Към съдържанието

Снимка

КИА-Спортидж 2

• Моля, влезте за да отговорите
4 отговора на тази тема

#1 i_pashaliyski

i_pashaliyski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 37 Мнения:
  • Оръжие:иж 12
  • Градперник

Публикувано 20 януари 2021 - 12:08

Колеги, имам проблем с моторчето на задната чистачка на КИА-Спортидж 2. Не работи. Реших да сваля моторчето и да го заменя с ново, но нямам точна представа как се демонтира. Аз мисля, че от външната страна на стъклото на вратата се издърпват капачките, които скриват гайките. Не знам дали мисля в правилната посока. Ако някой има опит, нека го сподели. Благодаря.

#2 Иван Кючуков

Иван Кючуков

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1056 Мнения:
  • Оръжие:Тоз-34 кал 12//ЧЗ-550 Варминт,кал 308 Win, ЧЗ-83, Ап-7,65
  • Куче:Бретон
  • МПС:ИЖ

Публикувано 20 януари 2021 - 12:34

Не знам на твоята Киа къде е,но на моята кола до скоро и аз не знаех.Двете моторчета за предно и задно стъкло,се намират в долната част на казанчето с течност.Провери дали и на твоята не са там. :) .

#3 2cv

2cv

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 299 Мнения:
  • Оръжие:zkm 452-2e .22lr lux, maverick 88, sako85 varmint .308Win

Публикувано 20 януари 2021 - 01:26

Колегата пита за мотора на чистачката, а не за помпата на пръскалката според мен. Махаш кората на капака и си ти - на 100% съм сигурен, че няма как да е захванато за стъклото.

#4 XuMePa

XuMePa

Начо Фен

• Администратор
  • 1677 Мнения:
  • Име:Юлчо
  • Оръжие:Невероятен Шака Зуло Танц в 16/56ти, ИЖ 16/70, MP153 12/76, Browning Long Track 30-06, SigSauer 9х19
  • Куче:Тъщата
  • МПС:АТВ, бели маратонки и туристическа щека
  • ГрадСеверозападен

Публикувано 20 януари 2021 - 08:07

Колеги, имам проблем с моторчето на задната чистачка на КИА-Спортидж 2. Не работи. Реших да сваля моторчето и да го заменя с ново, но нямам точна представа как се демонтира. Аз мисля, че от външната страна на стъклото на вратата се издърпват капачките, които скриват гайките. Не знам дали мисля в правилната посока. Ако някой има опит, нека го сподели. Благодаря.

2 неща намерих в нета.. едното казва, че просто гайката може да се е разхлабила , затова отвий и затегни пак - гайката, която държи чистачката.

и второто, което намерих не съм сигурен за каква кола е ....

• GGen74 харесва това

#5 i_pashaliyski

i_pashaliyski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 37 Мнения:
  • Оръжие:иж 12
  • Градперник

Публикувано 25 януари 2021 - 11:19

Колеги, разреших проблема. На КИА-та, може да се вдигне стъклото без да се отваря и вдига задната врата. На стъклото е поставена и чистачката. Аз мислех, че име тапи и ,че трябва да се махнат но не е така. Вдигнах стъклото с чистачката, напънах пластмасата на моторчето, която падна и се видя, че това което е отвън на стъклото и което мислех, че са тапи, всъщност са болтове. От вътрешната страна има две гайки, отвъртях ги и моторчето се сваля. Благодаря на колегите, които споделиха своя опит.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!