Към съдържанието

Снимка

Обмен на карабинови гилзи

• Моля, влезте за да отговорите
402 отговора на тази тема

#1 lov

lov

Златен Потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1151 Мнения:
  • Оръжие:кривак
  • Куче:гонче
  • МПС:2х2 кракомобил
  • Гради аз не знам

Публикувано 06 юни 2013 - 10:51

Нека в тази тема всеки да обявява какво търси и какво може да предложи в замяна на колегите занимаващи се със снарядяване.

Търся 7,62/54 но с боксеров капсул и в замяна предлагам гилзи в следните калибри .223,  .243. 30-06 и 7/64.

Може да изровя и някоя екзотика но ще са в много малко бройки.

• Nanski, Щирлиц, berata и 3 други харесват това

#2 Щирлиц

Щирлиц

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 908 Мнения:
  • Име:Николай Иванов
  • Оръжие:Tikka-T3 Lite;T3 Varmint-308win;T3 Lite-223rem;ИЖ-54;Winchester SX2;ЧЗ-452
  • Куче:Ваймаранер
  • МПС:TLC
  • Градградът на липите

Публикувано 06 юни 2013 - 12:43

Добра тема ! Събирал съм като ходя по стрелбищата и около тези за моя калибър ми се намират 10-на 7,62х54 , но май са с берданов капсул (ще проверя)  . Също така имам около 20+ , 7 ремингтон магнум . Аз работя с 308 win.

• hapednoG харесва това

#3 ice_72

ice_72

Турист

• Ловец
  • Pip
  • 1 Мнения:
  • Име:Любомир Иванов
  • Оръжие:Remington Sendero SF II 300Win.mag.
  • ГрадСофия

Публикувано 11 юни 2013 - 04:42

найстина много добра идея...

аз търся 300Win.Mag.

като мога да предложа двайсетина броя 30-06Spr. както и пистолетни за 9Para & 38Sp.

#4 lov

lov

Златен Потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1151 Мнения:
  • Гради аз не знам

Публикувано 11 юни 2013 - 05:19

И такива имам но само бартер за такива дето аз диря. :)

Причината да направя тази тема, е че гилзи има но във хора не влизащи във форума или не им се разправя.Стоят си забутани в някой шкаф и в крайна сметка даже ще бъдат изхвърлени на боклука. Всеки знае колегите му с какво оръжие разполага, че дори и какви патрони ползва. На края може и да ги подаря но нека поне в началото да има интерес.

Гилзите които предлага са от мои колеги и приятели. Просто помолих всички да ми подарят това което изровят и те така на шега събрах внушително количество.

До сега само един колега по една друга обява си направи труда да отиде до приятел да ги вземе и да ми ги изпрати.

Ей така за едното благодаря. :02b4305c61f63240b31c9cfb9f715bf

Този пост е редактиран от lov: 11 юни 2013 - 05:24

• lz2 skt, NBP и berata харесват това

#5 srandaka84

srandaka84

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 28 Мнения:
  • Име:Станислав
  • Оръжие:zkk 600 7x64,burnoK1 308,brauning30-06,щаер манлихер класик 300 уин.маг.
  • Куче:бараци
  • Градс.Радуил

Публикувано 08 юли 2013 - 06:56

Нека в тази тема всеки да обявява какво търси и какво може да предложи в замяна на колегите занимаващи се със снарядяване.

Търся 7,62/54 но с боксеров капсул и в замяна предлагам гилзи в следните калибри .223,  .243. 30-06 и 7/64.

Може да изровя и някоя екзотика но ще са в много малко бройки.

здравей,колега.радвам се че пусна тази тема,защото и аз си мислех нещо подобно.много се зарадвах,като видях че предлагаш гилзи 7х64.такива ми трябват на мен,че са ми много малко.само че нямам от твоите.пиши какво искаш в замяна и колко броя имаш,че много трудно се намират,да не кажа хич.благодаря ти предварително!

#6 lov

lov

Златен Потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1151 Мнения:
  • Гради аз не знам

Публикувано 08 юли 2013 - 07:53

Е моя калибър е доста по разпространен тъй, че за да имаш стимул погледни те това кадро. ЛиЕнЯ и кашончето от страни са с твоя калибър. :lol2:

Обясних още в началото защо и каква е идеята за натурална размяна. Иначе най лесното ще ги продам на вторични и от парите ще си купя нови гилзи.

Прикачени файлове

• NBP харесва това

#7 jovani62

jovani62

dounshifter

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 6328 Мнения:

Публикувано 08 юли 2013 - 09:46

здравей,колега.радвам се че пусна тази тема,защото   гилзи 7х64. ми трябват на мен,че са ми много малко.!

Колеги ,които имате 7Х64 , ако ви изпадат гилзи 30-06 ,прибирайте ги - те много лесно се пре формоват с фулсайз матрица на 7Х64.... ;)

• NBP харесва това

#8 lov

lov

Златен Потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1151 Мнения:
  • Гради аз не знам

Публикувано 08 юли 2013 - 10:04

Ей Ванка ще ми развалиш стимула :D  те това на кадрото са  само 7Х64. То има и още ама ме хвана срам да ги взема всичките.

Като отвори темата за преправки.  Мисля, че ти ми беше дал и едни с малък берданов капсул. Та онзи ден минаха под ножа и преправих гнездото за боксер. Не знам само дали ще бера ядове, че вече има три огнепроводни канала.  А не видях някъде да има писано по тази модификация.

#9 jovani62

jovani62

dounshifter

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 6328 Мнения:

Публикувано 08 юли 2013 - 10:28

:D  Е ,той колегата писа че няма от твоя калибър гилзи.....иначе нямаше да се обаждам.... ;)

Ей Ванка ще ми развалиш стимула :D  те това на кадрото са  само 7Х64. То има и още ама ме хвана срам да ги взема всичките.

Мисля, че ти ми беше дал и едни с малък берданов капсул. Та онзи ден минаха под ножа и преправих гнездото за боксер. Не знам само дали ще бера ядове, че вече има три огнепроводни канала.  

Изпилил си наковалнята и си пробил дупка в центъра ?......или как?...... За ядове не вярвам.... но дали ще имат "униформено запалване" , и съответно постоянни скорости.

Само проба ще покаже :256605:

#10 Любо Димитров

Любо Димитров

Muzzleloader hunter

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 662 Мнения:
  • Име:Любо Димитров
  • Оръжие:Тула БМ
  • Куче:Бретони
  • МПС:TOYOTA RAV 4 2.0 D-4D
  • ГрадСофия

Публикувано 08 юли 2013 - 10:47

Колеги ,които имате 7Х64 , ако ви изпадат гилзи 30-06 ,прибирайте ги - те много лесно се пре формоват с фулсайз матрица на 7Х64.... ;)

Това съм го чел и другаде, но като съвсем аджамия в релоуда, да питам - дали има подобен чалъм за преформатиране от 8х57JS към 7x57JS ?

#11 lz2 skt

lz2 skt

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1096 Мнения:

Публикувано 08 юли 2013 - 10:51

Като отвори темата за преправки.  Мисля, че ти ми беше дал и едни с малък берданов капсул. Та онзи ден минаха под ножа и преправих гнездото за боксер. Не знам само дали ще бера ядове, че вече има три огнепроводни канала.  А не видях някъде да има писано по тази модификация.

Има писано из руските форуми .Потърси по-сериозно мяркал съм някъде....

#12 lov

lov

Златен Потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1151 Мнения:
  • Гради аз не знам

Публикувано 08 юли 2013 - 11:19

:D  Е ,той колегата писа че няма от твоя калибър гилзи.....иначе нямаше да се обаждам.... ;)

Изпилил си наковалнята и си пробил дупка в центъра ?......или как?...... За ядове не вярвам.... но дали ще имат "униформено запалване" , и съответно постоянни скорости.

Само проба ще покаже :256605:

Да махнах само наковалнята и пробих отвор. То разлика в запалването едва ли ще има защото всичките отвори са еднакви. Притеснява ме повишаване на налягането върху капсата. Все пак един отвор колкото и да е дроселира налягането.

Попадал бях на нещо писано по темата но руснаците честно казано са малко авантюристи в тая област. Доста често виждам и откровени идиотщини.

Прав си пробата ще покаже. Ще направя някой с ниските стойности на  навески за стрелба по хартия. Най много да има лъжливи признаци на свръх налягане по капсата.

#13 lz2 skt

lz2 skt

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1096 Мнения:

Публикувано 08 юли 2013 - 11:40

Американците и те го правят.В Ю туб имаше клип за смяна на бердановия с боксеров.

#14 snaiper.

snaiper.

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1896 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 09 юли 2013 - 12:52

Това съм го чел и другаде, но като съвсем аджамия в релоуда, да питам - дали има подобен чалъм за преформатиране от 8х57JS към 7x57JS ?

Ако не се получи и имаш желание,мога да ти кажа в кой магазин има патрони под 2 лв :)

#15 Христо Христев

Христо Христев

МръФкар

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 571 Мнения:
  • Име:Христо
  • Оръжие:гладко и нарезно
  • Куче:уши - пирон, куйрук - кравай, нрав - зехир
  • МПС:немско
  • Градс вечерник, балкан и река

Публикувано 09 юли 2013 - 09:17

7.62X54R на "S§В", около 40 бр., на 1 изстрел, остатък от "грешките на младостта". Ако на някого ще му свършат работа.................

#16 бай Иван

бай Иван

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 79 Мнения:

Публикувано 09 юли 2013 - 09:28

Имам около 50бр 30-06 на Федерал

Ако някой ги иска да заповяда :258029:

#17 Любо Димитров

Любо Димитров

Muzzleloader hunter

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 662 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 09 юли 2013 - 10:26

Ако не се получи и имаш желание,мога да ти кажа в кой магазин има патрони под 2 лв :)

A, имам си от тях 100 броя, но другия избор е около 5лв със същия като тежест куршум. Така че 100 гилзи имам подсигурени, ама питам от любопитство. Смятам да ползувам малко по-леки куршуми - около 140-150 грейна. Тука продават патрони само със 168 грейнови.

#18 JPB

JPB

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 2351 Мнения:
  • Име:Йордан
  • Оръжие:Бенели,Блазер,Браунинг,иж и чз..
  • Куче:Пойнтер
  • МПС:Дачилак Дъстър

Публикувано 09 юли 2013 - 10:26

7х57 JS няма... калибъра си е само 7х57. И да може да се формоват гилзи от 8х57 в 7х57. 

В духа на темата. Имам останало известно количество гилзи в 7х65р( норма,геко,ппу,с§б ) разменям за 8х57is.

• P.Dimitrov и choko харесват това

#19 Любо Димитров

Любо Димитров

Muzzleloader hunter

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 662 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 09 юли 2013 - 10:30

7х57 JS няма... калибъра си е само 7х57. И да може да се формоват гилзи от 8х57 в 7х57. 

В духа на темата. Имам останало известно количество гилзи в 7х65р( норма,геко,ппу,с§б ) разменям за 8х57is.

Така е, прав си! Те го водят още 7х57 Mauser, а това JS откъде ми се появи в главата - не знам. :D

#20 lov

lov

Златен Потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1151 Мнения:
  • Гради аз не знам

Публикувано 09 юли 2013 - 11:10

7.62X54R на "S§В", около 40 бр., на 1 изстрел, остатък от "грешките на младостта". Ако на някого ще му свършат работа.................

Забирам ги веднага без да се замислям.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!