Към съдържанието

• Зареждане на брояча
Снимка

Хищничар бракониер!??

• Моля, влезте за да отговорите
66 отговора на тази тема

#1 valchan

valchan

ХИЩНИЧАР

• Глобален Модeрaтор
  • 1628 Мнения:

Публикувано 07 април 2013 - 12:45

В този хубав дъждовен неделен ден си кибича у дома и си мисля, не може ли по някакъв начин да си заслужим правото на лов на хищници където си поискаме. Дайте да правим някакъв синдикат, доказани хищничари да получават "златна бележка"

п.п. Това са мечти разбира се.....но все пак! ;) :)

• ДБД, ku4e_biasno, krasi_75-berta и 7 други харесват това

#2 BlaseR^

BlaseR^

"МЛАД ХИЩНИЧАР"

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 349 Мнения:
  • Име:Иван
  • Оръжие:Blaser 308win Heckler & Koch 12/76

Публикувано 07 април 2013 - 12:54

В този хубав дъждовен неделен ден си кибича у дома и си мисля, не може ли по някакъв начин да си заслужим правото на лов на хищници където си поискаме. Дайте да правим някакъв синдикат, доказани хищничари да получават "златна бележка"

Ако знаеш от кога го мисля същото,сякаш ми четеш мислите.Съвсем сериозно това дали не може да стане реалност.Има места където ловните дружинки не обръщат никакво внимание на хищниците на такива места можем да деистваме ние...предварително казваме на контролните органи къде сме,нека ни правят проверки и.тн да се убедят,че намеренията ни не са с месарски наклонности

• valchan, elwix, rikitikitavi и 2 други харесват това

#3 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 2042 Мнения:
  • Име:Минко
  • Оръжие:Фотоапарат със светкавица
  • Куче:Няколко
  • МПС:Toyota Hilux
  • ГрадТроян

Публикувано 07 април 2013 - 12:58

Ще ви се, и на мен ми се иска, ама няма да стане. Няма да го позволят това нещо безконтролно движение с пушки по пътя и в гората.

• Todir харесва това

#4 ванко петков

ванко петков

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 92 Мнения:
  • Име:Иван Петков
  • ГрадРоман.

Публикувано 07 април 2013 - 12:59

Като рибарите, да ходим навсякъде в сраната.  Верно са мечти.

• valchan и Madhunter харесват това

#5 BlaseR^

BlaseR^

"МЛАД ХИЩНИЧАР"

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 349 Мнения:
  • Име:Иван
  • Оръжие:Blaser 308win Heckler & Koch 12/76

Публикувано 07 април 2013 - 01:03

Е що.Пак ще се взимат бележки от сдруженията ще се знае,че бай еди кои си ловува в раьона и на определени места,при нарушения браконерство и др.. много сурови наказния и така.

#6 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 2042 Мнения:
  • Име:Минко
  • Оръжие:Фотоапарат със светкавица
  • Куче:Няколко
  • МПС:Toyota Hilux
  • ГрадТроян

Публикувано 07 април 2013 - 01:08

По вероятно ми струва от горското да се издаде бележка за различни райони и определени местности, нещо като профи ловец на хищници, нещо като да си на работа, кандидатстваш за определени райони ако те одобрят ти издават бележка и съответно да представиш отстреляните хищници срещу определено възнаграждение.

• BlaseR^ харесва това

#7 Планинички

Планинички

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 405 Мнения:
  • Оръжие:12к.,243Win.30 06 и 22WMR
  • Куче:дратхаар

Публикувано 07 април 2013 - 01:16

Трудна работа поради поне две причини,първо в дадено място ще има противници на тази идея от местни ловци.И второ в районите на горските стопанства си струва и ще струва този вид лов пари.

#8 valchan

valchan

ХИЩНИЧАР

• Глобален Модeрaтор
  • 1628 Мнения:

Публикувано 07 април 2013 - 01:34

Като рибарите, да ходим навсякъде в сраната.  Верно са мечти.

Ами си е точно така....що да не ходя за хищничи където си искам, приемерно да съчетавам риболова с лова, на язовир еди кой си.... :)

#9 Георги Георгиев

Георги Георгиев

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 243 Мнения:
  • Куче:Курцхаар
  • МПС:Паджеро
  • ГрадШумен

Публикувано 07 април 2013 - 01:47

Ех мечти, мечти. Най големите противници на тази идея ще бъдат местните ловци. Те не искат външни хора в ловното си поле нищо че е за тяхно добро. Много пъти се е писало и винаги се почва- той ще ми гръмне прасето, зайците и др. Истината е че не искат външни хора да ги виждат какви ги вършат по полето и гората.

• Илиян, mir777, elwix и 2 други харесват това

#10 Георги Георгиев

Георги Георгиев

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 243 Мнения:
  • Куче:Курцхаар
  • МПС:Паджеро
  • ГрадШумен

Публикувано 07 април 2013 - 01:51

За да се сбъдне тази мечта, трябва нещата да са уредени в закон. Трябва и да се носи отговорност в случай на неиздаване на разрешително за лов на хищник на лице отговарящо на условията за такъв лов.

#11 Петър Георгиев

Петър Георгиев

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 622 Мнения:

Публикувано 07 април 2013 - 01:53

Аз съм твърдо против някой си да ми идва в района и да ми трепе дивеча, освен ако аз не искам да го поканя на гости, демек - само най-добрите ми приятели ! Спец части, професионалисти и акции не ми трябват !

Във всеки район има хищници, някъде повече, някъде по-малко, но това не значи, че трябва да хукнем из цялата страна да въдворяваме световен ред... Всеки, който иска да ловува на хищник може да положи необходимите за целта усилия.

В районите, където никой не иска да ловува хищници, ще се навъдят много и тогава хищниците сами ще почнат да мигрират към места, където ще ги ловуват, което е добре дошло за любителите на този лов.

Но някой да ми идва и да ми се разкарва из района с карабина и да ми пищи наляво и надясно със свирки - не, мерси !

Ловът на хищници си е просто вид лов, примерно като този на диви прасета. Ами ако тези, които нямат прасета в ловните си полета, тръгнат навред без да ги покани някой техен приятел ? Същото е. Решението на тази тема, която обсъждаме, е измислено отдавна - ловни стопанства, които предлагат всякакъв вид лов. :)

П.П.- Лично мнение, не ангажирам никой с него !

• mir777, Петър Динков, Планинички и 15 други харесват това

#12 valchan

valchan

ХИЩНИЧАР

• Глобален Модeрaтор
  • 1628 Мнения:

Публикувано 07 април 2013 - 02:01

Аз съм твърдо против някой си да ми идва в района и да ми трепе дивеча, освен ако аз не искам да го поканя на гости, демек - само най-добрите ми приятели ! Спец части, професионалисти и акции не ми трябват !

Във всеки район има хищници, някъде повече, някъде по-малко, но това не значи, че трябва да хукнем из цялата страна да въдворяваме световен ред... Всеки, който иска да ловува на хищник може да положи необходимите за целта усилия.

В районите, където никой не иска да ловува хищници, ще се навъдят много и тогава хищниците сами ще почнат да мигрират към места, където ще ги ловуват, което е добре дошло за любителите на този лов.

Но някой да ми идва и да ми се разкарва из района с карабина и да ми пищи наляво и надясно със свирки - не, мерси !

Ловът на хищници си е просто вид лов, примерно като този на диви прасета. Ами ако тези, които нямат прасета в ловните си полета, тръгнат навред без да ги покани някой техен приятел ? Същото е. Решението на тази тема, която обсъждаме, е измислено отдавна - ловни стопанства, които предлагат всякакъв вид лов. :)

Еййй, много те е страх някой да не дойде и да ти гръмне и без това много чакали в твоя район. Аз ако мога да се уредя с биляжка за твоя район, ще съм като Хитлер кога е влезнал в Полша :lol2:

#13 ДБД

ДБД

НАЧИНАЕЩ

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1351 Мнения:
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Трабант - син
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 07 април 2013 - 02:08

А дано, ама на дали ! Има дружини в района, чийто председатели няма да са против за такава бележка в техния район, ама един други ще са бая на въпреки ...  

#14 Петър Георгиев

Петър Георгиев

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 622 Мнения:

Публикувано 07 април 2013 - 02:10

Еййй, много те е страх някой да не дойде и да ти гръмне и без това много чакали в твоя район. Аз ако мога да се уредя с биляжка за твоя район, ще съм като Хитлер кога е влезнал в Полша :lol2:

Модже, ама ще те прекарам през една фирма, Ultimate......нещо си ! Иначе ако дойдеш ей така, ще има пайджина Ф.....A от Спиндерман ! :D

• mir777 и don_stefano харесват това

#15 valchan

valchan

ХИЩНИЧАР

• Глобален Модeрaтор
  • 1628 Мнения:

Публикувано 07 април 2013 - 02:15

Модже, ама ще те прекарам през една фирма, Ultimate......нещо си ! Иначе ако дойдеш ей така, ще има пайджина Ф.....A от Спиндерман ! :D

Вижте, вижте колеги....ей затуй няма да има такива бележки, това си е комерсиална история!!! :D :P

#16 Петър Георгиев

Петър Георгиев

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 622 Мнения:

Публикувано 07 април 2013 - 02:17

Вижте, вижте колеги....ей затуй няма да има такива бележки, това си е комерсиална история!!! :D :P

Вместо да се чудиш каква тема да пуснеш, отивай да убиеш някой хищник. В дъжд и след дъжд са адски активни. :)

#17 valchan

valchan

ХИЩНИЧАР

• Глобален Модeрaтор
  • 1628 Мнения:

Публикувано 07 април 2013 - 02:21

Вместо да се чудиш каква тема да пуснеш, отивай да убиеш някой хищник. В дъжд и след дъжд са адски активни. :)

Избих ги...трябва да ходя за сръндаци....само те останаха :D

• Петър Георгиев и maestroto харесват това

#18 don_stefano

don_stefano

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 916 Мнения:

Публикувано 07 април 2013 - 02:25

Издавам бележки за хищници за цялата страна, ама скъпооо!!!!

• maestroto и Amateur харесват това

#19 м. Асен

м. Асен

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 545 Мнения:
  • Име:JACK DANIELS
  • Оръжие:Winchester SXR VULCAN 30-06, GERMANICA 12/76., ИЖ-58 16/70 , TOZ 22 LR
  • МПС:джип
  • ГрадСофия

Публикувано 07 април 2013 - 02:28

Колега, без заяждане :)

От една страна, казваш,  "съм твърдо против някой си да МИ идва в района и да МИ трепе дивеча, освен ако АЗ не искам да го поканя ... някой да МИ идва и да МИ се разкарва из района" ... и на тези мераклии съобщаваш, че решение има отдавна -ловни стопанства, които предлагат всякакъв вид лов.

Аз пък да ти кажа - като не искаш да ТИ идват в района и да ТИ трепят дивеча, и да ТИ се разкарват из района, решение вярно има - вземаш СИ един ловно-стопански участък, плащаш СИ го, и пускаш в него когото и както СИ искаш ;)

Ама преди това ?  ;)

• NBP харесва това

#20 don_stefano

don_stefano

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 916 Мнения:

Публикувано 07 април 2013 - 02:29

Сега сериозно, според мен в тази държавичка няма как да се случи това нещо. Първо почваме от понятието "доказани хищничари". Ако хипотетично стане това да се дават такива бележки - то те ще се издават на всякакви шуробаджанаци, паралии, баровци, бизнесмени, приятели-полтически обвързани и т.н. само не и на истинските хищничари.

• mir777, ku4e_biasno, Петър Динков и 10 други харесват това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!