Към съдържанието

Снимка

Инциденти на пътя

• Моля, влезте за да отговорите
17 отговора на тази тема

#1 XuMePa

XuMePa

Начо Фен

• Администратор
  • 1672 Мнения:
  • Име:Юлчо
  • Оръжие:Невероятен Шака Зуло Танц в 16/56ти, ИЖ 16/70, MP153 12/76, Browning Long Track 30-06, SigSauer 9х19
  • Куче:Тъщата
  • МПС:АТВ, бели маратонки и туристическа щека
  • ГрадСеверозападен

Публикувано 29 март 2021 - 07:29

Не можах да го намеря......

• vve харесва това

#2 vve

vve

трубач

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1214 Мнения:

Публикувано 30 март 2021 - 03:35

Това ме подсети за една случка с комшията ми по вила в Априлци.Има една пътна отсечка между селата Гумощник и Скандалото,точно преди Априлци ,на която стават много често ПТП-та с дивеч.Та комшията тупнал един сръндак с Пасата ,ама го и прибрал.Та кани ме той да му опитаме виното.Седнахме ,наляхме,наряза и суджук за мезе човека.Опитах мезето,след което последваха хвалебствени слова от моя страна относно вкусовите качества,а той през сълзи ми отговори:Яж,яж,че по-скъп суджук не си ял друг път! :lol2: :lol2: :lol2:

П.С.Всички се досещаме колко кайма е пуснал сръндака!А ремонтът на Пасата хванал към 1800 лв. :lol2: :lol2: :lol2:

• Марин Карабялов и damian1 харесват това

#3 lov

lov

Златен Потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1269 Мнения:
  • Оръжие:кривак
  • Куче:гонче
  • МПС:2х2 кракомобил
  • Гради аз не знам

Публикувано 30 март 2021 - 04:59

Виждал съм доста такива инциденти че съм и участвал в такива. Преди две години един дългоушко ми пръсна бронята и кората под двигателя. Намерих  го ама и на мен ми беше златен. И с прасе съм се срещал но успях да спра. Та само го натиснах и се оттървахме и двамата с уплаха. А що аз уплашен. Ми засилил съм се защото бях дежурен и се измъквам от работа и бързам за откриването на свинския. Бях с над 120 и съм виждал какво става. А всъщност от по тежките беше много отдавна по пътя Ловеч  -  Троян и едно трабантче. И това става приовечер. Карам си аз жигулката и трабанта ме изпреварва а на задното стъкло виждам едно детенце ми маха с ръчичка. Помахах му и аз и тръби замина но след няколко завоя виждам трабанта по таван. Първото което си помислих беше вътре за хората и не ми направи впечатление огромния шопар проснат на пътя. Слава богу жената и детето само по натрапени и повече уплаха докато ги извадя. Минали са 5-6 минути и вече минавам на оглед на щетите. Тръбича пръснат като тиква, двигателя откъснат и се е заврял при удара под к. И тъкмо тръгвам към шопара и той взе че се събуди. В началото петлееше краката но на бързо отнесе в свински тръс в близкия храсталак.

А фазан съм виждал влязал през предното стъкло на мерцедес. По точно фазана заклещен на стъклото а съдържанието му изтекло вътре в купето. Ама си бяха карали доста бързичко и вътре беше грозна гледка..Виждал съм и ладича с пръснат радиатор пак от фазан. Та  никак не е безоппасна срещата с каквото и да е животно на пътя дори и да е малко ако си с висока скорост.

• vve, Марин Карабялов, NBP и още 1 харесват това

#4 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4534 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 30 март 2021 - 05:23

Виждал съм доста такива инциденти че съм и участвал в такива. Преди две години един дългоушко ми пръсна бронята и кората под двигателя. Намерих  го ама и на мен ми беше златен. И с прасе съм се срещал но успях да спра. Та само го натиснах и се оттървахме и двамата с уплаха. А що аз уплашен. Ми засилил съм се защото бях дежурен и се измъквам от работа и бързам за откриването на свинския. Бях с над 120 и съм виждал какво става. А всъщност от по тежките беше много отдавна по пътя Ловеч  -  Троян и едно трабантче. И това става приовечер. Карам си аз жигулката и трабанта ме изпреварва а на задното стъкло виждам едно детенце ми маха с ръчичка. Помахах му и аз и тръби замина но след няколко завоя виждам трабанта по таван. Първото което си помислих беше вътре за хората и не ми направи впечатление огромния шопар проснат на пътя. Слава богу жената и детето само по натрапени и повече уплаха докато ги извадя. Минали са 5-6 минути и вече минавам на оглед на щетите. Тръбича пръснат като тиква, двигателя откъснат и се е заврял при удара под к. И тъкмо тръгвам към шопара и той взе че се събуди. В началото петлееше краката но на бързо отнесе в свински тръс в близкия храсталак.

А фазан съм виждал влязал през предното стъкло на мерцедес. По точно фазана заклещен на стъклото а съдържанието му изтекло вътре в купето. Ама си бяха карали доста бързичко и вътре беше грозна гледка..Виждал съм и ладича с пръснат радиатор пак от фазан. Та  никак не е безоппасна срещата с каквото и да е животно на пътя дори и да е малко ако си с висока скорост.

Трябва си техника на шофиране и подходящ автомобил  ако си решил да газиш умишлено дивеч . При по-дребните е по-лесно от към повреди и резултат, ама с прасетата си трябва усет . Макар , че с много висок автомобил , си минаваш над заека без проблем за него . А па да го целнеш с гумата ...маани .

Никога не удряш спряло прасе , а догонваш . Налазваш го със скорост малко по висока от неговата и мине ли отдолу , ...биеш спирачки . И въртиш веднага за повторение , ...щото почти винаги  се случва да минава джипа отгоре му  , а то става и продължава да бяга . 

Но не си е работа ...кървонасяданията от ударите на мостовете и други части по окачването са големи и обикновено отиват рибиците  . Ако го налазиш с гумите през ребрата , пак същото . Така разправят хората , дали е вярно ....не знам  :) .

:256605:

Този пост е редактиран от damian1: 30 март 2021 - 05:31

• vve и andi харесват това

#5 митьо

митьо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 536 Мнения:
  • Име:Димитър Фетфаджиев
  • Оръжие:CZ 455, ИЖ 27ЕМ, Piper Bayard, Glock 17L, Diana AR-8
  • Куче:Дратхаари
  • МПС:МБ, Нисан
  • ГрадИхтиман

Публикувано 30 март 2021 - 05:27

Гоним пъдпъдъка и вдигам един заяц. Изгледах го ка тръгна към пътя (аз съм последен в редицата, от към пътя). Главен път. След малко гледам един с Ауди, как си прибира предната броня в багажника. Поне да си беше взел заяка - за златната яхния. Дивеча го прибра колегата, който бе до пътя.

В Искърското дефиле съм виждал Ифа идарила крава - и от двете нищо не ставаше!

Срещата с животно на пътя е страшно нещо!

• vve харесва това

#6 lov

lov

Златен Потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1269 Мнения:
  • Оръжие:кривак
  • Куче:гонче
  • МПС:2х2 кракомобил
  • Гради аз не знам

Публикувано 30 март 2021 - 07:34

Преди 7-8 години трябва да беше май го писаха и по вестниците.  Един тир беше хубаво нагазил цяла чарда прасета. Като минах от там прасетата вече ги бяха поразчистили . :D  Камиона си беше грозна и жалка картинка. Клонеше към тотал щета нищо, че не беше се търкалял.

И среща на кон с товарен микробус съм виждал. Шофьора си беше натрошил ребрата във волана. Два часа през ноща с лека мъгла. Не ми се спомня даже какво чудо беше докато дойдат колегите.

• vve харесва това

#7 garry

garry

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2677 Мнения:
  • Име:Гърга Питич. Има два реда зъби едни обикновенни и едни златни. Елегантен е кат вампир
  • Оръжие:Певица де вади пирони със задник

Публикувано 30 март 2021 - 09:18

Бацко, навремето бех дал мойта лада да и пилнат главата и бях на баща ми с жигулката на комбинирн лов -риболов 3 дни и естествено ич ми се не тръгваше та през ноща тръгнах се прибирам и същата ситуация. прас заю по средата на колата, "туп", сопинячки и търсене кат луд близо 30мин. ама уец. Прибирам жигулка в гаража , и тръгвам да я мия че беше кална до уши и отпред гледам между номера и решетката се опънал заьо баьо цял.  :D  Миналата година със около 120 и един излетя от страни и предната броня се разлете на парчета все едно гюлле ме е ударило ,решетката и тя на гъз, пълна с козина и части от заяка. 

Иначе , кон/баба лада на магистралата преди ихтиман предницата на гъз, привечер/ ,крава/трабаня му отлете покрива и дясен калник и врата при с.Антон около обяд/, елен/варбург, рогите му влезнаха през джама та щехме да дадем курбан при яз.душанци,сутринта / , шопар/  шкодилак120, багажника го нямаше, към 1ч ноща след Габрово/ ,сърна , язовец, куче/многократно с различни коли и по татово и след татово време/. Най скъп ми излезе маторя, на няма месец и едни помияри пред гумата и айдее аз яко натъртен и ожулен, маторя за части и -10 000$.  Въобще не е препоръчителна среща с жУвотно за джоба. Щетите са все големи.

Виж си отдолу пласмасовия щит дали е на мястото след заяка за всеки случай, въпреки ,че "туп" се чува някъде към задните седалки. :256605:

• vve, Skitnik, XuMePa и 5 други харесват това

#8 gogo26

gogo26

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 50 Мнения:
  • Оръжие:Ата Нео,RUGER AMER-RT RANCH кал.5,56

Публикувано 31 март 2021 - 07:10

Кумеца ми има автобояджийски сервиз,и според него най-красиво и с най-много щети е да удариш борсук.Равнявало се на удар в бордюрно блокче с подходящата скорост..

• vve харесва това

#9 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4534 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 31 март 2021 - 07:16

Бацко, навремето бех дал мойта лада да и пилнат главата и бях на баща ми с жигулката на комбинирн лов -риболов 3 дни и естествено ич ми се не тръгваше та през ноща тръгнах се прибирам и същата ситуация. прас заю по средата на колата, "туп", сопинячки и търсене кат луд близо 30мин. ама уец. Прибирам жигулка в гаража , и тръгвам да я мия че беше кална до уши и отпред гледам между номера и решетката се опънал заьо баьо цял.  :D  Миналата година със около 120 и един излетя от страни и предната броня се разлете на парчета все едно гюлле ме е ударило ,решетката и тя на гъз, пълна с козина и части от заяка. 

Иначе , кон/баба лада на магистралата преди ихтиман предницата на гъз, привечер/ ,крава/трабаня му отлете покрива и дясен калник и врата при с.Антон около обяд/, елен/варбург, рогите му влезнаха през джама та щехме да дадем курбан при яз.душанци,сутринта / , шопар/  шкодилак120, багажника го нямаше, към 1ч ноща след Габрово/ ,сърна , язовец, куче/многократно с различни коли и по татово и след татово време/. Най скъп ми излезе маторя, на няма месец и едни помияри пред гумата и айдее аз яко натъртен и ожулен, маторя за части и -10 000$.  Въобще не е препоръчителна среща с жУвотно за джоба. Щетите са все големи.

Виж си отдолу пласмасовия щит дали е на мястото след заяка за всеки случай, въпреки ,че "туп" се чува някъде към задните седалки. :256605:

Като четох се сетих за един виц ....Един шофьор-ловец си карал през ноща , по едно време изхвърчал заек на пътя  и бам ... Слязъл нашия , все пак ловец , няма да остави животното на пътя я  :) ....и почнал да го търси .... търсил , търсил няма го заека и това е . Отказал се накрая , подкарал колата и се прибрал . Да ,...ама като слязъл в гаража от някъде се чува запъхтяно дишане . Бре какво станА ...почнал да се оглежда ....няма никой в гаража . Чак накрая , като погледнал под колата... и що да види ...на заека едното ухо се защипало между листовете на ресора  :D  :256605:

• vve, danny_nikolov, Никълъс и още 1 харесват това

#10 danny_nikolov

danny_nikolov

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 402 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:ТОЗ 57 Т1С, ИЖ 43ЕМ, Browning Longtrac Hunter 30 06, Тikka T3x .223 Rem ADS
  • Куче:-
  • МПС:Jimny
  • ГрадРусе

Публикувано 31 март 2021 - 07:52

Ох, ще ме уморите от смях...то не е за смях, ама пусто лирическо описание:)

Та след вица на Дамян рязко се сетих за свако ми, светла му памет.
Та свако Момчо беше голям мъж къде 190 см и брутално тънък майтапчия. Ама като те пусне на пързалката, доде слезеш, та да се усетиш -станало утре...
Прибира се с московеца към китно малко градче по поречието на Камчия и насреща стопаджия. Ама стопаджията класически мангал с гадулка и маймуна, ама едър шебек, от ония цветните картинки, дето сега децата не могат и да си ги представят. Той свако много ги обичаше тия, основно поохладени. Обаче спира. И вика на манго - ти в колата, обаче шебека-не! - Ама , бате?!?..-Няма бате!!!
Потегля бавно, а шебека на синджир отвън плющи табани на подскоци...Каза позасилвам!!! Шебека се мята на отскоци, облещил очи, езика увиснал, а мангала го обръща на молба с циганско нареждане: амааа, бате, запри че утепем добитъка, стой, бате...спри...
Спирам, вика, шебека прегърнал манго като баща, седят на предната седалка. Шебека пъхти, опулил едни големи злобни жълти очи и ги вперил в свако ми. А той вика на манго: -Дръж здраво шебека, че а ме ухапе, ще ядете бой и двамата!!!
Натюрели разни от живота...
  • vve, Иван Кючуков, Skitnik и 4 други харесват това

#11 NBP

NBP

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 570 Мнения:
  • Име:Николай
  • Оръжие:.308
  • МПС:Subaru
  • ГрадСофия

Публикувано 31 март 2021 - 09:57

Туристически автобус преди много години се беше врязал в стадо крави. Хора нямаше пострадали, ама доста крави бяха налягали. С мотор съм удрял заек. Точно с пищяла при 120 км/ч и замалко не паднах. Хич не спрях да си прибера слуката. Кракът мина без счупване, ама беше целият черен от кръвонасядане. Иначе с кучета съм имал срещи. Едно ударих с бронята и паднаха разни части от нея, а карах сигурно с 20-30 км/ч. А по Симеоновско в София цяла глутница през нощта пресече в бяг и едното ми се стори, че го сгази гумата, ама продължи да бяга. Поне първия един метър, в който го видях до колата в огледалото.

• vve и damian1 харесват това

#12 пламенчо

пламенчо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 360 Мнения:

Публикувано 31 март 2021 - 03:39

По някоя и друга лисица, куче и котка, доста пернати също така. Заек за 10 бона преди 10 години. И един крив калник на Нива от гъза на баба меца.

Иначе някога дядо с москвича, калпав шофьор по собствени думи, Бог да го прощава, беше решил, че ще "избута" едно стадо овце от шосето. Първо спира, после бавно бута. Беше избутал 3-4 безвъзвратно... На москвича нищо му няма. И с магаре пробва - пак така се получи.

Този пост е редактиран от пламенчо: 31 март 2021 - 03:44

• vve, Skitnik, NBP и още 1 харесват това

#13 kalidd

kalidd

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 844 Мнения:
  • Оръжие:няколко

Публикувано 31 март 2021 - 07:08

Един заек съм го запомнил  :) . През ноща си карам по един дълъг мост над жп линия. С двама приятели съм, и виждаме заек по средата на моста лутата се от парапет до паратет. Карам по средата на пътя и последният момент заека там, решавам няма да го блъскам и яко спирачки. Колата се завъртя на дясно и аха да спре и се обърна бавно на лявата страна и така остана. Този до мен падна отгоре ми ...... няма излизане от тая кола, накрая през прозоерца на дясната врата сме вън  :lol2: . Бутнахме колата на гуми, качваме се и тръгваме в обратна посока и заека там ...... чувам - давай отмъсти му ...... пробвах ама избяга .

Щети 2бр предни гуми изпилени, ляво странично огледало счупено и акомулатора изтече , нищо друго.

• vve и damian1 харесват това

#14 XuMePa

XuMePa

Начо Фен

• Администратор
  • 1672 Мнения:
  • Име:Юлчо
  • Оръжие:Невероятен Шака Зуло Танц в 16/56ти, ИЖ 16/70, MP153 12/76, Browning Long Track 30-06, SigSauer 9х19
  • Куче:Тъщата
  • МПС:АТВ, бели маратонки и туристическа щека
  • ГрадСеверозападен

Публикувано 02 април 2021 - 01:09

Нищо няма по колата, завирах се да гледам днес ( иначе на място никакви пластмаси нямаше). Даже и по бронята нямаше никакви следи, дори мръсното си стоеше. Според мен го ударих с предна лява гума. На пътя после имаше една топка козина и това беше... Апропо, на това място са ми минавали 10-на прасета през деня, 1 сърна преди 2 седмици и тоя заек. Общо взето сигурно съм видял повече животни отколкото некой членове на дружинката де ловува в района :D :D Крайно време да почна да карам с 20 там и да свиркам

#15 lovecbg

lovecbg

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1325 Мнения:
  • Име:Йордан
  • ГрадСофия

Публикувано 02 април 2021 - 03:54

Познавам един дядо, който сутрин пали велосипеда и обикаля до едно две "възлови" завойчета преди село.

И на седмица намира по един заек, по някога и повече! До колкото разбрах от него, имали кръвчица и козина на завойчето значи заека го чака до банкета...

#16 izi 1991

izi 1991

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 167 Мнения:
  • Име:Ivan Ivanov
  • Оръжие:ATA
  • Куче:breton-2 бр.
  • МПС:Daihatsu Terios
  • ГрадStara Zagora

Публикувано 04 април 2021 - 02:57

Привет колеги.

По нашия край стават доста произшествия най вече с прасета. Лично аз съм се разминавал на косъм два пъти. Спасявало ме е това, че през определения участък с най-много инциденти след смрачаване не карам с повече от 50-55. Не, че ако го трясна с тази скорост няма да стане мазало, но поне шанса да реагирам и да намаля пораженията по мен и спътниците е значително по-голям.

Но повода да пиша е ситуация, която звучи повече като виц. Колега се прибира към село по мръкнало в петък за да е на линия за съботния лов на прасе, и малко преди село му изкача заек и се забива под колата. Спира нашия чиляк, дава назад и вижда проснатия зайо на пътя осветен от стоповете и фара за назад. Слиза от колата и се запътил да прибере дивеча. Тъкмо вика се навеждам да го вдигна и някаква сянка връхлетя грабна заека и отпраши в корията. Като се окопитил и върнал лентата, стигнал до извода, предвид окраската, че чакал го е лишил от дивеча.

В неделя разхождайки Берта из тренировъчния терен в близост до КПП на военния полигон, ме викна на приказки пазача, който е колега от съседната дружинка. По едно време се появи една кучка доста приличаща на чакал с подут корем и аз побързах да вържа моята да не стане бой, и го питам кога ще се кучи. Ба ще се кучи, снощи се появи с един заек в уста, да и се чуди човек как го е хванала, и се свря в тръните да го яде. Какво ли не направих не можах да и го взема, та затова е така. Тогава навързах нещата.  :D  :256605:

Този пост е редактиран от izi 1991: 04 април 2021 - 03:00

• Skitnik и NBP харесват това

#17 jovani62

jovani62

dounshifter

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 6667 Мнения:

Публикувано 05 април 2021 - 11:32

.

.... Много отдавна  съм приключил с *газенето *. 

Гледам ако може да избягна газенето  даже и на дребни твари от сорта на белка.

Но пък на инциденти съм се нагледал и тука и в чужбина.

• izi 1991 харесва това

#18 izi 1991

izi 1991

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 167 Мнения:
  • Име:Ivan Ivanov
  • Оръжие:ATA
  • Куче:breton-2 бр.
  • МПС:Daihatsu Terios
  • ГрадStara Zagora

Публикувано 05 април 2021 - 07:35

Напълно те подкрепям относно газенето.

Не се знае до какви главоболия може да се стигне. Бях закарал служебната кола за смяна на маслото и докато чаках докараха с колесар една тойота с "окотен" двигател. Момъка треснал явно бялка, по описанието което даде, на магистралата и изобщо не счел за нужно да спре за оглед на колата. Продължил да кара без да забележи, че температурата на двигателя се покачва. Последвали странни шумове и до там.

Гадината изпила антифриза. Така,  че както се казва малките камъчета обръщат колата, големите се заобикалят. :)

• Skitnik харесва това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!