Към съдържанието

• Зареждане на брояча
Снимка

Дирофилариоза

Дирофилариоза

• Моля, влезте за да отговорите
42 отговора на тази тема

#21 infinity

infinity

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 77 Мнения:
  • Име:Любо
  • Оръжие:MP, SLR, H&K
  • Куче:English pointer

Публикувано 27 март 2013 - 08:11

Основен преносител на болеста са комарите. В този смисъл искам да ви споделя, че най добрия репелент и то естествен е маслото от Цитронела. Всички модерни гривни против комари, които се продават по 10-15лв. по аптеките са напоени с това масло. Аз си купих шишенце за 10лв., което ще ми стигне за години напред. Разреждам 2-3 капки от маслото в една лъжица зехтин и от това количество слагам на врата на кучето по две-три капки на 2-3 дена. Представете си колко дълго ще изкара това количество от шишенцето. 

Друго отлично натурално средство, което съм пробвал е маслото от Гераниум или така познатото у нас Индрише.

То е отлично средство против кърлежи и го ползвам по същия начин.

И двете масла ги ползвам и върху себе си!

Поздрави!

• П. Бонев, krasi_75-berta, n960 и още 1 харесват това

#22 krasi_75-berta

krasi_75-berta

Гонач-прасар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1169 Мнения:
  • Име:Красимир
  • Оръжие:Иж-18М,Ескорт-12/76-камо,REMINGTON 700-223CAL.
  • Куче:злобен мелезак-пълна мастия
  • МПС:КИА-РИО де Поморио
  • ГрадПоморие

Публикувано 27 март 2013 - 03:00

Основен преносител на болеста са комарите. В този смисъл искам да ви споделя, че най добрия репелент и то естествен е маслото от Цитронела. Всички модерни гривни против комари, които се продават по 10-15лв. по аптеките са напоени с това масло. Аз си купих шишенце за 10лв., което ще ми стигне за години напред. Разреждам 2-3 капки от маслото в една лъжица зехтин и от това количество слагам на врата на кучето по две-три капки на 2-3 дена. Представете си колко дълго ще изкара това количество от шишенцето. 

Друго отлично натурално средство, което съм пробвал е маслото от Гераниум или така познатото у нас Индрише.

Поздрави!

Виж,това е нещо ново за което те поздравявам  колега :5962bb18d0aff8d7b1a22b492ef7b49 .Действието му само 2-3  дена ли е?Ако е така,не може ли да се сложат повече капки за по-дълго време?Примерно:6-8 капки за 10 дена? :C_10CH~1:

#23 Веско Георгиев

Веско Георгиев

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 61 Мнения:

Публикувано 27 март 2013 - 03:10

Поздрави!

Недейте да разчитате на репелент да предпази кучето ви от дирофилария!

#24 infinity

infinity

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 77 Мнения:

Публикувано 27 март 2013 - 05:08

Виж,това е нещо ново за което те поздравявам  колега  :5962bb18d0aff8d7b1a22b492ef7b49 .Действието му само 2-3  дена ли е?Ако е така,не може ли да се сложат повече капки за по-дълго време?Примерно:6-8 капки за 10 дена?  :C_10CH~1:

Слагам му често защото слагам директно върху козината. Ако каишката стои на кучето постоянно, то можеш да я накапеш нея и да има по-дълго действие!

#25 infinity

infinity

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 77 Мнения:

Публикувано 27 март 2013 - 05:11

Недейте да разчитате на репелент да предпази кучето ви от дирофилария!

Не разчитам само на репелента. Обезпаразитявам кучето си с Празимек всеки месец. На него пише, че има действие срещу кръглите червеи!

А репелетите, които съм описал са безупречни!

Този пост е редактиран от infinity: 27 март 2013 - 05:12

• n960 и tosheto_74 харесват това

#26 tosheto_74

tosheto_74

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 29 Мнения:
  • Оръжие:ИЖ 27ЕМ , Тикка Т3батю лайт 308
  • Куче:мелези
  • МПС:Сузуки Витара

Публикувано 31 март 2013 - 10:02

Виж,това е нещо ново за което те поздравявам  колега :5962bb18d0aff8d7b1a22b492ef7b49 .Действието му само 2-3  дена ли е?Ако е така,не може ли да се сложат повече капки за по-дълго време?Примерно:6-8 капки за 10 дена? :C_10CH~1:

Колега какви са симтомите .

#27 krasi_75-berta

krasi_75-berta

Гонач-прасар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1169 Мнения:
  • ГрадПоморие

Публикувано 01 април 2013 - 02:30

Колега какви са симтомите .

Ми,как да ти кажа...При мен се получи случайно и затова,трябва да си изследваме от време на време кучетата.Това го казвам,защото въпреки всичко необходимо което съм сложил по кучето,пак се е заразило :( ..Доктора ми каза,че симптомите са умора,загуба на апетит и не можех да разбера,защото кучката ми никога не е била от "яшните"кучета,а за умората и там няма,как да разбера,защото при всяко пускане гонеше дивеча и е нормално да се измори...

#28 iliyanpitbul

iliyanpitbul

Дядо Мраз

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 118 Мнения:
  • Име:Илиян Микулашев
  • Оръжие:МП 153;ТОЗ8М 22LR;
  • Куче:Най-умното,най-красивото,най-работното ирландско гонче
  • МПС:мотор с фар
  • ГрадБургас

Публикувано 26 ноември 2013 - 04:14

Краси,а нещо за "вода в белите дробове" споменаха ли ветеринарите?Направо съм ужасен.За 20 дни ни измряха най-добрите кучета.За съжаление собствениците не вземаха мерки когато кучета започнаха да отпадат физически,а когато вече беше късно не позволиха и аутопсия да знаем какъв е проблема и да опитаме да предпазим останалите.Последното което в момента бере душа му направиха скенер и казаха няма да го бъде имало вода в белия дроб "в следствие на преумора след дълго гонене".Аз лично не приемам тези обяснения.

#29 krasi_75-berta

krasi_75-berta

Гонач-прасар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1169 Мнения:
  • ГрадПоморие

Публикувано 27 ноември 2013 - 03:06

Краси,а нещо за "вода в белите дробове" споменаха ли ветеринарите?Направо съм ужасен.За 20 дни ни измряха най-добрите кучета.За съжаление собствениците не вземаха мерки когато кучета започнаха да отпадат физически,а когато вече беше късно не позволиха и аутопсия да знаем какъв е проблема и да опитаме да предпазим останалите.Последното което в момента бере душа му направиха скенер и казаха няма да го бъде имало вода в белия дроб "в следствие на преумора след дълго гонене".Аз лично не приемам тези обяснения.

Илиански,това е друг вид болест.Не знам,не разбирам от докторлък,ама по-скоро вода в белите дробове се получава от не излекувана  пневмония.Съжалявам за кучетата,но знаеш как е при повечето собственици на кучета,вързват кучетата в колибите,а те не са от най-удобните(топли) и така,кучетата от умората са податливи на настинки и от там до по-сериозни болести....

#30 iliyanpitbul

iliyanpitbul

Дядо Мраз

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 118 Мнения:
  • ГрадБургас

Публикувано 27 ноември 2013 - 05:58

Илиански,това е друг вид болест.Не знам,не разбирам от докторлък,ама по-скоро вода в белите дробове се получава от не излекувана  пневмония.Съжалявам за кучетата,но знаеш как е при повечето собственици на кучета,вързват кучетата в колибите,а те не са от най-удобните(топли) и така,кучетата от умората са податливи на настинки и от там до по-сериозни болести....

Дали е изобщо вода.Моята логика е,че този червей минава през белите дробове за да стигне до сърцето и уврежда дроба,а това което виждат на "видеозона" не съм убеден,че е вода.Не искам да засегна никой,но доктор в малко населено място,който вижда в кабинета си куче веднъж годишно не мога да му се доверя без второ мнение.Първия ден който съм в почивки отивам до клиниката да правим кръвен тест,а в този ред на мисли някой от вас правил ли е такъв тест в Бургас?Някакви отзиви за добра лаборатория?Цена на изследването?

#31 Николай Жеков

Николай Жеков

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 20 Мнения:

Публикувано 27 ноември 2013 - 07:23

Да аз си изследвам бретона редовно. Почти навсякъде го правят. Те тестовете са три едновременно, но тук правят само двата.

Засега нямам проблеми но въпреки това слагам Стронгхолд всеки месец. Но си иска два пъти в годината да се изследва и готово ;)

#32 iliyanpitbul

iliyanpitbul

Дядо Мраз

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 118 Мнения:
  • ГрадБургас

Публикувано 27 ноември 2013 - 07:31

Да аз си изследвам бретона редовно. Почти навсякъде го правят. Те тестовете са три едновременно, но тук правят само двата.

Засега нямам проблеми но въпреки това слагам Стронгхолд всеки месец. Но си иска два пъти в годината да се изследва и готово ;)

Как точно се казва теста?Кръвен ли е само?И на каква цена е?

#33 snaiper.

snaiper.

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 839 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 27 ноември 2013 - 09:29

Дали е изобщо вода.Моята логика е,че този червей минава през белите дробове за да стигне до сърцето и уврежда дроба,а това което виждат на "видеозона" не съм убеден,че е вода.Не искам да засегна никой,но доктор в малко населено място,който вижда в кабинета си куче веднъж годишно не мога да му се доверя без второ мнение.Първия ден който съм в почивки отивам до клиниката да правим кръвен тест,а в този ред на мисли някой от вас правил ли е такъв тест в Бургас?Някакви отзиви за добра лаборатория?Цена на изследването?

Чувал съм за един ветеринар в Бургас,Бързилов се казва,бивш шеф на вет. служба...ако не греша.Имал клиника,пак ако не греша в Меден рудник.

Намерих нещо в мрежата-

Д-р Георги Бързилов

Гр. Бургас, жк “Меден рудник”, ул. “Капче” 25А

056/507786

Този пост е редактиран от snaiper.: 27 ноември 2013 - 09:37

#34 Николай Жеков

Николай Жеков

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 20 Мнения:

Публикувано 27 ноември 2013 - 11:50

Ето линк http://www.fdp-bg.com/vet8.htm

И изследванията:

Доктор Стоян Георгиев ми изследва кучето. Също до Борисовата градина има две ветеринарни лечебници го правят. Като пари двата теста излизат към 30-40 лева(но не помня колко дадох точно). Два пъти годишно го изследвам и така и да се зарази ще има време да реагираме адекватно :)

• BOJO харесва това

#35 георги захариев

георги захариев

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 90 Мнения:
  • Име:Георги Захариев
  • Оръжие:ТОЗ 34 ЕР
  • Куче:Курцхаар
  • МПС:Форд Мондео
  • ГрадМонтана

Публикувано 28 ноември 2013 - 10:11

Привет, колеги. Ще си позволя да се присъединя към Вас в тази тема, тъй като мисля че имам какво да добавя поради факта, че преди година и моето куче се зарази с тази болест- за щастие изхода бе положителен . Не така стоят нещата обаче в област Монтана през изминалото лято - за 14 дни 28 кучета си отидоха от този свят.

Що се късае до симтомите, които са барометър за развитието на тази болест те са :

- отказ от храна.

- отпадналост и вялост.

- [color=#ff0000;]поддържане на температура около 40.5 градуса.[/color]

[color=#000000;]Лечението се извършва с препарата ИМИДОКАРД - поставят се две инжекции от 1.5 кубика през 14 дни - за кучета с тегло около 30 кг.[/color] Цената на една опаковка на този препарат е около 60-70 лв, но тъй като реално са необходими около 3 кубика от него, обикновенно излиза около 4-5 лв. общо, в случай че ветеринарния лекар реши да заплатите само реално използваното количество. Отлична превенция е обезпаразитяването с Празимек и разбира се редовното поставяне на препарат против кърлежи и комари. Лично аз от 4 години ползвам препарата ЕФИПРО и съм изключително доволен от него- цената за куче с тегло около 30 кг. е 9 -10 лв.

Може би най-важното нещо в този случай, е бързата намеса при забелязване на един от симптомите тъй като по-лесно се лекува болеста в начален стадий - изхода от лечението в повечето случай е положителен.

Този пост е редактиран от георги захариев: 28 ноември 2013 - 10:12

• n960 харесва това

#36 Веско Георгиев

Веско Георгиев

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 61 Мнения:

Публикувано 28 ноември 2013 - 11:28

Ето линк http://www.fdp-bg.com/vet8.htm

И изследванията:

Доктор Стоян Георгиев ми изследва кучето. Също до Борисовата градина има две ветеринарни лечебници го правят. Като пари двата теста излизат към 30-40 лева(но не помня колко дадох точно). Два пъти годишно го изследвам и така и да се зарази ще има време да реагираме адекватно :)

Изследването е само веднъж, преди да се дава ваксината която е много по евтина от горепосочената практика.

#37 Веско Георгиев

Веско Георгиев

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 61 Мнения:

Публикувано 28 ноември 2013 - 11:30

Привет, колеги. Ще си позволя да се присъединя към Вас в тази тема, тъй като мисля че имам какво да добавя поради факта, че преди година и моето куче се зарази с тази болест- за щастие изхода бе положителен . Не така стоят нещата обаче в област Монтана през изминалото лято - за 14 дни 28 кучета си отидоха от този свят.

Що се късае до симтомите, които са барометър за развитието на тази болест те са :

- отказ от храна.

- отпадналост и вялост.

[color=#000000;]Лечението се извършва с препарата ИМИДОКАРД - поставят се две инжекции от 1.5 кубика през 14 дни - за кучета с тегло около 30 кг.[/color] Цената на една опаковка на този препарат е около 60-70 лв, но тъй като реално са необходими около 3 кубика от него, обикновенно излиза около 4-5 лв. общо, в случай че ветеринарния лекар реши да заплатите само реално използваното количество. Отлична превенция е обезпаразитяването с Празимек и разбира се редовното поставяне на препарат против кърлежи и комари. Лично аз от 4 години ползвам препарата ЕФИПРО и съм изключително доволен от него- цената за куче с тегло около 30 кг. е 9 -10 лв.

Може би най-важното нещо в този случай, е бързата намеса при забелязване на един от симптомите тъй като по-лесно се лекува болеста в начален стадий - изхода от лечението в повечето случай е положителен.

Колега има ваксинация, направо не знам кои са тези дето са ви препоръчали куп глупости.

• П. Бонев и krasi_75-berta харесват това

#38 krasi_75-berta

krasi_75-berta

Гонач-прасар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1169 Мнения:
  • ГрадПоморие

Публикувано 28 ноември 2013 - 08:46

Илиански,червейте не се виждат на видеозона.Със сигурност е вода и най-вероятно кучетата да са боледували продължително време от настинка и от там се е развила пневмонията.Водата в дробовете се получава от "влошена" настинка.Мога да ти препоръчам в Бургас клиника "Байрон",до Славейковото пазарче.Там лекувах моето куче и мисля,че Доктора(Николай) е кадърен.Изследвания,ренген,кръвни проби и най-важното,винаги те запознават и ти обясняват,какво е заболяването и как протича лечението,че да можеш да си направиш сметката.Много хора ходят там и всичките са доволни от него.Пък и има хубави асистентки с които,можеш да си говориш за каквото си искаш :D ....Препоръчвам ти го....

#39 krasi_75-berta

krasi_75-berta

Гонач-прасар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1169 Мнения:
  • ГрадПоморие

Публикувано 28 ноември 2013 - 08:55

- отказ от храна.

- отпадналост и вялост.

Колега нямам нищо против,но сподели какво ти казаха докторите,че да те успокоят така.Заразено куче с такава диагноза много трудно ще се размине с нея.Защото да кажем,че ларвите ги унищожат,дали са унищожили "майката",която "бълва" с ларви цялата кръв на кучето????Много ми е интересно или са установили болестта в начален стадий.Демек,кучето те първа е започнало да развива тези ларви....сподели,ако желаеш....

#40 георги захариев

георги захариев

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 90 Мнения:
  • Име:Георги Захариев
  • Оръжие:ТОЗ 34 ЕР
  • Куче:Курцхаар
  • МПС:Форд Мондео
  • ГрадМонтана

Публикувано 29 ноември 2013 - 12:29

Колега нямам нищо против,но сподели какво ти казаха докторите,че да те успокоят така.Заразено куче с такава диагноза много трудно ще се размине с нея.Защото да кажем,че ларвите ги унищожат,дали са унищожили "майката",която "бълва" с ларви цялата кръв на кучето????Много ми е интересно или са установили болестта в начален стадий.Демек,кучето те първа е започнало да развива тези ларви....сподели,ако желаеш....

Да може би не уточних най-важното в горния си пост - найстина болестта бе в начален стадий .

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!