Към съдържанието

Снимка

Прицел GPO.

• Моля, влезте за да отговорите
8 отговора на тази тема

#1 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5277 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Жабче, с фланци.
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 31 март 2022 - 09:41

Някои има ли впечатления https://gp-optics.co...?v=461b1990fe86

#2 i_pashaliyski

i_pashaliyski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 44 Мнения:
  • Оръжие:иж 12
  • Градперник

Публикувано 31 март 2022 - 01:59

Колега, аз от една година ползвам оптика на GPO 1,5-9х45. Монтирана е на кал. 8х57. Настрел около 40 бр. патрони. Какво мога да кажа за нея. Много е ясно зрителното поле. Има подсветка, която се изключва сама, но не мога да ти кажа след колко време. Цената направо е "като без пари". За мен, щом не дрънкат стъклата, значи за тези пари е много добра.

• ДБД и Bat Geca Loveca харесват това

#3 foxb

foxb

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 64 Мнения:

Публикувано 31 март 2022 - 08:00

Добра изработка. ( Спектра 2.5-20х50 с ловeн мeрник G4I). Дава резултати много надалеч, особено с релса 20 MOA. Фина безстепенна подсветка, като светещата точка е по - малка като диаметър от дебелината на кръста. Същия е леко просветлен и на дневна светлина (кафенее) и дебелината му (7 мм), дава възможност да се стреля по неголеми цели на по-далечни дистанции. Доста голям ход на вертикалната ( а и на хоризонталната ) корекция. В много тъмното не вижда добре ( каго почти всички варио прицели, макар и с леща 50 или 56 ). Спомагателното лостче за увеличение/намаляне на приближението може да пречи на движението на болта за някои пушки с 90 градусов затвор, при движението му за максимално увеличение. Производителят е предвидил възможност де се сваля. Вертикалният и хоризонталният тумблер работят коректно.Ясни и отчетливи кликове. Няма зеро стоп. Нулирането се извършва елементарно и бързо, чрез развиване пластмасовото капаче на тумблера и поставяне на нулата срещу отметката след прострелката. Работеща система, макар и не дотам изпипана като при други оптики ( възможно е леко дразнещо разминаване между маркера на тумблера и съответния клик на нулата ). Могат да се постигат групи от порядъка на 0.5 МОА . Корекцията на паралакса работи добре на различни дистанции. Горното капаче на тумблера за вертикална корекция може да се свали  и прицелът да се ползва постоянно и удобно  така, при необходимост от бърза корекция на дистанциите чрез тумблера. Не съм забелязъл изместване на СТП при работа с тумблерите за корекции. Отговарят на зададените от производителя параметри за настройка от 1 см/100 м на клик. Добра и чиста картина.

Този пост е редактиран от foxb: 31 март 2022 - 08:10

• ДБД, jovani62, Bat Geca Loveca и 2 други харесват това

#4 SSG

SSG

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 241 Мнения:

Публикувано 01 април 2022 - 01:08

Хубави японки , правят си парите. 

• ДБД харесва това

#5 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5277 Мнения:

Публикувано 01 април 2022 - 06:06

Хубави японки , правят си парите.

Точно един твои коментар за производството на GPO,DDoptics и Gecо в Япония ме разчовърка преди време..

#6 2cv

2cv

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 340 Мнения:
  • Оръжие:zkm 452-2e .22lr lux, maverick 88, sako85 varmint .308Win

Публикувано 01 април 2022 - 01:44

За цената си и ако я ползваш само за лов бива. За стрелба по гонгове до към 300-400м. пак бива. Стъклата на ддоптикс високата им серия са  по-добри(поне според моето око, ако не се лъжа имаше ддоптикс). За стрелба с балистичен калкулатор и корекции с тумблерите на по-далеко не стават, ако си вземеш със G4Drop скала може да стреляш и по скалата. Подсветката е прилична.

• ДБД харесва това

#7 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5277 Мнения:

Публикувано 01 април 2022 - 02:05

За цената си и ако я ползваш само за лов бива. За стрелба по гонгове до към 300-400м. пак бива. Стъклата на ддоптикс високата им серия са  по-добри(поне според моето око, ако не се лъжа имаше ддоптикс). За стрелба с балистичен калкулатор и корекции с тумблерите на по-далеко не стават, ако си вземеш със G4Drop скала може да стреляш и по скалата. Подсветката е прилична.

Така е, прав си, имам ДДоптикс, втора генерация ! Някак си, по ми пасна за нощния ми лов от Меоптата, даже бая ми пасна, та за това и питам за братовчедите му  .  Ако си взема GPO, ще го ползвам точно за каквото и казващ .., но на 308 -цата . Хареса ми скалата -  Drop ..  

• 2cv харесва това

#8 2cv

2cv

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 340 Мнения:
  • Оръжие:zkm 452-2e .22lr lux, maverick 88, sako85 varmint .308Win

Публикувано 01 април 2022 - 03:32

Забравих да спомена - паралакса е малко тегав на по-големи разстояния - деленията са много близки едно до друго, ма то и на ддоптикс ако не се лъжа бяха така. Така че ако си му свикнал едва ли ще те притеснява това. Абе за тия пари бива. Аз на моята делта, която е трета генерация съм с коригиран тумблер на паралакса - има доста по-голям ход от  втората генерация, която беше като тези, и си е малко тегаво на големи разстояния.  Бих ти препоръчал да погледнеш и 3-18х56. По-големия джам си е по-добре пък и х3 е една идея по-добре от х4 за по-динамичен изстрел, а х18 >х16 за големи разстояния. Единствения минус според мен, е че на тази цялата скала е осветена, а не само точката както е при 4-16х50. Иначе като светлопропускливост и двете са 90% по книга, а разликата в цената в България е под 300лв., което ме учудва(ако не са объркали цената - цената е най-добрата за Европа за момента, и то  с доста надолу)

• ДБД харесва това

#9 Srock112

Srock112

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 22 Мнения:

Публикувано 14 август 2022 - 10:02

Колега, линка не се отваря

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!