Към съдържанието

• Зареждане на брояча
Снимка

Ловни камери

• Моля, влезте за да отговорите
171 отговора на тази тема

#161 XuMePa

XuMePa

Начо Фен

• Администратор
  • 1264 Мнения:
  • Име:Юлчо
  • Оръжие:Невероятен Шака Зуло Танц в 16/56ти, ИЖ 16/70, MP153 12/76, Browning Long Track 30-06, SigSauer 9х19
  • Куче:Тъщата
  • МПС:АТВ, бели маратонки и туристическа щека
  • ГрадСеверозападен

Публикувано 10 април 2019 - 12:27

Ако някой е срещал, това което търся, може да помогне.

Интересувам се от фото капан, камера, която да има възможност да изпраща информация по wi-fi на телефон или таблет, без да използва интернет или MMS.

Друго решение е използването на SD карти с wi-fi възможности. Ако някои има опит да сподели мнение. До каква дистанцията могат да пратят сигнал.

Решенията са 2

и при двете искаш камерата да е вързана безжично или жично  с някакъв рутер някъде си. Рутера задължително трябва да има интернет.

1.  Достъп през телефон/таблет до камерата . Рутера трябва да има реален IP адрес. Рутера се настройва да пренасочва заявки към него на определен порт към камерата. Така си цъкаш телефона и се връзваш към камерата. Не съм се занимавал скоро, но  може и не ти трябва реален IP адрес, ако software позволява връзване към MAC адрес.

2.  Камерата да изпраща пак мейл, само че посредством не GSM мрежата, а от същия интернет на рутера, към който е вързана камерата. Тогава не ти трябва реален IP.

И в двата случая ти трябва човек де разбира от тия маригадунги. Трябва да се мисли за усилване на сигнали( ако няма видимост съвсем оттече), захранване ( щото камерата няма да е баш като ловните капани)

#162 митьо

митьо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 211 Мнения:
  • Име:Димитър Фетфаджиев
  • Оръжие:CZ 455, ИЖ 27ЕМ, Piper Bayard, Glock 17L
  • Куче:Дратхаар и гонче
  • МПС:МБ, Нисан
  • ГрадИхтиман

Публикувано 10 април 2019 - 09:29

Благодаря на отзовалите се!

Явно трябва да съм по-подробен и обстоятелствен, за да се схване идеята/темата на въпросите ми.

1. Интересувам се от фото капан, който може да стои на дъжд и студ - извън сгради. Може да е захранен и от слънчев панел. Изрично съм записъл, че интернет и MMS не са опция за получаване на информация.

2. Интересуваме wi-fi обхвата на SD картата (примерна има и други марки), а не възможностите на технологията.

Моля, да се чете внимателно и след проумяване на въпроса да се дава отговор.

Този пост е редактиран от митьо: 10 април 2019 - 09:33

#163 Todir

Todir

Начинаещ

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 555 Мнения:
  • Име:Тодор
  • МПС:ФорТ МавериГ
  • ГрадСофия

Публикувано 10 април 2019 - 11:00

20-30m

#164 lov

lov

Златен Потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 977 Мнения:
  • Оръжие:кривак
  • Куче:гонче
  • МПС:2х2 кракомобил
  • Гради аз не знам

Публикувано 11 април 2019 - 12:04

Добре де ама на какво разстояние искаш да пращаш заснетото. То всъщност колегата ти е отговорил за варианта с картата. Ако камерата е с вграден модул може да стигне 50-60 макар че не съм сигурен че съм виждал такава. По точно с такава опция.
Личното ми мнение е някакъв евтинджос за $25-30. Точене на място с кабел или смяна на картата. За влагозащитата се осланям на сръчни ръце. Важното е сензора за движение да работи коректно хич не ми пука че снимките не са като от модно дефиле. Нали се види кой е посещавал мястото и кога.

#165 Plamen2860

Plamen2860

Турист

• Ловец
  • Pip
  • 1 Мнения:

Публикувано 11 април 2019 - 08:28

Ето една:

https://ru.aliexpres....41ac33edSR4wFu

#166 XuMePa

XuMePa

Начо Фен

• Администратор
  • 1264 Мнения:
  • Име:Юлчо
  • Оръжие:Невероятен Шака Зуло Танц в 16/56ти, ИЖ 16/70, MP153 12/76, Browning Long Track 30-06, SigSauer 9х19
  • Куче:Тъщата
  • МПС:АТВ, бели маратонки и туристическа щека
  • ГрадСеверозападен

Публикувано 11 април 2019 - 09:50

Благодаря на отзовалите се!

Явно трябва да съм по-подробен и обстоятелствен, за да се схване идеята/темата на въпросите ми.

1. Интересувам се от фото капан, който може да стои на дъжд и студ - извън сгради. Може да е захранен и от слънчев панел. Изрично съм записъл, че интернет и MMS не са опция за получаване на информация.

2. Интересуваме wi-fi обхвата на SD картата (примерна има и други марки), а не възможностите на технологията.

Моля, да се чете внимателно и след проумяване на въпроса да се дава отговор.

т.е. искаш връзка между камера и телефон , който е стационарен. Примерно ти си с телефона в къщата, камерата е в двора и гледаш какво се случва...

Аз лично отново бих сложил рутер. Докато камерата има връзка с рутера и устройството и то има връзка с рутера, ще може да гледаш.

50-на метра, ако рутера ти е под таван със стени. Ако е на открито може и да стигнеш 150 метра и разбира се ако има пряка видимост между камерата и къщата ти/рутера.

Ако говорим за 50 метра, аз лично бих пуснал кабел.

#167 myrko

myrko

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 56 Мнения:
  • Име:Иванов
  • Оръжие:иж 43 , иж 58 , Merkel RX Helix 30-06
  • Куче:Померан :)
  • ГрадВелико Търново

Публикувано 11 април 2019 - 07:28

какво ползвате за защита от дъжд и сняг ? 

#168 митьо

митьо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 211 Мнения:
  • Име:Димитър Фетфаджиев
  • Оръжие:CZ 455, ИЖ 27ЕМ, Piper Bayard, Glock 17L
  • Куче:Дратхаар и гонче
  • МПС:МБ, Нисан
  • ГрадИхтиман

Публикувано 12 април 2019 - 07:15

Седиш си във ловната хижа/фургона/чакалото (не е електрифицирано и няма обхват на мобилните оператори) и си чаткаш пасианса на таблета/ГСМ-а, по някое време ти трекне да видиш, какво става около теб и се вържеш с някоя от камерите и наблюдаваш природата.

Горе-долу за това иде реч.

Благодаря за подадената информация.

#169 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 670 Мнения:
  • МПС:Нисан

Публикувано 14 април 2019 - 06:30

какво ползвате за защита от дъжд и сняг ?

За дъжд нищо не ползвам,защото уплътненията на камерата са си доста добри.За зимата и то само когато се очаква виелица,имам приготвена 5 л туба от минерална вода,така избягвам вероятността от навяване на сняг по сензора за движение,обектива и по диодите на светкавицата.При нормален снеговалеж проблеми,няма.
Ако имаш овлажняване на камерата,вземаш една туба,правиш дупка отпред,колкото да можеш да вкараш камерата през нея,отзад още две,за ремъка с който се закрепва за дървото,и си готов.
  • myrko харесва това

#170 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3525 Мнения:
  • Име:Минко
  • Оръжие:Фотоапарат със светкавица
  • Куче:Няколко
  • МПС:Джип
  • ГрадТроян

Публикувано 15 април 2019 - 06:32

За дъжд нищо не ползвам,защото уплътненията на камерата са си доста добри.За зимата и то само когато се очаква виелица,имам приготвена 5 л туба от минерална вода,така избягвам вероятността от навяване на сняг по сензора за движение,обектива и по диодите на светкавицата.При нормален снеговалеж проблеми,няма.
Ако имаш овлажняване на камерата,вземаш една туба,правиш дупка отпред,колкото да можеш да вкараш камерата през нея,отзад още две,за ремъка с който се закрепва за дървото,и си готов.

И снима през тубата ли ?

#171 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 670 Мнения:
  • МПС:Нисан

Публикувано 15 април 2019 - 12:08

И снима през тубата ли ?

Не през тубата,а през "прозореца" в тубата:)Там дето св опашки,са процепите за ремъка,с който се върже камерата за дървото.

Прикачени файлове

• myrko харесва това

#172 myrko

myrko

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 56 Мнения:
  • Име:Иванов
  • Оръжие:иж 43 , иж 58 , Merkel RX Helix 30-06
  • Куче:Померан :)
  • ГрадВелико Търново