Към съдържанието

Снимка

Митсубиши Паджеро 1 2,5 ТД 1988год.

• Моля, влезте за да отговорите
14 отговора на тази тема

#1 K-100

K-100

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 9 Мнения:
  • Име:Красимир
  • Оръжие:Иж12 ЧЗ-12
  • ГрадРусе

Публикувано 01 юни 2020 - 11:03

Търсих,търсих и намерих това,е не е джипа който исках,ама това е положението Минке.

Та имам го от няколко дни и все още му се чудя кое за какво е.

Нямам никакъв опит нито с модела ,нито с марката. Ще го ползвам за лов и риболов.

Ако има колеги с такова возило нека споделят какви изненади ме очакват,приемам

всякакви мнения и съвети.Дълга база с автоматични хъбове.

Като за начало не ми светят всички лампи по таблото,нямам книжка за експлоатация.

Предварително благодаря!

#2 jovani62

jovani62

dounshifter

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 6328 Мнения:

Публикувано 01 юни 2020 - 11:44

Митсубиши Паджеро 1 2,5 ТД 1988год. имам го от няколко дни и все още му се чудя кое за какво е.

Нямам никакъв опит нито с модела ,нито с марката. Ще го ползвам за лов и риболов.

.

......... Ако нещо по шасито не се скърши от ръжда , има вероятност да го ползваш дълги години.

..... При грамотно каране... ;)

#3 K-100

K-100

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 9 Мнения:
  • ГрадРусе

Публикувано 02 юни 2020 - 12:25

.

......... Ако нещо по шасито не се скърши от ръжда , има вероятност да го ползваш дълги години.

..... При грамотно каране... ;)

Точно тенекиите само му най-здравото нещо.Шасито и купето са изкърпени и боядисани,обаче колко ще издържи само времето ще покаже.

#4 Skitnik

Skitnik

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 265 Мнения:

Публикувано 03 юни 2020 - 07:58

Теч на масло от хидравликата на кормилната кутия. Имам и имах още един и при двата, това е ми било проблема. Дори след ремонт-рециклиране пак протича!

#5 K-100

K-100

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 9 Мнения:
  • ГрадРусе

Публикувано 03 юни 2020 - 09:25

Теч на масло от хидравликата на кормилната кутия. Имам и имах още един и при двата, това е ми било проблема. Дори след ремонт-рециклиране пак протича!

Колега пробвал ли си с добавка против теч на хидравликата?

Аз ще пробвам с добавка на MANOL.

#6 Skitnik

Skitnik

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 265 Мнения:

Публикувано 04 юни 2020 - 07:41

Колега пробвал ли си с добавка против теч на хидравликата?

Аз ще пробвам с добавка на MANOL.

Не! От разговорите, за хидравликата разбрах, че това си е като конструкциона грешка; пах-мръсотия влиза между, уплатнението и оста, надирая и, ето ти теча!

#7 ivan..dimitrov

ivan..dimitrov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 184 Мнения:
  • Име:ivan
  • Оръжие:Blaser R8 Pr.Success 270Win, Mauser 300Win.IG-27,IG-58
  • Куче:Кангал....
  • МПС:Тойота
  • ГрадБургас

Публикувано 04 юни 2020 - 10:50

След 13год.активно каране с хидравликата никакъв проблем...освен пукнат маркуч за високото налягане веднъж. Правят ги нови...май беше 40лв. Проблем може да имаш при смяна на ангренажа. Долу на коляновия вал има една шпонка...те там кичека е голям, ако не се направи читаво затягане на външния болт разбива канала на вала и външното колело и от там губи центровка мотора. И ако не се сетиш...започват турбини...помпи...и т.н. ако попаднеш на "кадърен" майстор. Слага се с лепило болта и затягане здраво. Иначе мотора е железен...но 2.7 дизел недей по добре 2,5. ;)

#8 jovani62

jovani62

dounshifter

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 6328 Мнения:

Публикувано 04 юни 2020 - 11:32

... Иначе мотора е железен...но 2.7 дизел недей по добре 2,5. ;)

.

... Колега , пръв път чувам(чета) ,,,, да немаш предвид двигателя ,  2,8 - 4М40..?... :mellow:  B)

#9 ivan..dimitrov

ivan..dimitrov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 184 Мнения:
  • Име:ivan
  • Оръжие:Blaser R8 Pr.Success 270Win, Mauser 300Win.IG-27,IG-58
  • Куче:Кангал....
  • МПС:Тойота
  • ГрадБургас

Публикувано 04 юни 2020 - 12:21

.

... Колега , пръв път чувам(чета) ,,,, да немаш предвид двигателя ,  2,8 - 4М40..?... :mellow:  B)

Точно той...грешка :) !!

#10 GGen74

GGen74

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 69 Мнения:
  • Оръжие:Помпа и Тикка
  • Куче:бретон
  • МПС:4х4
  • ГрадГрада на истинската бира

Публикувано 04 юни 2020 - 01:33

На първо време : Прегледай масла в двата раздатка, заден диф и скорости . Провери одушниците на задния и предния диферинциали . Гресирай карета на кардани и шарнирни съединения . Почисти радиаторната пита .

Вероятно ще имаш работа по предницата но , първо го покарай и тогава .

#11 K-100

K-100

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 9 Мнения:
  • ГрадРусе

Публикувано 05 юни 2020 - 12:30

След 13год.активно каране с хидравликата никакъв проблем...освен пукнат маркуч за високото налягане веднъж. Правят ги нови...май беше 40лв. Проблем може да имаш при смяна на ангренажа. Долу на коляновия вал има една шпонка...те там кичека е голям, ако не се направи читаво затягане на външния болт разбива канала на вала и външното колело и от там губи центровка мотора. И ако не се сетиш...започват турбини...помпи...и т.н. ако попаднеш на "кадърен" майстор. Слага се с лепило болта и затягане здраво. Иначе мотора е железен...но 2.7 дизел недей по добре 2,5. ;)

На първо време : Прегледай масла в двата раздатка, заден диф и скорости . Провери одушниците на задния и предния диферинциали . Гресирай карета на кардани и шарнирни съединения . Почисти радиаторната пита .

Вероятно ще имаш работа по предницата но , първо го покарай и тогава .

Това с маслата и гресирането е запланувано за вторник,отдушниците мисля да ги удължа с тръбички към купето.

По предницата всичко е проверено,само един разбит шарнирен болт.

#12 K-100

K-100

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 9 Мнения:
  • ГрадРусе

Публикувано 05 юни 2020 - 02:26

Абе то не-"кадърния" майстор ще съм аз.

Ще го проверя,че стария собственик е правил ремонт и всичко подлежи на проверка.

#13 night hawk

night hawk

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 248 Мнения:

Публикувано 17 юни 2020 - 04:59

Не се притеснявай джипа е железен моя е 89г. купен от Австрия на места изгнило шаси купен през 2002г. с оригинален ремък сменен там в момента е на 99000км. и е още в добро състояние другия ремък се скъса на 60000км. стои си на място няма теч от валовете там им е най слабото и опасна авария щото можеше да скъса и другия ремък и двигателя си отива .Противно на всички мнения че ремъци се сменят след 5г. моя кара вече 18г. За тези години никакъв ремонт освен скъсан лист на ресор и задни амортесьори .Поздрави.

#14 K-100

K-100

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 9 Мнения:
  • ГрадРусе

Публикувано 17 юни 2020 - 09:35

Не се притеснявай джипа е железен моя е 89г. купен от Австрия на места изгнило шаси купен през 2002г. с оригинален ремък сменен там в момента е на 99000км. и е още в добро състояние другия ремък се скъса на 60000км. стои си на място няма теч от валовете там им е най слабото и опасна авария щото можеше да скъса и другия ремък и двигателя си отива .Противно на всички мнения че ремъци се сменят след 5г. моя кара вече 18г. За тези години никакъв ремонт освен скъсан лист на ресор и задни амортесьори .Поздрави.

Все още съм притеснен от това с какво може да ме изненада,но полека полека започвам да се успокоявам. Явно продавача не ме е излъгал с нищо,всичко което ми каза ,че е направил е така,коректно момче.

На моя му е махнат ремъка на балансиращите валове а другия е сменян скоро.

Утре тръгвам на пътешествие из Бг. по язовири,реки и планини и се надявам да си покаже възможностите..

До сега съм го карал само градско, около 500 км.и не мога да имам кой знае какви впечатления,засега съм доволен.

След 10-15 дни ще видя колко съм доволен или разочарован.

#15 night hawk

night hawk

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 248 Мнения:

Публикувано 18 юни 2020 - 04:37

ЗАБРАВИХ ДА ТИ КАЖА РАЗДАТКАТА Е ОБИКНОВЕННА НЯМА ДА ВКЛЮЧВАШ ДВОЙНОТО НА ТВЪРД ТЕРЕН САМО НА РАЗКАЛЯН СНЯГ ПЯСЪК .

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!