Към съдържанието

Снимка
* * * - - 2 гласа

Важно! Анкета за безоловни боеприпаси

• Моля, влезте за да отговорите
41 отговора на тази тема

#1 NBP

NBP

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 536 Мнения:
  • Име:Николай
  • Оръжие:.308
  • МПС:Subaru
  • ГрадСофия

Публикувано 11 януари 2021 - 11:53

Проучване на Федерацията на ловните асоциации на страните членки на Европейския съюз (FACE): Социално-икономическо въздействие на забраната на оловни муниции върху ловците/лова в Европа Въпросник за ловци:

https://link.webropo...uZ-eaDDHyAjib5o

• avdjiev71 харесва това

#2 SHAKKA

SHAKKA

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 271 Мнения:
  • Име:Красимир
  • Оръжие:доста
  • МПС:витарка
  • ГрадКостенец

Публикувано 11 януари 2021 - 09:55

Реших в яда си да напиша нещо ,ама няма смисъл.ДЖЕНДАРИЗМА ще е главната цел на ДЖЕНДАРСКИЯ ЕС.Всичко живо да стане джендари и да се приключи.Лошо  ще е само че няма да ползват оловни вибратори.

• Ano и Драгомир харесват това

#3 jovani62

jovani62

dounshifter

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 6463 Мнения:

Публикувано 11 януари 2021 - 10:06

.

.... Да не мислите че колегите ловци от западните държави не са ритали и не са се тръшкали когато са им ги налагали забраните за оловни сачми и куршуми ?

.... ЕКО мафията е силна , и ще става все по силна - включително и тук .  ;)

#4 elwix

elwix

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2874 Мнения:

Публикувано 11 януари 2021 - 11:06

.
.... Да не мислите че колегите ловци от западните държави не са ритали и не са се тръшкали когато са им ги налагали забраните за оловни сачми и куршуми ?

.... ЕКО мафията е силна , и ще става все по силна - включително и тук . ;)

Все още мисля, че няма никъде другаде забрана за ползването на конвенционалните оловните куршуми, освен в социалистическия щат Калифорния ;)

Това е поредният опит на евро бюрократите без никакъв опит в тази сфера да го прекарат отново и скрито. Предните пъти преди години, Чехия спаси положението.

Към момента почти всички куршуми по света са нормални конвенционални оловни с ризница. Към момента е нищожно ползването на солиди спрямо нормалните. ;)

Този пост е редактиран от elwix: 11 януари 2021 - 11:13

• Ano харесва това

#5 jovani62

jovani62

dounshifter

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 6463 Мнения:

Публикувано 11 януари 2021 - 11:15

Все още мисля, че няма никъде другаде забрана за ползването на конвенционалните оловните куршуми, освен в социалистическия щат Калифорния ;)

Това е поредният опит на евро бюрократите без никакъв опит в тази сфера да го прекарат отново и скрито. Предните пъти преди години, Чехия спаси положението.

Към момента почти всички куршуми по света са нормални конвенционални оловни с ризница. Към момента е нищожно ползването на солиди спрямо нормалните. ;)

В много райони на Италия и Франция (т.нар. влажни зони Натура) при лов на водоплаващи , а в един цял регион (област) навсакъде.... само за пример;;;

https://www.cacciaed...ee-natura-2000/

п.с.

За щатите , мисля че и в цяла Невада е забранено оловото , ама не съм сигурен.

#6 elwix

elwix

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2874 Мнения:

Публикувано 11 януари 2021 - 11:21

В много райони на Италия и Франция (т.нар. влажни зони Натура) при лов на водоплаващи , а в един цял регион (област) навсакъде.... само за пример;;;

https://www.cacciaed...ee-natura-2000/

п.с.

За щатите , мисля че и в цяла Невада е забранено оловото , ама не съм сигурен.

Говоря за нарезни куршуми. Изобщо не съм имал в предвид гладките и съчмите които ползват.

Чехите последно спасиха нещата с изследване на въздействието на конвенционалните куршуми за нарезно и липсата на нужното замърсяване за да ги спрат. Разбира се тези зелените демагози ще натискат до последно да съсипят колкото се може повече с лъжи измами и средства налети в тях от зелен рекет. Без да имат никакво основателно право за това, но за да чакат пари от фондове и да имат легитимност трябва да шумят и извършват разрушителната си дейност.  Кой каквото ти говори става дума за пари ;)

Този пост е редактиран от elwix: 11 януари 2021 - 11:27

• ЛЮБИТЕЛ, Todir, NBP и още 1 харесват това

#7 jovani62

jovani62

dounshifter

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 6463 Мнения:

Публикувано 11 януари 2021 - 11:29

.https://www.euractiv...ead-ammunition/

.... Ще видим в бъдещето чие лоби е по силно - на ековците или производителите на патрони...

Този пост е редактиран от jovani62: 11 януари 2021 - 11:35

#8 snuri

snuri

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 546 Мнения:

Публикувано 11 януари 2021 - 11:56

Ако това което съм чул е вярно почвайте да събирате пари за нови пушки които могат да стрелят със стоманени съчми...

В България екотата са по силни...

#9 Щирлиц

Щирлиц

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 921 Мнения:
  • Име:Николай Иванов
  • Оръжие:Tikka -T3 Lite 308 & 223 ;T3 Varmint-308 ;Тikka T1X 22 LR ; ИЖ-54;Winchester SX2
  • Куче:Ваймаранер
  • МПС:TLC
  • Градградът на липите

Публикувано 12 януари 2021 - 01:22

Категорично съм съгласен , че по-педалска анкета до момента не съм попълвал.
Категорично съм убеден , че на тия боклуци им е през к@ра за данните и мненията ни .
Още по-категорично си мисля , че съчми и олово имам за два живота .
Тъй че могат да вървят на макя си в амджика .
  • Skitnik, ЛЮБИТЕЛ, danny_nikolov и 6 други харесват това

#10 SHAKKA

SHAKKA

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 271 Мнения:
  • Име:Красимир
  • Оръжие:доста
  • МПС:витарка
  • ГрадКостенец

Публикувано 12 януари 2021 - 09:13

В СИВ имахме повече свободи и облаги, а тези еврохалтогъзници само забрани и наказания като че не ни стига боко и боклуците около него ами и  тези евробоклуци.Направо да забранят лова като вид спорт и да се приключва с тази агония .Двехиляди и някоя  година вкараха болестта по заиците и ги приключиха ,сега по прасетата , догодина ще измислят по сериозна напаст по сърните и повечето народ сам ще се откаже .

• Skitnik, damian1, Иванов и още 1 харесват това

#11 Иванов

Иванов

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 155 Мнения:
  • Име:Милен

Публикувано 12 януари 2021 - 10:04

В СИВ имахме повече свободи и облаги, а тези еврохалтогъзници само забрани и наказания като че не ни стига боко и боклуците около него ами и тези евробоклуци.Направо да забранят лова като вид спорт и да се приключва с тази агония .Двехиляди и някоя година вкараха болестта по заиците и ги приключиха ,сега по прасетата , догодина ще измислят по сериозна напаст по сърните и повечето народ сам ще се откаже .

Определено лова рано или късно , по един или друг начин ще го спрат, забранят и приключат.... не като спорт а като дейност. И като гледам как вървят нещата не е толкова далече времето. И точно като гледам как набират скорост и популярност там разни зовящи се "зелени" "природозащитници" "вегани" и там всякакъв тип олигофрени с промити мозъци. И ние ловците също имаме заслуга за това с тая показност в последно време в социалните мрежи която наблюдавам. Снимки на убити животни , ....клипове ,разкъсани хищници, снимки на оръжия, въоражени хора. Защо? В ловните форуми да. Но защо в социалните мрежи в общата паплач. А това с оловото се дъвче от години. И това ще приключи и там времето не е далеч. Без значение колко искаме или не искаме

#12 Todir

Todir

Начинаещ

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 738 Мнения:
  • Име:Тодор
  • МПС:ФорТ МавериГ
  • ГрадСофия

Публикувано 12 януари 2021 - 10:15

Според мен оловото реално няма алтернатива. Е ще има когато се докаже, че Стара Планина е огромен златен къс и златото стане по-ефтино от оловото... Тази дискусия дето я водим сега обаче е леко безсмилена защото нямаме реална и достоверна информация за влиянието на оловото от ловните боеприпаси и рибарските тежести въху околната среда. "Аз мисля" и "Аз вярвам" не са аргументи нито в едната посока. Анкетата е тъпа щото иска мнение на базата на тези два агумента от хора, които нямат достатъчно(да не кажа никакви) данни на, които да базират мнението си.
  • Skitnik, izi 1991 и Драгомир харесват това

#13 todor_gps

todor_gps

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 4642 Мнения:
  • Име:Todor
  • Оръжие:Steyr, Иж-12;
  • Куче:Нямам....

Публикувано 12 януари 2021 - 11:04

Според мен оловото реално няма алтернатива. Е ще има когато се докаже, че Стара Планина е огромен златен къс и златото стане по-ефтино от оловото... Тази дискусия дето я водим сега обаче е леко безсмилена защото нямаме реална и достоверна информация за влиянието на оловото от ловните боеприпаси и рибарските тежести въху околната среда. "Аз мисля" и "Аз вярвам" не са аргументи нито в едната посока. Анкетата е тъпа щото иска мнение на базата на тези два агумента от хора, които нямат достатъчно(да не кажа никакви) данни на, които да базират мнението си.

Ми те всички референдуми имат същия ефект, след обработка през средствата за масова дезориентация.....в целия ЕС.....

Дори сега с дилемата за ваксината, и всички се ваксинират по телевизията.....

Скоро всички клипчета за отстрел на животни ще се показват медни куршуми и ..... :lol2: ще се рекламират, като много по-ефективни и......

#14 Драгомир

Драгомир

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 34 Мнения:

Публикувано 12 януари 2021 - 12:25

Самата анкета е кретенска, и все едно че е пусната не от ловни среди а от евробюрократи. Попълних я, но не знам дали не си вкарваме автогол с нея. 

Проблема е много голям. Нашите оръжия почти всичките са пригодени за лов с оловни сачми или куршуми, в които има олово, оловен връх и т.н. Ако погледнем дискусията е насочена към абсолютна забрана на оловото в лова. Абре защо не се забрани оловото в бензина абсолютно, в керосина, който ни ръсят над главата, в акумулаторите, в батериите. То олово навсякъде, още има и оловни бои, при които оловото даже е разпрашено. 

За съжаление през годините нашата природа е СИЛНО ЗАМЪРСЕНА, и не става да сме едностранчиви и да не виждаме и нашия принос. В другия форум модераторособственика пишман се бореше да си прибираме гилзите от лов, за да не замърсяваме природата. А на мен например ми е кеф да си бодна гилза на някое клонче и като мина оттам след години да ... ми изплуват ловни спомени. Обаче същия капацитет е върл противник на антиоловото. Аз обичам лова на водоплаващ дивеч и донякъде на друг пернат дивеч и съм намирал оловни сачми във воденичките на патиците. Просто те като филтрират тинята, поглъщат за храносмилане наред с камъчета и ... сачми. Обичам и патица по пекински и това е един от малкото видове дивеч, които обичам да ям. На следващо място, почитателите на пъдпъдъчото и яребичо месо дали осъзнавате като ядете месо, шпиковано с нискокачествено олово, какво си правите на ... кръвта и кръвотворния орган, черен дроб...

Не знаете нали, ама ви е лесно, колкото по-малко знаете, толкова повече разбирате. Обикновено в предаването референдум по БНТ като питат народа преди старта, разбирачите с категорично мнение са доста повече, отколкото ... в края на предаването, когато специалисти дават различни нюанси, гледни точки и тн. 

Така и тук, аз който зная какво е отравяне с олово, апропо и американския трол на Демократичната партия - Бре Зарко, знаеш ли чо твоето отечество е отровило с олово целия свят чрез оловните бои и минната си индустрия и въведеното олово в бензина.... Аааа не Сталин и Брежнев не са виновни за тоя глобален Чернобил. 

https://bg.wikipedia...wiki/Сатурнизъм

Та така, аз съм за оловото да се ограничи АКО НАИСТИНА Е ВЪЗМОЖНО В ЛОВА, НО НЕ ЗА СМЕТКА НА ПРАВЕНЕ НА ТРЕСКИ НА ПУШКИТЕ НИ, НЕ ЗА СМЕТКА НА ПЕЧАЛБИ НА ЗАИНТЕРЕСОВАНИЯ ОРЪЖЕЕН БИЗНЕС И НЕ ЗА СМЕТКА НА ЛОВЦИТЕ САМО И В ПОЛЗА НА ОЛИГАРХИЯТА. СЪЩАТА КОЯТО РАЗСЯВА АФРИКАНСКА ЧУМА И ПРОДАВА ПОМИЙНО-ВКУСНО СВИНСКО ПО .-.. ЕВРОАНТИСТАНДАРТ, ИЛИ ПРОДАВА БЕЗАЛКОХОЛНИ С РАКООБРАЗУВАЩИЯ АСПАРТАМ. 

Аз съм за реална дискусия и да видим дали наистина нещата могат да се подобрят, а не да се влошат. Например защо не се правят сачмите от сплави, които да включват олово, но не отделят оловни окиси. Сега по оловните сачми си има окиси които при изстрел се разпрашват във въздуха и ние ловците ги вдишваме...

при всяка дейност и при лова трябва да има здравословни и безопасни условия на труд ... или не требе да се тровиме за да не сме джендри хахаха

#15 2cv

2cv

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 230 Мнения:
  • Оръжие:zkm 452-2e .22lr lux, maverick 88, sako85 varmint .308Win

Публикувано 12 януари 2021 - 12:48

То специално медните на барнес (ТТСХ)мен лично си ме кефят повече от конвенционалните, но това да те задължават с какво трябва да стреляш е глупаво. Все едно като идем на лов стреляме по 100-200 куршума на калпак. Да вземат да гласуват да пукаме по пилците с платинено-иридиеви съчми да го ева - тогава ще сме супер еко-френдли, даже и биритчедите ще ходят след нас да събират и да връщат на вторични и съчма няма да остане по къра. Абе май пак ще ни онодят май-май...

• Драгомир харесва това

#16 Драгомир

Драгомир

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 34 Мнения:

Публикувано 12 януари 2021 - 01:10

Отравяне с олово ( сатурнизъм , от латински  saturnus (за името на планетата ) - олово ) [2]  е най-често срещаният вид отравяне с тежки метали . Обикновено заболяването се среща при деца от една до пет години. Оловото по правило попада в човешкото тяло чрез вдишване на оловосъдържащ прах, сажди и пари, което причинява психотропни, невротоксични и хемолитични ефекти. Попадайки в организма, органичните метални съединения се превръщат в неорганични, което води до хронична интоксикация. Отравянето се характеризира с увреждане на всички части на мозъка [3] .

Затова призовавам за една разумна дискусия по въпроса, а не да ни се насажда сляпо ограничение над ловците, без да се решават и другите въпроси за опазване на хората и природата от оловото. 

#17 Ano

Ano

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 52 Мнения:
  • Оръжие:Made in Italy
  • Куче:Kurzhaar
  • МПС:4x4
  • ГрадSouthWest

Публикувано 12 януари 2021 - 01:52

Ама защо попълвате подобни анкетки чиято цел единствено е събиране на информация, която може да се използва за какво ли не! Ужким за безоловните съчми ма как хубаво подпитват ама какво оръжие ползвате ама колко, и за какво....аааа айде сиктир драги зрители  :D .

Отново ще повторя имаме организациии на които плащаме!!! Да се вземат в ръце чичетата щото ще ги пенсионираме буквално и преносно...!

• SHAKKA харесва това

#18 Todir

Todir

Начинаещ

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 738 Мнения:
  • Име:Тодор
  • МПС:ФорТ МавериГ
  • ГрадСофия

Публикувано 12 януари 2021 - 02:01

Де да можехме да ги пенсионираме...

• Skitnik харесва това

#19 2cv

2cv

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 230 Мнения:
  • Оръжие:zkm 452-2e .22lr lux, maverick 88, sako85 varmint .308Win

Публикувано 12 януари 2021 - 03:56

Ама защо попълвате подобни анкетки чиято цел единствено е събиране на информация, която може да се използва за какво ли не! Ужким за безоловните съчми ма как хубаво подпитват ама какво оръжие ползвате ама колко, и за какво....аааа айде сиктир драги зрители  :D .

Отново ще повторя имаме организациии на които плащаме!!! Да се вземат в ръце чичетата щото ще ги пенсионираме буквално и преносно...!

Аз лично попълвам както ми е угодно на мен. Говорил съм с колеги, които подкрепят безоловните боеприпаси и всички те са действащи ловци (някои от тях не живеят в България). Та ако 90% от нас я попълнят в полза на оловните боеприпаси ще е добре - няма как да се каже на черното бяло. В много държави на хората им се втълпяват най-различни еко глупости, и при резултат от някоя такава масова анкета (да кажем няколко милиона за цяла европа) ако резултата е 60 на 40 в полза на оловото а не смазващо 80-90% познай дали няма да ни го втъкнат без вазелин дори. Та според мен е хубаво да се участва в такива мероприятия, но всеки сам решава за себе си.

• Skitnik, elwix и NBP харесват това

#20 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4709 Мнения:
  • Име:Чавдар
  • Оръжие:ТОЗ 34, ИЖ 27
  • МПС:Рено
  • ГрадСофия

Публикувано 12 януари 2021 - 04:49

Производството на ловни патрони с оловни сачми и куршуми е едва ли и един процент от подобно военно производство.

Там военните мерят нещата в милиони тонове...

Едва ли забраната на тези боеприпаси /ловни/ ще се окаже и частична положителна мярка за опазване на природата...

Ако се почва - трябва да се почва с военното производство..

Та за това смятам, че всички тези напъни са "пунтамара"...

"Вижте ни колко сме загрижени за екологията... "... :)

Това - като работата с фреоните... :lol2:

Този пост е редактиран от Чавдар: 12 януари 2021 - 04:50

• Skitnik, NBP, damian1 и 2 други харесват това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!