Към съдържанието

Снимка

кучета с добро обоняние

• Моля, влезте за да отговорите
14 отговора на тази тема

#1 gogo123

gogo123

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 4 Мнения:

Публикувано 13 ноември 2020 - 05:07

Здравейте,,,
Новобранец съм и не искам да бързам,за това първо титам.Та въпросът ми е кои породи ловни кучета според вас са с по добро обоняние?

Този пост е редактиран от gogo123: 13 ноември 2020 - 05:18

#2 Todir

Todir

Начинаещ

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 716 Мнения:
  • Име:Тодор
  • МПС:ФорТ МавериГ
  • ГрадСофия

Публикувано 13 ноември 2020 - 05:28

Общо взето групата на кръвоследниците. Ама хайде и аз като руснаците. Каква ти е идеята за лов? По-доброто обоняние не е директно свързано с по-добри ловни качества.
  • izi 1991 харесва това

#3 gogo123

gogo123

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 4 Мнения:

Публикувано 13 ноември 2020 - 05:35

Общо взето групата на кръвоследниците. Ама хайде и аз като руснаците. Каква ти е идеята за лов? По-доброто обоняние не е директно свързано с по-добри ловни качества.

От прочетеното и информацията която имам стигам до извода,че кучето  трябва да е с дълги крака и добро обоняние.Та за това питам за обонянието, те краката се виждат.

За пернат дивеч искам да го обуча.

Този пост е редактиран от gogo123: 13 ноември 2020 - 05:39

#4 Todir

Todir

Начинаещ

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 716 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 13 ноември 2020 - 05:54

Аха... Тва е друго. Ама къде ги четеш тия работи за краката?

#5 gogo123

gogo123

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 4 Мнения:

Публикувано 13 ноември 2020 - 06:07

Аха... Тва е друго. Ама къде ги четеш тия работи за краката?

Защо,не е ли вярно?Мисля ,че в един руски форум,,,,съвети при избор на куче за лов,,,

Руснаците препоръчват много тази порода,,,,,БАВАРСКА ПЛАНИНСКА ХРЪТКА,,,

Но ставам обеждение,че е доста скъпо куче.

#6 ЛЮБИТЕЛ

ЛЮБИТЕЛ

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 903 Мнения:
  • Име:Георги
  • Оръжие:нарезно и гладкоцевно
  • Куче:бретон
  • ГрадРусе

Публикувано 13 ноември 2020 - 06:29

Е,то ако е до краката, Руската хрътка е с още по дълги крака... :)  :256605:

#7 Todir

Todir

Начинаещ

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 716 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 13 ноември 2020 - 06:31

Ами колегите ловуващи с бретони сигурно са си разсипали ракиите от смях. Хрътка за пернато.... Спри да четеш такива глупости.
  • izi 1991 харесва това

#8 Kostadin 64

Kostadin 64

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 444 Мнения:
  • Име:Костадин
  • Оръжие:Ремингтон,Зауер,Tоз22lr и въздухарка
  • Куче:Епаньол бретон
  • МПС:нямам
  • ГрадПловдив

Публикувано 13 ноември 2020 - 06:51

В интернет има много клипчета с лов на пернат дивеч,изгледай няколко и ще ти светне!
Поздрави!

#9 gogo123

gogo123

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 4 Мнения:

Публикувано 13 ноември 2020 - 07:16

Ами колегите ловуващи с бретони сигурно са си разсипали ракиите от смях. Хрътка за пернато.... Спри да четеш такива глупости.Нее

Нее,аз не се изразих правилно.Препоръчват го като куче за лов ,а аз искам да си обуча за пернат дивеч.Доколкото разбирам това е куче за следа.

#10 Todir

Todir

Начинаещ

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 716 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 13 ноември 2020 - 08:13

Колега, не чети писаниците във форумите като библейска истина. Много често всичко е виртуално перчене и нищо повече. Сигурен съм че в русия има не повече от 5 такива хрътки и 1 човек дето въобще е ловувал с такова. А понеже всеки си хвали своето и перченето когато имаш нещо рядко и невиждано е задължително, то започват да се приписват всякакви необикновени и свръхестествени способности характерни само и единствено за това невиждано нещо. Така е не само с кучетата ами и с пушките(питай ква пушка да си вземеш и глей сеира). Тегли им една българска попръжня на тия отивай на лов да се научиш кое какво е как работи на терен. А куче си вземи което ти допадне на теб. Всички породи птичари имат едно или друго предимство или недостатък ама това не е кола да я избираш по параметри. С това животно ще бъдете свързани следващите, дай боже, 15-20 години и е важно на теб да ти допада а не какво мисли тоя или оня форумен философ. То ще работи толкова добре колкото можеш да го научиш ти. Породата е само предпоставка за дадени качества а не гаранция. Един ще ти каже че от бретона по велико няма, друг ще хвали сетерите, трети ще разправя че пойнтера ги прибира в малкия си джоб и т.н.

• Skitnik, ARDA, rikitikitavi и 2 други харесват това

#11 izi 1991

izi 1991

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 132 Мнения:
  • Име:Ivan Ivanov
  • Оръжие:ATA
  • Куче:breton
  • МПС:Daihatsu Terios
  • ГрадStara Zagora

Публикувано 14 ноември 2020 - 01:07

Първо добре дошъл във форума.

Колегата Тодор много правилно ти е писал. Моя съвет е да половуваш с колеги с различни породи и тогава ти сам ще усетиш коя порода като темперамент ще отговаря на теб. Казвам като темперамент а не като работа, защото това как работи едно куче зависи как е обучено.

Вярно, че годините селекция на породата предразполага дадени заложби, но ти като треньор трябва да ги извадиш и развиеш.

Много колеги отиват и вземат куче от сой, и смятат, че с това са решили всичко. Чакат кучето да е професор без да положат грижи за това.

Ако майка ми и баща ми са професори това правили мен такъв без да съм учил нещо.

Успех с избора, и не се притеснявай ако допуснеш грешка. Всички грешим :D  :256605:

• n960, rikitikitavi, krus и 3 други харесват това

#12 rikitikitavi

rikitikitavi

Ловец

• Златно Перо
  • PipPipPipPipPip
  • 622 Мнения:
  • Име:николай
  • Оръжие:toz 34 12х70, tula 16х70, super nova 12x89,bergara 308w
  • Куче:засега само в мечти
  • МПС:галоперченце
  • ГрадВарна

Публикувано 14 ноември 2020 - 05:50

Основно птичарите имат някакви предразположения към даден тип работа. Затова всяка порода се слави с някое от качествата си. Примерно поинтера работи на далеч,сетера е перфектен за бекас и разни други.
Истината е малко по различна. Първо кучето трябва да те кефи визуално. Второ трябва да знаеш как точно искаш да се държи кучето в полето и трето да му отделяш всеки ден поне по час а през уикенда чо четири часа. Е след това ще имаш това което търсиш.
А колкото до голямо обоняние мисля лабрадора беше.
  • n960, Skitnik, krus и 4 други харесват това

#13 Emil Aleksandrov

Emil Aleksandrov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 63 Мнения:
  • Име:Emil
  • Оръжие:Tikka T3x adjustable 308win ! F.A.I.R Premier12/76 ! ATA ARMS SP SPORTING
  • ГрадЯмбол

Публикувано 14 ноември 2020 - 11:20

Колега, ако ти допада повече да бягаш след кучето може да избереш бретон, пойнтер и т.н. ако искаш да ти търси по-наблизо дратхар, курцхар и т.н. това са основно използваните породи според мен! Дратхара е по-универсално куче, може да влиза и в дерета и в тръни за чакали и прасета, може да ти работи и чудесно на стойка за пъдпъдъци примерно, но най-важното (независимо каква порода е) е да му отделяш достатъчно внимание на време!
Успех!
  • n960 и gogo123 харесват това

#14 Raev

Raev

СПА терапевт на открито

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 400 Мнения:
  • Име:Александър Раев
  • Оръжие:12/76, 22, 223, 243,9,3х62, 9х19+22, 2х9mmGas, 5,5mm
  • Куче:курцхаари, мелези
  • МПС:къса, черна, японска разбивачка на бъбреци
  • ГрадТук там по Голямата река

Публикувано 15 ноември 2020 - 08:28

Не бързай! Тоя сезон ти е рано за куче. В един момент ще ти допадне лов и порода....и тогава взимаш :)
  • krus, izi 1991 и gogo123 харесват това

#15 krus

krus

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 454 Мнения:

Публикувано 16 ноември 2020 - 07:01

От прочетеното до сега разбрах,че искаш куче за пернати. Избора предполага,че района в който ловуваш е предимно за този лов.От опит зная ,че пойнтера е с много добър нос,но е ограничен в лова на пернати.Сетера има добър нос,по устойчив на лов от сетера.Дратхаарта е универсален,железен,но и той си има ограничения.

Едно трябва да знаеш,че независимо от породата е необходимо да изградиш и утвърдиш комуникацията между теб и кучето,т.е. кучето да разбере какво искаш от него и ти да разбереш какво ти казва кучето. Не постигнеш ли това,каквато и порода да вземеш ще береш ядове ти и кучето. Твърдението,че грубото отношение към кучето е възпитателно е меко казано неуместно,т.е.всяко...... деяние има философско оправдание.

Искам да кажа избери куче,което е подходящо за лова който практикуваш и на начина на общуване с него.

• Skitnik, rikitikitavi, izi 1991 и още 1 харесват това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!