Към съдържанието

Снимка

Внос на ловно оръжие от Канада

• Моля, влезте за да отговорите
29 отговора на тази тема

#21 saint

saint

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1403 Мнения:
  • Оръжие:Benelli M2, Benelli Argo E 30-06 , Howa 308, САР М 8 F 7.62./ 39 , Glock 19
  • Куче:шоколадова лабрадорка
  • МПС:Тойота Авенсис
  • ГрадСофия

Публикувано 30 октомври 2020 - 11:47

СЪВЕТ: Ако пушкалата ти не са с някаква сантиментална стойност, по-добре ги шитни по американско, а като станеш БГ колега ще се здобиеш с необходимото. Имаме всякакви пушкала.
+1
Курс за ловец се прави веднъж годишно- март, април.
Процедурата ( от курса до разрешителното) трае около 2-3 месеца.
Ако продадеш пушкалата в канада, и си спестиш парите за превоз, със събраните пари ще можеш да си ги купиш в бг. И няма да се побуркаш от администрация
  • Skitnik и пламенчо харесват това

#22 balbi

balbi

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 14 Мнения:
  • Оръжие:Stoeger Condor
  • Куче:Курцхаар
  • ГрадEast Hawkesbury, Ontario

Публикувано 04 ноември 2020 - 05:40

.

... Сега всичко е пунта мара - плащаш - получаваш..., май нещо от сорта на 20 дни беше напоследък.

Ясно! :) Няма да ти казвам тогава тук колко време продължава :) ;)

#23 balbi

balbi

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 14 Мнения:

Публикувано 04 ноември 2020 - 05:41

То едно от основните неща за българско разрешително за притежание , съхранение и носене на оръжие е постоянен адрес....каса , монтаж , оглед от полицията и след това решение за разрешителните  .  Та имай го и това предвид  :256605:

Доста тегава работа! Затегнато законодателство :)

#24 balbi

balbi

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 14 Мнения:

Публикувано 04 ноември 2020 - 05:48

.

В сегашно време не знам какъв е редъ....   преди за чужденците се пишеше на машина един лист с подписи и печати.

... ти наистина ли мислиш  да ловуваш тук в България ?  или е само заради тия 3 пръчки които притежаваш .

....Ако нямат някаква сантиментална стойност - не си струва разправията да ги носиш тука.

Тук - в европа притежанието на оръжие е огромно главоболие.

Пък за ловъ ,,, хм какво имаш сачмена двуцевка и флоберки... не че не стават ,,, но за новак ,, не си представям как.

Без осигурен *ловен терен* , не че тук има дивеч като у северна хамерика.

Тук всъщност основният проблем е теренът. Всичко в радиус от около 300км от мен е частно - ферми, гори, езера и тн... За да изляза на лов за гъски, трябва да намеря фермерът, чието е полета на което съм си набелязал да ловувам. Говоря с него, почти винаги отговорът е "ще го обсъдя с жена ми" и в 40% от случаите отговорът е негативен, в останалите 50% отговор и върнато обаждане няма. Останалите проценти се разпределят на такива, които разрешават еднократен излет и един много малък процент разрешава дългократно ползване.

Някои от тях го ползват като бизнес, защото гражданчетата предлагат солидни цифри да се сдобият със земя, на която да ловуват... Мъка...

А за по-горният въпрос - да мисля да ловувам, основно пернати и евентуално глигани. Ако мегдан разбира се.

Следващите две седмици са ми за елени и предполагам ще се покрия за известно време.  :)

#25 balbi

balbi

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 14 Мнения:

Публикувано 04 ноември 2020 - 05:53

БЛРС и НЛРС-СЛРБ, са някакви неправителствени организации, от които НЕ ЗАВИСИ НИЩО! По темата де, не че и другаде зависи.

Няма трансфер на билети!

Има издаване на временен билет, възоснова на чуждият такъв. Затова ти и писах, да кажеш, какъв точно е казуса.

Курса може да е 10-15-25 дни, но процедурата продължава до полагането на изпита, а те не са веднага след курса и затова писах 2-3 месеца.

Ако внесеш пушките без основание за ползване сигурно ще се наложи да ги дадеш на временно съхранение, до изкарването на съответните документи. Но... НО.. пак се пораждат много въпроси и ситуации... Примерно:

- Идваш си и носиш пушкалата. Вадиш си временен билет, като чужд гражданин, и си ги съхраняваш. След това изкарваш нашенски билет. Ставаш ловец и ..... можеш да притежаваш САМО гладкоцевно оръжие. Това е защото нарезното (макар и .22) е за подборен отстрел и право за придобиване се добива след ДВЕ години ловен стаж.

- Идваш си и се записваш в спортен клуб и пушкалата стават спортни (не можеш да ловуваш с тях). Постепенно, с годините, ги трансформираш в ловни. Докато си спортист-стрелец трябва да покриваш някакви норми за спортна дейност.

- По принцип тук нещата са доста заплетени, нормативно, а най-лошото е, че нормативнаа база се тълкува и прилага различно в различните крайща на Родината ни! Пример - разрешиха заглушителите. Някъде даваха разрешение за закупуване без проблеми, но се появиха тъпанари, дето обясняваха на ловците, че пушките им са без резба и не могат да получат разрешително.

- Съветвам те да се обадиш тук и да получиш консултация, как най-елегантно да се разреши ситуацията.

СЪВЕТ: Ако пушкалата ти не са с някаква сантиментална стойност, по-добре ги шитни по американско, а като станеш БГ колега ще се здобиеш с необходимото. Имаме всякакви пушкала.

От прочетеното до момента най-вероятно ще последвам съвета ти. Единственият ми сантимент е към една CZ455. Няма такова оръжие честно. :)

Лятото правихме разни тестове след които си я заобичах още повече ;)

Благодаря за препратката - ще им звънна да питам какво ще става...

#26 митьо

митьо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 372 Мнения:
  • Име:Димитър Фетфаджиев
  • Оръжие:CZ 455, ИЖ 27ЕМ, Piper Bayard, Glock 17L
  • Куче:Дратхаар и гонче
  • МПС:МБ, Нисан
  • ГрадИхтиман

Публикувано 04 ноември 2020 - 11:59

Намали/прежали си сантиманта. И тука имаме такива - 1 и 2.

#27 val4ak

val4ak

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1114 Мнения:
  • Име:Иван
  • Куче:Умря

Публикувано 09 ноември 2020 - 08:37

Тук всъщност основният проблем е теренът. Всичко в радиус от около 300км от мен е частно - ферми, гори, езера и тн... За да изляза на лов за гъски, трябва да намеря фермерът, чието е полета на което съм си набелязал да ловувам. Говоря с него, почти винаги отговорът е "ще го обсъдя с жена ми" и в 40% от случаите отговорът е негативен, в останалите 50% отговор и върнато обаждане няма. Останалите проценти се разпределят на такива, които разрешават еднократен излет и един много малък процент разрешава дългократно ползване.
Някои от тях го ползват като бизнес, защото гражданчетата предлагат солидни цифри да се сдобият със земя, на която да ловуват... Мъка...
А за по-горният въпрос - да мисля да ловувам, основно пернати и евентуално глигани. Ако мегдан разбира се.
Следващите две седмици са ми за елени и предполагам ще се покрия за известно време.  :)

Приятел, Венци Богданов, пожарникаря от Айтос познаваш ли го ? Той беше някъде в Онтарио ...

#28 balbi

balbi

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 14 Мнения:

Публикувано 11 ноември 2020 - 06:03

Онтарио е доста обширно :) Но не го познавам със сигурност. Познавам един Венци и той е в Монреал, но явно е различен. :)

#29 Skitnik

Skitnik

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 276 Мнения:

Публикувано 11 ноември 2020 - 09:19

Здравей, не знам дали това ще ти свърши работа, случайно го видях в OLX: https://www.olx.bg/a...html#52e7d31e0e

#30 val4ak

val4ak

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1114 Мнения:
  • Име:Иван
  • Куче:Умря

Публикувано 11 ноември 2020 - 08:29

Онтарио е доста обширно :) Но не го познавам със сигурност. Познавам един Венци и той е в Монреал, но явно е различен. :)

Сега видях, че си на другия край .

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!