Към съдържанието

Снимка

Ловен сезон за прасета 2020/21

• Моля, влезте за да отговорите
46 отговора на тази тема

#1 zkk

zkk

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 783 Мнения:
  • Име:Swetoslav
  • Оръжие:всякакво
  • Куче:вече нямам
  • МПС:UAS - 31519 редукторен
  • ГрадАприлци

Публикувано 16 септември 2020 - 08:19

Колеги, нещо чува ли се, за откриването ?

Как е при Вас, с популацията ?

Подготвяте ли се ? 

Аз гръмнах 5 контролни, пилнах още 50 бр. от Виетнамската война ..., лъснах обувки, проверих дрехи, всеки ден по 20 - 40 сухи тренировки /водене движеща се цел/  .... иии съм готов !

Инфото, обаче не е много добро, за прасетата при нас ! Ясно е, че последните 2 години няма да,я се повторят !

Този пост е редактиран от zkk: 16 септември 2020 - 08:33

• shot1, Иван Кючуков, Марин Карабялов и 3 други харесват това

#2 tacho

tacho

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 372 Мнения:
  • Име:Стоян
  • Оръжие:Много
  • Куче:Барак и гонче
  • МПС:джип

Публикувано 16 септември 2020 - 08:29

От 23г съм ловец при нас ги е нямало убивахме по 1 до 3, много ще ми е интересно при др дружинки свикнили по 50 70бр и само питат как нямате сега аз ще питам, на втория месец са се отказали половината мръвкари
  • Марин Карабялов, Даниел Узунов, 5_AR и още 1 харесват това

#3 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1103 Мнения:
  • МПС:Нисан

Публикувано 16 септември 2020 - 10:07

Подготвяте ли се ? 
Аз гръмнах 5 контролни, пилнах още 50 бр. от Виетнамската война ..., лъснах обувки, проверих дрехи, всеки ден по 20 - 40 сухи тренировки /водене движеща се цел/  .... иии съм готов !
Инфото, обаче не е много добро, за прасетата при нас ! Ясно е, че последните 2 години няма да,я се повторят !

Трагедията е пълна!Все още се намира по някое умряло прасе.Ясно е,че нещата няма да са същите както до сега.Ще бъдема радостни,ако през следващите 3-5 години,малко по малко започнем да си припомняме какво е това лов на дива свиня.
  • Иван Кючуков харесва това

#4 ЛЮБИТЕЛ

ЛЮБИТЕЛ

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 890 Мнения:
  • Име:Георги
  • Оръжие:нарезно и гладкоцевно
  • Куче:бретон
  • ГрадРусе

Публикувано 16 септември 2020 - 01:11

Днес от 15ч. при нас има някво мероприятие с ръководителите на лов във връзка с откриването на сезона.До колкото разбрах, ще е инструктаж за взимането на проби,обработка на отстрела и т.н.При нас е абсолютна пустош.Сушата и празните площи си вършат своето...Вече всичко е ожънато и дискувано ...Направо не ми се излиза из полето,отврат...Упорито 3-4 сърни и 20-тина фазана не се предават още,ама след първи октомври,като почнем да ги разстриваме -  и на тях ще им писне и ще си бият камшика...Надеждата е в по сурова зима и да има патки поне, ама надали... :(  :256605:

• Иван Кючуков, baev и DrOhboli харесват това

#5 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4260 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 16 септември 2020 - 01:59

Снощи излизах на обход , 3 кошути и две групи прасета . Една от 4 бр. и една от 5 бр. Оставям леко съмнение , да съм видял една и съща група два пъти ...но по-скоро не .

Определено не е като други години . Имало е нощи през които се виждаха по 50+ прасета .

Но все пак това е оглед на не повече от 1/6 - 1/7 от района и е основно в полската му част . В крайна сметка очакванията ми с за доста по-слаб сезон .

Този пост е редактиран от damian1: 16 септември 2020 - 02:01

• 5_AR харесва това

#6 bodevb

bodevb

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 60 Мнения:
  • Име:Борис
  • Оръжие:Winchester Sx3 combo, Blaser R8 6.5x55&9,3x62, Ruger 10/22TD
  • МПС:Танка Руди 2
  • ГрадВарна

Публикувано 16 септември 2020 - 03:19

Покрай лова на хищник, поне два три пъти седмично съм по гората, но за съжаление едър дивеч не се вижда. Голямата суша и болестта си взеха своето. Имах надежди, че като узрее гроздето ще се върнат при нас (ако не са измрели) ама не..... Сезона го виждам близко до нулев.

#7 XuMePa

XuMePa

Начо Фен

• Администратор
  • 1471 Мнения:
  • Име:Юлчо
  • Оръжие:Невероятен Шака Зуло Танц в 16/56ти, ИЖ 16/70, MP153 12/76, Browning Long Track 30-06, SigSauer 9х19
  • Куче:Тъщата
  • МПС:АТВ, бели маратонки и туристическа щека
  • ГрадСеверозападен

Публикувано 16 септември 2020 - 06:19

Подготвяте ли се ? 

Светльо, има, няма - знаеш, като дойда ( ако ме поканят с преспиване при г-н Енев), ще си тупнеш поне 2 :D :D :lol2: :lol2:

Иначе по темата  - при нас е пълна липса на живот. И под нас имам предвид и околните дружинки. Много трупове се намериха през лятото.

• zkk и 5_AR харесват това

#8 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4739 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Трабант - бял, комби .
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 16 септември 2020 - 06:49

Като чета, как се навивате се сещам миналата година как аз се самонавивах ..., уви нещата излязоха други .. 

• 5_AR и tosho_7901 харесват това

#9 danny_nikolov

danny_nikolov

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 361 Мнения:
  • Оръжие:ТОЗ 57 Т1С, ИЖ 43ЕМ, Browning Longtrac Hunter 30 06, Тikka T3x .223 Rem ADS
  • Куче:-
  • МПС:vw
  • ГрадРусе

Публикувано 16 септември 2020 - 06:50

Дива свиня, сезон 2020 - Мисията невъзможна!
Дори и да се мярне някое заблудено гуде, поне аз нещата ги виждам в съвсем друга светлина. Струва ми се, че е време не за лов, а за грижи към малкото останали от популацията...щото иначе няма кой друг.
Дотук нищо не се случи както трябва...
Нито държавата ще вземе мерки - те взимат евро...Горското-пари от бележки, а сдруженията-членски внос...да ме прощават различните такива...
Та така, от нас си зависи дали ще ги приключим...

Здраве и трезвен ум желая!

Този пост е редактиран от danny_nikolov: 17 септември 2020 - 06:59

• zkk, ДБД, Иван Кючуков и 16 други харесват това

#10 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1103 Мнения:

Публикувано 16 септември 2020 - 07:13

Дори и да се мярне някое заблудено гуде поне аз нещата ги виждам в съвсем друга светлина. Струва ми се, че е време не за лов, а за грижи към малкото останали от популацията...щото иначе няма кой друг.
Нито държавата ще вземе мерки - те взимат евро...Горското-пари от бележки, а сдруженията-членски внос...да ме прощават различните такива...

Напълно подкрепям,и бих допълнил,че сега е момента да се познаят истинските ловци,които освен да трепят,могат и да мислят за бъдещето.

#11 XuMePa

XuMePa

Начо Фен

• Администратор
  • 1471 Мнения:
  • Оръжие:Невероятен Шака Зуло Танц в 16/56ти, ИЖ 16/70, MP153 12/76, Browning Long Track 30-06, SigSauer 9х19
  • ГрадСеверозападен

Публикувано 16 септември 2020 - 10:06

Напълно подкрепям,и бих допълнил,че сега е момента да се познаят истинските ловци,които освен да трепят,могат и да мислят за бъдещето.

При положението, което се очаква, от следващия сезон доста билети ще идат на трупче... Този сезон до последно ще си викаме, абе ще дойдат, ще дойдат.....

• tosho_7901 харесва това

#12 Даниел Узунов

Даниел Узунов

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 673 Мнения:

Публикувано 17 септември 2020 - 07:52

При положението, което се очаква, от следващия сезон доста билети ще идат на трупче... Този сезон до последно ще си викаме, абе ще дойдат, ще дойдат.....

Няма ли кифтета, няма стимул. За нас това ще е втори сезон без прасета, но и нямаме хора, които са се отказали.Друг е въпроса, че ходим 10 човека на лов, даже имахме случай да не можем да се съберем за бележка.

пп. Просто засилихме банкетната култура :lol:

Този пост е редактиран от Даниел Узунов: 17 септември 2020 - 07:54

• profiH'87, жоро75, Skitnik и 3 други харесват това

#13 miko

miko

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 665 Мнения:
  • Име:Милен
  • Куче:Ротвайлер

Публикувано 17 септември 2020 - 08:30

Е ми, сега му е времето и ловната култура малко от малко да се попромени. Лова не е само разтриване на гората с гончетата за прасета. Има прелетен, има местен, хищници, патароци.

#14 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1103 Мнения:

Публикувано 17 септември 2020 - 12:34

Ще дойдат ще дойдат,ама от къде ще дойдат,никой не се замисля:)Билетите ще са най-малкия проблем.Големия въпрос е,какво ще стане с кучетата след продължителния антракт който се задава?Че те един два сезона като пропуснат,може да се каже,че ще "осакатеят" а как се селектират и правят нови......кучкарите знаят за какво става дума.Абе много ще са проблемите и много за писане има около последиците от АЧС.
Най-важното на този етап е,проявата на здрав разум от самите нас,да запазим малкото оцелели прасета,които да поставят новото начало!
  • ДБД, жоро75, baev и 2 други харесват това

#15 XuMePa

XuMePa

Начо Фен

• Администратор
  • 1471 Мнения:
  • ГрадСеверозападен

Публикувано 17 септември 2020 - 12:54

Ще дойдат ще дойдат,ама от къде ще дойдат,никой не се замисля :)Билетите ще са най-малкия проблем.Големия въпрос е,какво ще стане с кучетата след продължителния антракт който се задава?Че те един два сезона като пропуснат,може да се каже,че ще "осакатеят" а как се селектират и правят нови......кучкарите знаят за какво става дума.Абе много ще са проблемите и много за писане има около последиците от АЧС.
Най-важното на този етап е,проявата на здрав разум от самите нас,да запазим малкото оцелели прасета,които да поставят новото начало!

Аз лично съм абсолютно съгласен с теб, но други форуми усилено ще агитират за макс избиване с цел ограничаване на АЧС ( както правиха до края на миналият сезон). В личен план тоя сезон съм на приплоди и над 27 см зъби :lol2: :lol2: Едри прасета в група забравям за следващите 2-3 години поне. Реално сигурно ще сме капо, да видим кака Роси как ще се справи в тая трудна ситуация  :lol2:  :lol2:

• жоро75, svetlio_vt, aladin и 2 други харесват това

#16 danny_nikolov

danny_nikolov

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 361 Мнения:
  • Оръжие:ТОЗ 57 Т1С, ИЖ 43ЕМ, Browning Longtrac Hunter 30 06, Тikka T3x .223 Rem ADS
  • ГрадРусе

Публикувано 17 септември 2020 - 02:36

... да видим кака Роси как ще се справи в тая трудна ситуация  :lol2:  :lol2:

Еб@си,
...вече виждам заглавието на корицата на NATURE:
"Кака Роси обърна хода на АЧС на Балканите"!!! :)
  • XuMePa харесва това

#17 tosho_7901

tosho_7901

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 139 Мнения:

Публикувано 17 септември 2020 - 03:50

Дори и да се мярне някое заблудено гуде, поне аз нещата ги виждам в съвсем друга светлина. Струва ми се, че е време не за лов, а за грижи към малкото останали от популацията...щото иначе няма кой друг.

Това, че ние като ловци не знаеме как да отреагираме в дадена ситуация за да извлечеме максимума от нея значи ли, че нещата не са се случили както трябва?! Природата не знае как ние искаме да се случат нещата, тя си действа по каналния ред. От страна на институциите имаше някаква активност, макар и позакъсняла, но такава липсваше от наша страна. Как да обясниш на ловците, любители на груповия лов на дива свиня, че до няколко години ще гледат дивата свиня само на картинка и този вид лов ще е в забвение близките 20-на години, и че трябва да се вземат адекватни мерки?!  Докторите казват, че популацията ще се заличи почти на 100%, а ние казваме, че щели да изградят имунитет. Издават се заповеди за изграждане на капани и хранилки за индивидуален лов, а ние отказваме да ги изпълним под претекст, че нищо не било така както се представя и едва ли не нямало АЧС. Как така ще си избиеме прасетата, а после какво ще биеме на груповия. Грижа за малко останалите не е нужна, защото в търсене на побратими природата ще се погрижи и за тях. 

• ickata 671 и aladin харесват това

#18 danny_nikolov

danny_nikolov

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 361 Мнения:
  • ГрадРусе

Публикувано 17 септември 2020 - 04:20

Това, че ние като ловци не знаеме как да отреагираме в дадена ситуация за да извлечеме максимума от нея значи ли, че нещата не са се случили както трябва?! Природата не знае как ние искаме да се случат нещата, тя си действа по каналния ред. От страна на институциите имаше някаква активност, макар и позакъсняла, но такава липсваше от наша страна. Как да обясниш на ловците, любители на груповия лов на дива свиня, че до няколко години ще гледат дивата свиня само на картинка и този вид лов ще е в забвение близките 20-на години, и че трябва да се вземат адекватни мерки?!  Докторите казват, че популацията ще се заличи почти на 100%, а ние казваме, че щели да изградят имунитет. Издават се заповеди за изграждане на капани и хранилки за индивидуален лов, а ние отказваме да ги изпълним под претекст, че нищо не било така както се представя и едва ли не нямало АЧС. Как така ще си избиеме прасетата, а после какво ще биеме на груповия. Грижа за малко останалите не е нужна, защото в търсене на побратими природата ще се погрижи и за тях.

С най-учтиви помисли в името на добрия тон, но говориш пълни глупости!!!
  • Skitnik и ЛЮБИТЕЛ харесват това

#19 tosho_7901

tosho_7901

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 139 Мнения:

Публикувано 17 септември 2020 - 04:30

С най-учтиви помисли в името на добрия тон, но говориш пълни глупости!!!

Кое от казаното е глупост и не е вярно?!

#20 choko

choko

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 343 Мнения:
  • Име:Чавдар
  • Оръжие:ИЖ 27,БЕНЕЛИ АРГО 30,06,РЕМИНГТОН 700 SPS 243 WIN
  • Куче:БРЕТОН
  • МПС:ВИТАРА
  • ГрадПЕРНИК

Публикувано 17 септември 2020 - 04:51

При нас з майки с 27 малки общо.Това е много за района по принцип.

16 потребител(и) четат тази тема

12 потребители, 4 гости, 0 анонимни

kartechar, foxb, Turhan Niyazi, haro_rolbaro, Diters, krus, Планинички, nikstuch, m_h, Щирлиц, bodevb, koinov_65
Change Theme!