Към съдържанието

Снимка

Купуване на оръжие от egun.de

• Моля, влезте за да отговорите
4 отговора на тази тема

#1 myrko

myrko

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 148 Мнения:
  • Име:Иванов
  • Оръжие:иж 43 , иж 58 , Merkel RX Helix 30-06
  • Куче:Померан :) Курцхаар
  • ГрадВелико Търново

Публикувано 21 май 2020 - 04:17

Здравейте от месец два следв търговете в сайта и има оръжия които ми допадат . Та въпросът ми е някой закупувал ли е оръжие от там и какви са процедурите ? Най вече за транспорта .

#2 Илиян Недялков

Илиян Недялков

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 362 Мнения:
  • Име:Илиян
  • Оръжие:Иж-12, Brno ZH 104 12/70-7x57R
  • Куче:Българско трицветно гонче, Лудогорско /българско/ гонче
  • МПС:Skoda Octavia, Nissan Patrol K260
  • ГрадЗверино

Публикувано 21 май 2020 - 07:36

Привет. Аз съм купувал оръжие от въпросния сайт. Преди да играеш оръжието се свържи с продавача, за да договорите подробностите по доставката. Ако твърдо си решил да купуваш оръжие ти препоръчвам да си вземеш разрешително от местния КОС, за да не си губиш времето после. Когато спечелиш търг и след като имаш разрешително от местния КОС, отиваш в София, в Генералната дирекция национална полиция и вадиш разрешително за внос на оръжие от ЕС. За целта ти трябват данни на лицето, на което се води оръжието (за по сигурно може да се обадиш и да разпиташ предварително). След като си получиш разрешителното от ГДНП има един образец (не си спомням точно какво беше), в който се вписват някои от данните по разрешителното за внос и който образец се превежда на съответния език. Това си спомням от документите, които аз извадих преди няколко години - през 2013 ако не се лъжа. Моето оръжие дойде по пощата, прибрах го от БРСЦ (Български разменно-сортировъчен център). На мой приятел пък дойде с куриер, дори приемчика не беше лично той, а трето лице. И те така. Има и други колеги внасяли оттам оружай, да не се стискат, а да пуснат своите пет с'тинки по темата.

• Христо Христев, Николай Йорданов, m_h и 5 други харесват това

#3 myrko

myrko

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 148 Мнения:
  • Име:Иванов
  • Оръжие:иж 43 , иж 58 , Merkel RX Helix 30-06
  • Куче:Померан :) Курцхаар
  • ГрадВелико Търново

Публикувано 22 май 2020 - 04:47

Благодаря ! Цените сравнение с тук на определени оръжия а и избора е огромен та мисля да разуча добре и да си подаря някоя красавица за новия сезон .

#4 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4182 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 22 май 2020 - 09:31

Привет. Аз съм купувал оръжие от въпросния сайт. Преди да играеш оръжието се свържи с продавача, за да договорите подробностите по доставката. Ако твърдо си решил да купуваш оръжие ти препоръчвам да си вземеш разрешително от местния КОС, за да не си губиш времето после. Когато спечелиш търг и след като имаш разрешително от местния КОС, отиваш в София, в Генералната дирекция национална полиция и вадиш разрешително за внос на оръжие от ЕС. За целта ти трябват данни на лицето, на което се води оръжието (за по сигурно може да се обадиш и да разпиташ предварително). След като си получиш разрешителното от ГДНП има един образец (не си спомням точно какво беше), в който се вписват някои от данните по разрешителното за внос и който образец се превежда на съответния език. Това си спомням от документите, които аз извадих преди няколко години - през 2013 ако не се лъжа. Моето оръжие дойде по пощата, прибрах го от БРСЦ (Български разменно-сортировъчен център). На мой приятел пък дойде с куриер, дори приемчика не беше лично той, а трето лице. И те така. Има и други колеги внасяли оттам оружай, да не се стискат, а да пуснат своите пет с'тинки по темата.

Главна е дирекцията  :)  :256605:

#5 BAR

BAR

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 215 Мнения:
  • Име:Стоян
  • Оръжие:3хБластера, Sauer, Merkel, Beretta, Sig, Erma, Brno, ИЖ и др.
  • ГрадBavaria- a country near to Germany

Публикувано 23 май 2020 - 12:02

Илиянчо отлично е описал процедурата по закопуването и разрешителните за придобиване и внос.

Мога само да добавя, че в последните 1-2 години транспорта от Германия до други страни в Европа се оскъпи а до някои е направо невъзможен.

Според актуалните изисквания на някой държави от ЕС, оръжието може да се изпраща само на части които не могат да функционират, например в един пакет затвора или цевите в друг останалото.

Освен това в България липсва лицензиран спедиторски партньор и затова повечето фирми изпращат вече само до летище София или техния спедиторски център.

Последната оферта която получих бесеше около 300 евро за едно оръжие в два пакета, което надвишаваше стойността на оръжието и колегата се отказа да го закупи.

При по-скъпи оръжия все още има”далавера” и мераклиийте трябва да побързат защото от септември в редица европейски държави в това число и Германия законите за притежаване и придобиване на оръжие се затягат и административните такси ще се оскъпят заради въвеждане на нов национален регистър.

От септември 2020 ще важат и редица ограничения около полуавтоматичното оръжие което налага някои притежатели да се разделят с тяхните  АР-ки АК и пищови и затова в егън има добри оферти за подобни.

Най-важното е да изискате оферта за транспорт преди закопуването от егън за да няма после неприятни изненади.

Поздрави и наслука от Мюнхен 

Този пост е редактиран от BAR: 23 май 2020 - 12:08

• ДБД, Иван Иванов, 5_AR и 3 други харесват това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!