Към съдържанието

Снимка

проблем с климатика на нисан терано 2

• Моля, влезте за да отговорите
24 отговора на тази тема

#1 i_pashaliyski

i_pashaliyski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 8 Мнения:
  • Оръжие:иж 12
  • Градперник

Публикувано 08 юли 2020 - 11:49

Притежавам Нисан-терано 2, от около 1година. Имам проблем с климатика и парното. Климатика не изстудява, а парното не топли. При песнат климатик, от централната конзола, където трябва да духа студено, духа хладно, почти топло. При песнато парно през зимата, духа колкото да не замръзнат стъклата. Няколко майстори ми казаха, че клапата за топло и студено е в средно положение и трябва да се оправи. Но няма такъв майстор който да се наеме да свърши работа. Ако някой колега е имал такъв проблем, нека да подскаже как да отстряня проблема. Предварително благодаря. 

#2 peneff

peneff

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 121 Мнения:
  • Градмного са

Публикувано 12 юли 2020 - 03:00

Притежавам Нисан-терано 2, от около 1година. Имам проблем с климатика и парното. Климатика не изстудява, а парното не топли. При песнат климатик, от централната конзола, където трябва да духа студено, духа хладно, почти топло. При песнато парно през зимата, духа колкото да не замръзнат стъклата. Няколко майстори ми казаха, че клапата за топло и студено е в средно положение и трябва да се оправи. Но няма такъв майстор който да се наеме да свърши работа. Ако някой колега е имал такъв проблем, нека да подскаже как да отстряня проблема. Предварително благодаря. 

Здравей!! Въздушната струя която излиза през конзолата силна ли е? И чува ли се свистене на въздух зад жабката като пуснеш на мах вентилатора? Тръбата на климатика  за ниското налягане в моторния отсек изстудява ли се?

Този пост е редактиран от peneff: 12 юли 2020 - 03:02

#3 i_pashaliyski

i_pashaliyski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 8 Мнения:
  • Градперник

Публикувано 13 юли 2020 - 10:11

Здрасти, извинявай, че вчера не съм бил в чата. Да, въздушната сила, която излиза през централната конзола е силен. Въздуха обаче е хладен при включен климатик. Тръбата на климатика в моторния отсек, е много студена. Още миналата година напълних климатика, и майстора каза, че нямам течове, следователно има фреон. Вече почти съм сигурен, че в клапата за топло и студено е проблема, но няма майстор който да се съгласи да я поправи. При тази ситуация трябва сам да свалям таблото, но нямам представа как ще стане. Затова търся помощ. 

#4 Иванов

Иванов

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 141 Мнения:
  • Име:Милен

Публикувано 13 юли 2020 - 11:50

Колега , иди до сервиз! Няма да стане с форума или по телефона....
Няма такова положение " не иска"
Положението е " не може" или " не е изгодно" Ако "не може" ходиш при друг, дето може. Ако "не е изгодно" караш така.
П.п. Аз за нещо което "не искам" да правя а мога, казвам такава сума , че да ми се прииска да го правя за да оправдая загубеното време и нерви.
  • izi 1991 и Sandanski харесват това

#5 Diters

Diters

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 576 Мнения:
  • Оръжие:к'вот дойде
  • Куче:Чара
  • МПС:с колела
  • Градна село

Публикувано 13 юли 2020 - 01:32

Ако сте с обикновен климатик (а не климатроник), клапата трябва да е на жило  ... 

Когато движите регулатора "студено - топло" би трябвало да усещате някакво съпротивление. 

Възможно е да е откачено жилото от към командването на таблото или някой от пласмасовите водачи да се е протрил и жилото да е заяло.

#6 i_pashaliyski

i_pashaliyski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 8 Мнения:
  • Градперник

Публикувано 13 юли 2020 - 03:15

В Перник не мога да намеря такъв майстор, а иначе си прав колега, относно сервиза и т. н.. А относно дали е с жило или не, не знам. Вече съм решил да разглобя жабката, след това централната конзола и след това фактите ще ми подскажат накъде да тръгна. За всички тези мои действия, ще пиша, когато приключа. Но това ще стане след 25.07.2020г. защото ми предстои изваряване на черешова ракия и джипа ми трябва.

#7 Пенчо

Пенчо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 536 Мнения:

Публикувано 13 юли 2020 - 05:21

При песнат климатик, от централната конзола, където трябва да духа студено, духа хладно, почти топло. При песнато парно през зимата, духа колкото да не замръзнат стъклата.

Това с духалките на централната конзола си е така.  Ако страничните и в краката всичко е нормално, по-вероятно е да нямаш проблем. Провери на добре загрял двг.

#8 lov

lov

Златен Потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1160 Мнения:
  • Оръжие:кривак
  • Куче:гонче
  • МПС:2х2 кракомобил
  • Гради аз не знам

Публикувано 13 юли 2020 - 05:31

Преди да свалиш таблото и да направиш някоя поразия поогледай добре как и с какво ти се затваря тая клапа. Освен жабката може и да свалиш конзолата с километража за да имаш по добър достъп за оглед. И както ти написа виж дали си със жило. Ако нещо се е откачили ще се наложи да се правиш малко на гинеколог и да работишсамо с една ръка но повярвай ми че ще сти се струва найу лесното нещо на света ако трътгнеш да сваляш цялото табло. Да не говорим за кабеляците и еарбека който ако го има трябва да се разкачи. Ако си нямаш на понятие по добре не се и захващай щото после да няма ред сополи ред сълзи и каква стана тя олеле.

#9 GGen74

GGen74

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 78 Мнения:
  • Оръжие:Помпа и Тикка
  • Куче:бретон
  • МПС:4х4
  • ГрадГрада на истинската бира

Публикувано 14 юли 2020 - 06:36

Здравей , ще се опитам да ти кача схемата на климатика и въздуховодите, тук. Ако не стане , дай мейл да ти ги изпратя .

Принципно ревизията на клапата и въздуховодите не са сложно начинание . Сваля се предната конзола и всичко е пред теб. Управлението е с жило от лявото копче ( топло-студено) но да стигнеш до него пак се сваля конзолата .

Не мога да кача такъв файл .

Този пост е редактиран от GGen74: 14 юли 2020 - 06:38

#10 i_pashaliyski

i_pashaliyski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 8 Мнения:
  • Градперник

Публикувано 14 юли 2020 - 11:37

Имейл адреса ми е: ivanpashaliyski@abv.bg

#11 i_pashaliyski

i_pashaliyski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 8 Мнения:
  • Градперник

Публикувано 14 юли 2020 - 11:40

Колега, все пак ще се съобразя с теб, относно пълното разглобяване на таблото, свързано с ред сълзи и ред сополи. Но все пак ще има разглобяване, няма как. 

#12 GGen74

GGen74

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 78 Мнения:

Публикувано 14 юли 2020 - 12:34

Е , чак пък рев и сълзи ..... Сина ми ( 17 години) сваля всичко за 10 минути сам + мултимедията . Има едни дунапренени уплътнения , който се разкапват и поемат по пътя към вентилатора и запушват всичко  . Вероятноста да е жилото е голяма .

Имаш мейл . успех

#13 i_pashaliyski

i_pashaliyski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 8 Мнения:
  • Градперник

Публикувано 14 юли 2020 - 12:48

Много благодаря, получих мейла. А, за дунапрена, наистина когато купих джипа, дунапрен имаше в страничните въздухопроводи.

#14 GGen74

GGen74

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 78 Мнения:

Публикувано 14 юли 2020 - 12:52

Той и филтър на купето има . :D

#15 Иванов

Иванов

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 141 Мнения:

Публикувано 15 юли 2020 - 11:46

Е , чак пък рев и сълзи ..... Сина ми ( 17 години) сваля всичко за 10 минути сам + мултимедията . Има едни дунапренени уплътнения , който се разкапват и поемат по пътя към вентилатора и запушват всичко . Вероятноста да е жилото е голяма .
Имаш мейл . успех

Мулти медията се сваля най лесно от всичко.
Дунапренените уплатнения не запушват нищо, просто изхвърчат от въздуховодите. Проблема е от където идват.
Клапите в кутията на парното са направени от перфорирана ламарина и заляти с нещо като дунапрен. С годините и разликите в температурата ,точно там, дунапрена се разпада и остава само перфорирана ламарина от клапата. От там и чувството че клапата е заседнала в средно положение. Това ми се е случвало няколко пъти при по старичките автомобили(не на Терано). Сваля се таблото ,после се сваля кутията на парното/защото клапата е вътре......както и радиатора за парно и изпарителя на клим/ демек антифриза и фреона се точат защото иначе няма как да се разкачат радиаторите. Клапата се сваля и се лепи от двата края някаква повърхност със селикон.
По принцип проверката се извършва във възходящ ред а това е последното нещо. Така ,че не започвайте от най трудното нещо а преди това провери всичко останало. И това миналата година го заредих нищо не значи. Може и вчера да си го заредил и да е изтървал....пак го провери! Това че едната тръба е студена също не значи че е наред ...коя тръба.За ниско или за високо налягане. Едната трябва да пари , другата да е студена. Ако тая където трябва да пари е студена /газта е малко/
П.п Иначе лятото е най доброто време за сваляне на табла и пластмаси по старите коли. Застуди ли всичко се троши.
Всеки може да го разглоби, въпроса е да се сглоби качествено после да не скърца , пука , тропа нещо вътре и недай си боже да си забравил нещо и да се наложи повторение на сериала :)
Поздрави! И Успех!
  • Skitnik, Djaic и izi 1991 харесват това

#16 GGen74

GGen74

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 78 Мнения:

Публикувано 15 юли 2020 - 12:19

И що ме цитира ? На мен ли обясняваш или на питащия ?

#17 Иванов

Иванов

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 141 Мнения:

Публикувано 15 юли 2020 - 01:24

На питащия разбира се! Така се получи. Малко с мобилната версия не мога
  • GGen74 харесва това

#18 i_pashaliyski

i_pashaliyski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 8 Мнения:
  • Градперник

Публикувано 17 юли 2020 - 10:31

Благодаря, колега. Много ми помогна с обяснението. Сега трябва да намеря време и ще го започна. 

#19 Djaic

Djaic

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1935 Мнения:
  • Оръжие:Колкото - толкова: g. 12, 20, 30-06
  • Куче:Английски Пойнтер
  • МПС:TLC 120, къса база
  • ГрадСердика

Публикувано 23 юли 2020 - 02:19

Има ли напредък по ремонта на клапите? Питам, защото при мен климатроникът вече не може да регулира двете страни и отдясно духа студено, а отляво по-малко студено. Управлението е с копчета, а не с жила, та ядовете май са по-големи. Возилото е Тойота ЛК 120.

#20 Иванов

Иванов

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 141 Мнения:

Публикувано 23 юли 2020 - 02:51

Има ли напредък по ремонта на клапите? Питам, защото при мен климатроникът вече не може да регулира двете страни и отдясно духа студено, а отляво по-малко студено. Управлението е с копчета, а не с жила, та ядовете май са по-големи. Возилото е Тойота ЛК 120.

Имах подобен проблем с един Авенсис и след като разхвърлих всичко се оказа ,че просто иска дозареждане с газ. Като е малко газта самия изпарител не става студен целия равномерно и така от едната страна духа студено от другата хладко.
Провери първо количеството газ.
П.п това го разбрах по трудния начин.....но поне го запомних, и ще го помня :D

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!