Към съдържанието

Снимка

Малокалибрени пушки (флоберки)

• Моля, влезте за да отговорите
628 отговора на тази тема

#621 ddd_dancho

ddd_dancho

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 252 Мнения:
  • Име:Йордан Йорданов
  • Оръжие:"Browning Bar MK3"; "CZ 455"; "Аta Arms SY"; "ИЖ-54";
  • МПС:"Нисан Терано 2"
  • ГрадСвищов

Публикувано 06 август 2022 - 10:55

Имам въпроси към евентуалните собственици на тази "плякалка" - полуавтомат "Winchester wildcat" кал. 22LR. Наскоро се оглеждахме за флоберка за мой приятел, видяхме оръжието на живо в магазин, беше изпробвано на рамо и око, и май се очертава, че приятелят ми ще си има нова "любовница". ;)

Да си самоотговоря на въпроса за "Winchester wildcat" кал. 22LR.с някакъв понатрупан опит:

Пушлето вече е в касата.

Прикачен файл  297760662_5261411917245491_5571007092212851480_n.jpg   124K   0 Брой сваляния

До момента съм установил следното - лека, удобна и компактна карабина, става и за лов, и особено за стрелба за забавление - кенчета, ламаринки, шишенца и т. н. 

Основен недостатък за мен е много твърдият и с дълъг ход спусък, който отначало направо ми късаше нервите, определено си иска доста тренировка за свикване. Мисля, че няма възможност да се регулира, поне според Хамериканските форуми, а и мненията на притежателите им са, че всички оръжия от модела са с подобен спусък. Ще си позволя да препоръчам на бъдещите собственици непременно да пробват спусъка още в магазина, за да преценят, дали това ще е тяхната пушка.

Конкретната цев хареса по-леки патрони, изненадващо добри групи направих със съвсем бюджетните "Federal" 36 gr. Забравих да направя снимки, та засега това ще е на доверие. ;) Прострелката е на 50 център +1 см. 

Преди това бая нерви набрах с любимците ми "ССI", които иначе вървят перфектно на "CZ"-то, както и с още няколко различни марки, но сега нещата си дойдоха на мястото.

Наслука!

• Планинички, ickata 671, NBP и 3 други харесват това

#622 LyudmilLov

LyudmilLov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1400 Мнения:

Публикувано 01 септември 2022 - 12:18

Все не оставаше време, а и мерак за писане....

Моето CZ-452-ZKM-2M, след направен бединг, полиране на спусъка и поставяне на набузник.

Бединга е правен с VEICON-A. Чудесен материал, но трябва много да се внимава с изолиращия агент.

Спусъка е полиран на етапи от шкурка ном.400 до ном.2500 и после полиране с шлайф паста, кече и ръчна/мобилна/ фреза. В момента сработва при натиск от 950 грама.

Набузника е закупен- Long Range Precision, който преработих и е позициониран на мястото си чрез Полиуретанов фиксатор -уплътнител. С този набузник стана много удобно и прецизно регулиране, а и еднакво позициониране на окото по оста на оптичния уред.

Поздрави и наслука!

Прикачени файлове

Този пост е редактиран от LyudmilLov: 01 септември 2022 - 12:19

• ДБД, haqsko, Skitnik и 13 други харесват това

#623 old_hunter

old_hunter

Ловец

• Глобален Модeрaтор
  • 4978 Мнения:
  • Оръжие:Beretta Urika Gold Optima-Bore 12 ga., Benelli Raffaello Delux 12 ga., Sako 75 Varmint 308 Win, Sako 85 Varmint 243 Win, Browning LongTrack 30-06 Sprg, Anschutz 1807 22 lr.

Публикувано 02 септември 2022 - 05:26

Моето CZ-452-ZKM-2M, след направен бединг, полиране на спусъка и поставяне на набузник.

Бединга е правен с VEICON-A. Чудесен материал, но трябва много да се внимава с изолиращия агент.

Спусъка е полиран на етапи от шкурка ном.400 до ном.2500 и после полиране с шлайф паста, кече и ръчна/мобилна/ фреза. В момента сработва при натиск от 950 грама.

Набузника е закупен- Long Range Precision, който преработих и е позициониран на мястото си чрез Полиуретанов фиксатор -уплътнител. С този набузник стана много удобно и прецизно регулиране, а и еднакво позициониране на окото по оста на оптичния уред.

Поздрави и наслука!

Поздравления приятелю! Ти ни поднасяш поредното доказателство за две неща. Първото, че си отличен стрелец и второто - че си изключително прецизен и ревностен във всичко, с което се захванеш! Още веднъж - поздравления за резултата! Радвам се повече, отколкото ако беше мое постижение!  :256605:

Поздрави и наслука!

• LyudmilLov, Пенчо, митьо и 2 други харесват това

#624 LyudmilLov

LyudmilLov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1400 Мнения:

Публикувано 04 септември 2022 - 08:51

Поздравления приятелю! Ти ни поднасяш поредното доказателство за две неща. Първото, че си отличен стрелец и второто - че си изключително прецизен и ревностен във всичко, с което се захванеш! Още веднъж - поздравления за резултата! Радвам се повече, отколкото ако беше мое постижение!  :256605:

Поздрави и наслука!

Твоята оценка означава много за мен!

Всичките ти съвети и препоръки винаги са подплатени с обширни знания, винаги по същество и с истинска добронамереност !

Благодаря ти приятелю!

• old_hunter харесва това

#625 5_AR

5_AR

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 410 Мнения:

Публикувано 04 септември 2022 - 07:13

Поздрави и наслука!

Чудесна стрелба! Както винаги ги изпипваш нещата. Даже скоро мога да мина да те видя и да измъдрим що калашника не стреля баш както искам.
  • LyudmilLov харесва това

#626 LyudmilLov

LyudmilLov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1400 Мнения:

Публикувано 07 септември 2022 - 11:27

Чудесна стрелба! Както винаги ги изпипваш нещата. Даже скоро мога да мина да те видя и да измъдрим що калашника не стреля баш както искам.

Здравей Пешо!

Нямаш грижи, но първо ми звънни, че да не би да съм в разход.

Поздрави!

#627 marsel

marsel

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 36 Мнения:

Публикувано 09 септември 2022 - 02:34

Скоро прострелвах флоберката Марлин 981т с rws sshp 40 грейна. Сравнително скъпото патронче от 0.36лв въобще не
оправда очакванията ми. Ужасна група на 54м от 45мм от 8 броя и един мис фаер,което с друг патрон никога не ми се е случвало.То вярно че оптиката е Липърс 4×32,ама пък такава отворена група...

#628 Stoqanov

Stoqanov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 222 Мнения:

Публикувано 09 септември 2022 - 04:09

Скоро прострелвах флоберката Марлин 981т с rws sshp 40 грейна. Сравнително скъпото патронче от 0.36лв въобще не
оправда очакванията ми. Ужасна група на 54м от 45мм от 8 броя и един мис фаер,което с друг патрон никога не ми се е случвало.То вярно че оптиката е Липърс 4×32,ама пък такава отворена група...

От този пост може да тръгне доста сериозна дискусия. ;)

#629 митьо

митьо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 693 Мнения:
  • Име:Димитър Фетфаджиев
  • Оръжие:CZ 455, ИЖ 27ЕМ, Piper Bayard, Glock 17L, Diana AR-8
  • Куче:Дратхаари
  • МПС:Нисан Терано
  • ГрадИхтиман

Публикувано 10 септември 2022 - 02:28

Май RWS-ите не са това, което бяха или се очаква да са. Доста често свръх звуковите им излизат като до звукови.

Чак 45 mm не ми отварят, и двата вида, но дупка в дупка.... доста рядко.

По принцип не гоня спортни резултати и когато завърти мишената или падне хайванчето съм доволен.

За спортни резултати имат друга сесия, но там финикийците са х2.

• marsel харесва това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!