Към съдържанието

• Зареждане на брояча
Снимка

Малокалибрени пушки (флоберки)

• Моля, влезте за да отговорите
406 отговора на тази тема

#1 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5781 Мнения:

Публикувано 07 ноември 2012 - 01:15

Досега съм имал четири - в кал.22L.R - Brno mod.1, Norinco JW-15, CZ452 standart, и CZ452 Style

Най ме кефи последната,защото е неръждаема,с къса цев и пласмасов приклад
Публикувано изображение
Публикувано изображение

За развлекателна стрелба и трепане на пернати и космати вредители е доста приятен инструмент.... :D
  • valchan, zkk, ku4e_biasno и 2 други харесват това

#2 Планинички

Планинички

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 715 Мнения:
  • Оръжие:12к.,243Win.30 06 и 22WMR
  • Куче:дратхаар

Публикувано 07 ноември 2012 - 03:43

Имал съм само тази в калибър 22WMR ЧЗ-452.Евтино но добро на визия и по качества оръжие.Най вероятно няма да се разделя с нея никога.Става за мнооого работи.

Прикачени файлове

• Прикачен файл  IMGP0057.JPG   176,42K   67 Брой сваляния

• valchan и MITKO харесват това

#3 karata

karata

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 552 Мнения:
  • Име:Чавдар

Публикувано 11 ноември 2012 - 09:05

Аз започнах стелбата с флоберка преди 41год(баща ми ми донесе една и каза,че като свърша патроните ще ми донесе още беше Тоз-8 сега когато имах възможност си взема,взех пак Тоз-8.Вярно е,че има недостатъци но като свикнеш с нея не я разменяш за нищо друго.Най-важното е че има много точна стрелба.

Този пост е редактиран от karata: 11 ноември 2012 - 09:06

#4 valchan

valchan

Хмммм

• Глобален Модeрaтор
  • 2001 Мнения:

Публикувано 11 ноември 2012 - 09:12

Подкрепям напълно лова на хищници с малокалибрено оръжие, макар че аз лично не съм пробвал....смятам, че кефа е голям - освен емоцията да го издебнеш има екшън и в това да се прецелиш както трябва.. http://www.lovecbg.c...tyle_emoticons/default/good.gif

#5 Kum4o-Vul4o

Kum4o-Vul4o

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 810 Мнения:

Публикувано 12 ноември 2012 - 10:58

аз съм с бърно-1 22lr и не я сменям за нищо последно стрелях по лисица на не повече от 20 м. от чакало беше челно към мен и звука от удара се чу като че удря в консервена кутия сам си се смях на дървото изключително прецизна но на механичен правя по добри групи от колкото с оптиката не знам защо така някакви предположения от колеги с повече стаж с тоя калибър
  • Skitnik харесва това

#6 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5781 Мнения:

Публикувано 12 ноември 2012 - 11:09

аз съм с бърно-1 22lr и на механичен правя по добри групи от колкото с оптиката не знам защо така някакви предположения от колеги с повече стаж с тоя калибър

Какви са дистанциите на които си правил сравнение между прицелните прибори?
  • zaki харесва това

#7 Kum4o-Vul4o

Kum4o-Vul4o

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 810 Мнения:

Публикувано 12 ноември 2012 - 11:38

40-50m и с едни и същи патрони

#8 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5781 Мнения:

Публикувано 12 ноември 2012 - 12:13

40-50m и с едни и същи патрони

Залагам 90% монтажа особено ако е с два отделни алуминиеви пръстени

#9 Kum4o-Vul4o

Kum4o-Vul4o

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 810 Мнения:

Публикувано 12 ноември 2012 - 12:28

да такъв е ама не е хлабав и си е на място но съм намислил да го сменям

#10 Bowhunter_BG

Bowhunter_BG

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 52 Мнения:
  • Име:Любо съм аз
  • Оръжие:Бойна брадва и куса манлихера
  • Куче:умря
  • МПС:Т.А.Т.Ю.
  • ГрадСофия

Публикувано 19 ноември 2012 - 07:29

Любимата ми флоберка - Marlin Papoose mod.70PSS!!! Нея бих я заменил (ако не беше на баща ми :D ) CAMO ЗА Ruger 10/22 Target Stainless. Ако някой от форума е притежател, моля да сподели каква точност има, прави ли засечки, удобна ли е и т.н.?

#11 lz5qs

lz5qs

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 5 Мнения:
  • Граддратаар и ...

Публикувано 19 ноември 2012 - 10:11

Имам Урал - восток и JW-15, но предпочитам Урала (доста прецизна пушка поне за моите разбирания).
  • delqna харесва това

#12 traper2504

traper2504

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 214 Мнения:
  • Оръжие:Отнето /вече върнато/
  • МПС:Suzuki Kitara

Публикувано 20 ноември 2012 - 09:17

аз съм с бърно-1 22lr и не я сменям за нищо последно стрелях по лисица на не повече от 20 м. от чакало беше челно към мен и звука от удара се чу като че удря в консервена кутия сам си се смях на дървото

изключително прецизна но на механичен правя по добри групи от колкото с оптиката не знам защо така някакви предположения от колеги с повече стаж с тоя калибър

Абе Кумчо Вълчо нали ти казах от кво е.....тебе те мъчи пустият му паралакс , ама и за това ти бях казал ляк ама ти пробва ли го............?. http://www.lovecbg.c...tyle_emoticons/default/good.gif

Този пост е редактиран от traper2504: 20 ноември 2012 - 09:19

• Kum4o-Vul4o харесва това

#13 Kum4o-Vul4o

Kum4o-Vul4o

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 810 Мнения:

Публикувано 20 ноември 2012 - 09:52

Абе Кумчо Вълчо нали ти казах от кво е.....тебе те мъчи пустият му паралакс , ама и за това ти бях казал ляк ама ти пробва ли го............?. http://www.lovecbg.c...tyle_emoticons/default/good.gif

е кога нема време 3 седмица не съм ходил на лов ама тая съм се наканил да бътна 4+1 http://www.lovecbg.c...tyle_emoticons/default/rofl.gif http://www.lovecbg.c...tyle_emoticons/default/rofl.gif http://www.lovecbg.c...tyle_emoticons/default/rofl.gif като колегата
  • traper2504 харесва това

#14 LyudmilLov

LyudmilLov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1191 Мнения:

Публикувано 20 ноември 2012 - 11:22

Любима ми е CZ 452 ZKM 2E , но искам WEIHRAUCH !

Този пост е редактиран от LyudmilLov: 20 ноември 2012 - 11:23

#15 old_hunter

old_hunter

Ловец

• Глобален Модeрaтор
  • 4705 Мнения:
  • Оръжие:Beretta Urika Gold Optima-Bore 12 ga., Benelli Raffaello Delux 12 ga., Sako 75 Varmint 308 Win, Sako 85 Varmint 243 Win, Browning LongTrack 30-06 Sprg, Anschutz 1807 22 lr.

Публикувано 03 януари 2013 - 09:43

Подкрепям напълно лова на хищници с малокалибрено оръжие,[color=#ff0000;] макар че аз лично не съм пробвал[/color]....смятам, че кефа е голям - освен емоцията да го издебнеш има екшън и в това да се прецелиш както трябва.. Публикувано изображение

Точно защото лично не си пробвал затова подкрепяш лова на хищници с малокалибрено оръжие :). Ако започнеш да го практикуваш разочарованията от ударен и избягал дивеч ще бъдат повече от удоволствието. Който е започнал сериозно да ловува на хищник с флоберка, рано или късно е минал на по-голям калибър.

Поздрави и наслука!

• n960, Diters и gogich харесват това

#16 valchan

valchan

Хмммм

• Глобален Модeрaтор
  • 2001 Мнения:

Публикувано 03 януари 2013 - 10:08

Точно защото лично не си пробвал затова подкрепяш лова на хищници с малокалибрено оръжие :). Ако започнеш да го практикуваш разочарованията от ударен и избягал дивеч ще бъдат повече от удоволствието. Който е започнал сериозно да ловува на хищник с флоберка, рано или късно е минал на по-голям калибър.

Поздрави и наслука!

Абе и аз ги пукам с едни по големички патрончета....за по сигурно..! ;) Минах през 223, 243 и се спрях твърдо на 308 и проблеми почти няма...

#17 Планинички

Планинички

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 715 Мнения:
  • Оръжие:12к.,243Win.30 06 и 22WMR
  • Куче:дратхаар

Публикувано 03 януари 2013 - 10:09

Поздрави и наслука!

Не ми се спори по темата а и няма смисъл,лова на хищник е индивидуален в повечето случаи и всеки сам си избира калибър.Със сигурност ако съм на лов за вълци ще взема 30 06цата с мен,При чакалите и лисиците нещата стоят по друг начин,спазваики правилото да не стрелям на големи дистанции се старая да се позиционирам на удобни места за стрелба до 80м.примерно.От две години ловувам с 22WMR и мога да кажа,че избягали след истрел чакали имам най много в три,четири случая.И то вината е в мен а не в калибъра и с голямата пушка са ми бягали когато са не добре уцелени.Това обаче не означава,че 22WMR е баш калибъра за хищник.По принцип за мен е не коректно да се дават краини определения.Ако аз лично искам да си правя кеф винаги за чакал и лисица ще ходя с малката пушка,предимствата и са тихия истрел и запазването на кожите все качества за сериозен лов на хищник.От там насетне дали 308,30 06,223 или друг по голям все тая,даже по добре да се избере нещо с което и на хищник и на свински та поне да се стреля само с една пушка без да се сменя.Поздрви и на слука и нека всеки ловува с любимото си оръжие!

• MITKO, ickata 671, ambi4 и още 1 харесват това

#18 old_hunter

old_hunter

Ловец

• Глобален Модeрaтор
  • 4705 Мнения:
  • Оръжие:Beretta Urika Gold Optima-Bore 12 ga., Benelli Raffaello Delux 12 ga., Sako 75 Varmint 308 Win, Sako 85 Varmint 243 Win, Browning LongTrack 30-06 Sprg, Anschutz 1807 22 lr.

Публикувано 03 януари 2013 - 10:12

Не ми се спори по темата а и няма смисъл,лова на хищник е индивидуален в повечето случаи и всеки сам си избира калибър.Със сигурност ако съм на лов за вълци ще взема 30 06цата с мен,При чакалите и лисиците нещата стоят по друг начин,спазваики правилото да не стрелям на големи дистанции се старая да се позиционирам на удобни места за стрелба до 80м.примерно.От две години ловувам с 22WMR и мога да кажа,че избягали след истрел чакали имам най много в три,четири случая.И то вината е в мен а не в калибъра и с голямата пушка са ми бягали когато са не добре уцелени.Това обаче не означава,че 22WMR е баш калибъра за хищник.По принцип за мен е не коректно да се дават краини определения.Ако аз лично искам да си правя кеф винаги за чакал и лисица ще ходя с малката пушка,предимствата и са тихия истрел и запазването на кожите все качества за сериозен лов на хищник.От там насетне дали 308,30 06,223 или друг по голям все тая,даже по добре да се избере нещо с което и на хищник и на свински та поне да се стреля само с една пушка без да се сменя.Поздрви и на слука и нека всеки ловува с любимото си оръжие!

В поста си имах предвид 22l.r.

Поздрави и наслука!

#19 Изтрит Потребител 2

Изтрит Потребител 2

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 654 Мнения:
  • Оръжие:Тръби разни в цолажи разнообразни
  • Куче:Епаньол Бретони-Ингри от Игнатов и Арес от Ингри
  • МПС:Муле - пикап Рейнджър

Публикувано 03 януари 2013 - 10:15

Любимата ми флоберка - Marlin Papoose mod.70PSS!!! Нея бих я заменил (ако не беше на баща ми Публикувано изображение ) CAMO ЗА Ruger 10/22 Target Stainless. Ако някой от форума е притежател, моля да сподели каква точност има, прави ли засечки, удобна ли е и т.н.?

Е, каква точност искаш да има нещо дето се затяга с муфа...?!

Напълно достатъчна за survival rifle, пушка за оцеляване.

Само трябва да я попритягаш след 50-тина изстрела, че се разхлабва.

Засечки прави чат-пат със слаби(леки, или стари) патрончета,

а и механиката и не е най-най-, има разни малки и смешни пружинки,

дето като ги смениш с такива от химикалка работи по-добре. 

Иначе е удобна и в несесера и за по крачолите става, ако си решил да зяносаш някое животно. ;)

Аз не знам защо Роберт я е купил тая плюкалка и защо на теб ти е любима,

но аз я купих точно за плюкалка, като ходим някъде, на риба,

или туризъм да има нещо за забавление на деца и жени.

Веднъж даже я разходих до Гърция, бяхме по Родопите и решихме да скочим до Тасос,

а тя стоеше, забравена под едно яке на задната седалка. Добре, че никой не ни проверява...!  :)

• Bowhunter_BG харесва това

#20 don_stefano

don_stefano

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1372 Мнения:

Публикувано 03 януари 2013 - 11:10

Коментарите за пораженията са преместени в нова тема:

http://www.lovecbg.c...ове-боеприпаси/

2 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 2 гости, 0 анонимни