Към съдържанието

Снимка

Проблем с групирането

• Моля, влезте за да отговорите
57 отговора на тази тема

#41 XuMePa

XuMePa

Начо Фен

• Администратор
  • 1438 Мнения:
  • Име:Юлчо
  • Оръжие:Невероятен Шака Зуло Танц в 16/56ти, ИЖ 16/70, MP153 12/76, Browning Long Track 30-06, SigSauer 9х19
  • Куче:Тъщата
  • МПС:АТВ, бели маратонки и туристическа щека
  • ГрадСеверозападен

Публикувано 20 май 2020 - 04:45

Тази тема преместена ли е от някъде... нищо не разбирам....

#42 баян

баян

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 449 Мнения:
  • Име:Василев
  • Оръжие:Иж54, Чз 513, дрилинг Симсон Зул 12х70/7х65R, Браунинг Мк3 9,3х62, Ремингтън 700 SPS .223, Ремингтън 700 VSF .308, СКС
  • Куче:курцхаар
  • МПС:Газ 69АМ, ЛендРовър Дискавъри II
  • ГрадСофия

Публикувано 20 май 2020 - 04:53

Аз, когато стрелям за група пускам на телефона таймер за обратно броене нагласен на

на 2 минути между изстрелите. По този начин цевта винаги е еднакво загряла. ;)  Ако си с ловна цев може да сложиш и 3 минути.

• memorex харесва това

#43 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1027 Мнения:
  • МПС:Нисан

Публикувано 20 май 2020 - 04:59

Питай автора:)

#44 memorex

memorex

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 20 Мнения:

Публикувано 20 май 2020 - 05:22

Преместена е..... и нямаше намерение да бъде тема. 

http://www.lovecbg.c...-група/page-186

#45 Orka_71

Orka_71

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 545 Мнения:
  • Оръжие:Glock 17 gen 4; Stoeger M 2000; SLR 95 LHMB; FNAR

Публикувано 21 май 2020 - 09:01

Колега MEMOREX спомняш ли си какво ти написах

Знаеш ли ти се бъзикаш с хората или още казано правиш май опит да се гавриш.... 

Е не стилът ти на писане, а нещо друго ...

И какво ти обещах, че ще ти покажа писанията, защото боравенето с оръжия и стрелбата са сериозни неща, и аз през целият ми житейски опит свързан с тази тема съм го доказвал многократно, а това е виждано от някой хора които пишат в този форум и се познаваме ЛИЧНО.

Още в самото начало спомена, че има някакъв проблем и има хора в този форум, които със съвети са готови да ти помогнат стига сериозно да отговаряш на това което питат, но изглежда не е така. 

Всичко кеото го смятам за подбъзикване или нещо друго ще ти го изброявам и поставям с кавички и ти от тук нататък прецени как ще изписваш всичко. Като за начало да започнем с :

№ 1 "Най- често групите ми са 3 до 4 см. и 2 см. постигам, но по- молко като процент. Хубавото е, че не надхвърлям 5 см. иначе да съм счупил пушката до сега. Сигурно нещо не съм разбрал как да стрелям или пък съм некъдърник голям ама иначе чета всички теми белкем се науча, но Ц....засега. Ще изстрелям още 1000 патрона и ако картинката е същата започвам да стрелям по бутилки от корем, като каубоите по филмите и оставям точната стрелба за група. Поздрави"

Като сериозен човек ти написах нещо за хълбочен или интуитивен изстрел, защото знам как се прави, мога да го направя и много добре знам какви грешки се допускат както с късо нарезно така и с дългоцевно оръжие + как се отстраняват и дори ти намекнах, но изглежда несхвана и продължи.

№ 2 . Коментираше, че имаш оръжие за което ще ти се смеят във форума или ще те упрекват 

"Марката на пушката и оптиката ще ги кажа със следващите снимки на другата стрелба, за да не започне едно не струват или т. н. Цевта не е варминт и загрява след две групи една с 3 изстрела и една 5 към 60 градуса и аз е изчаквам да падне на 30- 40 градуса преди да стрелям пак. За мишените ще пробвам и квадрат. Легнал за съжаление не мога в момента, защото на стрелбището няма условия, но при първа възможност ще опитам всичките насоки на стрелба легнал. Стрелям сам и не мога да снимам, но ще измисля нещо другия път. Окото ми се измаря за това вече съм сигурен след като прочетах инструкциите, ще го имам предвид и него и дишането. Благодаря за вниманието, колеги. 

Е това може да стане в друг форум и от определени хора или човек, но тук никой до сега не засегнал никой на тема лоша пушка, калпава кола или лоша жена, защото хората холкото на вид да са изтерещели са достатъчно разумни това да не го правят. Може да има някои изскрици.

№ 3 Това със заграването на цевта ми беше много странно  

"....Цевта не е варминт и загрява след две групи една с 3 изстрела и една 5 към 60 градуса и аз е изчаквам да падне на 30- 40 градуса преди да стрелям пак. ...."

Е как така взе, че определи тази температура ....  на ръка ... да не си замервал цев когато е загрята... защото аз не съм замервал температурата, но без да съм пушач съм виждал как се пали цигара от загрята цев. За да измериш температурата си иска уред - термометър  и накрая един страхотен отговор от твоя страна 

№ 4 Казваш, че стреляш с оптика която с кратност 10 и един момент излиза второ

"Първо много се извинявам за това, което съм написал, оптиката е 2.5- 10Х 56 и аз е използвам на 10 и може би затова грешно написах 10Х 56 и не се съобразих, че подвеждам. Но добре стана така, защото това подвеждане те накара да ми дадеш допълнителна полезна информация. Ще бъде пробвана стрелба на 4 пъти увеличение. Поздрави"

Виж това ми намирисва на изпитване. Много добре знам, че всички, които стрелят за група и точност стрелят на голяма кратност ( мен са ме учили това да е с определена да кажем кратност и по обесними причини), но ако имаш проблем или натрупани предварителни грешки в ученето на стрелба 

№ 5 Леко подбъзикване 

Като го прочетох това и на мен ми стана смешна комбинацията. С карабината се ловува само на механични мерници до 100 м. на дива свиня, групата на механични ми е 10 тина см. на 100м. Оптиката ще се поставя на друг калибър карабина (незакупена) за бенчрест. С тази комбинация, така и така ми е под ръка, просто за момента натрупвам някакъв опит занапред в релоуда и точна стрелба."

Както казах с някои колеги от форума се познавме лично и не ми е колега само по форум, хоби, но и в работата, и много добре знам какво може и не защото ми е колега ..... ;)

№ 6 Още малко подбъзикмане или подаване на емчето 

"С карабината се ловува само на механични мерници до 100 м. на дива свиня, групата на механични ми е 10 тина см. на 100м."

"Прав стрелям честичко след лов по дървета и ме бива"

"Признавам си, че никога не съм обръщал внимание на положение за стрелба стрелба нито прав нито седнал или легнал, вдигам пушката и стрелям. То за грешките съм сигурен не е само предчувствие. Какво имаш предвид за 10 см. че не е така? То аз и наизус ги казах де, скоро не съм стрелял на механични."

Това ти стига. ПОЗДРАВИ 

Този пост е редактиран от Orka_71: 21 май 2020 - 09:09

#46 memorex

memorex

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 20 Мнения:

Публикувано 21 май 2020 - 02:27

Колега MEMOREX спомняш ли си какво ти написах

И какво ти обещах, че ще ти покажа писанията, защото боравенето с оръжия и стрелбата са сериозни неща, и аз през целият ми житейски опит свързан с тази тема съм го доказвал многократно, а това е виждано от някой хора които пишат в този форум и се познаваме ЛИЧНО.

Още в самото начало спомена, че има някакъв проблем и има хора в този форум, които със съвети са готови да ти помогнат стига сериозно да отговаряш на това което питат, но изглежда не е така. 

Всичко кеото го смятам за подбъзикване или нещо друго ще ти го изброявам и поставям с кавички и ти от тук нататък прецени как ще изписваш всичко. Като за начало да започнем с :

№ 1 "Най- често групите ми са 3 до 4 см. и 2 см. постигам, но по- молко като процент. Хубавото е, че не надхвърлям 5 см. иначе да съм счупил пушката до сега. Сигурно нещо не съм разбрал как да стрелям или пък съм некъдърник голям ама иначе чета всички теми белкем се науча, но Ц....засега. Ще изстрелям още 1000 патрона и ако картинката е същата започвам да стрелям по бутилки от корем, като каубоите по филмите и оставям точната стрелба за група. Поздрави"

Като сериозен човек ти написах нещо за хълбочен или интуитивен изстрел, защото знам как се прави, мога да го направя и много добре знам какви грешки се допускат както с късо нарезно така и с дългоцевно оръжие + как се отстраняват и дори ти намекнах, но изглежда несхвана и продължи.

№ 2 . Коментираше, че имаш оръжие за което ще ти се смеят във форума или ще те упрекват 

"Марката на пушката и оптиката ще ги кажа със следващите снимки на другата стрелба, за да не започне едно не струват или т. н. Цевта не е варминт и загрява след две групи една с 3 изстрела и една 5 към 60 градуса и аз е изчаквам да падне на 30- 40 градуса преди да стрелям пак. За мишените ще пробвам и квадрат. Легнал за съжаление не мога в момента, защото на стрелбището няма условия, но при първа възможност ще опитам всичките насоки на стрелба легнал. Стрелям сам и не мога да снимам, но ще измисля нещо другия път. Окото ми се измаря за това вече съм сигурен след като прочетах инструкциите, ще го имам предвид и него и дишането. Благодаря за вниманието, колеги. 

Е това може да стане в друг форум и от определени хора или човек, но тук никой до сега не засегнал никой на тема лоша пушка, калпава кола или лоша жена, защото хората холкото на вид да са изтерещели са достатъчно разумни това да не го правят. Може да има някои изскрици.

№ 3 Това със заграването на цевта ми беше много странно  

"....Цевта не е варминт и загрява след две групи една с 3 изстрела и една 5 към 60 градуса и аз е изчаквам да падне на 30- 40 градуса преди да стрелям пак. ...."

Е как така взе, че определи тази температура ....  на ръка ... да не си замервал цев когато е загрята... защото аз не съм замервал температурата, но без да съм пушач съм виждал как се пали цигара от загрята цев. За да измериш температурата си иска уред - термометър  и накрая един страхотен отговор от твоя страна 

№ 4 Казваш, че стреляш с оптика която с кратност 10 и един момент излиза второ

"Първо много се извинявам за това, което съм написал, оптиката е 2.5- 10Х 56 и аз е използвам на 10 и може би затова грешно написах 10Х 56 и не се съобразих, че подвеждам. Но добре стана така, защото това подвеждане те накара да ми дадеш допълнителна полезна информация. Ще бъде пробвана стрелба на 4 пъти увеличение. Поздрави"

Виж това ми намирисва на изпитване. Много добре знам, че всички, които стрелят за група и точност стрелят на голяма кратност ( мен са ме учили това да е с определена да кажем кратност и по обесними причини), но ако имаш проблем или натрупани предварителни грешки в ученето на стрелба 

№ 5 Леко подбъзикване 

Като го прочетох това и на мен ми стана смешна комбинацията. С карабината се ловува само на механични мерници до 100 м. на дива свиня, групата на механични ми е 10 тина см. на 100м. Оптиката ще се поставя на друг калибър карабина (незакупена) за бенчрест. С тази комбинация, така и така ми е под ръка, просто за момента натрупвам някакъв опит занапред в релоуда и точна стрелба."

Както казах с някои колеги от форума се познавме лично и не ми е колега само по форум, хоби, но и в работата, и много добре знам какво може и не защото ми е колега ..... ;)

№ 6 Още малко подбъзикмане или подаване на емчето 

"С карабината се ловува само на механични мерници до 100 м. на дива свиня, групата на механични ми е 10 тина см. на 100м."

"Прав стрелям честичко след лов по дървета и ме бива"

"Признавам си, че никога не съм обръщал внимание на положение за стрелба стрелба нито прав нито седнал или легнал, вдигам пушката и стрелям. То за грешките съм сигурен не е само предчувствие. Какво имаш предвид за 10 см. че не е така? То аз и наизус ги казах де, скоро не съм стрелял на механични."

Това ти стига. ПОЗДРАВИ 

Съжелявам колега за недуразумението, но във всичко което съм написъл е вложен добрия тон между колеги, но явно се е получило точно обратното. Предполагам , че причината е в това, че пиша и отговарям на различни въпроси и различни колеги зададени непоследователно като тема и непоследователно във времето, при директен разговор нямаше да изглежда така ситуацията. За всяка точка от написаното има обяснение, но в обяснение няма да навлизам, защото едва ли ще успея да ти променя мнението. Взимам си забележка и ще обмислям всичко което пиша. Поднасям извинения на всички колеги, който са се почувствали обидени, повтарям- неумишлено. Поздрави

Този пост е редактиран от memorex: 21 май 2020 - 02:27

• Orka_71 харесва това

#47 Orka_71

Orka_71

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 545 Мнения:

Публикувано 22 май 2020 - 05:34

На лични ще ти напиша всичко и като за начало наистина пробвай на малка кратност 4х и 6 х, .... 

Стреляй легнал.

Вземи бележка за хищник  и там го направи на вземи човек с теб. Не ползвай рисувани мишени

Просто изпищи всичко от до да няма прекъсване по лесно ще се нанализира част от проблема. пари за курсове или да плащаш на иструктор персонално ...

• memorex харесва това

#48 iterziev

iterziev

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 278 Мнения:

Публикувано 22 май 2020 - 08:45

На лични ще ти напиша всичко и като за начало наистина пробвай на малка кратност 4х и 6 х, .... 

Стреляй легнал.

Вземи бележка за хищник  и там го направи на вземи човек с теб. Не ползвай рисувани мишени

Просто изпищи всичко от до да няма прекъсване по лесно ще се нанализира част от проблема. пари за курсове или да плащаш на иструктор персонално ...

Toва което ще му покаже читав инструктур с опит от друга страна ще му стести много пари и време :)

• 5_AR, andi и emil5koff харесват това

#49 Orka_71

Orka_71

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 545 Мнения:

Публикувано 22 май 2020 - 09:19

Toва което ще му покаже читав инструктур с опит от друга страна ще му стести много пари и време :)

А я вземи и си престави, че му трябва малко ...  и защо трябва да дава пари, като може да получи съвет от ... и то без пари и да се случат нещата...

П.П. Само да те попитам ако аз имам проблем и трябва да го разреша към кой ще се обърна:

1./ Иван Терзиев - състезател по Т - class и ..., на който мога да му намеря телефона и да го попитам и да предположим, че ще ми даде съвет

2./ Никола Христов - главен инстурктор на ... с такова образование, ....,

Вярвай веднага ще зачеркна № 1 не по лични подбуди или нещо друго, а защото № 2 те превъзхожда, но  не му е тук мястото да го коментираме.

П.П. Мога да ти задам един въпрос, но съм сигурен, че няма да получа отговор как с куция калибър 7,62х54 r с фиксирана оптика ПП 61 с кратност 2,5х на 100 метра се правят групи под 3 см на 100 метра .... 

Интересно нали 

Лека и приятна вечер.

Този пост е редактиран от Orka_71: 22 май 2020 - 09:25

#50 iterziev

iterziev

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 278 Мнения:

Публикувано 22 май 2020 - 09:40

А я вземи и си престави, че му трябва малко ...  и защо трябва да дава пари, като може да получи съвет от ... и то без пари и да се случат нещата...

Не съм споменавал, че става дума за пари свързани с инструктор. Винаги може да попита приятел за съвет, но за предпочитане професионален инструктор който ще му синтезира нещата по-точно и за по-кратко време.

В случая по-ценно е времето което ще спести и похарчените средства за боеприпаси и тестове.

• Orka_71 харесва това

#51 Orka_71

Orka_71

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 545 Мнения:

Публикувано 22 май 2020 - 11:06

Не съм споменавал, че става дума за пари свързани с инструктор. Винаги може да попита приятел за съвет, но за предпочитане професионален инструктор който ще му синтезира нещата по-точно и за по-кратко време.
В случая по-ценно е времето което ще спести и похарчените средства за боеприпаси и тестове.

Иване трябва ли да казвам някои неща...
Искаш ли да ти изброя какви са причините за един флаер...
Скоро се разправях с моя SLR... Такова нашиване , наиграване не ми се беше случвало.
Заради една партида патрони отвори групата на 20 см...същия ден дадох на един приятел да изстреля 4 патрона за завършек с него. Да ама трите бяха производство 1991 а единия от сговнената дърта партида ...резултата - трите бяха в група под 3 см а единия на 15 см от другите. Взех да се чеша по главата, но открих , че проблема е в патроните т.е. не е имало нирмално горене, а детонационно... На теб дето пи дълго релоудваш от мен да ти казвам какво става при детонационно е излишно. На следващата седмица отивам да стрелям с уж по свежа партида и ... О боже едно, че моя задържа отворена група, че и на един приятел на който калашоподобния е на по малък настрел.... Барута смърди на запъртък ...смъдна ме, че е оп патрона. На по следващата намерих патрони партида 2016 година и групата се събра на 3 см, но започнах да виждам 3 събрани в 3 см , а един задължителен флаер... И най лошото, че го усещах, но неможех да разбера точната причина. ... Не беше от смотано натискане на спусъка, а комбинация от лоша упора + неудобно положение при стрелба седнал....
Нищо, че съм ...,но този път аз се допитах т.е. използвах помощ от колега, който ме посаветва след като изпитваш неудобство и се усещаш, че се стягаш за да запазиш стабилност на тялото тогава му дай почивка...стани раздвижи се седни и отново стреляй. Ми концентрацията... Спокойно няма да я изгубиш. Не си вчерашен.
Повярвай проработи.
Споделих го с човек, който познаваш.

Престанете с тази мания " След като не е инструктор по T - class значи нестава, неможе и незнае, а така също щом нестреля Т - class значи неможе да стреля". Едно време беше на мода IPSC , a сега Т - class.
Това с T - class е хубаво, но заради някои други екземпляри вярвай заслужавате да ....
Скоро ми казаха едни слова и вярвай паднах... Искам да сложа тази ложа на този Рюгер защото ще монтирам прожектор, а го искам това щото стрелям тактическа стрелба... Вярвай исках да ми покаже как ще изпълни " рязане на торта" , но не си заслужава губенето на време с такива
  • ddimitrov64 харесва това

#52 ddimitrov64

ddimitrov64

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 37 Мнения:

Публикувано 23 май 2020 - 09:13

Това с "рязането на тортата" ми хареса!!! :) 

#53 5_AR

5_AR

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 376 Мнения:

Публикувано 23 май 2020 - 10:53

П.П. Само да те попитам ако аз имам проблем и трябва да го разреша към кой ще се обърна:
1./ Иван Терзиев - състезател по Т - class и ..., на който мога да му намеря телефона и да го попитам и да предположим, че ще ми даде съвет
2./ Никола Христов - главен инстурктор на ... с такова образование, ....,
Вярвай веднага ще зачеркна № 1 не по лични подбуди или нещо друго, а защото № 2 те превъзхожда, но  не му е тук мястото да го коментираме.

П.П. Мога да ти задам един въпрос, но съм сигурен, че няма да получа отговор как с куция калибър 7,62х54 r с фиксирана оптика ПП 61 с кратност 2,5х на 100 метра се правят групи под 3 см на 100 метра .... 
Интересно нали 

Лека и приятна вечер.

Тва са безмислени въпроси, дето все изпитваш, подпитваш, вкарваш темата в някакви армейски рамки. Виж какво пита човека: "правя 2см група понякога, предимно 3-4см, как да подобря? " Ти го затрупа с "подбъзиквания" и обяснения как правиш...групи като неговите :) с разни калашници, картечници, руски военни оптики и бързомери. Въобще арогантно ти поведение и нуждата на всеки абзац да се самоизтъкваш, направиха и тази тема трудна за четене, камо ли за писане.
  • ДБД, LyudmilLov, troicho1 и 3 други харесват това

#54 Orka_71

Orka_71

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 545 Мнения:

Публикувано 23 май 2020 - 12:15

Не е Петре, не е.
Нито се изтъквам нито нищо.
Просто споделям, че и с дърта военна оотика , нефелен патрон и самозарядно оръжие също се случват нещата.
Иска се много стрелба на близко, с малка кратност и ксто се постигне едннобразност т.е. да няма грешки се вдига левела и така
  • iterziev харесва това

#55 Orka_71

Orka_71

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 545 Мнения:

Публикувано 24 май 2020 - 10:30

Понеже имам ангажименти и в повечето моменти пиша от телефон или таблет и във
връзка с поста на user-a 5_AR и моя пост за да разберете какво искам да кажа ще ви изпиша няколко неща пък ако изкаш пак повтори онова дето си го изписал в последния пост.
1./ Защо никой не такова жена си на мегдана отговора няма да ти го казвам, защото всички го знаят;
2./ Защо българина не харесва да му казват как да оправя жена си ... Ми заради голямото его и точно тогава и заради него може да чуе някой пиниз, който да пробва;
3./ Има една китайска поговорка която гласи " Непоискано добро е като направено зло". Колегата memorex негласно каза/ написа, че има проблем, но се чудеше как да го напише, защото добре психологически е оценил характера на пишещите в българските форуми и за това той така подходи за оръжието и оптиката;
4./ Какво ви казах/ написах за стрелба с "нефелните" 7,62х54 + допотопната оптика ПП61 и резултата ... Ами колеги какво да ви кажа имаш ел. спусък имаш и лафет ... Та какво е казал Джеф Купър оръжието си е оръжие, а стрелеца е това дето държи оръжието т.е. той е стойката или лафета;
5./ За да постигнеш резултата който казах с "нефелните" ... трябва да си усвоил на отличен следните основни елементи в стрелбата:
- заемане правилно положение за стрелба, което да не води до напрежение в тялото съпътствано от тремор, тремора е в причината за флаер или тотален пропуск;
- правилно прикладване/ хват на оръжието за да изпълниш в комбинация с предходното ролята на статив/ лафет;
- правилно дишане. Ми въздуха е горивото за мозъка, а той казва колко да издържът мускулите по време на дихателната пауза на премерване и спускане. Ролята на дишането е свързана и с адреналина, но това е другото което подлежи на коментар;
- мерене. Важно е да е еднообразно, а от там се изгражда зрителна памет + т.н. острота на погледа. Еднообразното мерене води до точност, която е в основата на прецизността, която всички се мъчим да постигнем;
- спускане. Нека да се върна на това за стрелбата с "нефелните..." Ми там има елетроспусък, а той игнорира грешките свързани с правилното полагане на показалеца върху спусъка + това как ще го натиснеш или дръпнеш.
Съвкупността от правилното/ перфектно изпълнение на описаното накратко в тиретата е проектирано върху целта/ мишената.
Както каза Иван Терзиев ролята на инструктора е да анализира проблема и да помогне на стрелеца да го реши. Ако неможе инструктора идва ролята на главния инструктур, а накрая на треньора.
Всичко това, което написах пък е свързано с правилната методика, която също полковник Дрангов е опоменал в своите трудове, а накратко тя е свързана с ... и там се работи по следния начин " от просто към сложно и от познато към непознато" , а завършека или висшия пилотаж е тренировка изцяло с елемента на изненада.
Както казваше Иван Терзиев че веч сме 21 век, а ти Петре нали си състезател по ... Знаеш ли защо в бойно приложните спортове се снима т.е. прави клип .... за да се анализира всичко по обстойно, защото резултата върху мишената не е достатъчен за пълното изчистване/ решаване на проблема.
П.П. Наскоро лично аз имах проблем, но човека с който бях на стрелбището, неможеше да ми помогне. Стрелбата си не съм я снимал, но усещах, че има проблем. Ако някой ме бе снимал нямаше да стигна да звъня на Никола Христов и да коментираме как да реша проблема.
Кой е Никола Христов... Някой са го чували този дребен и слаб мъж, а други Не. Ако искаш да разбереш кой е звънни на Бързилов и той ще ти каже.
П.С. Ако написаното от мен 5_AR - е не ти харесва това означава , " че не ти гладя правилно косъма" и понеже има още една приказка " свят като цвят" това пък може да бъде одобрено от някой.
Когато помолих за помощ, "някои хора" успяха да кажат, че оръжието ми нестава - е боклук и да не се мъча. Преглътнах ..., но за себе си успях да видя какво може...
Неказвам, че съм най ... защото знам че винаги може да има някой по добър ;)
  • Sandanski харесва това

#56 svetlio_vt

svetlio_vt

Ловец

• Глобален Модeрaтор
  • 1053 Мнения:
  • Оръжие:Blaser R8 Professional .308 Win, Beretta A400 Xplor Unico - Optima-Bore® 12 ga., ИЖ 58 МА - 12 кал.
  • Куче:Беше куче
  • МПС:TLC 90
  • ГрадВелико Търново

Публикувано 25 май 2020 - 10:50

5-AR е абсолютно прав в случая!  То замириса на милитария та дори и аз взех да се чудя за какво става въпрос. "Какъв Т- клас, какви 5 лв, каква милиция"?

Просто колегата да намери време да погърми повече, ако трябва да смени боеприпаса и това е. Нещата ще си дойдат сами на мястото. Като млад ловец и аз имах подобни проблеми, които с времето се изчистиха... Няма никакви драми....

Този пост е редактиран от svetlio_vt: 25 май 2020 - 11:23

• ДБД, JPB, ЛЮБИТЕЛ и още 1 харесват това

#57 Orka_71

Orka_71

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 545 Мнения:

Публикувано Вчера, 08:21

5-AR е абсолютно прав в случая!  То замириса на милитария та дори и аз взех да се чудя за какво става въпрос. "Какъв Т- клас, какви 5 лв, каква милиция"?

Просто колегата да намери време да погърми повече, ако трябва да смени боеприпаса и това е. Нещата ще си дойдат сами на мястото. Като млад ловец и аз имах подобни проблеми, които с времето се изчистиха... Няма никакви драми....

Светило не Ви знам опита с оръжият моя е малък и винаги ще остане такъв, защото ако човек си помисли нещо друго винаги е загубен.

Като за начало е добре да  прочетете тази "Изкуството на винтовката" написана от едно истинско СВЕТИЛО в стрелбата ( полковник Джеф Купър) и да намерите всичко нужно за ВАС.

Аз като за начало ще ви представя един цитат от тази книга нищо, че е на руски, но той много ясно се разбира. 

"Тело стрелка - это станок, в котором закрепляется оружие. Такая фиксация не только должна стабилизировать винтовку для эффективного прицеливания, но и влияет на начало траектории полета пули, так как оружие под действием отдачи начинает двигаться уже в момент продвижения снаряда от патронника к дульному срезу Поэтому положение стрелка должно быть максимально устойчивым. 

Ако тук намериш нещо милитари, нещо милиционерско извинявай, но такъв е живота .... съвпаденията не са случайни. 

Просто зададох въпрос, но някой хора неможаха да се сетят, какво е човешкото тяло за едно оръжие и за това просто да го подсетя някакви си там юзери написах едно сравнение барем се досетите за какво ви пиша.

Ако за теб и за някой други хора методиката да се научите правилно да стрелята е да хвърлите 1000 патрона и да прогледнете или откриете топлата вода ОК.

За мен нещата са свързани с някаква методика + градивност или надграждане и повярвай с тези 1000 патрона и при правилна методика и градивност ще постигна много повече от това което ти ще постигнеш за твоите 1000 изстрела. 

П.П.

Наличието на разлика в размера на групите т.е. няма винаги еднакви групи, групи с наличие на фраери или напрадък в това да се свиват групите говори за натрупани грешки.

За да го разберете/ установите това се искат някои нещица свързани със:

- знание;

- опит;

- анализ

- методика на.... .

;)

Лек и ползотворен ден.

Този пост е редактиран от Orka_71: Вчера, 08:48

• avdjiev71 харесва това

#58 memorex

memorex

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 20 Мнения:

Публикувано Днес, 17:11

Проверих всичко по оръжието и по оптиката. По оптиката не видях проблеми, а на карабината предния балт беше отвъртян, а задния хлабав- затегнах ги, имаше слабо омедняване на цевта, но не успях да го изчистя. Стрелях за тренировка на положението за стрелба, прицелване и дишане и имаше голям ефект за самочувствието ми. На групата ще обърна внимание по- нататък. Използвах мишената на колегата todor_gps, но ромба го виждах като кръг и сигурно ще потърся други мишени. Всички групи са ми около 5 см. пръснати попадения само на едната имам три концентрирани попадения и ще побликувам нея. Благодаря на всички колеги. 

Прикачени файлове

• Прикачен файл  IMG_6294.JPG   209,65K   0 Брой сваляния

• 5_AR харесва това

9 потребител(и) четат тази тема

8 потребители, 1 гости, 0 анонимни

Herzblock, Orka_71, Иванов, ivan.cherganov, NICK77, memorex, avdjiev71, 6oka
Change Theme!