#20 Дзверо

Дзверо

Ловец

• Златни ръце
  • PipPipPipPipPip
  • 148 Мнения:
  • Име:Димчо
  • Оръжие:ИЖ54,ИЖ18-223рем,Browning Long trac 30-06,Howa 1500-243win.
  • Куче:Убаво куче беше ама умре!
  • ГрадКопривщица

Публикувано 02 юли 2013 - 12:23

Имах "неблагоразумието" да заведа по-малката веднъж на лов за да види какво е и да и мине мерака.От тогава оттърване няма!!

Прикачен файл  241120121779.jpg   405,69K   0 Брой сваляния

Прикачен файл  151220121821.jpg   198,36K   0 Брой сваляния

• Nanski, mir777, Христо Христев и 10 други харесват това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!