Към съдържанието

• Зареждане на брояча
Снимка

Ловни камери

• Моля, влезте за да отговорите
25 отговора на тази тема

#1 Диан

Диан

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 526 Мнения:
  • Име:Диан
  • ГрадСофия

Публикувано 13 март 2013 - 11:30

ИЗБОР НА ЛОВНА КАМЕРА

Преди да изберем камера е нужно да определим и квалифицираме тези апарати .В тях всъщност има няколко отделни модула-цифров фотоапарат,датчик за движение,светкавица за нощно освтление(нормална крушка или инфраред диоди),рекордер,екран,бутони за управление или дистанционо,gsm модул и термо-защитна  котия,синхронизирани да работят като един апарат .
В този раздел ще изявим гледна точка и крайно мнение на ловец .Ловния сезон в България стартира през месец Август когато температурата достига 40+ градуса.И завършва месец февруари когато температурите достигат -15 градуса.Ниските температури ни задължават да изберем камера с нисък разход на електричество(инфрачервена подсветка) и по висок волтаж на захранване  6 или 12 волта .Най добре с 8 батерий АА , което ви дава възможност да замените батерийте с (акомулатор и слънчев панел -най добрият избор) . Може да ви стори странно но отлично изработена с качествени уплатнения и плътно затварена термо-защитна кутия е един от най важните  фактори за избора на камера.Търсете този знак (водоустойчивост - IP54).
1. Качество на снимките през ноща е фактор който разделя всички камери на два модела .За дневни снимки всички камери с над 4 mg/p e повече от добре като резолюция.
2. Подсветка с нормална крушка за по качествени цветни снимки (не забравяйте животните се плашат от нормалната светлина). Подсветка с инфраред диоди прави задоволителни снимки без  цвят само през ноща.Обхвата на подсветката на качествена камера трябва да е приблизително 25 метра .
3.Внимание когато силата на батерийте е слаба е възможно да получите снимки с лошо качество.Често допускана грешка е да се ползват зареждащи се батерий АА който са 1.2 v. a не както трябва 1.5 v.(ползвай акумулатор).
4.Широчина на обхвата на задействане на сензорите за движение варира от 35-120 ъглови градуса .
5.Максимален обхват на камерата се измерва разтоянието от нея до най далечната точка която може да ви произведе снимка , обикновено от 5 до 35 метра .
6.Периметър на задействане са общото поле от дължината и ширината на покритие за активиране.
7.Време на задействане,времето което при засечено движение камерата е направила първата снимка варира от 2 стотни до 1 секунда .(внимание при тясни пътеки се препоръчва минималното време)
8.Мегапиксели и качествени фотуси,12mg/p да-ама-не.Всъшност матриците или фото-окото е до 5 mg/p,останалите пиксели до 12 са автоматична преработка на реалното изображение .Американците научиха и Китайците на реклама.По времето на ТАТО имаше и член от нпк .
Но за да свършим до край работа с разбора и препоръка за камера , стигнахме до две заключения:
9.Тук който желае хубави цветни снимки се насочва към камера с нормална светлина на подсветката .(да не забрави за честата смяна на батериите,и стреса на животните-препоръчва се за охрана на вили и др.)
10.Като възможно най  професуонална камера с инфрачервена  подсветка ,широк ягъл на периметъра на покритие100°,нощни снимки на разтояние 25 метра,8 батерий или акумулатор,дисплей,фаза на луната,час и дата,температура,sms,e-meil,mms и много други.

Прикачени файлове

• Прикачен файл  kam.jpg   31,29K   19 Брой сваляния

Този пост е редактиран от valchan: 13 март 2013 - 11:38

• Иван Кючуков, St. Georgiev и rikitikitavi харесват това

#2 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4463 Мнения:

Публикувано 14 март 2013 - 02:31

Колеги  дали е възможно да се поръча камера [color=#ff0000;]директно от китайците[/color]....? Нещо като тия дето ги предлагат  DEALEXTREME по около 160 USD с доставката, ако някой знае да пусне линкове    [color=rgb(61,61,61);font-family:Tahoma, Arial;font-size:18px;]Ltl-5210A 5MP Hunting Trail VideoCam [/color]

http://dx.com/s/trail+Camera 

[color=rgb(61,61,61);font-family:Tahoma, Arial;font-size:18px;] [/color]

Този пост е редактиран от jovani62: 14 март 2013 - 03:43

#3 valchan

valchan

Хмммм

• Глобален Модeрaтор
  • 1944 Мнения:

Публикувано 14 март 2013 - 02:58

Колега не ти препоръчвам директно от там, няма да имаш сервиз, по скоро избери някой БГ вносител с гаранция.

#4 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4463 Мнения:

Публикувано 14 март 2013 - 03:06

Колега не ти препоръчвам директно от там, няма да имаш сервиз, по скоро избери някой БГ вносител с гаранция.

Наще искат двойни цени.... :crazy:

• КУРЦХААР СРБ харесва това

#5 Диан

Диан

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 526 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 14 март 2013 - 05:51

ЕЕ 

jovani62 чак пък двойно..недей така,за теб промо веднага  ;)[color=rgb(34,34,34);font-family:'Helvetica Neue', Arial, Verdana, sans-serif;font-size:14px;] [/color]

#6 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4463 Мнения:

Публикувано 01 април 2013 - 01:16

ЕЕ 

jovani62 чак пък двойно..недей така,за теб промо веднага  ;) 

Мерси за предложението !......Ще поразгледам къде какво се предлага из софийските дюкяни ,ще мина и при вас. :)

п.с. Това е китайската фабрика която прави т. нар. Scout Guard  камери......но за конкретни цени и доставка трябва да се направи писмено запитване до тях....... ;) 

http://www.huntingtr..._LTL-5210A.html

#7 MITKO

MITKO

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 76 Мнения:
  • Име:Митко
  • Оръжие:Фабарм H38 ,Биатлон 6 и Браунинг шорт трак 308win.
  • Куче:гонче и КУРЦХАР
  • ГрадБУРГАС

Публикувано 09 април 2013 - 08:58

виждам че има ловци занимаващи се с продажба на въпросните камери та да направя едно запитване и аз ...........след месец два ще ми трябва камера за охрана на отдалечен обект задължително със опция за изпращане на  ММС  и обхват 20м ......

чакам оферти и предложения на ползващите такива камери благодаря предварително....

#8 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4463 Мнения:

Публикувано 09 април 2013 - 09:05

А проучил ли си какво се предлага колега....мога да пусна някой линк , - за ориентировка в цените

#9 MITKO

MITKO

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 76 Мнения:
  • ГрадБУРГАС

Публикувано 09 април 2013 - 11:37

А проучил ли си какво се предлага колега....мога да пусна някой линк , - за ориентировка в цените

нне съм проучил още и ще съм благодарен за насоки

#10 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4463 Мнения:

Публикувано 09 април 2013 - 11:43

........след месец два ще ми трябва камера за охрана на отдалечен обект задължително със опция за изпращане на  ММС  и обхват 20м ......

чакам оферти и предложения на ползващите такива камери благодаря предварително....

Обявените цени по БГ сайтовете на такива камери (с sms mms) са 650 -680 лв..... А по чуждите сайтове 230 - 250 USD....

• MITKO харесва това

#11 krasi_75-berta

krasi_75-berta

Гонач-прасар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2343 Мнения:
  • Име:Красимир Михалев
  • Оръжие:Иж-18М,Ескорт-12/76-камо,SAVAGE EDGE-308W
  • Куче:злобен мелезак-пълна мастия+млада надежда
  • МПС:КИА-РИО де Поморио-Сузуки-Витара
  • ГрадПоморие

Публикувано 09 април 2013 - 01:34

Мите,ето тук има няколко камери..може да ти хареса нещо..http://spyboar.com/л...om/ловни-камери

• MITKO харесва това

#12 Диан

Диан

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 526 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 09 април 2013 - 07:40

Ето я и директно от Китай с гаранция , обслужване и всичко по реда си има и телефон на който може да се звънне дори при нужда .

http://www.aliexpres.../528154079.html

• jovani62 и MITKO харесват това

#13 MITKO

MITKO

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 76 Мнения:
  • ГрадБУРГАС

Публикувано 10 април 2013 - 06:29

благодарности на всички :256605:

#14 ezekiel

ezekiel

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 20 Мнения:
  • Име:Димитър Калчев
  • Оръжие:късо, нарезно и гладко
  • Куче:kurtzhaar
  • МПС:pajero
  • ГрадСофия

Публикувано 21 май 2013 - 06:55

А ето тук: http://myworld.ebay.com/izibg

Ще ги купите на цени като в http://www.aliexpres

Но със защита на Ebay и Paypal

А и на телефона ще Ви отговорят на български.

• peneff и MITKO харесват това

#15 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1991 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 16 септември 2015 - 08:07

Здравейте колеги ,

Изгоря ми Джи Ес Ем модула на камерата . Питах в 1-2 сервиза за поправка , но казаха че не могат . Ако някой знае къде могат да я оправят да пише .

Ето това е камерата , закупувана е преди около 3,5 г.

Поздрави и наслука

Прикачени файлове

• Прикачен файл  kamera.jpg   284,78K   2 Брой сваляния

Този пост е редактиран от damian1: 16 септември 2015 - 08:10

#16 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3123 Мнения:
  • Име:Минко
  • Оръжие:Фотоапарат със светкавица
  • Куче:Няколко
  • МПС:Джип
  • ГрадТроян

Публикувано 16 септември 2015 - 09:04

Здравейте колеги ,

Изгоря ми Джи Ес Ем модула на камерата . Питах в 1-2 сервиза за поправка , но казаха че не могат . Ако някой знае къде могат да я оправят да пише .

Ето това е камерата , закупувана е преди около 3,5 г.

Поздрави и наслука

Аз знам, но ще ти струва около 200 - 250 лв. моне така беше казал на един познат преди месец два, ако държиш да я правиш ще ти пратя номера му на лични.

#17 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1991 Мнения:
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • ГрадСофия

Публикувано 16 септември 2015 - 10:34

Аз знам, но ще ти струва около 200 - 250 лв. моне така беше казал на един познат преди месец два, ако държиш да я правиш ще ти пратя номера му на лични.

Мерси колега , май за сега ще си я  ще я ползвам без модула :) . Веднага открих и добра страна .... повече разходки , докато я проверявам на място :D .

:256605:

Този пост е редактиран от damian1: 16 септември 2015 - 10:35

#18 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4463 Мнения:

Публикувано 16 септември 2015 - 12:46

Мерси колега , май за сега ще си я  ще я ползвам без модула :) . Веднага открих и добра страна .... повече разходки , докато я проверявам на място :D .

...Ако речеш да я бракуваш цъкни ми едно л.с...... Трябва ми камера.....ама не ми се дават кинтите , които струват новите камери... :256605:

#19 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1991 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 16 септември 2015 - 03:19

...Ако речеш да я бракуваш цъкни ми едно л.с...... Трябва ми камера.....ама не ми се дават кинтите , които струват новите камери... :256605:

ОК

• jovani62 харесва това

#20 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1991 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 21 септември 2015 - 08:54

Опитвам да ти изпратя ЛС , но нещо ти е блокирана пощата

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!