Към съдържанието

Снимка

Ремонт на оптика

• Моля, влезте за да отговорите
12 отговора на тази тема

#1 lz2 skt

lz2 skt

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1096 Мнения:

Публикувано 26 юни 2013 - 09:38

Подариха ми преди време една съветска(както се оказа по-късно украинска) оптика с скъсан от неправилно почистване кръст за премерване-ринг с опънати на кръст мн.тънки телчета.Разглобих я и смених телчетата.Държи прострелка.но се оказа,че телта ,която ползвах за ремонт се оказа  дебела,а беше най-тънката ,която намерих.Ако може да ме посъветвате от къде да намеря тел с подходящ диаметър

#2 andi

andi

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 779 Мнения:
  • Име:Анди
  • Оръжие:Ij 54, Armsan ,Мазалат, Toz , Browning, Ruger
  • Куче:гонче , курцхар
  • ГрадПловдив

Публикувано 26 юни 2013 - 11:43

Нишка от дамски чорапогащник .

Не се базикам .

#3 snaiper.

snaiper.

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1896 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 27 юни 2013 - 09:03

Мой приятел ползваше тел от някаква бобина,мнооого тънка,ако опънеш малко повече и се късаше.Мога да го питам и да ти пиша.

Дали няма да стане от корда "конски косъм"...но не знам колко е най-тънката.

#4 lz2 skt

lz2 skt

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1096 Мнения:

Публикувано 27 юни 2013 - 09:48

Според мен трябва да е стоманизирана...медната може след време да провисне предполагам от температурни разширения

• hunter74 харесва това

#5 Kum4o-Vul4o

Kum4o-Vul4o

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 810 Мнения:

Публикувано 27 юни 2013 - 11:44

от автомобилен датчик за ABS ако питаш в някои сервиз не може да нямат изхвърлени намотката на бубината е много тънка кат косъм  :256605:

#6 Petka

Petka

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 150 Мнения:
  • Оръжие:8Х57,22lr.,.223rem.,.
  • ГрадВ. Търново

Публикувано 21 юли 2013 - 10:18

Ако намериш някой, който има вземане-даване с нишкови ерозийни машини.Имат нишки и от 0.03мм.,но много внимателно трябва да работиш защото лесно се късат.Запояваш с поялника или лепиш с лепило-сега има всякакви.За мен най-добър вариант е да намериш мерен знак от армейски прибор/ бракуван артилерийски прицел или нещо подобно/.Сложих си такъв на едно Таско 6Х40 и съм мн. доволен.

#7 lov

lov

Златен Потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1151 Мнения:
  • Оръжие:кривак
  • Куче:гонче
  • МПС:2х2 кракомобил
  • Гради аз не знам

Публикувано 21 юли 2013 - 11:10

Става с медна от бобинажна. Не страшно няма да се разтегне и провисне. Дири по някакви микро релета. То да беше се обадил по рано щях да ти изровя. Другото което се сещам са разни китайски слушалчици за телефончета. Шпулата им трябва да е навита с много тънък проводник.

Трябва да свалиш лака обаче. Той хвърля доста в размера. Става със запалка но се подготви за много опити щото в повечето случаи се стапя цялата като прекалиш.

Колко е размера на закрепващия ринг. Да видя нещо от едни  окуляри със скала дали няма да стане.

#8 lz2 skt

lz2 skt

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1096 Мнения:

Публикувано 21 юли 2013 - 11:46

Ще го измеря и ще ти кажа

#9 митьо

митьо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 350 Мнения:
  • Име:Димитър Фетфаджиев
  • Оръжие:CZ 455, ИЖ 27ЕМ, Piper Bayard, Glock 17L
  • Куче:Дратхаар и гонче
  • МПС:МБ, Нисан
  • ГрадИхтиман

Публикувано 26 май 2020 - 07:06

Изпуснах пушката (от около метър) и сега оптиката Hawke Vantige 2,5-10X50 мери нагоре, на долу, след преместване/движение на оръжието и то с доста 200-300 mm. На ляво и на дясно местенето е малко.

Закрепих пушката на тринога и събра попаденията в една точка (без мерене).

Направих и друг опит - отвих капаците на пръстените, на мишената маркирах мястото на попадане на мерната точка. Свалих оптиката и я разклатих. Сложих я на пръстените и като погледнах, се оказа, че точката е над маркираното място.

Подозирам че нещо се е случило с механизма за придвижване и фиксиране на мерната точка.

Че направя още няколко опита, за потвърждаване на подозренията.

На някой да му се е случвало подобно нещо и как го е отстранил? В момента водя кореспонденция с производителя и вносителя.

#10 jovani62

jovani62

dounshifter

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 6328 Мнения:

Публикувано 03 юни 2020 - 07:31

.

....На някой да му се е случвало подобно нещо и как го е отстранил? .....

........ Май единствената опция за ремонт е да търсиш връзки в *Оптикс* , което се намира между Панагюрище и Стрелча.

Китайските оптики са много трудно разглобяеми , поради това че навсякъде мажат с яки лепила и фиксатори.

Аз имам една полу-разглобена оптика , която иска полиране или смяна на едно малко стъкълце , но не мога да го извадя без да счупя нещо.. :wacko:

п.с. Какъв калибър е пушката ? , ако е флоберката направо си купи за 300-400 лв друга оптика и не се занимавай

Този пост е редактиран от jovani62: 03 юни 2020 - 07:41

#11 митьо

митьо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 350 Мнения:
  • Име:Димитър Фетфаджиев
  • Оръжие:CZ 455, ИЖ 27ЕМ, Piper Bayard, Glock 17L
  • Куче:Дратхаар и гонче
  • МПС:МБ, Нисан
  • ГрадИхтиман

Публикувано 03 юни 2020 - 03:31

Оказа се, че не е от оптиката, а от заглушителя. Дебата започна в съседната тема.

Но да разясня - свързах се с производителите, Hawke, и те ме посъветваха да направя фабрично нулиране - от крайно ляво до крайно дясно и от крайно горе до крайно долу и после да се врътне до средата. В случая са 60 клика (120 са от край до край). Казаха, че ако наистина е прецакана механиката, може да се ползва единствено за монокъл (е, не точно с тези думи...)

#12 JPB

JPB

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 2351 Мнения:
  • Име:Йордан
  • Оръжие:Бенели,Блазер,Браунинг,иж и чз..
  • Куче:Пойнтер
  • МПС:Дачилак Дъстър

Публикувано 19 юни 2020 - 12:13

.

........ Май единствената опция за ремонт е да търсиш връзки в *Оптикс* , което се намира между Панагюрище и Стрелча.

Китайските оптики са много трудно разглобяеми , поради това че навсякъде мажат с яки лепила и фиксатори.

Аз имам една полу-разглобена оптика , която иска полиране или смяна на едно малко стъкълце , но не мога да го извадя без да счупя нещо.. :wacko:

п.с. Какъв калибър е пушката ? , ако е флоберката направо си купи за 300-400 лв друга оптика и не се занимавай

Баща ми строши един бързомер Ултрадот 30мм. Строшен е само най-предния джам...

В тоя ред на мисли и аз търся място ,на което евентуално биха могли да ми сменят предния джам...

#13 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4665 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Трабант - бял, комби .
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 19 юни 2020 - 02:22

Баща ми строши един бързомер Ултрадот 30мм. Строшен е само най-предния джам...

В тоя ред на мисли и аз търся място ,на което евентуално биха могли да ми сменят предния джам...

Пробвай и говори с Оптикс Панагюрище .

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!