Към съдържанието

Снимка

Уреди за нощно виждане!!!

• Моля, влезте за да отговорите
11 отговора на тази тема

#1 Kum4o-Vul4o

Kum4o-Vul4o

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 844 Мнения:

Публикувано 17 ноември 2021 - 05:25

Има ли колеги ползващи този вид насадка за нощо виждане?

Прикачени файлове

#2 XuMePa

XuMePa

Начо Фен

• Администратор
  • 1691 Мнения:
  • Име:Юлчо
  • Оръжие:Невероятен Шака Зуло Танц в 16/56ти, ИЖ 16/70, MP153 12/76, Browning Long Track 30-06, SigSauer 9х19
  • Куче:Тъщата
  • МПС:АТВ, бели маратонки и туристическа щека
  • ГрадСеверозападен

Публикувано 17 ноември 2021 - 06:24

И ти ли Бруте ? :D

#3 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5126 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Жабче, с фланци.
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 18 ноември 2021 - 07:37

Много е дълго, съответно нуедобно .. 

Според мен, това е доста добра, ако ще се ползва от време на време, като основно си ползваш прицела.. https://convoy.bg/pard-nv007s

Този пост е редактиран от ДБД: 18 ноември 2021 - 07:41

• Марин Карабялов харесва това

#4 Kum4o-Vul4o

Kum4o-Vul4o

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 844 Мнения:

Публикувано 18 ноември 2021 - 01:07

И ти ли Бруте ? :D

И я!!!
Чакалите станаха професори и не стоят на фенер!!!
  • Todir и XuMePa харесват това

#5 Kum4o-Vul4o

Kum4o-Vul4o

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 844 Мнения:

Публикувано 18 ноември 2021 - 03:07

Много е дълго, съответно нуедобно ..

Според мен, това е доста добра, ако ще се ползва от време на време, като основно си ползваш прицела.. https://convoy.bg/pard-nv007s

Ще се ползва само за нощно така, че мисля да се примиря с това неудобство, но най добре да кажат ползвателите на уреда.

Този пост е редактиран от Kum4o-Vul4o: 18 ноември 2021 - 03:16

#6 asti

asti

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 238 Мнения:
  • Оръжие:Ata Arms кал.12, American Ruger .308WIN. CZ 455 .22WMR

Публикувано 19 ноември 2021 - 07:22

........................................................ прицела.. https://convoy.bg/pard-nv007s

Мисля че това е по добре към момента от Rard nv007s, има доста ревюта и сравнения на двата уреда в yuotube https://www.termopri...vnost-450m.html На един забелязах че точно модела 007s тъй като батерията му е от страни, болта не можеше да се отвори тъй  като опираше в нея. Иначе не съм ползвал и не съм гледал нито от единия, нито и от другия.

#7 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5126 Мнения:

Публикувано 19 ноември 2021 - 07:44

Мисля че това е по добре към момента от Rard nv007s, има доста ревюта и сравнения на двата уреда в yuotube https://www.termopri...vnost-450m.html На един забелязах че точно модела 007s тъй като батерията му е от страни, болта не можеше да се отвори тъй  като опираше в нея. Иначе не съм ползвал и не съм гледал нито от единия, нито и от другия.

Гледах го това с презареждането, с един Мозберг Патриот, на които май му е сменено топчено на ръкохватката на затвора ... 

И аз не съм ги сравнявал .... 

Този пост е редактиран от ДБД: 19 ноември 2021 - 07:46

#8 GGen74

GGen74

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 107 Мнения:
  • Оръжие:Помпа и Тикка
  • Куче:бретон
  • МПС:4х4
  • ГрадГрада на истинската бира

Публикувано 19 ноември 2021 - 08:43

Не ползвам такъв тип нощен прицел но със сигурност ще му трябва допълнителен IR фенер . 

Преди се интересуваше от нощен прицел тип оптика . Какво те отказа ? 

#9 Dimo Rusev

Dimo Rusev

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 362 Мнения:
  • Име:Димо Русев
  • Оръжие:ТОЗ 34 , Биатлон-6 ,Weatherby vanguard , Mossberg 9200 2 бр. , HOWA 1500 Varmint, ZBK 110,ZH 301, ZH304
  • Куче:Epagneul Breton
  • МПС:ВАЗ 21214, Mitsubishi L300,Mitsubishi L400
  • ГрадРусе

Публикувано 19 ноември 2021 - 07:44

Привет

Мисля да пиша на дядо Мраз да ми прати ей това.

https://convoy.bg/ni...sion/pard-nv019

Че ми дойде до гуша да се въртя като пумпал с цялата пушка. Някой дали го е ползвал, да сподели мнение? Или нещо подобно в този клас.

Поздрави

• LyudmilLov и GGen74 харесват това

#10 Kum4o-Vul4o

Kum4o-Vul4o

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 844 Мнения:

Публикувано 19 ноември 2021 - 11:05

Не ползвам такъв тип нощен прицел но със сигурност ще му трябва допълнителен IR фенер . 
Преди се интересуваше от нощен прицел тип оптика . Какво те отказа ?

Цената най вече, а и това може да се ползва и за наблюдение баз да се въртиш с цялата пушка както казва колегата. Мисля, че ще е по удобно, а и при положение, че ще го ползвам само нощем за Варна.
  • GGen74 харесва това

#11 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5126 Мнения:

Публикувано 20 ноември 2021 - 07:03

Цената най вече, а и това може да се ползва и за наблюдение баз да се въртиш с цялата пушка както казва колегата. Мисля, че ще е по удобно, а и при положение, че ще го ползвам само нощем за Варна

Парда вижда по-добре с оптика. Когато го настроиш към нея, после при сваляне за да се ползва като монокъл, иска пак настроики . Хубаво е, оптиката да е с паралакс коректор, иначе виждаш ясно целта и скалата само около разстоянието, където прицела е освобовен от паралакс / обикновено към стоте метра / Ако нямаш паралакс коректор, виждаш ясно или скалата или целта след настроика от уреда .. Прицели със скъпо покритие на лещите не виждат добре с насадката, пречи покритието . Казват, че най добре виждали Японските лещи .. Сравнявал съм Меопта Меостар R1r 3-12х56 с ДД оптикс 2-10Х56, втората е много по-добра за ползване с насадка . Срешнах мнения и добри отдзива и Хоук и Юкон Ягер ..  За допълнителен фенер, ами новия модел на Пард не му трява  за на открито, неговота подсветка е достатъчна за до към 200м. За чакало, според чакалото .. там е хубаво подстветката да е извън кащурката, примерно на края на ложата на пушката, за да не дава отблясъци от стените и тавана на чакалото. Хубаво е насадката да е максимално компактна, иначе трява да ползваш допълнителен затилък, които се монитар за секунди м/у другото, за да ти е конфортно при прицелването .. Има доста настроики и трябва да си намериш най добрите за твоето око, после почти не пипаш .... Хубаво е, че ползваш скалата на оптиката и няма как да загубиш прострелка по вина на уреда, щото през него само гледаш, а се прицелваш през оптиката . Хубаво е сщо, да имаш и ниски степени на посведката на сталата, така ползването и, я превръща в бързомерец, като не търсиш линиите на кръста .. 

За друго такова нощно, не мога да кажа нищо. 

Този пост е редактиран от ДБД: 20 ноември 2021 - 07:07

• Иван Кючуков, Kum4o-Vul4o, Raev и 2 други харесват това

#12 snaiper.

snaiper.

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1945 Мнения:

Публикувано 24 ноември 2021 - 09:12

И като допълнение на горното, оптиката да не е с високи тактически барабани.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!