Към съдържанието

Снимка

МАЛКИ ЛОВНИ ХИЖИ ...

• Моля, влезте за да отговорите
48 отговора на тази тема

#21 Воден Чаиров

Воден Чаиров

Ловец

• Златно Перо
  • PipPipPipPipPip
  • 217 Мнения:
  • Оръжие:Кучетата ...
  • Куче:Две Пегая гончета, Сл. копой и Фокстериер
  • МПС:Субару "Форестър"
  • ГрадСофия

Публикувано 14 март 2014 - 02:01

Малко детайли ...

Прикачени файлове

• Прикачен файл  29.JPG   893,11K   0 Брой сваляния
  • Прикачен файл  27.JPG   117,11K   0 Брой сваляния
  • Прикачен файл  26.JPG   144,44K   0 Брой сваляния
  • Прикачен файл  25.JPG   144,12K   0 Брой сваляния
  • Прикачен файл  24.JPG   87,58K   0 Брой сваляния
  • Прикачен файл  23.JPG   190,88K   0 Брой сваляния
  • Прикачен файл  22.JPG   183,73K   0 Брой сваляния

• mir777, shot1, vve и 3 други харесват това

#22 Воден Чаиров

Воден Чаиров

Ловец

• Златно Перо
  • PipPipPipPipPip
  • 217 Мнения:
  • Оръжие:Кучетата ...
  • Куче:Две Пегая гончета, Сл. копой и Фокстериер
  • МПС:Субару "Форестър"
  • ГрадСофия

Публикувано 14 март 2014 - 02:11

И нещо завършено вчера ...
Прикачен файл  13032014308.JPG   66,32K   0 Брой свалянияПрикачен файл  12032014302.JPG   85,22K   0 Брой сваляния

Този пост е редактиран от Воден Чаиров: 14 март 2014 - 02:11

• mir777, shot1, vve и 4 други харесват това

#23 Djaic

Djaic

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1977 Мнения:
  • Оръжие:Колкото - толкова: g. 12, 20, 30-06
  • Куче:Английски Пойнтер
  • МПС:TLC 120, къса база
  • ГрадСердика

Публикувано 14 март 2014 - 02:58

От няколко месеца чакам един колега, да се похвали с новата придобивка в двора си ...
... но явно няма да дочакам, това да се случи ...!?
Нейсе, ще го направя аз ... като изпълнител ...

Лъчо, и аз чаках ти да се похвалиш с майсторлъка си, че да те почна... :D

Жив и здрав да си, доказа си усталъка и съм доволен. Много добре стана барбекюто, но не съм го открил истински, защото около него разкопаха за нов тревен килим и още не е оправена градинката. като стане ще се похваля, бъди спокоен. И още снимки ще пусна, дано да покажат красивата работа.

Поздрави засега, дано имаш още такива хубави поръчки. :256605:

• vve и Воден Чаиров харесват това

#24 Hristo Zahariev

Hristo Zahariev

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 72 Мнения:
  • Име:Христо
  • Оръжие:МП-153"Байкал"
  • Куче:драатхар-РОКО
  • МПС:НИСАН-ТЕРАНО 2
  • ГрадКАЗАНЛЪК

Публикувано 14 март 2014 - 05:01

Браво , МАЙСТОРЕ !!!!!!!

• vve и Воден Чаиров харесват това

#25 Djaic

Djaic

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1977 Мнения:
  • ГрадСердика

Публикувано 14 март 2014 - 10:00

Един снимков материалец все пак и от заказчика, да не излезе, че има само автореклама:
Прикачен файл  image.jpg   134,2K   0 Брой сваляния

Прикачен файл  image.jpg   103,43K   0 Брой сваляния
  • mir777, vve, Христо Христев и 2 други харесват това

#26 vaskoamer

vaskoamer

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1033 Мнения:
  • Име:Васко Василев
  • Оръжие:Beretta
  • Куче:английски сетер
  • МПС:RAV-4
  • ГрадПлевен

Публикувано 14 март 2014 - 10:57

Аз не ги разбирам много тези работи :lol: ,но пушека от цепениците,..........не съсипва ли тотално вкуса на месото........???

#27 Djaic

Djaic

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1977 Мнения:
  • ГрадСердика

Публикувано 15 март 2014 - 07:17

Аз не ги разбирам много тези работи :lol: ,но пушека от цепениците,..........не съсипва ли тотално вкуса на месото........???

Пушекът от цепениците със сигурност е оказал въздействие върху кифтетата, обаче по мой спомен само положително. Обикновено за подпиране на скарата използвам тухли или връшник :)
  • angel_bratanov харесва това

#28 garry

garry

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2669 Мнения:
  • Име:Гърга Питич. Има два реда зъби едни обикновенни и едни златни. Елегантен е кат вампир
  • Оръжие:Певица де вади пирони със задник

Публикувано 16 март 2014 - 09:55

Като гледам готвиш собствено кътче за пенсия /много кикот и наздраве, че неам емотки ги ба у ит спецовете тук за пореден път/
  • vve харесва това

#29 Djaic

Djaic

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1977 Мнения:
  • ГрадСердика

Публикувано 17 март 2014 - 08:16

Като гледам готвиш собствено кътче за пенсия /много кикот и наздраве, че неам емотки ги ба у ит спецовете тук за пореден път/

Едно от многото. Не съм се сопрел, не знам къде ше му излезе краят. Истината е, че ми се искаше да оформя кътче на двора, къдет да мога да седна на по ракия с приятелчета след лов, без да требе да си сваляме даже ботушите, дори дъжд и сняг да е валял. После реших, че е убуу да мое и да се сгреем, да се разфърляме и да осъмнем. Та си сложих и огнище и изолация на покрива, и стъклопакетна дограма. Абе с две думи, къщичка си стана. В задния двор, под орейо.
  • garry, vve, Илиян Недялков и 2 други харесват това

#30 garry

garry

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2669 Мнения:
  • Име:Гърга Питич. Има два реда зъби едни обикновенни и едни златни. Елегантен е кат вампир

Публикувано 17 март 2014 - 08:54

После и легло , кат ся умоИш, ладилник да не одиш секи път дома. Идва кенефа , банята и .... от ранна пролет до мразовита зима мое те търсат там / ама смех и наздраве/
ПП. От опит де
Забравих , след време понеже летоска е неуютно вътре та правиш наблизо и навес за приятели и продължаваш кат сиганско гето / ма много смех, ма е истина /

Този пост е редактиран от garry: 17 март 2014 - 08:55

• vve и generalat харесват това

#31 vve

vve

трубач

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1213 Мнения:

Публикувано 17 март 2014 - 09:14

Ей шегаджия тоя Вальо,ма верно не видех кенеф? :256605: :lol2:Надявам се оценявате шегата ми без сръдни.И навес ще има,почти съм сигурен,макар,че в полите на Витоша и под ореха...нема да има нужда от проветрение. :256605:

#32 Djaic

Djaic

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1977 Мнения:
  • ГрадСердика

Публикувано 18 март 2014 - 01:43

Ей шегаджия тоя Вальо,ма верно не видех кенеф? :256605: :lol2:Надявам се оценявате шегата ми без сръдни.И навес ще има,почти съм сигурен,макар,че в полите на Витоша и под ореха...нема да има нужда от проветрение. :256605:

На това място в двора има възможност за Сичко. Вече съм прокарал ток и вода, съответно са вързани осветление и контакти, кухненския плот е с мивка и смесителна батерия за топла и студена вода (нема лабаво, особено като се разфасова некоа мръвка) Сифоня е отведен в канал и тръбата постъпва в действаща и поддържана попивна яма. На 10 крачки от постройката съм замислил да оформя кучкарника, а зад него нещо както дворен санитарен възел (покрит и топлоизолиран). Заустването пак там, в попивната яма, тъй като буквално над нея ще се намира кабинката. Туй дет Вальо (Гари) намекна за сиганския катун може да се осъществи само обстоятелствено, но ще гледам да е все пак естетически и композиционно издържано, че си падам уеко педант и перфекционист, макар идеите ми поради таз причина да се реализират доста постепенно.

И ше требе да обменям опит, та на някой ако му хрумне нещо, дет не съм се сетил още, да казва, докът е време. (Телевизия нема да вкарвам, щото е срамота да си разваляме ешмедемето със зяпане по пайнерките... :D  :hubbahubba:

• vve харесва това

#33 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3655 Мнения:
  • Име:Минко
  • Оръжие:Фотоапарат със светкавица
  • Куче:Няколко
  • МПС:Джип
  • ГрадТроян

Публикувано 18 март 2014 - 07:13

Само не разбрах с какво ще се отопляваш, когато е студено?

#34 garry

garry

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2669 Мнения:

Публикувано 18 март 2014 - 07:16

Понеже 2 пъти съм минал по тоя път та знам как става . Първо къщата , после "барачката за сбора" , после ти хареса там и ти се не влиза в къщи и айде миндери за придремка, тоалетна, баня и всички екстри от къщи. Мач ка убаво се гледа с компания и липса на женско внимание не е истина. Жежко лято и вътре те не свърта у задуха та айде "едно семпло навесче" да мое се сбере четата. Най лошото идва после понеже всичко що направиш се узурпира от жените та "мъжки кът" си требе за мъжки приказки и надпис Забранено за жени. Аз от 2г му се каня ма мързела ми иде в повече а и имам готова площадка та "като му дойде времето". За туй написах сигански катун а то си е реалния живот /много кикот и наздраве/
  • mir777, vve, Искрен и още 1 харесват това

#35 Djaic

Djaic

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1977 Мнения:
  • ГрадСердика

Публикувано 18 март 2014 - 09:11

Само не разбрах с какво ще се отопляваш, когато е студено?

Голямо огнище,което при добро горене се загрява и излъчва топлина няколко часа след изгасването на огъня. За подсилване на ефекта имам мощен калорифер 3,5 kW. Досега имам две проби, при външна температура 0 градуса, вътре стана приятно топло след 3 часа. Строителната влага обаче все още не е изсъхнала, трябва да мине време. Ако планирам ешмедеме, трябва да започна да загрявам по-отрано. За лятото съм сигурен, че ще е хладно, понеже постройката е под сянката на голям орех.

Този пост е редактиран от Djaic: 18 март 2014 - 09:27

#36 Djaic

Djaic

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1977 Мнения:
  • ГрадСердика

Публикувано 18 март 2014 - 09:31

Понеже 2 пъти съм минал по тоя път та знам как става . Първо къщата , после "барачката за сбора" , после ти хареса там и ти се не влиза в къщи и айде миндери за придремка, тоалетна, баня и всички екстри от къщи. Мач ка убаво се гледа с компания и липса на женско внимание не е истина. Жежко лято и вътре те не свърта у задуха та айде "едно семпло навесче" да мое се сбере четата. Най лошото идва после понеже всичко що направиш се узурпира от жените та "мъжки кът" си требе за мъжки приказки и надпис Забранено за жени. Аз от 2г му се каня ма мързела ми иде в повече а и имам готова площадка та "като му дойде времето". За туй написах сигански катун а то си е реалния живот /много кикот и наздраве/

При мен е мъжко царство. 3:1. Опасност от узурпиране няма...Засега.
Редно е обаче да върнем темата на Лъчо. Сигурен съм, че скоро ще ни разкаже за нов проект!?

Този пост е редактиран от Djaic: 18 март 2014 - 09:35

#37 Даниел Узунов

Даниел Узунов

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 686 Мнения:

Публикувано 18 март 2014 - 09:34

Жоре само да питам с формована камък ли ще лепиш цокъл?Ако е така имам нещо на впредвид от опит.Без да искам да засегна изпълнителя разбира се.

Този пост е редактиран от Даниел Узунов: 18 март 2014 - 09:44

#38 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3655 Мнения:
  • Име:Минко
  • Оръжие:Фотоапарат със светкавица
  • Куче:Няколко
  • МПС:Джип
  • ГрадТроян

Публикувано 18 март 2014 - 10:12

Голямо огнище,което при добро горене се загрява и излъчва топлина няколко часа след изгасването на огъня. За подсилване на ефекта имам мощен калорифер 3,5 kW. Досега имам две проби, при външна температура 0 градуса, вътре стана приятно топло след 3 часа. Строителната влага обаче все още не е изсъхнала, трябва да мине време. Ако планирам ешмедеме, трябва да започна да загрявам по-отрано. За лятото съм сигурен, че ще е хладно, понеже постройката е под сянката на голям орех.

Преди две години играх главна роля в твоя филм сега, помисли добре за отоплението, защото калорифера ще топли но ще бучи, става и с маслен радиатор, но ако падне да кажем минус 15 градуса, ще трябва да се разправяш със спиране на вода източване на бойлер и тн. Ако в основната къща имаш парно пусни тръби и си добави един - два радиатора, щото само с камината няма да стане и с тях ще постигнеш една приятна плюсова температура. Това ти го казвам приятески, че да не се ядосваш после, защото и аз бях предвидил всичко, кухня, тоалетна, голяма камина, обзавеждане, ламперии, телевизор, хладилник с фризер и тн., но отоплението не бях до обмислил, когато чакам гости пускам ел уредите още от сутринта, паля камината от обед и към 20 часа вече е около +20 градуса, това е в студено време, но това не е всичко, при рязката смяна на температурата се появява влага а от там тръгва и мухъл и тн. така, че помисли хубаво за да не береш ядове после.

• vve и Даниел Узунов харесват това

#39 vve

vve

трубач

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1213 Мнения:

Публикувано 18 март 2014 - 11:05

Малко в страни от темата ,ама си мисля за мухала ,че е от некачествено съхранявани материали.Ако греша спецовете да ме поправят!

Този пост е редактиран от vve: 18 март 2014 - 11:07

#40 Djaic

Djaic

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1977 Мнения:
  • ГрадСердика

Публикувано 18 март 2014 - 11:17

Жоре само да питам с формована камък ли ще лепиш цокъл?Ако е така имам нещо на впредвид от опит.Без да искам да засегна изпълнителя разбира се.

Към настоящия момент цокълът е вече поставен. С формован камък естествено, стана добре. ще пусна снимки скоро, нека да оформя озеленяването.

Преди две години играх главна роля в твоя филм сега, помисли добре за отоплението, защото калорифера ще топли но ще бучи, става и с маслен радиатор, но ако падне да кажем минус 15 градуса, ще трябва да се разправяш със спиране на вода източване на бойлер и тн. Ако в основната къща имаш парно пусни тръби и си добави един - два радиатора, щото само с камината няма да стане и с тях ще постигнеш една приятна плюсова температура. Това ти го казвам приятески, че да не се ядосваш после, защото и аз бях предвидил всичко, кухня, тоалетна, голяма камина, обзавеждане, ламперии, телевизор, хладилник с фризер и тн., но отоплението не бях до обмислил, когато чакам гости пускам ел уредите още от сутринта, паля камината от обед и към 20 часа вече е около +20 градуса, това е в студено време, но това не е всичко, при рязката смяна на температурата се появява влага а от там тръгва и мухъл и тн. така, че помисли хубаво за да не береш ядове после.

Оценявам високо съветите от този род. Хората казват - Не питай старило а патило. Обаче нали знаеш, че ние българите доде не си счупим главите, не прифащаме акъл. Се си мислим, че чуждите неволи на нас няма да се случат. За отоплението имам варианти и газ да вкарам, но това барбекю го замислям повече като лятна кухня, отколкото като зимна градина. Та затова разчитам на дръвцата за зимната експлоатация. Със затопляне по-отрано.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!