Към съдържанието

Снимка

ВАЙМАРАНЕР развъдник YANINAVILLA FCI 15/10 BG

Красотата на лова с ваймаран

• Моля, влезте за да отговорите
283 отговора на тази тема

#1 big

big

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 345 Мнения:
  • Оръжие:weimaraner
  • Куче:WEIMARANER
  • МПС:weimaraner
  • ГрадВелико Търново

Публикувано 14 март 2013 - 04:25

Колеги, откривам темата с надеждата, в нея да Ви направя съпричастни на развитието на развъдника ми за Ваймаранери - YANINAVILLA. Сивите аристократи на лова ми влязоха под кожата и вече четири години се занимавам с тях. Много искам по нашите ловни полета да се ловува с тези прекрасни, силни, издържливи и себеотдайни кучета. За това, реших, като член на "Национален клуб Ваймаранер - България" да работя за популяризирането на ваймаранера като ловно куче : от ЛОВЕЦ за ЛОВЦИ. Първото ми кучило ще бъде от внесената от Австрия BELLA v PELLENDORF и разплодник Mr.Prezident ImperiumStar - куче произведено в Полша с американска и австралийска кръв, собственост на Laslo Shandor от Унгария. През "далечната" 2010 година станах член на Австрийския Ваймаранер клуб и там и в Германия изпитваха моите кучета, по правилника за изпитание на кучета за всестранен лов , работещи със стойка ( 7 породна група). Австрийският правилник е като немския, с тази разлика, че факултативните в Германия изпитни дисциплини - в Австрия са задължителни. BELLA постигна отлични резултати, което тук в реалния лов вече две години радва мен и колегите ,с които ловувам. Избрах кръвта на Mr.Prezident от развъдника ImperiumStar, с намеренията да се подобри екстериорът на поколението. Австрийката, която носи гени само на немски кучета е типично немско куче, а съвременните ваймаранери са много по-красиви - с издължени шии, квадратни, релефни глави и страхотни гръдни кошове. Мисля, че красотата на кучетата, с които ловуваме е нещо много важно. Бащата на поколението е минал изпитания за работна пригодност по правилата на FCI с похвален резултат, което за мен бе задължително. Негови американски родители са шампиони на Америка за работни кучета, освен това има кръв и от Американски шампиони - шоу победители. Shandor ловува активно с неговото куче. Характерите и на двамата родители са "ruhig" - здрава нервна система, спокоен темперамент, силна ловна страст, абсолютна водимост и злоба към хищник. Белла прилайва на поглед, а бащата за съжаление не лае.   Опитът ми в лова на дребен, а и на едър дивеч при нашите условия ме кара да смятам, че кучетата ни трябва да работят за нас - и недалеко около нас преди изстрела и твърдо, а не твърдоглаво след изстрела, пак за нас. Смятам, че трайловите полеви кучета са добри за състезания, за индивиндуален лов в големи полета и само за това. Работата във вода е нещо задължително.   Колеги, очаквам кучилото да се появи на бял свят , дай боже всичко да е добре, след 26.03.2013г. Не поместих темата в «купува, продава» , защото искам кученцата да станат собственост на единомишленици, хора, които да споделят моята мечта. Ловци, които ще живеят със своите възпитаници, ще се грижат перфектно за тяхното физическо, психическо и социално израстване, ще ги въведат в лова и ще ловуват активно с тях. Ловци, които ще ги подготвят и преминат през изпитанията за 7 породна група. За всичко това трябва колеги, запалени и всеотдайни, колеги на които искам да помагам и участвам в развитието на кученцата. Ваймаранерът е куче , което , за разлика от всички породи от 7 породна група, живее, ловува и признава единствено собственика си – човекът, който го е възпитал, който споделя с него своите радости и неволи. Огромно удоволствие е да се преживеят мигове в лова с всеотдаен , красив ловен другар – ВАЙМАРАНЕР. Моля, всички колеги, които са прочели горните ми писания , проявяват интерес и имат възможности и себеотрицание за това ми начинание, да ми пишат на лични или на http://www.facebook....NINAVILLAKENNEL

Прикачени файлове

• Прикачен файл  B_ch_bg.jpg   21,4K   19 Брой сваляния
  • Прикачен файл  B_ch_bg_sert.jpg   100,02K   20 Брой сваляния
  • Прикачен файл  B_PED.jpg   72,82K   23 Брой сваляния
  • Прикачен файл  Bhunt1.jpg   252,41K   27 Брой сваляния
  • Прикачен файл  Bhunt2.jpg   258K   28 Брой сваляния
  • Прикачен файл  Bhunt3.jpg   98,55K   29 Брой сваляния
  • Прикачен файл  MrPr1.jpg   64,27K   29 Брой сваляния
  • Прикачен файл  MrPr2.jpg   77K   24 Брой сваляния
  • Прикачен файл  MrPr.jpg   73,7K   29 Брой сваляния
  • Прикачен файл  MrPr_pedigri.jpg   103,69K   29 Брой сваляния
  • Прикачен файл  MrPrt_point.jpg   73,57K   24 Брой сваляния
  • Прикачен файл  b_ped_3.jpg   139,56K   15 Брой сваляния

Този пост е редактиран от big: 14 март 2013 - 04:41

• NPB, peneff, n960 и 7 други харесват това

#2 БАЙ АСЕН

БАЙ АСЕН

БАРАКЧИЯ

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 425 Мнения:
  • Оръжие:Силма,Бар.308
  • Куче:Бараци и Баракини.
  • МПС:Много
  • ГрадРазлог

Публикувано 14 март 2013 - 04:43

Поздрави за темат. :JC_goodpost:

#3 big

big

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 345 Мнения:
  • ГрадВелико Търново

Публикувано 14 март 2013 - 04:54

Колеги, откривам темата с надеждата, в нея да Ви направя съпричастни на развитието на развъдника ми за Ваймаранери - YANINAVILLA. Сивите аристократи на лова ми влязоха под кожата и вече четири години се занимавам с тях. Много искам по нашите ловни полета да се ловува с тези прекрасни, силни, издържливи и себеотдайни кучета. За това, реших, като член на "Национален клуб Ваймаранер - България" да работя за популяризирането на ваймаранера като ловно куче : от ЛОВЕЦ за ЛОВЦИ. Първото ми кучило ще бъде от внесената от Австрия BELLA v PELLENDORF и разплодник Mr.Prezident ImperiumStar - куче произведено в Полша с американска и австралийска кръв, собственост на Laslo Shandor от Унгария. През "далечната" 2010 година станах член на Австрийския Ваймаранер клуб и там и в Германия изпитваха моите кучета, по правилника за изпитание на кучета за всестранен лов , работещи със стойка ( 7 породна група). Австрийският правилник е като немския, с тази разлика, че факултативните в Германия изпитни дисциплини - в Австрия са задължителни. BELLA постигна отлични резултати, което тук в реалния лов вече две години радва мен и колегите ,с които ловувам. Избрах кръвта на Mr.Prezident от развъдника ImperiumStar, с намеренията да се подобри екстериорът на поколението. Австрийката, която носи гени само на немски кучета е типично немско куче, а съвременните ваймаранери са много по-красиви - с издължени шии, квадратни, релефни глави и страхотни гръдни кошове. Мисля, че красотата на кучетата, с които ловуваме е нещо много важно. Бащата на поколението е минал изпитания за работна пригодност по правилата на FCI с похвален резултат, което за мен бе задължително. Негови американски родители са шампиони на Америка за работни кучета, освен това има кръв и от Американски шампиони - шоу победители. Shandor ловува активно с неговото куче. Характерите и на двамата родители са "ruhig" - здрава нервна система, спокоен темперамент, силна ловна страст, абсолютна водимост и злоба към хищник. Белла прилайва на поглед, а бащата за съжаление не лае.   Опитът ми в лова на дребен, а и на едър дивеч при нашите условия ме кара да смятам, че кучетата ни трябва да работят за нас - и недалеко около нас преди изстрела и твърдо, а не твърдоглаво след изстрела, пак за нас. Смятам, че трайловите полеви кучета са добри за състезания, за индивиндуален лов в големи полета и само за това. Работата във вода е нещо задължително.   Колеги, очаквам кучилото да се появи на бял свят , дай боже всичко да е добре, след 26.03.2013г. Не поместих темата в «купува, продава» , защото искам кученцата да станат собственост на единомишленици, хора, които да споделят моята мечта. Ловци, които ще живеят със своите възпитаници, ще се грижат перфектно за тяхното физическо, психическо и социално израстване, ще ги въведат в лова и ще ловуват активно с тях. Ловци, които ще ги подготвят и преминат през изпитанията за 7 породна група. За всичко това трябва колеги, запалени и всеотдайни, колеги на които искам да помагам и участвам в развитието на кученцата. Ваймаранерът е куче , което , за разлика от всички породи от 7 породна група, живее, ловува и признава единствено собственика си – човекът, който го е възпитал, който споделя с него своите радости и неволи. Огромно удоволствие е да се преживеят мигове в лова с всеотдаен , красив ловен другар – ВАЙМАРАНЕР. Моля, всички колеги, които са прочели горните ми писания , проявяват интерес и имат възможности и себеотрицание за това ми начинание, да ми пишат на лични или на http://www.facebook....NINAVILLAKENNEL

колеги, съжалявам , снимките бяха подредени и качени поред, но нещо системата на сайта заби няколко пъти и сега са нбого разхвърляни, ама все пак се познава кое куче е женско, кое мъжко, а и педигритата се четат ;)

и още един мейл - weimaranerbg@gmail.com

#4 big

big

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 345 Мнения:
  • ГрадВелико Търново

Публикувано 29 март 2013 - 02:28

Чакаме.......Родилния дом е вече "асемблиран".Прикачен файл  DSC_0001.jpg   67,96K   36 Брой сваляния

• n960, Димитър Михалев, Щирлиц и 2 други харесват това

#5 big

big

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 345 Мнения:
  • ГрадВелико Търново

Публикувано 12 април 2013 - 03:59

ДОйдоха в нашите ловни полета 6моми и 1 юнак - 300-450 гр, Сега на 5 дневна възраст са 500-680г.

Прикачени файлове

• n960 и Щирлиц харесват това

#6 big

big

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 345 Мнения:
  • ГрадВелико Търново

Публикувано 12 април 2013 - 04:03

Лапат здраво и растат като гъби.......При купирне на опашките три от кученцта показАХа висок праг на болка - страхотен показател за супер здрава нервна система....Селекцията започна!

• Щирлиц харесва това

#7 big

big

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 345 Мнения:
  • ГрадВелико Търново

Публикувано 15 април 2013 - 01:22

Вече минаха 7 дни - кученцата удвоиха теглото си!!! И вече реагират на пътпъдъча миризма - много я търсят!!Прикачен файл  DSC_ALLmini.jpg   83,7K   16 Брой свалянияПрикачен файл  DSC_1mini.jpg   89,72K   20 Брой свалянияПрикачен файл  DSC_2mini.jpg   89,63K   22 Брой свалянияПрикачен файл  DSC_3mini.jpg   95,18K   20 Брой свалянияПрикачен файл  DSC_4mini.jpg   85,18K   20 Брой свалянияПрикачен файл  DSC_5mini.jpg   89,04K   19 Брой свалянияПрикачен файл  DSC_6mini.jpg   100,8K   17 Брой свалянияПрикачен файл  DSC_7mini.jpg   103,36K   13 Брой сваляния

• BAR, vegetarian и Щирлиц харесват това

#8 big

big

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 345 Мнения:
  • ГрадВелико Търново

Публикувано 22 април 2013 - 12:36

Кученцата са вече на 14 дни - лапат здраво - средното им тегло е 1,5 кг...Прикачен файл  ALL_14days.jpg   76,89K   13 Брой сваляния

• n960, BAR, Стоян Иванов и още 1 харесват това

#9 big

big

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 345 Мнения:
  • ГрадВелико Търново

Публикувано 23 април 2013 - 01:30

Тези сини очи...!!!

Прикачени файлове

• NPB, BAR, vegetarian и още 1 харесват това

#10 BAR

BAR

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 211 Мнения:
  • Име:Стоян
  • Оръжие:3хБластера, Sauer, Merkel, Beretta, Sig, Erma, Brno, ИЖ и др.
  • ГрадBavaria- a country near to Germany

Публикувано 23 април 2013 - 04:25

Страхотни са, дано имат късмет с добри стопани.
  • NPB и n960 харесват това

#11 tanatsi

tanatsi

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1229 Мнения:

Публикувано 23 април 2013 - 06:02

Страхотни са, дано имат късмет с добри стопани.

Според мен,новите стопани ще имат късмет с тях. :)

• BAR, Щирлиц и bakero харесват това

#12 BAR

BAR

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 211 Мнения:
  • Име:Стоян
  • Оръжие:3хБластера, Sauer, Merkel, Beretta, Sig, Erma, Brno, ИЖ и др.
  • ГрадBavaria- a country near to Germany

Публикувано 24 април 2013 - 07:22

Според мен,новите стопани ще имат късмет с тях. :)

Добре го формулира :-)

#13 big

big

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 345 Мнения:
  • ГрадВелико Търново

Публикувано 08 май 2013 - 12:53

Вече са на 30 дни - палави, игриви и вечно гладни!!

Прикачени файлове

Този пост е редактиран от big: 08 май 2013 - 12:56

• n960, Щирлиц и bakero харесват това

#14 big

big

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 345 Мнения:
  • ГрадВелико Търново

Публикувано 08 май 2013 - 12:58

и още 10!

Прикачени файлове

• n960 и Щирлиц харесват това

#15 big

big

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 345 Мнения:
  • ГрадВелико Търново

Публикувано 08 май 2013 - 01:00

и последно!!!!

Прикачени файлове

• mir777, NPB, n960 и 3 други харесват това

#16 big

big

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 345 Мнения:
  • ГрадВелико Търново

Публикувано 16 май 2013 - 09:42

Запознаваме се с всички дивечови вкусове , усещания и миризми.........Чакалите няма да имат шанс!

Този пост е редактиран от big: 16 май 2013 - 09:44

• NPB, n960, BAR и още 1 харесват това

#17 big

big

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 345 Мнения:
  • ГрадВелико Търново

Публикувано 16 май 2013 - 09:43

• mir777, NPB, n960 и 3 други харесват това

#18 big

big

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 345 Мнения:
  • ГрадВелико Търново

Публикувано 20 май 2013 - 06:24

Вече познаваме водата - никакви задръжки!!!!

• mir777, n960, BAR и 4 други харесват това

#19 tanatsi

tanatsi

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1229 Мнения:

Публикувано 20 май 2013 - 08:19

Вече познаваме водата - никакви задръжки!!!!

Ники,нямам думи.Браво.

• n960 и GDI харесват това

#20 GDI

GDI

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 7 Мнения:
  • Име:Гошо
  • Оръжие:иж58
  • Куче:дратхаар
  • МПС:Рено Клио
  • ГрадВарна

Публикувано 21 май 2013 - 01:25

Перфектни са нека попаднат на добри и грижовни стопани.

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Bing (1)
Change Theme!