Към съдържанието

Снимка

МАЛКИ ЛОВНИ ХИЖИ ...

• Моля, влезте за да отговорите
48 отговора на тази тема

#41 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3655 Мнения:
  • Име:Минко
  • Оръжие:Фотоапарат със светкавица
  • Куче:Няколко
  • МПС:Джип
  • ГрадТроян

Публикувано 18 март 2014 - 11:35

Оценявам високо съветите от този род. Хората казват - Не питай старило а патило. Обаче нали знаеш, че ние българите доде не си счупим главите, не прифащаме акъл. Се си мислим, че чуждите неволи на нас няма да се случат. За отоплението имам варианти и газ да вкарам, но това барбекю го замислям повече като лятна кухня, отколкото като зимна градина. Та затова разчитам на дръвцата за зимната експлоатация. Със затопляне по-отрано.

Да сме живи и здрави, па на зима ако има студ ще споделиш, със здраве да си го ползваш!

• Djaic харесва това

#42 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3655 Мнения:
  • ГрадТроян

Публикувано 18 март 2014 - 11:47

Малко в страни от темата ,ама си мисля за мухала ,че е от некачествено съхранявани материали.Ако греша спецовете да ме поправят!

Миналата зима, се събрахме една вечер в студено време, пуснах уреди всякакви и запалих камината за да стопля по бързо, не беше палено скоро и като се стопли на бързо всичко е изпоти, камъните и гранитогреса се овлажниха все едно си мил с мокър парцал, от тази година си прекарах един радиатор от парното колкото да отвръща не прави топло а само колкото да го има, но пък вече няма никаква влага в студените дни когато се ползва.

#43 Воден Чаиров

Воден Чаиров

Ловец

• Златно Перо
  • PipPipPipPipPip
  • 217 Мнения:
  • Оръжие:Кучетата ...
  • Куче:Две Пегая гончета, Сл. копой и Фокстериер
  • МПС:Субару "Форестър"
  • ГрадСофия

Публикувано 19 март 2014 - 12:09

Момчета, в случая не става въпрос за навес ...
... а за напълно изолирана сграда с достатъчно качествена дограма ...
Прикачен файл  04082013882.JPG   82,37K   3 Брой свалянияПрикачен файл  04082013883.JPG   95,92K   2 Брой свалянияПрикачен файл  04082013884.JPG   164,94K   1 Брой сваляния
  • Георги Георгиев харесва това

#44 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3655 Мнения:
  • ГрадТроян

Публикувано 19 март 2014 - 07:24

Момчета, в случая не става въпрос за навес ...
... а за напълно изолирана сграда с достатъчно качествена дограма ...
attachicon.gif04082013882.JPGattachicon.gif04082013883.JPGattachicon.gif04082013884.JPG

За това говорим, то ако е навес ще духа от вред, а гледам камината е тип барбекю не е предвидена с въздухопроводи за топлене и помещението е високо доколкото се вижда от снимките.

#45 garry

garry

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2669 Мнения:
  • Име:Гърга Питич. Има два реда зъби едни обикновенни и едни златни. Елегантен е кат вампир
  • Оръжие:Певица де вади пирони със задник

Публикувано 19 март 2014 - 08:25

Човек винаги гледа в посоката де е избрал. После погледне в друга посока и попреправи туй онуй и те тъй се се намира на работа, па и майстора нъл човек и треби да еде. Аз в "навеса" бех турил едно големо барбекю ем да топли ем да се пече чушка пръжка и преди 4 5г го срутих и изфърлих. Мноо дуа през тия оджаци у такива постройки па мангаля подвижния и него пенсионирах щот до кат се разпали и се нАпием и сеги си пуам на газъ и съм си рахать.
  • Djaic харесва това

#46 Djaic

Djaic

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1977 Мнения:
  • Оръжие:Колкото - толкова: g. 12, 20, 30-06
  • Куче:Английски Пойнтер
  • МПС:TLC 120, къса база
  • ГрадСердика

Публикувано 19 март 2014 - 08:59

Човек винаги гледа в посоката де е избрал. После погледне в друга посока и попреправи туй онуй и те тъй се се намира на работа, па и майстора нъл човек и треби да еде. Аз в "навеса" бех турил едно големо барбекю ем да топли ем да се пече чушка пръжка и преди 4 5г го срутих и изфърлих. Мноо дуа през тия оджаци у такива постройки па мангаля подвижния и него пенсионирах щот до кат се разпали и се нАпием и сеги си пуам на газъ и съм си рахать.

Колко му е да ръгна една електрическа скара в огнището. А да ти кажа, през оджако не дуа, щото има клапа. Обаче като я отворя, требе да открехна и некоа форточка, иначе става вакуум и камината пуши.

#47 garry

garry

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2669 Мнения:
  • Име:Гърга Питич. Има два реда зъби едни обикновенни и едни златни. Елегантен е кат вампир

Публикувано 19 март 2014 - 09:26

Анджек де , клапата затваря ма ветеро се си нема работа. Аз бех стигнал плоча а слагам на оджака отгоре при затворена клапа да не дуе па и тая дограма убава работа ма кат е качествена нема кислород и треб па да са отваря. Бе пълно щастие нема . Важното е да ти е кеф па другото се оправи по нататък.

#48 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3655 Мнения:
  • ГрадТроян

Публикувано 19 март 2014 - 10:49

Колко му е да ръгна една електрическа скара в огнището. А да ти кажа, през оджако не дуа, щото има клапа. Обаче като я отворя, требе да открехна и некоа форточка, иначе става вакуум и камината пуши.

Оставете под камината една тръба с изход на вън, някъде де не се вижда с Ф6-7см. да си дърпа от там въздух иначе като вземеш и да печеш става страшно.

• angel_bratanov и miko харесват това

#49 garry

garry

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2669 Мнения:

Публикувано 20 март 2014 - 01:18

Въздухопровода става ,ма требе мрежа от вънка и клапа преди камината и там.  Кат я направи окончателно как я вижда ше открие кусурите и той е грамотен човек ше измисли как да се справи. :256605: 

• Илиян Недялков и Djaic харесват това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!