Към съдържанието

Снимка

Проблем с групирането

• Моля, влезте за да отговорите
57 отговора на тази тема

#1 memorex

memorex

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 20 Мнения:

Публикувано 18 май 2020 - 03:47

Най- често групите ми са 3 до 4 см. и 2 см. постигам, но по- молко като процент. Хубавото е, че не надхвърлям 5 см. иначе да съм счупил пушката до сега. Сигурно нещо не съм разбрал как да стрелям или пък съм некъдърник голям ама иначе чета всички теми белкем се науча, но Ц....засега. Ще изстрелям още 1000 патрона и ако картинката е същата започвам да стрелям по бутилки от корем, като каубоите по филмите и оставям точната стрелба за група. Поздрави

#2 Orka_71

Orka_71

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 545 Мнения:
  • Оръжие:Glock 17 gen 4; Stoeger M 2000; SLR 95 LHMB; FNAR

Публикувано 18 май 2020 - 03:54

Колега.
Като за начало хълбочен изстрел с карабина над 100 метра си иска умения ..., за интуитивен с пистолет пък нетрябва да " вкарваш" рамото.
Това в рамките на майтапа, но и сериозно.
Като за начало дай някаква информация, защото това е недостатъчно.

#3 memorex

memorex

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 20 Мнения:

Публикувано 18 май 2020 - 04:05

Направих разни промени, защото си мислих, че съм си намерил грешките, но резултатите са ми същите. Това са типични резултати за мен по- добри имам от време на време, по- лоши нямам. Болтова карабина 30-06 с 56см. цев, оптика 10 пъти увеличение използвам е на максимум, дистанция 100м.

Прикачени файлове

#4 memorex

memorex

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 20 Мнения:

Публикувано 18 май 2020 - 04:20

Промените, който направих са по- удобни торбички за упора, че предишните нещо ме напрягаха. Използвам мои патрони с куршум ELD match 178 gr и като им пипна нещо развалям резултата, по- точни бяха на хладно, начинаещ съм. 

#5 2cv

2cv

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 208 Мнения:
  • Оръжие:zkm 452-2e .22lr lux, maverick 88, sako85 varmint .308Win

Публикувано 18 май 2020 - 04:26

Ми за начало е хубаво да споделиш марка и модел на пушката, с какви марки патрони си стрелял, каква е оптиката и със какъв монтаж си колега. Аз със моето сако постигам същите групи като тебе, но само когато стрелям със евтини сръбски патрони, за да оттренирам стрелба по подвижни мишени - там не ми трябва прецизност - дали ще направя 3 или 5см група с тях ми е все едно.. Другото което може да е - че пушката ти не харесва дадения патрон. Пробвал ли си с различни патрони как е?

Този пост е редактиран от 2cv: 18 май 2020 - 04:27

#6 memorex

memorex

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 20 Мнения:

Публикувано 18 май 2020 - 04:59

Няколко вида патрони съм пробвал и на тези, който и личи, че ги "харесва" групата е подобна, а на останалите е трагедия, ама с моите най- добре си стреля. Оптиката е с пикатини монтаж и до момента не е показала и грам промяна. Мисля да започна да стрелям по 5 патрона на серия ( до сега и по 3 стрелям и по 5, но започвам само по 5) и мисля да направя спусъка по- лек, че ми е фабричен. Другото е, че много е загрявам и май ще трябва да стрелям по двайсетина патрона. Нетърпелив съм и не пуша, за да убия време докато изстива, докато стрелям цевта е 30-40 градуса. И мишената ще сменя, че на тази тягаво и намирам центъра.

#7 2cv

2cv

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 208 Мнения:

Публикувано 18 май 2020 - 06:02

Все пак марка на оптика и пушка ще е полезно да споделиш... Питам, защото може да те бърка и паралакса на оптиката...   А принципно е хубаво да стреляш на групи по 5 изстрела. Ако не си с варминтова цев май цевта ще загрява повече от 30-40 градуса след две последователни групи ми се струва. Пробвай се да стреляш по мишена тип квадрат - целиш се в ръба на квадрата и си нивелирай мишената ако трябва като я закачаш.

#8 Orka_71

Orka_71

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 545 Мнения:

Публикувано 18 май 2020 - 06:40

Такааа...
Молба та ми е да избягваш да стреляш от маса т.е. седнал, защото това може да ти докара неудобство, а неудобството може да доведе до т.н. флаер.
За целта ако можеш стреляй легнал.
При стрелбата легнал може да се каже, че има два начина свързани с положението на тялото. Единия се води т.н. олимпийски или финландски. При него е характерно, че ако стреляш с дясно рамо трябва да свиеш десния крак, като вътрешния свод на кракът ти да е добре легнал на земята, а левия крак е опънат в шпиц без напрежение. Втория два разкрачени с опрени вътрешни сводове в земята.накратко вземи това положение което не ти напряга тялото за да се избегне тремор.
Като легнеш гледай да си на хоризонтална равнина ако си наклонен и най малко надолу към главата ще получиш напрежение в мусколите около гръбнска и тремора е готов. Един два добре и третия флаер.
Ако предната част на тялото е малко по нагоре няма проблем дори е добре.
Сложи си торбички или двунога като същите да са на такава височина, че като хванеш и прикладваш оръжието да няма отново напрежение в мускулите на гърба.
Дишането е следващата част но искам снимки на положението ти на стрелба легнал.
Дишането е също важно
  • avdjiev71, jovani62, rikitikitavi и още 1 харесват това

#9 Orka_71

Orka_71

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 545 Мнения:

Публикувано 18 май 2020 - 07:01

Дишането се прави на три части... Малко тъпо ще го обесня, но съм сигурен, че ще ме разбереш.
Първо вдишване поемаш примерно 2 литра въздух след което издишваш почти всичкото или да кажем, че си оставил да речем в дробовете си около 0,500 литра. Правиш второ вдишване, като поемаш вече 3 литра въздух, а изпускаш 1,5 литра. Трето вдишване поемаш 2,5 литра и като изпушнеш въздуха в дробовете трябва да ти остане в дробовете 2 литра въздух.
До като правиш това дишане гледай да си с затворени очи. На третото издишване отваряш очи или око и се премерваш група, като преключиш с третото издишване започваш финното премерване. Финното мерене за начинаещ стрелец е до 7-8 сек заедно с изстрела, ако не си го направил изстрела го откажи и направи дихателна почивка, като гледай очите да почиват.
Забележка. Стрелци с опит това последното могат да го задържат до 15 сек.
Дишането е важно заради мускулите. Нямали въздух почва тремор. Няма ли въздъх оното по бързо се умаря.
Пиша от телефон така,че извинете
  • avdjiev71, Diters, rikitikitavi и 2 други харесват това

#10 Orka_71

Orka_71

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 545 Мнения:

Публикувано 18 май 2020 - 07:02

Дай снимки на положението ти за стрелба

#11 memorex

memorex

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 20 Мнения:

Публикувано 18 май 2020 - 07:02

Марката на пушката и оптиката ще ги кажа със следващите снимки на другата стрелба, за да не започне едно не струват или т. н. Цевта не е варминт и загрява след две групи една с 3 изстрела и една 5 към 60 градуса и аз е изчаквам да падне на 30- 40 градуса преди да стрелям пак. За мишените ще пробвам и квадрат. Легнал за съжаление не мога в момента, защото на стрелбището няма условия, но при първа възможност ще опитам всичките насоки на стрелба легнал. Стрелям сам и не мога да снимам, но ще измисля нещо другия път. Окото ми се измаря за това вече съм сигурен след като прочетах инструкциите, ще го имам предвид и него и дишането. Благодаря за вниманието, колеги. 

Този пост е редактиран от memorex: 18 май 2020 - 07:06

#12 Orka_71

Orka_71

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 545 Мнения:

Публикувано 18 май 2020 - 07:10

Това с марката на тоз етап на мен не ми трябва, но начина на отговор ... Хм... към колегата ... + разните температури
и броя изстрели въднъж 3 пък след това 5 ...

#13 Orka_71

Orka_71

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 545 Мнения:

Публикувано 18 май 2020 - 07:18

Чакам да споделиш още за тази температура на цевта и броя изстрели за групите

#14 Orka_71

Orka_71

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 545 Мнения:

Публикувано 18 май 2020 - 08:44

Искам да знаеш, че този вариант на дишане е спортния или това което трябва да правиш при прецизен изстрел. Мога да ти кажа и другия - военния, но ще изчакам...

#15 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4182 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 18 май 2020 - 10:20

Марката на пушката и оптиката ще ги кажа със следващите снимки на другата стрелба, за да не започне едно не струват или т. н. Цевта не е варминт и загрява след две групи една с 3 изстрела и една 5 към 60 градуса и аз е изчаквам да падне на 30- 40 градуса преди да стрелям пак. За мишените ще пробвам и квадрат. Легнал за съжаление не мога в момента, защото на стрелбището няма условия, но при първа възможност ще опитам всичките насоки на стрелба легнал. Стрелям сам и не мога да снимам, но ще измисля нещо другия път. Окото ми се измаря за това вече съм сигурен след като прочетах инструкциите, ще го имам предвид и него и дишането. Благодаря за вниманието, колеги. 

Ако си от София , вземи пушката  и оптиката и отиди до Шамана . Нека ги прегледа , да ги пробва и после ще знаеш от теб ли е , от пушката ли е или от патроните . 

:256605:

#16 2cv

2cv

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 208 Мнения:

Публикувано 18 май 2020 - 10:51

Абе идеята е да видим за какво иде реч, а не да се оплюваме ама ти си знаеш.... А за оптиката те изпитвам толкова упорито, защото има оптики за щатския пазар освободени от паралакс на 100ярда, а не на 100м. Па и все пак да си кажа с един лийпърс навремето имах ядове като твоите... но то насила хубос не става. Лека вечер!!!

П.П. Също така ако си с мазалат с "яката" цев от картечница това са си напълно прилични групи...

Този пост е редактиран от 2cv: 18 май 2020 - 10:52

#17 Orka_71

Orka_71

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 545 Мнения:

Публикувано 19 май 2020 - 05:54

Почваш да се ебаваш с хората ... или ще те отсвирят или ще пиша на модератора да закрие темата. 

Да те питам.. на първата ти снимка дето имаш един флаер в дясно усети ли, че го нарави?

Този пост е редактиран от Orka_71: 19 май 2020 - 05:57

#18 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4182 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 19 май 2020 - 08:05

Абе идеята е да видим за какво иде реч, а не да се оплюваме ама ти си знаеш.... А за оптиката те изпитвам толкова упорито, защото има оптики за щатския пазар освободени от паралакс на 100ярда, а не на 100м. Па и все пак да си кажа с един лийпърс навремето имах ядове като твоите... но то насила хубос не става. Лека вечер!!!

П.П. Също така ако си с мазалат с "яката" цев от картечница това са си напълно прилични групи...

Колегата казва , че стреля с 30-06  ;)  :D

• ivan..dimitrov харесва това

#19 memorex

memorex

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 20 Мнения:

Публикувано 19 май 2020 - 10:31

Зауер 100 и оптика Капс 10Х56 тактическа. С хората не се ебавам, но ако изглежда така се извинявам. Когато правя флаер не го усещам по време на изстрела, нямям достатъчно опит. Понякога усещам изстрел в неподходящ момент, но после се оказва пак горе- долу в групата и аз не го мисля. Напоследък стрелям групи 3, изчаквам малко и после 5 и тогава чакам повече уж да не загрява цевта ама не се получава, започвам само по 5. Загряването на цевта го определям с ръка до колкото успявам, когато е около 60 градуса не стрелям, когато е около 30- 40 стрелям.

#20 Orka_71

Orka_71

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 545 Мнения:

Публикувано 19 май 2020 - 11:13

Зауер 100 и оптика Капс 10Х56 тактическа. С хората не се ебавам, но ако изглежда така се извинявам. Когато правя флаер не го усещам по време на изстрела, нямям достатъчно опит. Понякога усещам изстрел в неподходящ момент, но после се оказва пак горе- долу в групата и аз не го мисля. Напоследък стрелям групи 3, изчаквам малко и после 5 и тогава чакам повече уж да не загрява цевта ама не се получава, започвам само по 5. Загряването на цевта го определям с ръка до колкото успявам, когато е около 60 градуса не стрелям, когато е около 30- 40 стрелям.

Колега, на тема оръжието.... Въпросната карабина е изцяло ловно изпълнение и за това те съветвам да не я напъваш с тези серии от по 5 изстрела ( с колегите които твърдят метода ганза за миродавен неискам да влизам в полемики)... Работи с 3-4 изстрела на серия. Причина за този съвет е, че оръжието от производителя е тествано за група с 3 изстрела. Всички останали изстрели до 5 са ...как да го кажа комплексни т.е. идеята е да се види комплекса стрелец - оръжие.
На тема оръжие: два пъти съм хващал този този Зауер 100 и до там или казано още нямам представа дали позволява разните му там бединг и т.н. нека някой колега който има опит т.е. е правил тази екстра да сподели за зауера.
Оптиката 10х50 фиксирана... Ми не е лошо т.е. може да избегнеш някои проблеми, но лично мое виждане с което неискам да ангажирам никого ( за дистанция 100 метра 10 кратност е много. Сигурен съм че като се примериш виждаш пулса си т.е. мерната картина може да трепти с ударуте на сърцето) Лично Аз предпочитам да стрелям на малка кратност, а проблема идва от т.н. Аритмия която имам. Т.е. виж за проба някой приятел който има варио оптика с малка кратност или фикс с малка да репем с 4х и тествай. Така ще изчистиш някои грешки
Патрона... Ако релоудваш разлики в тегло на барут или разлика във влагане ще окажат влияние т.е. очаквай винаги флаер.
Просто се успокой.
Правиш серията. Отиваш да провериш на 100 метра ...цевта е изстинала т.е. е в кондиция.
Има и други неща, но след снимки на положение на тяло хват на оръжие и така.
Просто се нагласи, че съветите ще са до един етап, защото си искат работа персонално с писане и говорене няма да стане.
Ще ти кажа тук бъркаш това направи, но както казват бе око да види и ръка да пипне няма да стане
  • rikitikitavi харесва това

8 потребител(и) четат тази тема

7 потребители, 1 гости, 0 анонимни

Stoqanov, Orka_71, Иванов, ivan.cherganov, NICK77, memorex, avdjiev71
Change Theme!